Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23

Wątek: Miękkie nosidło w góry - tak czy nie?

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    17

    Domyślnie Miękkie nosidło w góry - tak czy nie?

    Witam.

    Posiadam nosidło Bondolino. Latem mam nadzieję wybrać się z góry. Nie gdzieś hoho, ale na wycieczkę jakąś, po Dolinie Chochołowskiej np. I tu mam dylemat. Moje dziecię będzie wtedy miało 14-15 miesięcy. Do dziś byłam pewna, że Bondo będzie super, ale przed chwilą przeczytałam, że absolutnie miękkie nosidło nie nadaje się w góry, min. dlatego że dziecko w nim może siedzieć maks. godzinę.

    Zdurniałam.

    Tu źródło: http://aktywni.pl/aktualnosci/noside...-z-dzieckiem-/

    Prawda to czy nie? Muszę kupić turystyka? Nie mogę chodzić z małym dłużej niż godzinę w Bondo?

  2. #2
    Chustomanka Awatar sowa_m
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,387

    Domyślnie

    nie musisz, możesz nie musisz kupować turystyka, możesz chodzić dłużej, niż godzinę w nosidle miękkim. dużo dziewczyn z forum łazi po górach, większość z nich dłużej, niż godzinę. ja osobiście nei jestem zwolenniczką nosideł turystycznych, choć jedna z forumek (nie pamiętam, przepraszam) kiedyś o plusach nowoczesnego turystyka pisała. ale ja nie łażę dłużej, niż od ósmej do siedemnastej, to raczej mi niepotrzebne

  3. #3
    Chusteryczka Awatar hexi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,349

    Domyślnie

    przeczytalam artykol i sadze ze autor nie pisal o nosidlach miekkiech w znaczeniu przez nas uzywanym


    DB PBC

  4. #4
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,519

    Domyślnie

    Każdy nasz spacer trwa dłużej niż godzinę, nie tylko latem w górach

  5. #5
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    17

    Domyślnie

    No to mnie pocieszacie, bo już zaczęłam wątpić w to co miesiącami czytałam w sieci o nosidłach.

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    Nie wyobrazam sobie noszenia na sobie ciezkiego nosidlaturystycznego i do tego ciezkiego dziecia - sama nosilam w chuscie, maz w nosidle (manduca). Praktycznie calymi dniami - oczywiscie z przerwami i na zmianę - ale jak to wakacje, rano w plener, powrot na kapiel to bylo dobre kilka godzin noszenia
    a oprocz potomstwa jet jeszcze plecak - a to bluza, woda, aparat, zawsze coś po co taki naboj (w sensie nosidla turystycznego) taszczyc ze sobą? widzialam kilka takich nosidel - nawet dosc porzadnych - w sensie siedziska, nie byly to wisiadla, były po prostu ciezkie
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  7. #7
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    17

    Domyślnie

    Nie wiem czy te co widziałam były porządne, ale mierzyłam kiedyś i oglądałam w Decathlonie - nawet gdy pisało, że lekkie to jednak nie ta waga co miękkie. I jak dla mnie (mam 164cm) bardzo niewygodne.

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kropka75 Zobacz posta
    Nie wiem czy te co widziałam były porządne, ale mierzyłam kiedyś i oglądałam w Decathlonie - nawet gdy pisało, że lekkie to jednak nie ta waga co miękkie. I jak dla mnie (mam 164cm) bardzo niewygodne.
    To ja mam jeszcze mniej
    poza tym sa jeszcze swietne hybrydy, MT - z dobrze wypelnionymi pasami, coby w ramiona nie uwierały, no i nawet zwykla chusta zwiniesz i upchniesz w malym plecaku jakby co - a my nosilisly i to i to jak maz niosl dziecię w nosidle, ja chuste w plecaku - robila za kocyk na postojach dla calej rodziny
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  9. #9
    dokebu
    Guest

    Domyślnie

    Mam takie nosidło górskie w domu, nawet na bazarku wystawiałam, nie nosiłam w nim syna, dostaliśmy w prezencie, ale porównując nosidło górskie do MT (ergo nie mierzyłam) na 100% wybieram MT!!!!!! Nosidło górskie dodatkowo jeszcze sporo waży, a dziecku w nim wcale nie jest tak wygodnie!!

  10. #10
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    złaziłam z Kubą w MT i ergo mase szlaków
    spokojnie można
    Mama Kubusia i Basi

  11. #11
    Chusteryczka Awatar Sania
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Tychy/Katowice
    Posty
    1,726

    Domyślnie

    My w zeszłym roku łazilismy po Słowacji - m. in. wleźliśmy na Chopok z Maćkiem w Ono. I jakoś nikt się nie skarżył



    W tym roku kupujemy ergo i też będziemy śmigać po górkach

    Edit: myślę, że w artykule jest mowa raczej o wisiadłach - bo tam dziecko rzeczywiście nie ma podparcia dla pleców.
    Ostatnio edytowane przez Sania ; 11-02-2011 o 14:55

    Doradczyni Noszenia ClauWi®

  12. #12
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie

    Ja też tatry zlazłam z młodym w MT na zmianę z Nubigo. I było super!!
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  13. #13
    Chustoguru Awatar marta-la
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    8,109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sania Zobacz posta
    My w zeszłym roku łazilismy po Słowacji - m. in. wleźliśmy na Chopok z Maćkiem w Ono. I jakoś nikt się nie skarżył



    W tym roku kupujemy ergo i też będziemy śmigać po górkach

    Edit: myślę, że w artykule jest mowa raczej o wisiadłach - bo tam dziecko rzeczywiście nie ma podparcia dla pleców.
    Czy to nie Wy mieszkaliście w Privat Eden ? Sorki za ot ale jak byliśmy mąz poznał parę która była z dzieckiem i mt i chyba mieli czerwonego mt od Alci.

    My ost 3 lata wakacje spędzaliśmy na Słowacji w górach. Pierwszy raz kiedy Zosia miała rok i 4 mies i odpowiednio potem 2 i cztery m-ce i 3 i 4 m-ce. Za pierwszym razem mieliśmy pożyczone turystyczne nosidło (super, hiper) i mt i kiedy szliśmy w góry tylko przymierzyłam to nosidło z dzieckiem i miała wrażenie że jakaś niewyobrażalna siła ciągnie mi plecy w dół i wciska w ziemię. Do tego ciężar jego był dla mnie nie do przejścia i pomimo że mt zabraliśmy tylko do chodzenia po mieście, po górach wtedy i kolejne lata spędzaliśmy właśnie z Zosią w mt(ost lato było już na zmianę mt + nogi ) I zazwyczaj Zosia była noszona dłużej niż godzinę tyle że ona uwielbiała noszenie i wcale nie miała ochoty schodzić, często wysypiając się na plecach.
    Tutaj nasze "podóżnicze" fotki: http://pogodzinach7.blox.pl/html/131...21.html?589333
    I kilka górskich:


    W drodze na Chopok


    Dolina Prosiecka:


    W drodze na te górki na horyzoncie (jakieś 10km na plecach)




    Ale mi się sentymentalnie zrobiło... To przez to że dzieć wyrósł mi już z noszenia ;(

  14. #14
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    ja jade w tym roku do privat eden!!!
    mlodsze bedzie oczywiscie w chuscie a Michal w manducy

    zreszta zeszle wakacje nad morzem tez spedzil glownie w manducy

  15. #15
    Chusteryczka Awatar Sania
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Tychy/Katowice
    Posty
    1,726

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marta-la Zobacz posta
    Czy to nie Wy mieszkaliście w Privat Eden ? Sorki za ot ale jak byliśmy mąz poznał parę która była z dzieckiem i mt i chyba mieli czerwonego mt od Alci.
    Nie było dla nas miejsca w Edenie Ale za to namietnie wypytywałam Cie w zeszłym roku o chodzenie z małym dzieckiem po górach

    Doradczyni Noszenia ClauWi®

  16. #16
    Chusteryczka Awatar wrapsodia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Erlangen Niemcy /czasem Wawa/Jarosław/Klimontów
    Posty
    1,682

    Domyślnie

    Spokojnie idźcie tylko unikajcie upałów. Turystyków nie polecam zarówno jako doradca noszenia, jak i mama, która była w górach z turystykiem i to jednym z droższych - prezent od siostry..
    Gosia, mama Toli (25/10/2008), dawniej mimezis

    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci



  17. #17
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Turystyczne nosida sa drogie, ciezkie i mniej wygodne od ergo. ( co wcale nie znaczy ze sa zle, po prostu sa wygodniejsze rozwiazania.)
    wydaje mi sie ze w artukule jako o "miekkich " nosidlach na codzien pisali o BB.

  18. #18
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,516

    Domyślnie

    ja jeszcze dodam ze dziecko w tym wieku zapewne zapragnie zrobić sobie przerwę i parę kroczków samodzielnie - to tez świetna okazja do odpoczynku dla rodzica a dla dziecka dla rozruszania się (jesli siedzeniem się znudziło). mój młody ma 15 mies i jak juz mu źle w nosidle (nosze w manducę najczęściej) to daje znać że chce na chwilę wyjść, po 20 min wraca grzecznie na plecy
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  19. #19
    Chusteryczka Awatar Lena_a
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Józefin k/Chełma
    Posty
    2,167

    Domyślnie

    My w zeszłym roku z nasza dwu-latką troszkę połaziliśmy - MT od Alci było niezrównane, wygodne dla nas i Mai:

    Trochę mało widać Majkę, ale uwierzcie, że na plecach u małżonka śpi Majunia:

    Agnieszka - mama Dawida (26.05.1995) i Majeczki (26.09.2008)

  20. #20
    Chustomanka Awatar pestka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    675

    Domyślnie

    w artykule chyba piszą o wisiadłach, a nie o ergo
    a w temacie: my w zeszłym roku przedeptaliśmy z ok rocznym dzieckiem kilka górek w różnych rejonach Polski w manduce i było nam wygodnie. CZasem bywało tak, że młoda usypiała podczas podejść, więc korzystaliśmy i szliśmy ile się dało bez postoi, bo jak się budziła to od razu chciała w krzakach pobuszować
    A nosidło turystyczne przydaje się tym którzy sami wędrują z dzieckiem, bo ma kieszeń na niezbedne klamoty

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •