Strona 7 z 27 PierwszyPierwszy 12345678910111213141517 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 531

Wątek: Jak ubierać? >>> JESIEŃ I ZIMA <<<

  1. #121
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Był gdzieś wątek o chustowaniu zimą i właśnie o tym, czy się nie boimy przewrócić. Niebezpieczeństwo istnieje, jak zawsze. Ale z dzieckiem w wózku też można się przewrócić i nawet zrobić mu tym krzywdę. Widziałam taką sytuację, kiedy kobieta się pośliznęła, chciała złapać równowagę, chwyciła wózek i poleciała, przewracając wózek i wywalając dziecko w zaspę. Także nie jest powiedziane, że wózek ok a chusta be na śniegu i lodzie. Ja nosiłam tamtej zimy i się nie przewróciłam Świadomość, że mam na sobie dziecko jakoś pomagała mi złapać równowagę. Myślę, że to jest kwestia nastawienia i tego, jaki komunikat sobie wyślesz do mózgu

    edit: Znalazłam te wątki o upadkach w chuście: TU i TU
    Ostatnio edytowane przez Meta ; 06-09-2009 o 08:10

  2. #122
    Chusteryczka Awatar Leika
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,755

    Domyślnie

    jujama - świetna ta Twoja osłonka!

    Ja w zeszłą zimę nosiłam małą pod ciążową kurtką. W tym roku kupię płaszcz lub kurtkę do noszenia.
    Starszy Syn (VIII.2006), Córka (I.2009) i młodszy Syn (XI.2011)

    http://moje-dzieciaki.blogspot.com/

    We are what we think. All that we are arises with our thoughts.
    With our thoughts we make the world.
    Buddha



  3. #123
    Chustomanka Awatar tysiula
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Piaseczno, mazowieckie
    Posty
    669

    Domyślnie

    jujama, świetna ta osłonka, chyba tez sobie taką uszyję
    hexi, a ta kurtka to tez domowy wyrób czy taka specjalistyczna, czy są takie, z dziura z przodu, może coś a'la kangurka? Fajnie wygląda. W kurtce męża raczej nie przejdzie, bo rękawy będą się ciągnąć po ziemi.

    P.S. Wystarczyło poszukać, już mam kurtki u Vegi.
    Ostatnio edytowane przez tysiula ; 06-09-2009 o 08:46 Powód: aktualizacja

    ***
    4pupy - naturalnie dla pupy
    ***
    "Czy nie starczy, że ogród jest piękny?
    Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?"
    D. Adams

  4. #124
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    Zastanawiałam się o jaką osłonkę wam chodzi- jujama, dzięki za zdjęcia bo mnie oświeciłaś, pomysł z polarem super.
    Ja już teraz jak ciut chłodniej (a zmarźlak jestem potworny) to sobie zakładam lekką bluzo-kurteczkę i małego z chustą pod nią. Znacznie wygodniej niż na. A jak będzie zimą- zobaczymy.
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  5. #125
    Chusteryczka Awatar hexi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,349

    Domyślnie

    ja jestem a manualna szyciowo wiec wyrob jak najbardziej "profesjonalny", zakupiony w sklepie u Vegi
    ma trzy panele z przodu na wymiane (polar, "ortalion" i polar z ortalionem) a z tylu "dziure" na suwak
    wlasnie wyladowala w pralce i na razie bedzie za ciazowke robic bo panel swietnie brzuch miesci...a mi juz zimno, a przynajmniej wietrznie i niemilo


    DB PBC

  6. #126
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie

    mam tylko foty w polarze
    http://www.chusty.info/forum/showthr...motylem+jestem

    na mrozy mam kurtkę do noszenia
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  7. #127
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    nosiłam moja mała Stefcie pod kurtka. obecnie mam polar MaM Two Way,bardzo gruby i fajny i kurtke do noszenia Felix Pera. obie kupione u Vegi,czyli www.chusty.com.pl .....zobacz twm,ona ma duzy wybór ubiorów do noszenia i sa tam zdjecia.

    Strasznie kusi mnie ten płaszczyk, ktory bedzie petisu zamawiac -mamajacket...

  8. #128
    Chustoholiczka Awatar aliona
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    mieszkam w Łodzi, gdzie nawet bieganie psom szkodzi
    Posty
    4,268

    Domyślnie

    minionej zimy uprawialiśmy partyzantkę nosząc się w polarze męża,
    lub wiążąc ukombinezowanego dziecia w chustę
    dawało radę, ale nie było najwygodniejsze,
    ciężko było mi zadbać o prawidłowe ułożenie małego ciałka

    z resztą wtedy jeszcze był w użyciu wózek zimowo-terenowy.

    teraz postanowiłam wykosztować się na suses kinder, zobaczymy jak będzie. wydaje mi się, że to rozsądnie wydane pieniądze, bo tej zimy nie zamierzam używać w ogóle wózka (mieszkam na tzw. zadupiu i nie chce mi sie pchac grata przez śnieg i błoto).
    złotowłosa i trzy misie
    <3 <3 <3

  9. #129
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    UK
    Posty
    234

    Domyślnie

    Ja w zasadzie nie moge sie doczekac chlodniejszych dni - nie przepadam za goracem, i z tego co widze Kitek tez nie a ze zimy w UK to takie kiepawe sa, mysle, ze nie bede miala wiekszych problemow

  10. #130
    Chustomanka Awatar jujama
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    okolice Legionowa :)
    Posty
    1,328

    Domyślnie

    Ja się mocno zastanawiam nad kupnem kurtki, bo Jacek już mocno samobieżny, więc i tak będzie musiał być normalnie wyjściowo ubrany. Rok temu wychodziliśmy zachustowani pod osłonkę i tak samo wracaliśmy. Teraz nie przejdzie. Więc może pokuszę się na przerobienie jeszcze jednego dużego starego polara który mam, żeby go dostosować stricte do noszenia na plecach. Jak nie będę korzystała to mi nie będzie żal. Bo niestety te kurtki są straszliwie drogie. Jakoś wolę się wykosztować na chustę
    JUlcza (16.04.2006), JAcusiowa (9.05.2008) i MAćkowa (14.12.2012) mama Magda
    http://jama-jujamy.blogspot.com/

  11. #131
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie

    Ja miałam kurtkę samoróbkę, tzn krawcowa uszyła mi taką wstawkę do kurtki z dziurą na głowę małego, którą wpinałam pomiędzy zamek, w tym mały ubrany był tak normalnie. A jeśli kurtki nie miałam to młodego na kurtkę i jego w kombinezon ale to rzadko. W tym roku to obstawiam, że w ruch pójdzie raczej MT i wiązanie na kurtkę. Ale wszystko zależy od pogody.
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  12. #132
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Charleston, SC
    Posty
    359

    Domyślnie

    hmm ja tez szukam jakiegos gotowca, mi na tutejsza "zime" niepotrzebne cos takiego, ale zamierzam poleciec do Polski z mala w grudniu. Nie wiem skad sciaglnac prawdziwy ZIMOWY kombinezon, bo to co jest do kupienia w tutejszych sklepach zakrawa tylko na ironiczny usmiech i z zima toto nie ma nic wspolnego

  13. #133
    Chusteryczka Awatar kulka37
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,893

    Domyślnie

    Rebelka,a masz może jakieś foto swojej samoróbki?

  14. #134
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    427

    Domyślnie

    Dwie ostatnie zimy przechodziliśmy w chuście albo mt pod kurtką. Podobnie jak Rebelka, uszyłam sobie taka dopinkę do kurtki. Małemu zakładałam tylko czapeczkę i taki półgolfik zakładany przez głowkę, który grzał mu szyjkę. Było nam cudnie, cieplutko, nawet w -29st. C zeszłej zimy, kiedy musiałam odprowadzić starszaki do szkoły i do przedszkola. I niestety, najbardziej żałuję, że tej zimy nie będzie tak prosto, bo bedzie trzeba Małego ubierać w te wszystkie bambetle zimowe. W lipcu skończył 2 lata
    Tak wyglądaliśmy w naszej powiększonej kurtce.


    W tej dopince zrobiłam kaptur dla Miśka, który można było podwijać, jak na drugim zdjęciu, w zbliżeniu.
    Ostatnio edytowane przez sil (377) ; 06-09-2009 o 21:11

  15. #135
    Chustofanka Awatar funkia
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    342

    Domyślnie

    sil czyżby te fotki były robione w Skoczowie ?
    "Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro" (J.P.II)

    Kangurek (marzec 2009) i Tygrysiątko ( maj 2006)

    mój blog o zdrowej diecie www.dieta-surowa.blogspot.com

  16. #136
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    427

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez funkia Zobacz posta
    sil czyżby te fotki były robione w Skoczowie ?
    A jakże! Skoczowianką rodowitą jestem!

  17. #137
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Ząbki
    Posty
    164

    Domyślnie

    Sil, świetna TA Twoja dopinka. Też bum chciała taką... Widziałam opis jak zrobić taką, ale Twoja ma chyba kaptur..., a tamta nie miała. Na razie zakładam Hani polarową pelerynkę i zapinam na niej mój wielki ciążowy polar.. Ale ledwo go zapinam... Kupiłam polar z pianką poliur..., muszę coś z niego uszyć. Pewnie osłonkę...

  18. #138
    ChustoTata Awatar Świrek
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Strzelin
    Posty
    56

    Arrow Jak ubierać? >>> ZIMA <<< (na czas zimy przypięty) :)

    Ponieważ dziś nastąpiła mała wymiana zdań z drugą połowa na temat ubierania na spacer w chuście prosiłbym o opinie na ten temat.
    Miało być body z długim rekawem + śpiochy+na dół półśpiochy lub getry wełniane zrobione przez babcię i buciki + góra bluza polarkowa z kapturem przylegającym zastępującym czapkę.
    Było ww body+grube rajstopy i gruby puchaty kombinezon, niewygodny niepraktyczny i jak dla mnie bez sensu ale ryzykowałem awanture więc zacisnąłem zęby i poszedłem.
    W obu przypadkach jeszcze duuzy polar na dwie osoby.
    Temperatura na dworze jakieś 6-8 stopni i bez wiatru.
    Jak ubierac i na jaka temperature
    Ostatnio edytowane przez Meta ; 13-01-2010 o 10:43

  19. #139
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    No i jeszcze powiedz, ze kieszonke z rozlozonymi polami zawiazales. Dziecko bylo zadowolone? Nie ma potówek teraz? Obie te wersje to dla mnie za duzo jak pod chuste i kurtke dla dwojga na tak cieply dzien.
    Nie napisze wiecej, bo i tak zaraz dostaniesz ostrzezenie od Mety, zeby wyszukiwarki uzywac

  20. #140
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,793

    Domyślnie

    Tak jak siebie no może z lekkim zapasikiem wszak Ty się ruszasz a dziecko tylko (AZ!) do Ciebie przytulone...

    A ile warstw spodni i kalesonów Ty miałeś?
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •