Strona 24 z 27 PierwszyPierwszy ... 14161718192021222324252627 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 531

Wątek: Jak ubierać? >>> JESIEŃ I ZIMA <<<

  1. #461
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    384

    Domyślnie

    dziękuję-zdrówko się przyda. ja też się zastanawiałam nad pentelką lub używanym LL. mam opcję noszenia tylko z przodu-ale córa ma dopiero 4mc-więc w tym sezonie pewnie jej na plecy i tak jeszcze nie wrzucę. (a propos-dziś ją wrzuciłam po raz pierwszy w plecak prosty w asyście męża-o zgrozo! zarzucanie na plecy nie okazało się wcale najgorsze-dociągnąć to to i utrzymać dziecko w pionie to koszmar)
    ale wracając do tematu-myślę,że warto kupić. ciepło i wygodnie!

  2. #462
    Chustomanka Awatar Idrilla
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    980

    Domyślnie

    Ja się chyba zdecyduje na pentelkę i nie będę kombinować Przekonuje mnie możliwość noszenia też na plecach bo my teraz większość w plecaku śmigamy.
    No to jeden problem z głowy to już się głowię co na zimę w cenie nie rujnującej budżetu...

  3. #463
    Chustofanka Awatar Megi
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    463

    Domyślnie

    Dzięki za miłe słowa Gdybyście jakieś zgrabne softshelle spotkały to dajcie znać
    Zosia (08.2011), Tadzio (04.2013) i Stefcia (07.2014)

  4. #464
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    384

    Domyślnie

    moim zdaniem twiga jest świetna. i ma cenę konkurencyjną.

  5. #465
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Bojciu...jak zimno sie zrobilo. U mnie przymrozek Panna codzien noszona w tuli do przedszkola. Ubierac jak mnie czy jakies rady macie dla takiego starszaka?
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  6. #466
    Chustoguru Awatar MonikaK
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    8,388

    Domyślnie

    co do poncha- można sobie uszyć takie dla dwojga
    ja szyłam przy średnim- z wełny i polaru. ciepłe było, chociaz mogłam uszyć dłuższe.
    zaraz zdjęcie poszukam. Teraz w szafie mi się kurzy
    o tak to wygląda:


    Ignacy 2009, Antoni 2011, Szymon 2014, Józek 2016, Franciszek 2018... fasolka 2020

    https://manymum.blogspot.com/

  7. #467
    Chustofanka Awatar kasikader
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Megi Zobacz posta
    Ale pentelka ma też polary z opcją przód i tył. To te modele bez kaptura, a z dodatkowym kominem (czy jak to nazwać to cudo zakładane na szyję).
    Wkleję Wam zdjęcie bo mi mąż dziś na spacerze cyknął

    Fajny fajny, i ładnie sie prezentujecie w nim I już mi po głowie chodzi polarek pentelki, komin, a po dzisiejszym przymrozkowym poranku shelek dla dwojga. Brrr jak to mozliwe zeby teraz tak zimno było, a po weekendzie najbliższym zapowiadają 25stopni.... na plusie!!! jeszcze parę dni...

  8. #468
    Chustofanka Awatar kasikader
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez letka Zobacz posta
    Bojciu...jak zimno sie zrobilo. U mnie przymrozek Panna codzien noszona w tuli do przedszkola. Ubierac jak mnie czy jakies rady macie dla takiego starszaka?
    mój chodzi piechotą, ale tez z ubraniem mam dylematy... napewno gdy nie na własnych nóżkach idzie to troszkę cieplej ''wystajace częśći'' trzeba by ubrać
    A mój 3 latek w przedszkolu nie chce być w bluzie tylko w tshircie, może tam tak ciepło mają? mam nadzieję...

  9. #469
    Chusteryczka Awatar majetta
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,751

    Domyślnie

    Mój Maluch pojawi się na świecie w grudniu. Mamy już polarek pentelki w pogotowiu. Tylko mam wątpliwości czy chustowanie takiego miesięczniaka w grudniu to dobry pomysl? A co na polar? Wszystkie kurtki będą sie nadawały tylko rozpiete, więc moje plecy będą chronione a co z plecami dziecia?

  10. #470
    Chustofanka Awatar lawinia
    Dołączył
    Oct 2013
    Miejscowość
    B.
    Posty
    338

    Domyślnie

    Dziewczyny, a ma/miała któraś z Was taki polar:
    http://allegro.pl/polar-dla-dwojga-p...593312970.html

    cena podobna do pentelkowego, opcja nosznia z tyłu jest i zamek w wygodniejszym miejscu chyba.

  11. #471
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lawinia Zobacz posta
    Dziewczyny, a ma/miała któraś z Was taki polar:
    http://allegro.pl/polar-dla-dwojga-p...593312970.html

    cena podobna do pentelkowego, opcja nosznia z tyłu jest i zamek w wygodniejszym miejscu chyba.
    podoba mi się. i ten ściągacz przy szyjce dziecka super. ja miałam starą wersję pentelkowego i nie przypadł mi do gustu ze względu na ten zamek, choć ciepły był.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  12. #472
    Chustofanka Awatar kasikader
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lawinia Zobacz posta
    Dziewczyny, a ma/miała któraś z Was taki polar:
    http://allegro.pl/polar-dla-dwojga-p...593312970.html

    cena podobna do pentelkowego, opcja nosznia z tyłu jest i zamek w wygodniejszym miejscu chyba.
    Fajny, i ładny, aż spojrzałam co jeszcze ma na sprzedaż, ale nic więcej...

  13. #473
    Chustofanka Awatar kasikader
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majetta Zobacz posta
    Mój Maluch pojawi się na świecie w grudniu. Mamy już polarek pentelki w pogotowiu. Tylko mam wątpliwości czy chustowanie takiego miesięczniaka w grudniu to dobry pomysl? A co na polar? Wszystkie kurtki będą sie nadawały tylko rozpiete, więc moje plecy będą chronione a co z plecami dziecia?
    z tym dociepleniem pleców malucha też mam ciągłe wątpliwosci. Wydaje mi się, że z takim noworodziem zmieścisz sie we wszystkow czym w ciąży chodziłaś, gorzej z większym. A dla zapewnienia ciepełka to chusta najlepsza, zawsze będziesz miała kontrolę, czy nie za zimno...

  14. #474
    Chustomanka Awatar Patrycja89
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    544

    Domyślnie

    Znalazłam taką kurtkę http://www.bonprix.pl/style/kurtka-c...79&return=ref# ma ją ktoś? Jak myślicie, nada się do noszenia na zimę? Nie ma nigdzie podanych wymiarów niestety i się zastanawiam w razie czego jaki rozmiar brać, czy to co oni piszą w rozmiarówce w bonprixie jest ok? Może któraś się orientuje czy nie mają zawyżonej/zaniżonej rozmiarówki.
    Mama Jakuba - styczeń 2011 , Alicji - luty 2014
    i grudniowej 2016 Oliwki

  15. #475
    Chustofanka Awatar Megi
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Patrycja89 Zobacz posta
    Znalazłam taką kurtkę http://www.bonprix.pl/style/kurtka-c...79&return=ref# ma ją ktoś? Jak myślicie, nada się do noszenia na zimę? Nie ma nigdzie podanych wymiarów niestety i się zastanawiam w razie czego jaki rozmiar brać, czy to co oni piszą w rozmiarówce w bonprixie jest ok? Może któraś się orientuje czy nie mają zawyżonej/zaniżonej rozmiarówki.
    Ale to ciążówka i jak na moje oko raczej do noszenia się nie nada. Ten dopinany panel jest za wąski u góry - na wysokości, gdzie byłoby dziecko, a Twój dekolt byłby całkowicie odsłonięty. Zresztą już gdzieś był o niej wątek.
    Zosia (08.2011), Tadzio (04.2013) i Stefcia (07.2014)

  16. #476
    Chustomanka Awatar Idrilla
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    980

    Domyślnie

    Ja tylko napiszę, że przyszedł mój polar z pentelki opcja przód-tył i nie jestem zadowolona. Ubrać się w niego z dzieckiem na plecach bez asysty drugiej osoby jest nie realne. Planuję wszyć mu suwak po całości na przodzie bo ten pod pachą to nieporozumienie IMO.

  17. #477
    Chusteryczka Awatar huskymama
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    1,649

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majetta Zobacz posta
    Mój Maluch pojawi się na świecie w grudniu. Mamy już polarek pentelki w pogotowiu. Tylko mam wątpliwości czy chustowanie takiego miesięczniaka w grudniu to dobry pomysl? A co na polar? Wszystkie kurtki będą sie nadawały tylko rozpiete, więc moje plecy będą chronione a co z plecami dziecia?
    A w wózku mu będzie cieplej Jak dla mnie dla takiej malizny kurtka dla dwojga ciepła albo moja ulubiona opcja 2 w 1 lub osobno polar i softshell

  18. #478
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Idrilla Zobacz posta
    Ja tylko napiszę, że przyszedł mój polar z pentelki opcja przód-tył i nie jestem zadowolona. Ubrać się w niego z dzieckiem na plecach bez asysty drugiej osoby jest nie realne. Planuję wszyć mu suwak po całości na przodzie bo ten pod pachą to nieporozumienie IMO.
    Idrilla, jak już to będziesz miała zrobione to może wklej fotki? Pewnie innym się też ten patent może spodobać.

    Też kupiłam polar Pentelki tył-przód. Jeszcze nie nosiłam, tylko przymierzałam, bo akurat się ciepło zrobiło.
    Moje refleksje:
    + ciepły, gruby polar - za tę cenę wygląda na bardzo solidny;
    + fajny komin dla noszącego i dodatkowa osłonka dla dziecka (coś pełniącego funkcję szaliczka);
    + mam kolor niebieski i uważam, że jest ładny, chociaż rzeczywiście taki trochę dżinsowy;
    - zapięcie niewygodne - nawet przy noszeniu z przodu ciężko to samemu zapiąć, bo zamek zaczyna się od dołu, więc trzeba tam z dołu "załapać" i połączyć dwie strony ekspresu, co wymaga dość mocnego wyginania się. Myślę, że znacznie lepszym rozwiązaniem byłoby wszycie zamka takiego otwierającego się z obu stron. Z tyłu jeszcze nie nauczyłam się wiązać, więc nie przymierzałam w tej opcji, ale obawiam się, że Idrilla ma rację, że będzie ciężko. No i zupełnie sobie nie wyobrażam zapinania tej osłonki na szyi dziecka przy noszeniu z tyłu.

    I teraz tak myślę, że trzeba było wziąć opcję tylko na przód i wszyć sobie na plecach dodatkowy zamek. Ale to teraz dopiero na to wpadłam no i nie wiem, czy to by się sprawdziło.

  19. #479
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karolka Zobacz posta
    I teraz tak myślę, że trzeba było wziąć opcję tylko na przód i wszyć sobie na plecach dodatkowy zamek. Ale to teraz dopiero na to wpadłam no i nie wiem, czy to by się sprawdziło.
    Właśnie wpadłam na to, że raczej by się nie sprawdziło, bo wtedy przy noszeniu dziecka z tyłu to bym miała kaptur pod brodą

  20. #480
    Chustoholiczka Awatar sag8
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    3,943

    Domyślnie

    dziewczyny, wytłumaczcie mi jak zakładacie kurtki/polary z dzieckiem na plecach... może jakiś filmik?
    mam za mało bujną wyobraźnię chyba...
    oczywiście mam na myśli samodzielne ubieranie się....
    Hancymon - 03.2010 Ingulec - 07.2013


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •