Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Wątek: Portal Świadoma Mama

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie Portal Świadoma Mama

    Znalazłam artykuł na portalu Świadoma Mama, myślałam ze coś ciekawego a jednak autorka chyba nie do końca wie o czym napisała http://www.swiadomamama.pl/chusta-vs...co-wybra%C4%87

    Końcówka jest najgorsza wg mnie, chodzi o nosidełka: " Kupimy już te najbardziej podstawowe nawet za 30 zł (nie polecamy najtańszych) oraz tzw. solidne filmówki Baby Bjorn za 550 zł. Wybór należy do Was."



  2. #2
    Chusteryczka Awatar Kilerek_81
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,130

    Domyślnie

    Tez czytałam, i no nie do końca autorka wie o czym pisze. Po prostu temat popularny i może się chciała wypowiedzieć.


  3. #3
    Chustomanka Awatar anmuszka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa Bemowo
    Posty
    1,345

    Domyślnie

    hm... też odnosze takie wrażenie że sama w chuscie nie nosiła...

  4. #4
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    9,769

    Domyślnie

    to IMO tekst informacyjny. autorka podaje ceny roznych artykulow. i tyle.

    matka czworga
    i psa


  5. #5
    Chustomanka Awatar anetta1980
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    504

    Domyślnie

    A na zdjęciu w chuście jest nasza poznańska forumowa Truscaffka -jak ktoś by nie wiedział. Pewnie się tu zaraz odezwie.


    ZUZIA 02.11.2007,
    ZOSIA 30.01.2012




  6. #6
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    Wolomin-city
    Posty
    2,635

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anetta1980 Zobacz posta
    A na zdjęciu w chuście jest nasza poznańska forumowa Truscaffka -jak ktoś by nie wiedział. Pewnie się tu zaraz odezwie.
    Miejmy nadzieję, że Truscaffka ma świadomość że jej zdjęcie tam jest...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Stiveleczek Zobacz posta
    Miejmy nadzieję, że Truscaffka ma świadomość że jej zdjęcie tam jest...

    a dlaczego? lepiej dla niej jesli nie ma swiadomosci bo na kradziezy wizerunku lub zdjecia moze niezle zarobic

    a co do artykulu to oprocz bledow merytorycznych to i poprawna pisownia sie autorka nie popisala

  8. #8
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez masia Zobacz posta
    a co do artykulu to oprocz bledow merytorycznych to i poprawna pisownia sie autorka nie popisala
    no to mi się głównie rzuciło w oczy - nie mają tam jakiejś korekty?

    Edit - przodem do świata po 8miesiacu? No brawo...
    Ale wygląda jakby pani z kimś rozmawiała na ten temat w Poz... Tylko ostatecznego zatwierdzenia nie było chyba
    Do nas na KK też kiedys pani z TV wpadła niby to robić materiał o chustach a na koniec pokazali wisiadła w sklepie...

    Truscaffko ładne zdjęcie Dorobisz się na nim?
    Ostatnio edytowane przez Mayka1981 ; 05-01-2011 o 21:33
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  9. #9
    Chusteryczka Awatar truscaffka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Pyrlandia
    Posty
    2,240

    Domyślnie

    truscaffka sie melduje...

    o zdjęciu wiem, artykuł czytałam i tez mnie zmroziło.
    nasze stowarzyszenie jest patronem imprezy i pozwoliliśmy korzystać z naszych zdjęć, które mamy opublikowane na naszej stronie, więc za bardzo nie mogę się teraz czepiać... choć kusi mnie, żeby tam zadzwonić i zasugerować, żeby poprawiono publikację od strony merytorycznej. Dodam, że rozmowy prowadzilismy wczesną jesienią, zas portal ruszył chyba w grudniu dopiero ...

    Natomiast artykuł pisała pani, która nie ma dzieci. A teraz nawet już nie pracuje przy tym projekcie
    edit: brak dzieci nie jest czymś złym, natomiast wyjasniać może brak orientacji w temacie dziecięcym .

    edit - i żeby było ciekawiej - w artykul jest napisane zeby nie nosić dziecka przodem do świata, a na górze jest zdjecie w wisiadle...chyba jutro tam zadzwonie i poprosze o wyrzucenei tego wisiadłowego zdjecia...ale z jakim skutkiem - obiecać nie mogę.
    Ostatnio edytowane przez truscaffka ; 24-01-2011 o 16:40
    Doradca noszenia [/FONT]ClauWi® po kursie zaawansowanym
    Szkoła rodzenia i naturalnego rodzicielstwa GAJA - http://www.gaja-szkolarodzenia.pl/
    Szkoła noszenia TULIPANNA - http://www.tulipanna.pl/
    Stowarzyszenie "Poznań w chuście"


    Mama Zosi (04.2007), Zuzi (02.2009) i Justynki (04.2013)

  10. #10
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Zadzwoń zadzwoń, wszak swoim licem okraszasz to dzieło
    I niech wypieprzy tę fotę wisiadała a wstawi kogoś w mietku albo innym ergo...

    I zawsze możemy też napisać co myślimy
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar roneczka
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Morąg
    Posty
    3,032

    Domyślnie

    truscaffka, a dlaczego Wm zależy na tym,by posło info w świat, że bez profesjonalnego szkolenia ani rusz?
    To bardzo zniechęca i jest na korzyść nosidełek, bo tam wystarczy tylko przeczytać instrukcję?
    Bez przesady, do każdej chusty też jest dołączona instrukcja z której można nauczyć się wiązać.

    Pokarm jest w głowie a nie w cyckach

    http://www.avast.com/pl-pl/get/3PZrfmgB

  12. #12
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez roneczka Zobacz posta
    truscaffka, a dlaczego Wm zależy na tym,by posło info w świat, że bez profesjonalnego szkolenia ani rusz?
    To bardzo zniechęca i jest na korzyść nosidełek, bo tam wystarczy tylko przeczytać instrukcję?
    Bez przesady, do każdej chusty też jest dołączona instrukcja z której można nauczyć się wiązać.
    w sumie gadzam się. ale podejrzewam, że nie to było intencją truskaffki, czy też stowarzyszenia. Pani nie znająca się chciała po prostu zlepic artykuł z dostępnych jej wyrywkowych informacji (min. o mozliwym szkoleniu w wiązaniu chusty)
    K. 2009M. 2012

  13. #13
    Chusteryczka Awatar truscaffka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Pyrlandia
    Posty
    2,240

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez roneczka Zobacz posta
    truscaffka, a dlaczego Wm zależy na tym,by posło info w świat, że bez profesjonalnego szkolenia ani rusz?
    Roneczko, czy mogłabyś podlinkować bądź zacytować mi wypowiedż którejkolwiek z osób ze stowarzyszenia, która świadczy o tym, że nam na tym zależy? Nie śledzę wszystkich wątków na forum, a w stowarzyszeniu jest nas sporo i najwyraźniej coś mi umknęło ...

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    Ale wygląda jakby pani z kimś rozmawiała na ten temat w Poz... Tylko ostatecznego zatwierdzenia nie było chyba

    Mayka - ze swej strony mogę tylko napisać, że podczas spotkania wyjaśniałam paniom dlaczego nosidełka i noszenie przodem do świata jest ŹLE. Nie było zatwierdzenia tekstu - w sensie - nikt do nas się nie zwrócił ani z informacją, ze taki tekst powstanie ani z prośbą, byśmy coś zatwierdzały.
    Doradca noszenia [/FONT]ClauWi® po kursie zaawansowanym
    Szkoła rodzenia i naturalnego rodzicielstwa GAJA - http://www.gaja-szkolarodzenia.pl/
    Szkoła noszenia TULIPANNA - http://www.tulipanna.pl/
    Stowarzyszenie "Poznań w chuście"


    Mama Zosi (04.2007), Zuzi (02.2009) i Justynki (04.2013)

  14. #14
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez truscaffka Zobacz posta
    Mayka - ze swej strony mogę tylko napisać, że podczas spotkania wyjaśniałam paniom dlaczego nosidełka i noszenie przodem do świata jest ŹLE. Nie było zatwierdzenia tekstu - w sensie - nikt do nas się nie zwrócił ani z informacją, ze taki tekst powstanie ani z prośbą, byśmy coś zatwierdzały.
    nie no jasne, wywnioskowałam że z kimś rozmawiała bo niektóre argumenty są właśnie fachowe i na poziomie tylko ciekawe z kim o nosidełkaxg rozmawiała...

    w tekście nie ma cytatów więc całość brzmi jak zdanie autorki a nie kogoś ze stowarzyszenia - spoko... niemniej chyba nie wszystko zrozumiała - bo niby dlaczego to przodem do świata akurat od 8miesiąca?
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  15. #15
    Chusteryczka Awatar djdag
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Poznań/Kiekrz
    Posty
    1,716

    Domyślnie

    Ja m.in. na tej imprezie występowałam i jak czytam ten artykuł, to widzę, że większość podanych informacji zgadza się, z tym, co było mówione na Świadomej Mamie, natomiast część jest, że tak powiem, przekręcona... My tam demonstrowałyśmy i wisiadło i chustę, robiłyśmy porównanie i bardzo wyraźnie zaznaczałyśmy, że w wisiadle nie nosimy, w nosidle ergonomicznym (też pokazałyśmy) odkąd dziecko stabilnie siedzi, a przodem do świata NIGDY, do tego obrazowałyśmy dlaczego nie. Myślę, że kobiety w ciąży i z malutkimi dziećmi, które na spotkaniu były, zrozumiały to bardzo dobrze.

  16. #16
    Chusteryczka Awatar anifloda
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    2,520

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    nie no jasne, wywnioskowałam że z kimś rozmawiała bo niektóre argumenty są właśnie fachowe i na poziomie tylko ciekawe z kim o nosidełkaxg rozmawiała...

    w tekście nie ma cytatów więc całość brzmi jak zdanie autorki a nie kogoś ze stowarzyszenia - spoko... niemniej chyba nie wszystko zrozumiała - bo niby dlaczego to przodem do świata akurat od 8miesiąca?
    Podejrzewam, że pani wstukała w google hasło nosidełko i chusta i zrobiła misz-masz, ze wszystkiego co tam znalazła w żaden sposób nie sprawdzając informacji. Szkoda tylko, że dokleili do tego wszystkiego zdjęcie biednej Truscaffki...
    Pozdrawiam anifloda mama H. (10.08.2003), K. (25.11.2006), M. (31.07.2009) i L.(10.06.2012)

    W Poznaniu też nosimy!
    anifloda kontra nitki

  17. #17
    Chustomanka Awatar mamaHani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,023

    Domyślnie

    my mamy nosidło baby bjorn z ciucha za 20zł, zakup w trakcie ciąży, ale odkąd odkryłam chusty to leży w szafie i się kurzy

  18. #18
    Chustofanka Awatar clarissima
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    165

    Domyślnie

    A ja mam dwa nosidełka dostane od teściów z wyjaśnieniem: "to taki odpowiednik chusty"
    moje skarby: Florian (sierpień 2010), Stefan (listopad 2012), Józef Benedykt (2014)

  19. #19

    Domyślnie

    Serdecznie zapraszam na spotkania Świadomej Mamy! Możliwość zdobycia cennej wiedzy oraz wiele atrakcji dla naszych pociech. I wszystko bezpłatnie! Najbliższe spotkanie w Katowicach 29.06.2016
    https://www.facebook.com/events/889987904432292/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •