Strona 25 z 27 PierwszyPierwszy ... 151718192021222324252627 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 531

Wątek: Jak ubierać? >>> JESIEŃ I ZIMA <<<

  1. #481
    Chustomanka Awatar Idrilla
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    980

    Domyślnie

    Zgadzam się z plusami wypisanymi przez Karolkę. Na minus dla mnie jest jeszcze brak kieszeni po bokach. Ta kangurka pod pupą dziecka niepraktyczna według mnie jest. Szczególnie przy opcji noszenia na plecach. Ogólnie ten polar przód-tył jakby w ogóle nie przemyślany pod kątem noszenia dziecka z tyłu. Wycieli kaptur i tyle. Jak wszyję suwak to oczywiście wstawię zdjęcia. Oby ten pomysł dał radę... Rozważam zrobienie kieszonek na suwak po bokach ale obawiam się, że dużo mnie razem wyjdzie ta zabawa u krawcowej.

  2. #482
    Chustofanka Awatar yaheira
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    190

    Domyślnie

    Wy tu o polarach piszecie, a mnie jest za gorąco :/. Mam elastyka moby wrap - czy on jest jakiś wyjątkowo gruby i nieprzewiewny? czy wszystkie elastyki tak mają?. przymierzam się do tkanej, ale na razie mam tylko mobiego.

  3. #483
    Chustomanka Awatar Idrilla
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    980

    Domyślnie

    Mam polar. Wygląda to bardzo przyzwoicie, zakładanie też idzie bez problemu po wycięciu tej głupiej klapki na szyję dziecka. Film na dowód







    https://www.youtube.com/watch?v=aPKG...ature=youtu.be
    Ostatnio edytowane przez Idrilla ; 23-10-2014 o 19:46

  4. #484
    Chustomanka Awatar chudzinkaa
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    581

    Domyślnie

    Super! Może prześlesz filmik producentowi?
    Adaśko 12.2013 i Basieńka 03.2017

  5. #485
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdanisk
    Posty
    1,753

    Domyślnie

    Nie wygląda jakoś super ten polar, cieszę się że nie wydałam kasy w końcu. Idrilla jestem Twoją fanką...
    Maj 2014 i Marzec 2016

  6. #486
    Chustomanka Awatar Idrilla
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    980

    Domyślnie

    No polar wygląda jak taki wycięty z wykroju, zszyty i już. Brakuje dopracowania, lamówek, ściągacza na dole... Ale jest ciepły i to go ratuje Planuje wszyć jeszcze cieniutki suwak tuż za panelem na bobo żeby nakładać go na kieszonkę wygodnie a nie przez głowę. Tylko szkoda mi było teraz kasy. Strasznie mi się nie podoba jak opina się na węźle no ale to już nie jego wina.

    chudzinkaa a może to i dobry pomysł
    Mikalina dziękuje! Bardzo bardzo mi miło

  7. #487
    Chustomanka Awatar goszkaaaaa
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Idrilla,super pomysl!!! Tez mi ta opcja bez suwaka bardzo nie odpowiadala,pisalam nawet fo nich i pytalam czy jest opcja wszycia suwaka ,ale nie bylo opcji..a widac,ze jednak jest
    Ehhh,swoj polar wlasnie pozyczylam,ale twoj patent napewno wykorzystam,bo to ogroooomne ulatwienie! Dzieki

  8. #488
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    240

    Domyślnie

    Faktycznie fajnie to wyszło. Chyba muszę iść do krawca Aż dziwne, że producent sam na to nie wpadł. Wydaje mi się, że do 100% wygody to ten polar powinien mieć dwa suwaki - jeden z przodu i drugi z tyłu i wtedy byłby to rzeczywiście polar przód-tył. Bo tak jak to producent wymyślił to na spacer jeszcze OK, ale jeśli ma się przy okazji wejść po jakieś drobne zakupy to ten brak możliwości rozpięcia jest bardzo uciążliwy.

  9. #489
    Chusteryczka Awatar czyżyk
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,216

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lawinia Zobacz posta
    Dziewczyny, a ma/miała któraś z Was taki polar:
    http://allegro.pl/polar-dla-dwojga-p...593312970.html

    cena podobna do pentelkowego, opcja nosznia z tyłu jest i zamek w wygodniejszym miejscu chyba.
    Widzę, że dawno post, ale może ktoś skorzysta. Mam polar Nimar i jest bardzo fajny, aczkolwiek nie idealny . Mam wcześniejszą wersję bez zamka po całości, tylko taki z boku do pachy. Fajnie, że zrobili zamek po całości, chociaż będzie to powodować problem przy zakładaniu na tył. Polar jest gruby, fajnie jest wykończony pod szyją (w porównaniu do tego co widzę u pentelki).
    Wydaje mi się, że ponieważ nie ma teraz opcji rozpięcia polara "od dołu" to ciężko go będzie samodzielnie założyć, w sytuacji gdy chuścioch jest z tyłu. Powinni byli dać zamek z możliwością rozpięcia "od dołu", alternatywnie zostawić ten zamek "pod pachę", lub wszyć drugi zamek na plecach. Ja sobie właśnie wszyłam zamek na plecach, żeby móc założyć polar, gdy dziecko mam z tyłu (a polar zakładam "tył na przód". Jeszcze wiosną byłam w stanie założyć prze głowę, ale teraz F. mi szaleje jak próbowałam tak zrobić, więc wszyłam zamek. Wszyłam go też tak z boku, a nie centralnie, żeby nie był tak widoczny jak kiedyś znowu będę nosić z przodu. Pewnie wtedy wszyję kolejny zamek z przodu i będę mieć polar idealny

    Idrilla, fajna przeróbka i film instruktażowy

  10. #490
    Chustomanka Awatar Idrilla
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    980

    Domyślnie

    Jak ubracie w taką pogodę? Tzn 2-4 stopnie i wiatr? Bo ja dziś wyjęłam chłodnawe dziecko na plecach i nogach.
    Ostatnio edytowane przez Idrilla ; 18-11-2014 o 17:35

  11. #491
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    240

    Domyślnie

    A miał ktoś z Was pajacyk z polaru z Lenny Lamb? Sprawdził się do chusty/nosidła? I jak dobrać rozmiar jeśli dziecko nosi pajacyki/body na 68 cm? Ciepłe są te pajace czy raczej takie cieńsze?

  12. #492
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Ja miałam, nie pamiętam jak wychodziło rozmiarowo bo to 3 lata temu było. Pajacyk z cieńszego raczej polaru ale do chusty idealny - nic się nie ślizgało, fajnie się motało malucha w nim. Ja generalnie byłam zadowolona ale na większy mróz miałam jeszcze osłonkę.
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  13. #493
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    673

    Domyślnie

    Dziś w smyku widziałam niezbyt grube kombinezony z polaru. Można z nich korzystać ze stopkami lub bez. Mają też coś jak niedrapki. 40 zł kosztują. Może super jakość to nie jest. Zastanawiałam się czy na zimę pod kurtkę by się taki nie przydał. Zawsze dodatkowa warstwa.
    A co dajecie na nóżki i podudzia. Zaczną się chłodniejsze dni i mój mały znów będzie miał zimne stopiszcza. Czy ktoś może sprzedaje coś na kształt stup tupów?

  14. #494
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdanisk
    Posty
    1,753

    Domyślnie

    Pod kurtkę polar to za ciepło będzie...
    Myśmy taki kombinezon ubierali zima w cieplejsze dni.
    Maj 2014 i Marzec 2016

  15. #495
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    154

    Domyślnie

    kurcze po takim miłym lecie ubiór będzie teraz dla mnie - mało doświadczonej prawdziwym wyzwaniem
    S. Kwiecień 2015


  16. #496
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Shrimpmum Zobacz posta
    Dziś w smyku widziałam niezbyt grube kombinezony z polaru. Można z nich korzystać ze stopkami lub bez. Mają też coś jak niedrapki. 40 zł kosztują. Może super jakość to nie jest. Zastanawiałam się czy na zimę pod kurtkę by się taki nie przydał. Zawsze dodatkowa warstwa.
    A co dajecie na nóżki i podudzia. Zaczną się chłodniejsze dni i mój mały znów będzie miał zimne stopiszcza. Czy ktoś może sprzedaje coś na kształt stup tupów?
    A czy jest też ten kombinezon w sklepie internetowym? Bo albo nie ma, albo ja nie umiem znaleźć. A kojarzę, że w zeszłym roku coś takiego było w podobnej cenie tylko wtedy nie kupiłam.

    I jeszcze mam pytanie: osłonka to tak bardziej dla maluszka czy nie tylko? Zmieści się pod to też dwulatek? I czy to się sprawdzi dla dwulatka?

  17. #497
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    673

    Domyślnie

    Nie znalazłam go. W zeszłym roku też ich nie było online. Ja to największy problem mam ze stopiszczami, jak lody są. Choć ostatnio jak ubrałam polar dla dwojga to nie było źle. A osłonka pewnie ma podane wymiary.

  18. #498
    Chustomanka Awatar too
    Dołączył
    Jun 2015
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    667

    Domyślnie

    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5668208517
    Ja znalazłam taką kurtkę, co myślicie? Rodze w listopadzie i nie mam pomysłu jak się zabrać do ubrania malucha do chusty - rozumiem ze wy wszystkie preferujecie zawiązanie chusty pod kurtką i dzieki temu bobas może być ubrany w miarę lekko? W sensie w podobnym stopniu jak ja przeglądam kombinezoniki i nie wiem czym się kierowac :/

  19. #499
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Shrimpmum Zobacz posta
    Dziś w smyku widziałam niezbyt grube kombinezony z polaru. Można z nich korzystać ze stopkami lub bez. Mają też coś jak niedrapki. 40 zł kosztują. Może super jakość to nie jest. Zastanawiałam się czy na zimę pod kurtkę by się taki nie przydał. Zawsze dodatkowa warstwa.
    A co dajecie na nóżki i podudzia. Zaczną się chłodniejsze dni i mój mały znów będzie miał zimne stopiszcza. Czy ktoś może sprzedaje coś na kształt stup tupów?
    Kombinezon z polaru pod kurtkę to chyba jak jakieś straszne mrozy
    generalnie zasada jest taka, że ubierasz dziecko do chusty tak jak ubierasz siebie tego dnia. Chusta dodatkowo ogrzewa no i też od Twojego ciała dziecko ma cieplej.
    Na nóżki można getry i welniane skarpeto butki. Moze od aptoni albo podaj dalej?
    Cytat Zamieszczone przez Karolka Zobacz posta
    .

    I jeszcze mam pytanie: osłonka to tak bardziej dla maluszka czy nie tylko? Zmieści się pod to też dwulatek? I czy to się sprawdzi dla dwulatka?
    Mamy osłonkę MaM i mam jej zamiar używać przy dwulatku

    Cytat Zamieszczone przez too Zobacz posta
    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5668208517
    Ja znalazłam taką kurtkę, co myślicie? Rodze w listopadzie i nie mam pomysłu jak się zabrać do ubrania malucha do chusty - rozumiem ze wy wszystkie preferujecie zawiązanie chusty pod kurtką i dzieki temu bobas może być ubrany w miarę lekko? W sensie w podobnym stopniu jak ja przeglądam kombinezoniki i nie wiem czym się kierowac :/
    ta kurtka to chyba pentelka, z tego co wiem ma dobre opinie
    pod kurtką najlepiej nosić, nie tylko ze względu na tempertaturę, ale też dlatego, że na śliskich kurtkach i kombinezonach chusta się bardzo luzuje. może być Wam niewygodnie.
    Kombinzon to do wózka raczej


  20. #500
    Chustomanka Awatar too
    Dołączył
    Jun 2015
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    667

    Domyślnie

    ta kurtka to chyba pentelka, z tego co wiem ma dobre opinie
    pod kurtką najlepiej nosić, nie tylko ze względu na tempertaturę, ale też dlatego, że na śliskich kurtkach i kombinezonach chusta się bardzo luzuje. może być Wam niewygodnie.
    Kombinzon to do wózka raczej
    kurtka fajna tylko martwię się, że za ciepła - dużo chętniej kupiłabym coś z softshellowych - np. te z lennylamb są taaaaakie ładne (i taaaakie drogie ), żeby było na jesień i wiosnę, w końcu w zimie aż tak dużo nie ma tych supermroźnych dni...
    ale to jak nie w kombinezon to w co malucha ubrać? ja mam w wyprawce na razie same bawełniane cienkie rzeczy - zresztą większość po letniej dziewczynce. teraz chcę dokupić coś w małych rozmiarach i trochę - a nawet zupełnie nie wiem co. co wy używacie jesienią? dresiki?
    przeglądam ten olx i czuję się dość zagubiona. np. takie może wziąć? http://olx.pl/oferta/dres-hm-CID88-I...tml#79b12b825d
    albo taki misiowy albo polarkowy kombinezon się nie nada?

    sorki za deszcz pytań, ale to pierwsze dziecię

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •