Strona 16 z 27 PierwszyPierwszy ... 68910111213141516171819202122232426 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 531

Wątek: Jak ubierać? >>> JESIEŃ I ZIMA <<<

  1. #301
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    Ojeju...Ty masz piątkę dzieci?Czy to tylko taki żart??

    No no...dobrze się mówi, ale moja Mama zawału by dostała, jakby nas tak ubrane zobaczyła.
    Dziś w wózka ubrała Mała w: body z długim rękawem, koszulkę z długim rękawem, sweter polarowy gruby, 2 pary spodenek na to kombinezon polarowy gruby i zapięta Mała w spiworku......się usmiałam. Wziełam dziecia rozebrałam z tych jednych spodni i sweterka po czy oddałam Babci z przyzwolenim na wyjscie.
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  2. #302
    Chusteryczka Awatar ema
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Bory Tucholskie
    Posty
    1,747

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meiga Zobacz posta
    Dziewczyny, a jakie kurtki dla dwojga polecacie?
    Mam estreno LL. Dopiero zaczynam w niej nosić i jak na razie bardzo mi odpowiada. Może i wygląda się jak wieloryb (choć po ściągnięciu sznurków nie jest źle), ale komfort zakładania - dla mnie rewelka . Poza tym nie muszę się martwić tym, że np. suwak większej, zwykłej kurtki (noszonej rok temu) się rozpina Zdarzało mi się, że mała miała nieosłonięte plecki, a ja nie wyczułam od razu brrr.... Wracając do estreno - warto mieć golfik dla dwojga, bo przy szyi goło i to jak na razie jedyny minus.
    Pawel 2006 Milia 2011 Mikolaj 2013

  3. #303
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nautika Zobacz posta
    Ojeju...Ty masz piątkę dzieci?Czy to tylko taki żart??
    ale o co cho?
    2 + 7 (2005-2018)

  4. #304
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    No o sygnaturę ze skrzatami? Piątka??
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  5. #305
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    tak.
    Karusek ma piątkę dzieci.

  6. #306
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nautika Zobacz posta

    Dziś w wózka ubrała Mała w: body z długim rękawem, koszulkę z długim rękawem, sweter polarowy gruby, 2 pary spodenek na to kombinezon polarowy gruby i zapięta Mała w spiworku......się usmiałam. Wziełam dziecia rozebrałam z tych jednych spodni i sweterka po czy oddałam Babci z przyzwolenim na wyjscie.
    Rany bossss......kombinezon, śpiwór, a co Wam zostanie na zimę?
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  7. #307
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    kurcze
    nie wiem jak młodego ubrać
    w poniedziałek mamy znów maraton po urzędach

    nie mam chusty, noszę w Manduce - tam jest trochę przewiewu bokami mimo wszystko

    no i głupio przez to
    bo młodemu brzuch grzeje moje ciałko, plecki grzeje nosidło, a bokami wieje

    jakiś pomysł jak go ubrać?
    dziś był spacer wózkowy
    młody ubrany normalnie w jeansy, body z długim, bluzę polarową i ortalionową wiatrówkę
    było ok

    myślicie że do nosidła go tak samo wpakować? czy jakieś lepsze pomysły?

    bo coś nam ostatnio to ubieranie nosidłowe nie wychodzi... albo za ciepło albo za zimno :/

  8. #308
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    podpinam się pod pytaniem dianka, my się nosimy w mt i tam też przeciągi a poncho nie zawsze mi pasuje
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  9. #309
    Chustomanka Awatar panna.z.wilka
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    543

    Domyślnie

    ja teraz do manduki ubieram małego jak do wózka, tyle że pod spodnie dorzucam getry, a kurtki mu nie zapinam.

  10. #310
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    Karusek jak Ty to ogarniasz?
    Teraz jak napiszesz, że dziecię ubierasz w to czy w tamto to Ci uwierzę na słowo

    Na zimę to kufaja
    Ostatnio edytowane przez nautika ; 27-10-2012 o 10:38
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  11. #311
    Chustoguru Awatar Karo.
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    7,351

    Domyślnie

    dianek, a z przodu nosisz czy z tyłu? jak z przodu to może masz jakąś większą kurtkę żeby nałożyć na siebie i nie zapinać, wtedy bokami trochę osłania.
    A jak z tyłu albo całkiem na wierzchu to bym jednak ubierała tak jak piszesz, bo wieje.

    Dziewczyny jeszcze odnośnie ocieplenia nóg to w H&M są fajne b. grube skarpety z wełną (nie pamietam ile procent ale troche jej tam jest), dla takich poniżej roku sięgają do kolanek i fajnie ocieplają.
    Asia - 20.11.2009
    Adaś - 08.03.2012
    Ania - 08.06.2015

  12. #312
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Ja kupiłam na lumpach takie rękawki z angory - świetnie się nadają jako getry dla Lenki
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  13. #313
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    42

    Domyślnie Szal - komin na plecki dziecia

    Nie wiem czy juz ktos o tym pisał ale dobrze sprawdza sie szal--komin do ocieplenie plecków dziecka na wyjscia w zimne dni. Ja zakładam chuste na swoje ubranie + rozpieta kurtka. Zeby plecki nie marzły (boczki są zabezpieczone przez poły kurtki), zakładam sobie na szyje szal-komin i obciagam nim plecki dziecka. Szyjka maluszka i moja, dobrze jak jest dodatkowo ocieplona golfem lub dodatkowym szalikiem. "Włala", nam jest ciepło

  14. #314
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    8

    Domyślnie

    z tym ubieraniem w zimniejsze dni to jakaś masakra
    faktycznie przed przeczytaniem tego tematu na forum trochę z mężem ubieraliśmy naszego maluszka do chusty za grubo! Strasznie się buntował! Teraz staramy się go nie przegrzewać, ale i tak presja otoczenia jest tak duża, że czasem ciężko się przeciwstawić! Oczywiście ciągle słyszymy komentarze mam, babć i innych starszych sąsiadek, że "za zimno" ,że "zmarznie!"
    A przecież wiadomo, że każdy chce dla dziecka jak najlepiej!
    Zachary 2012

  15. #315
    Chustofanka Awatar FaatuM
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    312

    Domyślnie

    Ja niestety musiałam chwilowo przerwać chustowanie więc ubieram małego tylko do wózka i też nie raz słyszę, że albo za grubo albo za cienko ubrany jest a ja wiem że jest mu tak dobrze (dość grubo małego ubieram bo mały często marźnie). Fajnie mi powiedziała nasza Pani doktor jak ją o to zapytałam
    "Przecież Pani jest matką i wie Pani jak ubierać synka aby nie zmarzł a to czego on wymaga to indywidualna sprawa każdego dziecka, ważne aby było mu ciepło, a przegrzane dziecko automatycznie dostaje potówek".
    Teraz już się nie przejmuję komentarzami o tym jak dziecko jest ubrane
    "Nie ma dzieci - są ludzie" - J.Korczak

    Zawsze najpierw musi otoczyć nas niezmożona ciemność aby nastało światło


  16. #316
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Jarosławiec
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich!

    Nie jestem stałą bywalczynią na tym forum, ale mam nadzieję, że będziemy mogły się wymieniać pomysłami gdzie jechać na wakacje nad morze Aby umilić sobie chłodną zimową pogodę , zachęcam do rozmowy.
    Pozdrawiam KAMILA


  17. #317
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,083

    Domyślnie

    Ostatnio mlodej nie nosilam wcale, tzn najwyzej po domu, jak się domagała przytulania... no i jestem całkiem nieprzygotowana na tę pogodę. A dziś wyjść musimy. Plan jest taki, że założę na nas polar i kurtkę softshell męża - w ciąży też nosiłam, więc powinnyśmy się zmieścić. Ale i tak mam stres, że coś będzie nie tak, za ciepło, za zimno.
    Na szyjkę golf, tak?
    Sweterka ciepłego nie zakładać?

  18. #318
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Ja osobiście bym pod polar nie zakładała sweterka.. Ubieram tak mniej więcej jak siebie, bluzka z długim rękawem, polar i kurtka Szalik z czapą, jemu dodatkowe skarpetki (często zwykłych dwie pary, bo marznie w stópki) i wychodzimy, jak czuję, że mi zimno to jemu też, ale odkąd noszę nie było mi zimno

  19. #319

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fabianowa Zobacz posta
    Ja osobiście bym pod polar nie zakładała sweterka.. Ubieram tak mniej więcej jak siebie, bluzka z długim rękawem, polar i kurtka Szalik z czapą, jemu dodatkowe skarpetki (często zwykłych dwie pary, bo marznie w stópki) i wychodzimy, jak czuję, że mi zimno to jemu też, ale odkąd noszę nie było mi zimno
    Ja też zawsze zakładam maluszkowi dwie pary skarpetek no i mam cieplutki kocyk którym przykrywam Tomusia Nie chodzimy jednak zbyt długo, bo teraz jest zimno. Ja jestem zmarźluch więc mi jest zawsze zimno, więc nie mogę stwierdzić tego czy maluszkowi też ja Fabianowa spaceruje tak z wózkiem 20 min

  20. #320
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,083

    Domyślnie

    To u mnie zimny chów, bo z wózkiem spokojnie na godzinę-dwie wychodzę.

    Ubrałam faktycznie jak siebie, potem zapięłam na nas bluzę i kurtkę i tylko stres miałam, że jednego ucha nie widzę i co chwilę ręcznie kontrolowałam, czy przykryte Ogólnie wyszło dobrze, tylko zrobiłam błąd, że sobie na szyję nic nie założyłam, zapominając, że przecież kurtki nie dopnę. Następnym razem będę mądrzejsza.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •