Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36

Wątek: wybór nosidła ergonomicznego

  1. #21
    Chustoguru Awatar gosia2809
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    8,052

    Domyślnie

    ja polecam MT od alci naprawdę super się nosi, (jestem tą szczęściarą i mam swoje w domu) jeśli wolisz ergonomika to z czystym sumieniem polecam Tuli- testowałam i jest rewelacyjne zwłaszcza dla cięższego szkraba, bo pasy są mocno wypełnione aaaaa i łatwo się wrzuca na plecy



    Karmiliśmy się 3 lata 3 miesiące i 5 dni

  2. #22
    Chustomanka Awatar mikulo
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    764

    Domyślnie

    green naranja - ale teraz to już nosisz pewnie na plecach
    madzior, gosia2809 - Tuli to jakby uproszczona wersja Manduki? bo wygląda bardzo podobnie
    jadoma - Bondolino fajne, też się zastanawiałam, jak długo może posłużyć, do jakiego wieku?

    Koniec końców - decyduję się na Manducę. Najbardziej mnie przekonuje bez przymierzania. No i trochę intuicyjnie postępuję . Mam nadzieję, że dobry wybór. ZNalazłam nawet tu na forum. Także dziękuję Wam za cenne rady .

    Wiecie też co, dziś udało mi się małego wrzucić w chuscie na plecy w plecaku prostym, ech, wrzucić jak wrzucić, ale udało mi się wrzucić wygodnie i w końcu mi wyszło . W ogóle mały najbardziej lubi moment wrzucania, śmieje sie na całego jak go tak podrzucam, heheh .
    Mikulek (01.2010.) Idusia*(9 tc 09.2012.) Szymonek (05.2014.)
    Moje wypociny: http://www.pieluszkiwielo.blogspot.com/
    ...
    Dajcie mi modlące się matki, a uratuję świat. św. Augustyn

  3. #23
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    London, UK
    Posty
    1,436

    Domyślnie

    no w nosidle nosze na plecach, w chuscie ciezko mi to wychodzi...;/ ale nie zamierzam sie poddawac

  4. #24
    Chustomanka Awatar mikulo
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    764

    Domyślnie

    Na pewno w końcu wyjdzie. Tak jak mi . Normalnie, jakby jakaś tama puściła, zaczęło mi sie udawać, w chuscie, w mei tai.. mój Mikołaj ma przechlapane, wszystkiego się na nim uczę...
    Mikulek (01.2010.) Idusia*(9 tc 09.2012.) Szymonek (05.2014.)
    Moje wypociny: http://www.pieluszkiwielo.blogspot.com/
    ...
    Dajcie mi modlące się matki, a uratuję świat. św. Augustyn

  5. #25
    Chustonoszka Awatar jasenka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez green_naranja Zobacz posta
    w UK to niestety norma, niemal nie ma dnia bym gdzies nie spotkala mamy (lub taty) z dzieckiem wetknietym w ten syf -inaczej nie da sie tego okreslic. nie rozumiem czemu maja takie dumne miny przy tym, skoro ida nienaturalnie wygięci z dzieckiem obijajacym sie im o uda, no ale coz, widocznie niektorzy maja silna potrzebe robienia dobrej miny do zlej gry.
    Wiecie - nie każdy m dostęp do Forum .

    Ja niestety użyłam BB kilka razy w karierze, zanim zostałam "oświecona". I gdyby nie m.in. koleżanka covu - pewnie sporadycznie używałabym dotąd . Fakt - dla mnie to było zastępstwo dla wózka na sytuacje ekstremalne - na szybko i na chwilę, nie przyszłoby mi do głowy nosić w BB tak dużo i często, jak noszę w chuście. Jednak nie miałam jakiś większych dylematów , bo nosidło polecił nam znajomy ORTOPEDA (do tego dobry i ceniony, choć rzeczywiscie - nie dziecięcy), który nosił w takim dwójkę własnych dzieci !

    Nie byłabym taka surowa dla rodziców, którzy tego używają. Nie każdy decydując się na taki gadżet przekopuje od razu pół internetu, albo zasięga porady kompetentnego fizjoterapeuty. Skoro wielu ortopedów wypowiada się o tych nosidłach w superlatywach, to rodzice uważają, że są bezpieczne i zdrowe. Oczywiście po zapoznaniu się z argumentacją przestałam BB używać i bynajmniej nie uważam, że jest zdrowe i bezpieczne. Jednak nie potępiam i nie krytykuję od razu tych, którzy przez niewiedzę tak uważają. W miarę możliwości staram się im tylko wiedzę przekazać. Niestety - nie zawsze dają się przekonać, zwłaszcza, jak wydali kupę kasy na coś, co polecają lekarze, a tu jakaś "szurnięta baba owinięta kawałem szmaty" mówi im, że robią krzywdę dziecku. A noszenie w BB nie jest wcale dla rodzica takie niewygodne niestety - gdyby było - myślę, że użytkownicy bez przekonywania zrezygnowaliby z tych wisiadeł i sprawa rozwiązałaby się sama.
    Ostatnio edytowane przez jasenka ; 04-01-2011 o 01:42 Powód: lit.
    Aleksandra

  6. #26
    Chustonoszka Awatar jasenka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    138

    Domyślnie

    A z ergo ja polecam Tuli .
    Aleksandra

  7. #27
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    London, UK
    Posty
    1,436

    Domyślnie

    wiesz jasenka, tu w UK sie z dziecmi do lekarza nie chodzi, chyba ze w sytuacjach ekstremalnych, a juz na pewno cos takiego jak wizyuta u ortopedy i takowe doradztwo to czysta abstrakcja -wiec raczej nikt nie doradzi uzywania jakiegokolwiek nosidla , rodzice sami sie decyduja na takie rozwiazania. wiem, ze to taka dygresja na temat wynikajaca z twojego doswiadczenia, wiec dodam swoja-moje dziecko pierwszy raz widzialo ortopede podczas wizyty w Polsce, kiedy to miala juz skonczony rok i ani myslala chodzic, ba, raczkowac nawet nie zamierzala, przemieszczajac sie na siedzaco, na czterech literach

    zgadzam sie z opinia, ze noszenie jest dobre, jakiekolwiek ale przeciez to, ze ktos nie wie ze istnieja lepsze rozwiazania nie oznacza (moim zdaniem) automatycznie, ze od razu jest usprawiedliwiony. mysle ze tutaj na przyklad wynika to z powszechnej dostepnosci wisiadel "z najwyzszej"polki w sklepach, w rodzicielskich gazetkach, w reklamach...z drugiej strony nachalny konsumpcjonizm i dostepnosc finansowa sprawiaja, ze ludzie bezrefleksyjnie podchodza do zakupow. bo taka jest prawda, ze tutaj, gdy pracujesz, to stac cie na wszystko w zasadzie-sila nabywcza pieniadza jest spora. i dlatego wybierajac sie na zakupy dla dziecka czlowiek sie nie zastanawia nad tym, czy stac go na taki wydatek, czy sie ten wydatek sprawdzi, etc. nie poszukuje sie informacji na temat, nie stara sie znalezc najlepszego rozwiazania. ETA: chodzi mi o to, ze taki BB wyglada na drogi, wypasiony i zaawansowany technologicznie sprzet, wiec wielu rodzicow mysli, ze to najlepszy wybor dla ich dziecka, tymczasem chusta, kawal dlugiej szmaty...no bieda i wstyd

    uogolniam oczywiscie, w celach ilustracyjnych bo wiadomo, ze nie wszyscy ludzie maja jednakowe podejscie, no i spora czesc jednak liczy sie z wydatkami.

    na swoim przykladzie dodam jedna rzecz-zanim zdecydowalam sie na zakup pierwszej chusty, jeszcze w ciazy bedac, poczytalam sobie na ten temat; podobnie gdy zdecydowalam ze kupimy tez nosidelko (glownie dla M-a). owszem, chodzilismy po sklepach jeszcze przed urodzeniem sie malej, owszem, ogladalismy wisiadla, bjorny i inne wynalazki. ale mnie od razu sie nie podobaly i wolalam poczytac o co chodzi z tymi nosidlami...no i doczytalam, ze ergo, ze pozycja zabki, dlaczego tak ma byc...mysle ze sama z siebie nie kupilabym wisiadla nawet pograzona w glebokiej niewiedzy na ten temat, ale moze to wynika z tego, ze nauczylam sie przy moim M-ie poszukiwania informacji i selekcji tejze informacji-to taki typ, ktory zanim zdecyduje sie na wymiane telewizora spedzi miesiac w internecie i sklepach porownujac, ogladajac, sprawdzajac-bo woli wydac wiecej ale miec pewnosc, ze to rzecz najlepsza z wybranej polki cenowej, no i przede wszystkim spelniajaca jego wymagania.
    "pod choinke" sprawilismy sobie cisnieniowy ekspres do kawy, co oznacza, ze zaczelismy szukac odpowiedniego w polowie listopada, a pierwsza kawa z niego raczylismy sie dopiero 31 grudnia

    a wracajac do wisiadel-nie potepiam w czambul rodzicow je kupujacych i uzywajacych, uwazam jednak, ze w dobie powszechnosci informacji na kazdy temat takie bledy latwo jest skorygowac i przesiasc sie na wlasciwszy model-na twoim osobistym przykladzie zilustrowane
    Ostatnio edytowane przez green_naranja ; 04-01-2011 o 11:33

  8. #28
    Chustofanka Awatar owieczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    174

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jasenka Zobacz posta
    Jednak nie miałam jakiś większych dylematów , bo nosidło polecił nam znajomy ORTOPEDA (do tego dobry i ceniony, choć rzeczywiscie - nie dziecięcy), który nosił w takim dwójkę własnych dzieci !
    hmm... super :/

    Cytat Zamieszczone przez jasenka Zobacz posta
    Nie każdy decydując się na taki gadżet przekopuje od razu pół internetu, albo zasięga porady kompetentnego fizjoterapeuty. Skoro wielu ortopedów wypowiada się o tych nosidłach w superlatywach, to rodzice uważają, że są bezpieczne i zdrowe. Oczywiście po zapoznaniu się z argumentacją przestałam BB używać i bynajmniej nie uważam, że jest zdrowe i bezpieczne. Jednak nie potępiam i nie krytykuję od razu tych, którzy przez niewiedzę tak uważają. W miarę możliwości staram się im tylko wiedzę przekazać. Niestety - nie zawsze dają się przekonać, zwłaszcza, jak wydali kupę kasy na coś, co polecają lekarze, a tu jakaś "szurnięta baba owinięta kawałem szmaty" mówi im, że robią krzywdę dziecku. A noszenie w BB nie jest wcale dla rodzica takie niewygodne niestety - gdyby było - myślę, że użytkownicy bez przekonywania zrezygnowaliby z tych wisiadeł i sprawa rozwiązałaby się sama.
    wiesz... ja się tylko częściowo zgodzę... mamy znajomych noszących w wisiadle... na szczęście dziewczynka już chodzi i dali sobie z nim spokój, ale nie pomogło tłumaczenie, pokazywanie, nie pomogło to, że bolą ich plecy, że ciężko... nie pomogło to, że my tylko w chuście... że widzieli jak łatwo, szybko, prosto... wisiadło i koniec...

  9. #29
    Chustomanka Awatar covu
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bujam w obłokach ;)
    Posty
    1,275

    Domyślnie

    owieczka, no niektórzy potrafią się zacietrzewić i jak sobie coś wymyślą, to już ich nie ruszysz, ale jest trochę prawdy w tym, co mówi jasenka.
    "szurnięta baba w chuście" nie koniecznie jest najlepszą osobą do opowiadania o tym co dla dziecka dobre i że "ty nosisz, to fajnie, ale ja wiem, ze można lepiej" itd.
    Ja szczerze powiedziawszy MOŻE bym posłuchała, jakby mniektoś taki zaczepił, ale potem i tak bym zweryfikowała. Jak siebie znam to w necie ORAZ u lekarza. Jak trafiłabym na Jasenkowego, to miałabym problem.

    Moja pierwsza chusta była kupiona przez przypadek i do dziś jej nie kocham, bo wciąż jest sztywna i nie za bardzo mi się z nią współpracuje, a była to jedna z firmowych (nie allegro.pl), tu całkiem lubianych.
    Kolejna chusta już była bardziej przemyślana. Nosidła mam 3 (1 MT i 2 ergo) MT nie lubię, bo mi nie leży. próbowałam kilku, żadnego nie polubiłam...
    Ja jestem chostowo-ergonomikowa.
    Kangurkowo
    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci Chustolandia

    Friends come and go and the world doesn't stop for anybody, so do what you love and never look back.

  10. #30
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    884
    Bylam: ulisia

  11. #31
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez owieczka Zobacz posta
    przerażające są te nosidła... naoglądałam się noszących w bb i to jeszcze przodem do świata
    A niby taka dobra firma.

    Jedna moja znajoma kupiła i nie dała sobie nic powiedzieć... bo producent napisał, że można.

  12. #32
    Chustofanka Awatar mynia
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    329

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kropka75 Zobacz posta
    Jedna moja znajoma kupiła i nie dała sobie nic powiedzieć... bo producent napisał, że można.
    dla niektórych normy i to co napisane na opakowaniu jest świętsze od zdrowego rozsądku ... wystarczy trochę pomyśleć. i nie tyczy się to wyłącznie ergo czy chust... ja przestałam się wtrącać w wybory znajomych bo potrafią się obrazić jak im powiesz że nie przemyśleli jakiejś kwestii...

  13. #33
    Chustomanka Awatar Nadarienne
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    560

    Domyślnie

    Witam serdecznie!
    Jestem tu nowa, chociaż co nieco Was podczytywałam już od jakiegoś czasu.
    Teraz chcę kupić nosidełko do noszenia na plecach (córa ma w styczniu skończony rok) i potrzebuję porady.
    Znalazłam takie oto i nawet podoba mi się:
    http://zachustowani.pl/product_info.php?products_id=86
    Chciałam zapytać, czy ktoś ma takie? Albo słyszał coś o nim? Z góry dzieki!
    A i jeszcze jedno - da radę kupić bez mierzenia, czy lepiej jednak sprawdzić najpierw?

    pozdrawiam!

  14. #34
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    opinie o Action Baby Carrier są tu http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=35383
    Powodzenia!
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  15. #35
    Chustomanka Awatar Nadarienne
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    560

    Domyślnie

    Dzięki wielkie! Już się zabrałam za czytanie opinii o nim i o innych. :) Jakoś przeoczyłam ten dział, także dzięki za naprowadzenie. Wiem, wiem, jest opcja wyszukiwania, ale przyznaję się bez bicia, że zapomniałam o tym, a zobaczyłam temat tutaj, to się wpisałam też:P Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Nadarienne ; 15-02-2011 o 01:42

  16. #36
    Chustofanka Awatar margolia
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    351

    Domyślnie

    Nadarienne zachustowanych prowadzi Marza która jest z Wrocławia i napewno chętnie Ciebie przyjmie na przymierzanie

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •