Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22

Wątek: Dylematy początkującej

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie Dylematy początkującej

    Dziewczyny, czytam i czytam i dalej jestem zielona
    Tak jak pisałam w powitaniu, za chwilkę przyjdzie na świat nasz trzeci synek, chciałabym go chustować i tu zaczynają się schody...
    Mam chustę tkaną 3,7, pożyczoną - próbowałam się w nią zamotać, z brzuchem oczywiście ale wydaje mi się za krótka
    Z tego co przeczytałam noworodki najlepiej nosić na kangurka lub w kieszonce a do tych pozycji chusta powinna być 4,6, a może już 4,2 da radę? Czy kieszonka to najprostsze wiązanie na noworodku?
    Ja mam rozmiar 36/38 i 170, mąż 186cm - czy to znaczy, że powinniśmy kupić 2 chusty ( dla męża taka powyżej 5m)?
    O to jaką kupić nie będę męczyć bo z tego co poczytałam, każda firma ma fanklub Ja zakochałam się w ellevillach - tylko te rozmiary mnie nurtują
    Będę wdzięczna za pomoc!
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  2. #2
    Chustofanka Awatar ewullah
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Kotlina Kłodzka
    Posty
    498

    Domyślnie

    z 4,6 oboje zamotacie wszystko. 3,7 może być i chyba będzie za krótka na kieszonkę.
    Wojtuś 23.08.2005
    Kacperek 21.10.2009

  3. #3
    Chusteryczka Awatar manteiga
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Gocławek
    Posty
    1,658

    Domyślnie

    Z 3,7 Ty zamotasz kangurka, może kieszonkę, jeśli krojczy się literalnie wymiarów nie trzymał
    Tomaszek - 23.09.2009r., Klara - 23.09.2015r.
    Ach, to życie, jak trzeba to staje na wysokości zadania

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar glo
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    w podróży
    Posty
    4,021

    Domyślnie

    ja mam 169 i rozm 36/38 więc podobnie. na początku kupowałam standardy, czyli 4,6 - ogony miałam długie. teraz noszę głównie w 4,2, ogony nadal są. w 3.7 kieszonkę zrobię jak się mocno postaram, ale co to za kieszonka i co to za wiązanie na siłę.
    a mąż chce nosić? mój na początku twierdził, że będzie, a zamotał się kilka razy i nosi w manduce. więc ja bym sugerowała patrzeć na swoje gabaryty i do nich dopasować chustę.

  5. #5
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    miasto
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    3,7 to za krotka ...
    4,6 taka optymalna. My z M oboje uzywalismy tego rozmiaru.
    Mialam dluzsze ogony niz on ale spoko
    kangurek jest jak dla mnie nie do zrobienia
    kieszonka jest jak sadze idealna na poczatek, bo bardzo stabilizuje dziecko.
    To tylko tak z moich skromnych doswiadczen.

  6. #6
    Chustomanka Awatar covu
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bujam w obłokach ;)
    Posty
    1,275

    Domyślnie

    3,7 raczej kieszonki nie zamotasz. Ja się ledwo mieszczę w kieszonce w 4,2 m. (170 cm i rozmiar 38)
    Dla męża musisz mieć 4,6.
    W 4,2 się nie zmieści (może by wystarczyło na kangurka, o kieszonce zapomnij). Testowałam na moim (186 cm, postury normalnej, że tak powiem)

    Dla ciebie 4,6 też będzie dobre. Mi się ogony przy kieszonce nie ciągają po ziemi, a gabaryty mamy, że tak powiem podobne
    W kangurku sobie najwyżej jakoś zaplączesz Ja kangurka nie lubiłam, nosiłam w kieszonce na początku, więc 4,6 było dla mnie super.

    5,2 będzie za długa dla ciebie, dla męża raczej takiej długiej nie potrzebujesz

    Jak coś (bo widzę, żeś z Warszawy), to zapraszam do mnie na konsultacje/przymierzanie. Mam chusty w długościach od 4,2 przez 4,6 po 5,2 m. W tym ellevilla (4,6m)
    Kangurkowo
    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci Chustolandia

    Friends come and go and the world doesn't stop for anybody, so do what you love and never look back.

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Dziewczyny, jesteście fantastyczne! Dokładnie na takie rady liczyłam Same konkrety!

    Mąż jak się go przed chwilą zapytałam czy aby na pewno będzie nosił to się obraził Pieluchy wielo też łyknął beż żadnego ale

    W takim razie pozostaje tylko wybranie chusty 4,6. Lekko nie będzie ale postanowiłam nie przeglądać już innych chust niż ellevill bo zwariuje od nadmiaru szczęścia - no chyba, że zary z jakiś powodów nie są polecane dla noworodków?

    Covu - wielkie dzięki za namiary na siebie, mieszkamy na Kabatach tak więc blisko, jak tylko ochłoniemy po porodzie to się zgłosimy bo nie mam przekonania do tego, że na podstawie filmików i instrukcji uda nam się prawidłowo zamotać maluszka. Newralgicznym punktem wydaja mi się nóżki, boję się że jakoś je zgnieciemy albo ustawimy za szeroko
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  8. #8
    Chustomanka Awatar covu
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bujam w obłokach ;)
    Posty
    1,275

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aginia Zobacz posta
    Dziewczyny, jesteście fantastyczne! Dokładnie na takie rady liczyłam Same konkrety!

    Mąż jak się go przed chwilą zapytałam czy aby na pewno będzie nosił to się obraził Pieluchy wielo też łyknął beż żadnego ale

    W takim razie pozostaje tylko wybranie chusty 4,6. Lekko nie będzie ale postanowiłam nie przeglądać już innych chust niż ellevill bo zwariuje od nadmiaru szczęścia - no chyba, że zary z jakiś powodów nie są polecane dla noworodków?

    Covu - wielkie dzięki za namiary na siebie, mieszkamy na Kabatach tak więc blisko, jak tylko ochłoniemy po porodzie to się zgłosimy bo nie mam przekonania do tego, że na podstawie filmików i instrukcji uda nam się prawidłowo zamotać maluszka. Newralgicznym punktem wydaja mi się nóżki, boję się że jakoś je zgnieciemy albo ustawimy za szeroko
    Polecam się prawie-sąsiadko
    Odezwijcie się po porodzie ze względów widocznych w moim podpisie, czerwiec odpada, ale widzę, że ty już lada chwila się planowo rozsypujesz. Odezwij się jak już wszystko sobie poukładacie, to się jakoś umówimy

    Zara będzie ok dla noworodka. Ja mam właśnie Zarę (TRI coral summer) jak chcecie poczekać chwilkę, to się możecie poprzymierzać do kilku chust, zobaczyć w której wam się lepiej nosi. Bo wbrew pozorom chusta chuście nierówna i warto kilka posprawdzać. Nie wszystkim wszystko pasuje
    Ostatnio edytowane przez covu ; 01-01-2011 o 18:45 Powód: literówki
    Kangurkowo
    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci Chustolandia

    Friends come and go and the world doesn't stop for anybody, so do what you love and never look back.

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Covu - wielkie dzięki ale nie mogłam się powstrzymać i juz kupiłam.... Ellevill Zara Aubergin
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  10. #10
    Chustoguru Awatar mamaslon
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    WLKP
    Posty
    6,033

    Domyślnie

    hihi...zupelnie to rozumiem! niektore chusty sa tak piekne ze czlowiek nie moze sie powstrzymac ja tez poczatkujaca i juz mam liste co bym chiała tylko ustalam z tatuśkiem w czym on też by nosił...bo nosi zapamietale ! ( na poczatku był w tym lepszy )
    a ze chusty sa piekne człek chce się w nich pokazać...tak wiec uczy się motać do skutku i juz
    ps: filmiki filmikami, ale dobrze ze zobaczysz jak sie mota na zywo, mi to duzo dało...nie bałam się motać maleństwa wiec mała była w chuscie od poczatku ...a nie lepiej teraz sie umowic i sobie zamotac z "lalą"...pozniej bedzie kocioł
    ps2: Ellevill Zara Aubergin- a ! to TY ja kupiłaś- BOSKA!!!...moja 2ga faworytka.,..ja czekam na jade plum
    ps3: 4,6/4/7 optymalna na dwoje mysle
    Ostatnio edytowane przez mamaslon ; 03-01-2011 o 13:10
    Kruszynka 2010
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    LULAMY Akademia Chustonoszenia
    Specjalistka od metody karmienia dzieci- BLW (Bobas Lubi Wybór), Certyfikowany uczestniczka szkolenia z BLW prowadzonego przez Gill Rapley.
    BabyLedWeaning
    oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście
    moje zwierzaki i

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Mój na szczęście powiedział, że założy każdą jaką kupię, fioletową też A jak juz opanujemy co i jak to pomyślimy o innych kolorach Mi się marzy jade fog, ale plum też cudna!

    Teraz to chyba ciężko się będzie zamotać i z brzuchem i lalą
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  12. #12
    Chustoguru Awatar mamaslon
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    WLKP
    Posty
    6,033

    Domyślnie

    my w ciazy bylismy na szkoleniu...dałam rade...a załapałam co i jak pozniej jak byl kocioł, to wyciagnełam chuste i nie miałam oporów...bo juz troszkę się otrzaskałam ...a jak ktosik pokaze to naprawde jest super ! ...np. niby kangurek trudny, a ja go uwielbiam...dziewczyny pokazały i jakos idzie, wlasnie w nim piszemy ...
    ps:fiolecik tez przejdzie u mojego

    ps: a, własnie, ja byłam na szkoleniu 2 tyg. przed porodem...a nie jakos na poczatku ...pozniej juz tylko sie nauczysz dociągac...i tu wlasnie jest rola męża...tz. my bylismy razem, i pozniej tylko miałam pomoc w dociaganiu wiec warto odwiedzic covu wspolnie
    Ostatnio edytowane przez mamaslon ; 03-01-2011 o 14:03
    Kruszynka 2010
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    LULAMY Akademia Chustonoszenia
    Specjalistka od metody karmienia dzieci- BLW (Bobas Lubi Wybór), Certyfikowany uczestniczka szkolenia z BLW prowadzonego przez Gill Rapley.
    BabyLedWeaning
    oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście
    moje zwierzaki i

  13. #13
    Chustomanka Awatar covu
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bujam w obłokach ;)
    Posty
    1,275

    Domyślnie

    albo covu odwiedzi was
    żebyście i wy i dziecko byli mniej zestresowani i żeby młody rozbójnik u covu imieniem Milan nam nie przeszkadzał

    W obecnym stadium ciąży, z lalą byłoby ci się ciężko zawiązać, choć zawsze dasz radę jakoś Niemniej jako ,ze jesteś już PO terminie, to lepiej chwilkę poczekać. Lada moment się rozdwoicie i już będziesz mogła na luzaku się motać (tylko, błagam, jak urodzisz przez cc, to nie tydzień po operacji na szkolenie, ok? Niech ci się rana podgoi.)

    zara aubergrin jest piękna, gratuluję zakupu
    Ostatnio edytowane przez covu ; 03-01-2011 o 15:59 Powód: spacje
    Kangurkowo
    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci Chustolandia

    Friends come and go and the world doesn't stop for anybody, so do what you love and never look back.

  14. #14

    Domyślnie

    aginia, my mamy hopka 4,6 -- ja mam 168 cm i zostaje mi długi ogon, ale jak zawiążę podwójny płaski to jakiś ten ogon mniejszy się robi i w zasadzie mi nie przeszkadza już. zaznaczam, że póki co jestem w ciąży i ćwiczę na dzieciopodobnym miśku, więc to tak pi razy oko. mój mąż ma 190 cm i 4,6 u niego na styk.
    miłych początków noszenia

  15. #15
    Chustoguru Awatar mamaslon
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    WLKP
    Posty
    6,033

    Domyślnie

    mENczyzna mi mowi ze jednak juz po...macie racje hihi...ja w goracej wodzie kompana...no, i moze zeczywiscie, ja miałam mały brzuch to mi prosciej bylo w porownaniu do innych babeczek
    Kruszynka 2010
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    LULAMY Akademia Chustonoszenia
    Specjalistka od metody karmienia dzieci- BLW (Bobas Lubi Wybór), Certyfikowany uczestniczka szkolenia z BLW prowadzonego przez Gill Rapley.
    BabyLedWeaning
    oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście
    moje zwierzaki i

  16. #16
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    zara cudną chustą jest ALE:
    1. uważaj na dłusgość, większość wydaje się zbyt króka z powodów skosów
    2. trudno się ją mota (trudniej niż standardowe pasiaki) za to trzyma jak beton

    gratuluję zakupu jak masz ochotę na spotkano i naukę pod czujnym okiem doradcy to jutro jadę na Imielin i zostanę do niedzieli, więc chętnie możemy się pogaduchować i potrenować

  17. #17
    Chustomanka Awatar pata79
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Józefów, woj.lubelskie
    Posty
    1,031

    Domyślnie

    My na początki mieliśmy hoppa 4,6 m. Na spróbowanie.
    Dla mnie była za długa, dla męża na styk. Ale motaliśmy.
    Jak się oboje wciągnęliśmy, to on sobie kupił 5,2 m (Girasol Rasta) a ja 4 m (Nati Grecja). Nie dość, że długość nam teraz pasuje, to jeszcze kolory, bo ciężko by było wybrać jedną, która by się podobała nam obojgu.

  18. #18
    Chusteryczka Awatar Fusia
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    mój m ma 187i jest eeeee dużyy i w barach i w klacie-z brzuszka zżucił ale chudy nie jest(mój ci on i nie oddam)i mota bez problemu4,6 takze dłuższej niż tyle nie warto chyba ja mam 160w dowodzie w realu 159,5
    rozmiar koło38-42 bo pierś mam nie najmniejszą i te z 4,6 motam tyle ze ja miłosnik ogonów!
    Zarunie polecam ale troche trzeba sie przyłożyc do dociągania-oczywiscie to moje zdanie ech leosie tez fajne,i indio ,i każda chusta ma swój urok, swje plusy i minusy
    ja zaczynałam od Rapalu,nówki-sztywnej twardej dechy.... na paru tyg dzeciatku-dokładnie 2 tygodniowym i sie dało i złamać chuste i nauczyc motać
    więc wybież co ci sie podoba tyle ze zary mają jakby te skosy dłuższe co zabiera troche chusty ale kieszonke dacie rade-dobrze myśle?
    Bierz co ci sie podoba !
    ja motałam w kieszonke długo bo wiązanko fajne i nie bardzo trudne potem plecakowałam a potem mnie wzieło na nauke kangura i nie było az tak trudno ale na samym początku nawet sie za niego nie brałam
    Żona Damiana. Matka Róży(28.10.2009), Anieli(1.03.2011) i Łucji13.06.2013
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci

  19. #19
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Pozwolę sobie podłączyć się do tego wątku, bo mam też dylemat rozmiarowy. Ja mam 166cm wzrostu i rozmiar 34, więc zastanawiam się czy moja pierwsza chusta powinna mieć 4,2 czy może wystarczy mi 3,7m ? Chyba zdecyduję się na didymosa. A- mąż niestety póki co się nie deklaruje na noszenie, więc chusta tylko dla mnie. A moja dzidzia póki co ma 2 miesiące.

  20. #20
    Chustomanka Awatar Kasia
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Düsseldorf, Niemcy
    Posty
    843

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amatlea Zobacz posta
    Ja mam 166cm wzrostu i rozmiar 34, więc zastanawiam się czy moja pierwsza chusta powinna mieć 4,2 czy może wystarczy mi 3,7m ?
    Pytanie, czy chusta ma byc pierwsza, czy pierwsza i jedyna
    Jesli planujesz wiazac kieszonke, a pozniej plecak na krzyz, to 4,2 jest bezpieczniejsza dlugoscia, szczegolnie jesli bedziesz wiazac na grubszym ubraniu.
    Kasia z Chustomanii *



    *Chustomania ® - portal dla rodziców i szkolenia dla doradców noszenia

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •