Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36

Wątek: wybór nosidła ergonomicznego

  1. #1
    Chustomanka Awatar mikulo
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    764

    Domyślnie wybór nosidła ergonomicznego

    Witajcie! Jakoś nie mogę przekonać się do wiązania mojego szkraba na plecach, chyba jestem na to za niecierpliwa, a może potrzebuję trochę ćwiczeń, a może mam nieodpowiednią dla mnie chustę... (l.lamb bambus). Z łatwością za to udaje mi się włożyć małego na plecy w mei tai i tak sobie pomyślałam, ze może warto wyposażyć się w jakieś dobre, ergonomiczne nosidło. Chciałabym, żeby było miękkie, w miarę nieuwierające, najlepiej z wypełnieniami na paskach. Żeby było dobre takze od urodzenia lub prawie od urodzenia. Doradzicie coś?
    Z góry dzięki za zainteresowanie
    Mikulek (01.2010.) Idusia*(9 tc 09.2012.) Szymonek (05.2014.)
    Moje wypociny: http://www.pieluszkiwielo.blogspot.com/
    ...
    Dajcie mi modlące się matki, a uratuję świat. św. Augustyn

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar MartaS
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,846

    Domyślnie

    a ile Twój maluch ma? Generalnie nosidła i MT zaleca się dla dzieci, które juz siedzą albo co najmniej trzymają główkę. Dla maluchów podobno nadaje się marsupi i bondolino, ale nie sprawdzałam i raczej dla noworodka polecałabym chustę dla większego dziecka u mnie sprawdziła się jedynie manduka - ona ma wkładkę dla noworodka, ale nie zaryzykowałabym włożenia takiego malucha do manduki. Z nosideł to tak naprawdę każdemu co innego odpowiada, więc najlepiej żebyś sobie kilka spróbowała
    Ala i Hania 2009, Ewa 2012

  3. #3
    Chusteryczka Awatar kasia
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    karkonosze:)
    Posty
    2,059

    Domyślnie

    i jesli to rzeczywiście maluszek, to też nie wkładałabym na plecy, bo trudniej kontrolować, co się z nim dzieje.
    a jesli wiekszy dzieciaczek, to manduca - fajne nosidło

  4. #4
    Chustomanka Awatar mikulo
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    764

    Domyślnie

    Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

    Mój synek ma juz prawie rok. Jego chciałabym na plecy wrzucić. Skoro nie ma takiego uniwersalnego nosidła od urodzenia, to nie problem, z przodu nosiło mi sie fajnie w chuście, także możemy to pominąć. Teraz to już niemożliwe z uwagi na wagę . Mam mei tai, ale jest mi niewygodnie z tyłu, bo dość sztywne (jakby z materiału zaglowego...). Ale moze jestem wybredna .
    Mikulek (01.2010.) Idusia*(9 tc 09.2012.) Szymonek (05.2014.)
    Moje wypociny: http://www.pieluszkiwielo.blogspot.com/
    ...
    Dajcie mi modlące się matki, a uratuję świat. św. Augustyn

  5. #5
    Chustofanka Awatar owieczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    174

    Domyślnie

    w chuście noszę z przodu
    do noszenia na plecach dostałam od Mikołaja Bondolino i jesteśmy z Juniorem bardzo zadowoleni

  6. #6
    Chustomanka Awatar covu
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bujam w obłokach ;)
    Posty
    1,275

    Domyślnie

    Ja mam Tuli, jestem zadowolona.
    mam też Bobę.
    Jak chcesz się poprzymierzać to zapraszam

    W bambusie LL mi się bardzo dobrze nosi na plecach
    Ale może to kwestia wiązania/wprawy/konkretnego dziecka/dopasowania chusty do rodzica... Nie wiem.
    Kangurkowo
    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci Chustolandia

    Friends come and go and the world doesn't stop for anybody, so do what you love and never look back.

  7. #7
    Chustomanka Awatar mikulo
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    764

    Domyślnie

    Covu, najprawdopodobniej kwestia wprawy. Myślę, ze zima nie jest chyba odpowiednim czasem na wprawianie się . Zobaczę w Internecie, czy coś z tego, co masz moze mnie zainteresować .
    Owieczka, myślałam o bondolino, bo wygląda na wygodne, ale zobaczymy, poszukam jeszcze, moze jeszcze ktoś coś doradzi.
    Mikulek (01.2010.) Idusia*(9 tc 09.2012.) Szymonek (05.2014.)
    Moje wypociny: http://www.pieluszkiwielo.blogspot.com/
    ...
    Dajcie mi modlące się matki, a uratuję świat. św. Augustyn

  8. #8

    Domyślnie

    A moja koleżanka kupiła Baby Bjorn, w którym można nosić od 3,5 kilo

    Wczoraj pomogłam jej wrzucić kruszynę (11 dni) w kieszonkę, ale kwiliła, więc chyba wrażenia dobrego nie było..
    Na nic moje tłumaczenia, że czasem troszkę dzieci kwilą, ale trwa to chwilkę.

    Boję się, że skończą na BB...

  9. #9
    Chustomanka Awatar covu
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bujam w obłokach ;)
    Posty
    1,275

    Domyślnie

    mikulo to poćwiczysz jak będziesz chciała. Może być też tak, że ci bambus nie leży (one są bardziej śliskie niż bawełna)

    kasia_mama_stasia zrobiłaś co mogłaś... Szkoda, że maluch miał akurat zły humor
    Kangurkowo
    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci Chustolandia

    Friends come and go and the world doesn't stop for anybody, so do what you love and never look back.

  10. #10
    Chustomanka Awatar mikulo
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    764

    Domyślnie

    Właśnie, bo to jedyna tkana z jaką miałam do czynienia, więc może i tak być. Elastyczna mi pasowała, ale nie była śliska ani trochę
    Mikulek (01.2010.) Idusia*(9 tc 09.2012.) Szymonek (05.2014.)
    Moje wypociny: http://www.pieluszkiwielo.blogspot.com/
    ...
    Dajcie mi modlące się matki, a uratuję świat. św. Augustyn

  11. #11
    Chustofanka Awatar owieczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    174

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kasia_mama_stasia Zobacz posta
    A moja koleżanka kupiła Baby Bjorn, w którym można nosić od 3,5 kilo
    przerażające są te nosidła... naoglądałam się noszących w bb i to jeszcze przodem do świata

  12. #12
    Chustomanka Awatar mikulo
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    764

    Domyślnie

    To chyba niewiedza sprawia, ze rodzice kupują takie nosidła.
    Mikulek (01.2010.) Idusia*(9 tc 09.2012.) Szymonek (05.2014.)
    Moje wypociny: http://www.pieluszkiwielo.blogspot.com/
    ...
    Dajcie mi modlące się matki, a uratuję świat. św. Augustyn

  13. #13
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    London, UK
    Posty
    1,436

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez owieczka Zobacz posta
    przerażające są te nosidła... naoglądałam się noszących w bb i to jeszcze przodem do świata
    w UK to niestety norma, niemal nie ma dnia bym gdzies nie spotkala mamy (lub taty) z dzieckiem wetknietym w ten syf -inaczej nie da sie tego okreslic. nie rozumiem czemu maja takie dumne miny przy tym, skoro ida nienaturalnie wygięci z dzieckiem obijajacym sie im o uda, no ale coz, widocznie niektorzy maja silna potrzebe robienia dobrej miny do zlej gry.

    co do nosidel-mam Manduke i z czystym sumieniem polecam, jest mężo-przyjazna i doskonala do noszenia na plecach. ja jestem uposledzona w tym wzgledzie i nie potrafie porzadnie dziecka swego zawiazac w chuscie na plecach (ale bede cwiczyc!), wiec do tego celu uzywam nosidla wlasnie.
    czekam teraz jeszcze na Connecte, a na wiosne mysle o jakims szytym na zamowienie (i tu nie mam pojecia jaka szyjaca wybrac, zeby moje kryteria wszystkie zostaly spelnione...;/) .

  14. #14
    Chustomanka Awatar zanna
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa/Bemowo
    Posty
    918

    Domyślnie

    ja uwielbiam MT ale są różne - znajdź takie, które będzie Wam odpowiadało albo niech ci ktoś uszyje, może na testowanie jakieś się zapisz?
    , ,

  15. #15
    Chustomanka Awatar mikulo
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    764

    Domyślnie

    Testowanie to dobra myśl, ale ta manduca jest świetna, idealna na nasze obecne potrzeby, wygląda też na wygodną. Bo wózka, to ja już mam niekiedy dość. Wyrwać sie na małe zakupy z całym tym ekwipunkiem, toż to sie aż nie chce . Mam jedno MT, ale to jeszcze nie to, co bym chciała.
    Mikulek (01.2010.) Idusia*(9 tc 09.2012.) Szymonek (05.2014.)
    Moje wypociny: http://www.pieluszkiwielo.blogspot.com/
    ...
    Dajcie mi modlące się matki, a uratuję świat. św. Augustyn

  16. #16
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    London, UK
    Posty
    1,436

    Domyślnie

    aa, w awatarze mam dziecko w Manduce (mala miala wowczas jakies 4 miesiace chyba), teraz ma 17 miesiecy, prawie 12 kg i nadal swietnie sie sprawdza

  17. #17
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    SE
    Posty
    1,385

    Domyślnie

    Ja mam Bondolina dla maluchów. Dla mnie to wygodniejsze do zakładania niż chusta, przy bliźniakach czas jest ważny Mimo ze Bondek reklamuje się od urodzenia, to mi jakoś dzieci nie leżały w nich dobrze Teraz maja ponad 7 kg i jest oki. Wygodne, fajne, polecam.
    A. i J. (23-06-2010)

  18. #18
    Chustofanka Awatar madzior
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Pruszków
    Posty
    286

    Domyślnie

    ja polecam nosidło Tuli. Super łatwo i szybko się zakłada, mozna nosić na plecach i z przodu. My teraz w zimę schowaliśmy wózek i na spacery zabieramy Tuli. Jest wygodne,ma dobrze wypełniony pas biodrowy (np w Connecta pas biodrowy mnie uciskał), pasy naramienne też szerokie i wypełnione.
    Na wątkach testowych jest wątek Ergo Tuli - są zdjęcia i wiele opinii.
    http://www.chusty.info/forum/showthr...65#post1002565
    mama Jakub-usia (21.04.2009)

  19. #19
    Chustofanka Awatar owieczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    174

    Unhappy

    Cytat Zamieszczone przez mikulo Zobacz posta
    To chyba niewiedza sprawia, ze rodzice kupują takie nosidła.
    ano niewiedza ludzie chcą być fajni i nosić, a wychodzi koszmarnie

  20. #20
    Chustofanka Awatar owieczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    174

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez green_naranja Zobacz posta
    w UK to niestety norma, niemal nie ma dnia bym gdzies nie spotkala mamy (lub taty) z dzieckiem wetknietym w ten syf -inaczej nie da sie tego okreslic. nie rozumiem czemu maja takie dumne miny przy tym, skoro ida nienaturalnie wygięci z dzieckiem obijajacym sie im o uda, no ale coz, widocznie niektorzy maja silna potrzebe robienia dobrej miny do zlej gry.
    W Danii bb to też niestety standard, my w chuscie wzbudzaliśmy zainteresowanie, ale co w tym dziwnego skoro w każdym sklepie półki bjornami zawalone

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •