Strona 2 z 27 PierwszyPierwszy 1234567891012 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 531

Wątek: Jak ubierać? >>> JESIEŃ I ZIMA <<<

  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Budzik
    Cytat Zamieszczone przez petisu
    A dlaczego do auta w kombinezonie?
    No właśnie? Ja nigdy nie woziłam w kombinezonie. Tzn. raz spróbowałam, starszą. I to mnie nauczyło, żeby NIGDY tego więcej nie zrobić. Wożę w normalnych ubrankach domowych, jak jest wyjątkowo zimno, to biorę ekstra kocyk i cienką czapeczkę (bo jak np. wsiadamy do samochodu, który stał zimą na parkingu, to zanim się nagrzeje, jest zimno). A normalnie - nic się dziecku nie stanie jak przez 30 sekund będzie na chłodzie, zanim nie wyjmę z fotelika i nie przykryję swoją kurtką. Bo jak był mróz, to szybko chowałam pod kurtką i motałam już w cieple, jak wchodziliśmy np. do sklepu. Tzn. Wkładałam w2x zamotany jeszcze w domu.
    no nie wiem. ja się motam dłużej niż 30 sekund. taka ze mnie spidi gonzaleska.
    i moim dzieciom częściej się dzieje niż dzieje.

  2. #22
    Guest

    Domyślnie

    ja chcę wiosny...! (tak ma marginesie naszych rozważań).

    że też jesień ZAWSZE przychodzi punktualnie a wiosna czasem spoźnia się aż do połowy maja.

  3. #23
    Chusteryczka Awatar kobra
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Chicago
    Posty
    1,850

    Domyślnie

    nie lubilam nosic Kajtka pod kurtka, czulam sie jak slonica, ubieralam go tak jakbym ubierala do wozka, zakladalam rajstopki na nogi, dodatkowe skarpety. Do samochodu ubieralam jak w domu, z tym ze uzywalam rozpinany spiworek, ktory zapinalam jak trzeba bylo przeniesc fotelik do auta. Nie przemyslalam jeszcze jak to bedzie tej zimy. Maly juz chyba bedzie chodzil wiec pewnie bede zakladala kurtke aby przeszedl do auta, w samochodzie sciagala i potem znowu zakladala

    Anno Dobrowolska gotowe getry wygladaja tak
    http://www.babysnazz.com/index.php?main ... th=2_95_13
    Nothing you become will disappoint me;
    I have no preconception that I'd like to see you be or do.
    I have no desire to foresee you, only to discover you.
    You cannot disappoint me.


    Aska - mama Kajetana (19.10.2007)

  4. #24
    Chusteryczka Awatar andziulindzia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,795

    Domyślnie

    Pasja no to noś dziecko na kurtce. Wtedy ubierasz normalnie w kombinezon. Warunek koniczny przy noszeniu dziecka na kurtce: ani twoja kurtka ani kombinezon dziecka NIE mogą być ze śliskich materiałów.

    Andzia
    Moje ulubione ekoforum

    tylko nudne kobiety mają nieskazitelne czyste domy

  5. #25
    Chusteryczka Awatar andziulindzia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,795

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anna Dobrowolska
    A może jakieś zdjęcia takich geterek własnoręcznych albo kupnych byście zamieściły? Najlepiej na dzieciu w chuście Strasznie bym chciała zobaczyć jak to wygląda. No i sama muszę się przygotować do jesienno zimowego noszenia.
    Co prawda zdjęcia nie mam, a aparat na razie szlak trafił ale zrobiłam sobie te geterki ściegiem ściągaczowym jedno oczko prawe jedno lewe. Starsza córcia ma bordowe a młodsza żółciuteńkie.
    Moje ulubione ekoforum

    tylko nudne kobiety mają nieskazitelne czyste domy

  6. #26
    Chustopróchno Awatar Budzik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    13,478

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pasja
    no nie wiem. ja się motam dłużej niż 30 sekund. taka ze mnie spidi gonzaleska.
    i moim dzieciom częściej się dzieje niż dzieje.
    Ja też nie motam się od początku w 30 sekund :-D 2x wiążę w domu i tak wsiadam do samochodu. Jak jest umiarkowanie zimno, to wsadzam go w 2x a dociągam i poprawiam już w cieple, nie przy samochodzie na parkingu, a jak jest całkiem zimno, to po prostu biorę go na ręce, przykrywam swoją kurtką i dopiero motam w cieple.
    Tzn. czas przeszły, bo pisze o ubiegłej zimie.
    No i mojemu przez całą zimę nic się nie stało, nie przeziębiła się, nawet kataru nie miał. Dlatego więc polecam taki sposób

  7. #27
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie

    Ja raczej będę wiązać małego na swoją kurtkę bo bym musiała taką XXXXXXXL znaleźć Toteż planuję ubierać go jak do wózka ale boję się czy nam chusty starczy
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  8. #28
    Chusteryczka Awatar andziulindzia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,795

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rebelka
    Ja raczej będę wiązać małego na swoją kurtkę bo bym musiała taką XXXXXXXL znaleźć Toteż planuję ubierać go jak do wózka ale boję się czy nam chusty starczy
    No niestety , na kurtkę to trzeba opanować niechustożerne wiązania: kangurek, prosty plecak.
    Moje ulubione ekoforum

    tylko nudne kobiety mają nieskazitelne czyste domy

  9. #29

    Domyślnie

    Ja nosiłam w kurtce MaM od Vegi. Dla mnie genialna - niby cienka, a ciepła jak nie wiem. Tzn to membrana i tak właśnie działa - jak jest zimno, nie dopuszcza zimna, jak trochę cieplej, kilka stopni na plus, wcale jeszcze nie jest gorąco.
    Ja samochodu nie prowadzę, więc tego problemu nie miałam. Dziecko ubierałam na to co w domu w getry i góralskie papucie, chusteczkę na szyję, bo golfik od kurtki był krótki , ale ta chusteczka wystarczyła no i w czapkę na głowę. I tyle.
    Kochane babki od niewiadomo ilu xxxxxxxxx do L. Mam rozmiar 46 w porywach 48 i nosiłam w rozmiarze M. Miałam w domu przez chwilę XL, była gigantyczna.
    Milena, mama Antosia, Ignasia i Maciusia.
    Biżuteria ręcznie robiona

  10. #30
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    okolice WrocÂławia
    Posty
    28

    Domyślnie

    Ja też o tym myślałam. Zleciłam na razie zrobienie babci bolerka (już w mam w domu zostało mi dokupić guziczki), gdyby Majeczka chciała łapki już wyciągnąć przy temp. powiedzmy 15st. Pomyśłałam sobie, że sweterek to za długi i może ją grzać za bardzo a tak bolerko krótkie a zasłoni to co odkryte.
    Getry też chyba zlecę babci-fajny pomysł ze stopkami .... tzn podkolanówki dłuższe?
    A kórtkę to kupię chyba większą i dam rękawy do skrócenia i tyle

  11. #31
    Chusteryczka Awatar lemonka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andziulindzia
    Warunek koniczny przy noszeniu dziecka na kurtce: ani twoja kurtka ani kombinezon dziecka NIE mogą być ze śliskich materiałów.

    Andzia
    No to pięknie. Mam wszystkie kurtki śliskie. A dziecko ma trzy kombinezony też śliskie Czyli co? Nie będziemy się nosić? Nowych nie kupie ani dla małego ani dla siebie bo mnie nie stać. Na wychowawczym jestem. Jakieś porady miłe koleżanki?


    Kto bije, żeby nauczyć, uczy bić.
    flickr-moje zdjęcia

  12. #32
    Chustoholiczka Awatar Biedronka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Sobótka/Wrocław
    Posty
    3,267

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lemonka
    Cytat Zamieszczone przez andziulindzia
    Warunek koniczny przy noszeniu dziecka na kurtce: ani twoja kurtka ani kombinezon dziecka NIE mogą być ze śliskich materiałów.

    Andzia
    No to pięknie. Mam wszystkie kurtki śliskie. A dziecko ma trzy kombinezony też śliskie Czyli co? Nie będziemy się nosić? Nowych nie kupie ani dla małego ani dla siebie bo mnie nie stać. Na wychowawczym jestem. Jakieś porady miłe koleżanki?
    może miedzy siebie a maluszka włożyć np. kocyk polarkowy, pieluszke tetrową i jakoś tą "dzielącą warstwę " przymocować do swojej kurtki ?
    moje stado : Janiu 09.11.2005 Dymek 19.05.2008 i Mąż Mateusz
    Doula - wsparcie w okresie ciąży i podczas porodu WROCŁAW
    http://centrumrodzicielstwa.pl we Wrocławiu ( kiedyś www.szkolarodzenia-natura.pl )





  13. #33
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rebelka
    Ja raczej będę wiązać małego na swoją kurtkę bo bym musiała taką XXXXXXXL znaleźć Toteż planuję ubierać go jak do wózka ale boję się czy nam chusty starczy
    Rabelko, zrób sobie taką klimatyczną dopinkę - przedłużacz do kurtki i będzie git

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  14. #34
    Chustoholiczka Awatar calineczka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    100km od Torunia i 100km od 3Miasta
    Posty
    3,250

    Domyślnie

    Oo cześć Moneta! To ja aśka z forum niemowlaczkowego .
    Ja chyba bedę małego ubierała w bawełnianego pajacyka ze stópkami+skarpetki grube i pod płaszczyk z ciążowych czasów. Chyba. Jeszcze nie wiem. Póki co mamy jeszcze lato i aż włos mi się jeży jak widziałam dziś na spacerze jak mamuśki ubierają dzieci do wózka!!!!
    Mój jeździł dziś karocą (płasko rozłożona spacerówka) w cienkim bawełnianym pajacyku ze stópkami i czasem jak przysnął nakrywałam go do pasa cienkim kocykiem.

  15. #35

    Domyślnie

    Lemonka - opcja taka: sprzedajesz na
    Milena, mama Antosia, Ignasia i Maciusia.
    Biżuteria ręcznie robiona

  16. #36
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andziulindzia
    Starsze diecko noszone na kurtkę ubieram normalnie, spacerowo + własnoręcznie na drutach zrobione geterki
    Andzia musisz masową produkcję geterek rozpocząć
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  17. #37
    Chustopróchno Awatar Budzik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    13,478

    Domyślnie

    Ja dziś znalazłam na allegro takie butki: http://allegro.pl/item420329996_marilyn ... 26_27.html
    mamy podobne (kupione, jak pisałam od ulicznego sprzedawcy), są długie i grube, sięgają Antkowi do kolanek, do chusty w sam raz. Ten spód w naszych to gruba ircha, czy zamsz (coś mechatego anyway).

  18. #38
    Nymphadora
    Guest

    Domyślnie

    polecam Wam goraco oslonki MAM (sa tez u Vegi)

    absolutnie genialne rozwiazanie

  19. #39
    Chusteryczka Awatar andziulindzia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,795

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grizolda
    Cytat Zamieszczone przez andziulindzia
    Starsze diecko noszone na kurtkę ubieram normalnie, spacerowo + własnoręcznie na drutach zrobione geterki
    Andzia musisz masową produkcję geterek rozpocząć
    Ty już dobrze wiesz ile czasu zajmuje mi robienie na drutach i na ile starcza mi cierpliwości

    Andzia
    Moje ulubione ekoforum

    tylko nudne kobiety mają nieskazitelne czyste domy

  20. #40
    Chustomanka Awatar agapee
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa Włochy
    Posty
    608

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Budzik
    Ja dziś znalazłam na allegro takie butki: http://allegro.pl/item420329996_marilyn ... 26_27.html
    mamy podobne (kupione, jak pisałam od ulicznego sprzedawcy), są długie i grube, sięgają Antkowi do kolanek, do chusty w sam raz. Ten spód w naszych to gruba ircha, czy zamsz (coś mechatego anyway).
    ja właśnie coś takiego kupiłam. zanim wydam kasę na podwójną kurtkę czy osłonki, spróbuję 2x pod moją kurtkę narciarską. tak zresztą planowałam od początku, ale nie byłam pewna, co mały powinien mieć na sobie pod moją kurtką. nie lubie przegrzewania dzieci, ale nie chcę małemu pięt odmrozić na szczęście jeszcze jest cieplutko.
    Agata-mama-Kubusia (18.04.08)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •