Strona 9 z 27 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161719 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 531

Wątek: Jak ubierać? >>> JESIEŃ I ZIMA <<<

  1. #161
    ratyska
    Guest

    Domyślnie

    Temat bardzo mnie interesuje. Tez dlugo kombinowala, jak ubierac 16miesieczniaka. Nosimy w kolkowej lub (rzadko) na plecach. Do tej pory byla zimowa kurtka +rajstopy+welniane spodnie disana+buty.
    Zaleta byly spodnie, bo sa troche za dlugie i po dociagnieciu chusty moglam je naciagnac na az do kostek.
    Wada to grubasna byrda miedzy mna a dzieckiem.
    Wczoraj przyszedl kombinezon disana z welny (spilsnionej tak to sie chyba nazywa po polsku i dzieki temu jeszcze cieplejszy). Inne mamy na SuT zachwalaly go bardzo, wiec musiala tez sprobowac. Raz juz ten zestaw wyprobowalismy. Bylo dobrze przy ok -3 stopniach.

  2. #162
    Chusteryczka Awatar Behemot
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    2,763

    Domyślnie

    Uspokojona. Widze,że nie ja jedna pod kurtką normalną noszę a wydawało mi się to dziwactwem No u nas zawsze czapka ale myślę o stópkach,żeby nie zmarzły. U nas ostatnio weszły butki do użycia.Zobaczymy.
    Nikodem-12.01.2009-Skarb mój największy
    Karmiłam piersią 3 lata 3 tygodnie i 2 dni

  3. #163
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    40

    Domyślnie

    ja wlasnie zaliczylam pierwszy spacer w chuscie zawiazalam Helenke w kieszonke i tak chodzilysmy sobie po domu mala miala ubrane tylko body z krotkim rekawem a na to pajaca dosc ciekiego
    a ze nie byla dzisiaj na spacerku postanowilam ze idziemy ubralam jej czapke skarpetki i takie odpinane buciki od kabinezonu na to ja cieply polar meza i kurtke ktora szwagierka dala mi jak bylam w ciazy dodatkowo nasunelam Helence chuste na czesc glowki mam nadzieje ze nie bylo jej zimno
    Helenka 05.11.2009 Zuzia 20.09.2007

  4. #164
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    631

    Domyślnie Jak ubierać

    Może się powtarzam ale nie znalazlam nic na ten temat. Chciałabym zapytać się jak ubieracie swoje maluchy. Ja na na spiochy zakladam jeszcze "jesienna" kurteczke i grubsze spodenki, na to oczywiscie chusta i razem zapinamy sie w wielką zimową kurtke. Mnie jest gorąco, ale zastanawiam się jak dziecku. Czy to nie za mało. Proszę o jakąś poradę

  5. #165
    Chusteryczka Awatar anqa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Gdańsk / Sopot / Warszawa
    Posty
    2,192

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jjuussttyynnaa Zobacz posta
    Może się powtarzam ale nie znalazlam nic na ten temat. Chciałabym zapytać się jak ubieracie swoje maluchy. Ja na na spiochy zakladam jeszcze "jesienna" kurteczke i grubsze spodenki, na to oczywiscie chusta i razem zapinamy sie w wielką zimową kurtke. Mnie jest gorąco, ale zastanawiam się jak dziecku. Czy to nie za mało. Proszę o jakąś poradę
    Ja ubieram jak po domu np. spiochy plus koszulka z krotkim rekawem, albo body k/rekaw i dresik + czapka i szalik, chusta i kurtka SK. Jak jest mroz ponad -5 stopni to zakladam jej dodatkowo cieniutki kombinezon polarkowy.

  6. #166
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,793

    Domyślnie

    wyszukiwarka się kłania, naprawdę sporo jest tych tematów...

    pomacaj karczek to się dowiesz - ale IMO za gorąco - kurtka dziecka i na to jeszcze zimowa?

    ja ubieram dwie warstwy dziecku i na to polar - i obojgu nam ciepło - czasem nawet za bardzo...

    edit - chociażby na drugiej stronie tematów tego działu... np to
    Ostatnio edytowane przez Mayka1981 ; 13-01-2010 o 00:30
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  7. #167
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    http://chusty.info/forum/showthread....hlight=ubierac
    http://chusty.info/forum/showthread....hlight=ubierac
    http://chusty.info/forum/showthread....hlight=ubierac

    tyle znalazlam na szybko, pewnie bylo tego wiecej...

    jak dla mnie to zdecydowanie za duzo tych ubran maluch ma. pod kurtke ubierz dziecko tak jak nosisz w domu, ewentualnie na stopy cos ekstra mozesz zalozyc. no i czapka oczywiscie tez
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  8. #168
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    631

    Domyślnie

    Tak naprawde wydaje mi sie żw tak chyba powinno byc ok. Ale jak wróciłyśmy ze spaceru mąż na mnie nakrzyczał , że jej zimno i musze ją cieplej ubierać tylko że juz chyba cieplej w naszym wypadku to bedzie przesada. Ciekawe kidy ja bede zakladała już jej szaliczek, narazie to ona nie ma szyji

  9. #169
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    631

    Domyślnie

    Dziekuje bardzo za linki

  10. #170
    ChustoTata Awatar krtek
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    287

    Domyślnie

    do zimowego motania jedynie krem na pyszczek i czapka uszatka
    i grzejemy sie nawzajem aż miło

  11. #171
    Chusteryczka Awatar visenna2
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1,820

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jjuussttyynnaa Zobacz posta
    Może się powtarzam ale nie znalazlam nic na ten temat. Chciałabym zapytać się jak ubieracie swoje maluchy. Ja na na spiochy zakladam jeszcze "jesienna" kurteczke i grubsze spodenki, na to oczywiscie chusta i razem zapinamy sie w wielką zimową kurtke. Mnie jest gorąco, ale zastanawiam się jak dziecku. Czy to nie za mało. Proszę o jakąś poradę
    Za mało?? Ja bym się martwiła, że za dużo
    ChustoHolizm
    Zuzia 21.12.2005
    Ania 26.06.2008
    Mateusz 04.08.2011

    Doradca - Partner Akademii Noszenia Dzieci

  12. #172
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    631

    Domyślnie

    Kurcze moze racja ze za duzo. Ale boje sie ze bedzie mi marzla. Na dzisiaj poszukam czegos cienszego zamiast kurteczki AHhhh najgorsza jest ta presja otoczenia i panika wszystkich dookola ze zamroże dzieciaka...

  13. #173
    Chusteryczka Awatar visenna2
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1,820

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jjuussttyynnaa Zobacz posta
    Kurcze moze racja ze za duzo. Ale boje sie ze bedzie mi marzla. Na dzisiaj poszukam czegos cienszego zamiast kurteczki AHhhh najgorsza jest ta presja otoczenia i panika wszystkich dookola ze zamroże dzieciaka...
    Spokojnie
    Moim zdaniem zamiast kurtki jakiś kombinezon polarkowy i już. Przeciez jak nosisz małą pod kurtką to grzejecie się nawzajem naprawde porządnie.
    Sprawdzaj na karku - karczek chłodny=trzeba dołożyć 1 warstwę, karczek mokry=trzeba zdjąć jedną warstwę, karczek ciepły=OK
    ChustoHolizm
    Zuzia 21.12.2005
    Ania 26.06.2008
    Mateusz 04.08.2011

    Doradca - Partner Akademii Noszenia Dzieci

  14. #174

    Domyślnie

    mam do Was małe pytanie. Kupiłam w kapp Ahl takie fajne golfiki. Jest nawet na nie teraz promocja
    Noszę małego po kurtką i kurtka ni dopina się do końca, więć kark ma tylko w tm golfiku i w tym co chodzi po domu, no i troche chusty nachodzi. Myślicie że to ok na takie mroźne spacerki?
    Reszta jest schowana pod grubym polarem i cienką kurtką przeciwwiatrową, przeciwdeszczową.

    --------------------------------
    Michaś - 28.09.2007
    Tomek - 15.12.2009

  15. #175
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    874

    Domyślnie

    Specjalistą nie jestem, ale ja owinęłabym szyjkę jeszcze szaliczkiem, najlepiej tak, aby go rozłożyć z tyłu na karczek. wydaje mi się, że dla tak małego dziecka golfik na szyjkę to trochę za mało. Reszta ok bo schowana pod Twoim ubraniem.

  16. #176
    Chusteryczka Awatar Behemot
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    2,763

    Domyślnie

    Nie mogę patrzeć na zdjęcia Aldo i Laliki-ja zmarzluch jestem i ubieram więcej na Nikodema (ale nie przegrzewam)a to zdjęcie w samych polarku-brrrr chyba bym się nie odważyła,
    Nikodem-12.01.2009-Skarb mój największy
    Karmiłam piersią 3 lata 3 tygodnie i 2 dni

  17. #177
    Chustonówka Awatar marsh
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    19

    Domyślnie

    A ja teraz chodzę z Zośką w chuście elastycznej i ubieram ją w taki niezbyt gorący kombinezon założony na zwykły strój. Na sobie mam niezapięty płaszcz (bo z Zochą w środku by się nie dało).
    Jak na razie się sprawdza. Jak były większe mrozy to zakładałam dodatkowy pajacyk. Tylko raz przesadziłam i założyłam jej za dużo- szybko zrozumiałam że zaraz się ugotuje i ściągnęłam niepotrzebny ciuszek!!

  18. #178
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    hej
    Sorry, że tak z choinki ale zakmnieto mi temat zanim zdazylam odpowiedziec i rozwiac swoje watpliwosci, dopytac.
    W temacie noszenia, jestem zielona a trapi mnie opcja zimowego chustowania. Wszystko wydaje sie byc latwe jak budowa cepa ale mam zgryz z jednym. Kurtki nie kupie bo jest za droga. W kurtke 3x wieksza sie nie ubiorę bo jestem estetka i boje sie, ze będe wygladac jak uboga krewna.
    Co wtedy gdy oknem minus 20 a ja wyjezdzam do miasta. Jak to wyglada logistycznie? Wychodze z dzidzia w chuscie, ide do auta, wyciagam dzidzie, ubieram cieplej i wkladam do fotelika, sciagam chuste, siadam za kolko, docieram do sklepu, wychodze na parking, motam chuste na zewnatrz, rozbieram z kurteczki/kombinezonu dziecine, instaluje w chuscie (na zewnatrz?), udaje sie na zakupy..
    Tak to wyglada?
    Sorry ale staram sie to ogarnac zanim zabiore sie za kupno i nauke wiazania.
    Dziekuje za wszelkie wyjasnienia

  19. #179
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie

    Przeczytaj ten wątek, on ma 8 stron i jest tu wszystko przewałkowane od góry do dołu.
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  20. #180
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    czytalam grizoldko
    od poczatku do konc, pozniej jeszcze raz
    wiem juz w co ubrac dziecko, ale to wiedzialam juz wczesniej
    moze ktos bedzie mi w stanie lopatologicznie wytlumaczyc procedura zimowych wizyt po za domem, w aucie, w pojedynke

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •