Strona 21 z 27 PierwszyPierwszy ... 11131415161718192021222324252627 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 531

Wątek: Jak ubierać? >>> JESIEŃ I ZIMA <<<

  1. #401
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wyga Zobacz posta
    U nas dokładnie tak samo
    Myślę tylko czy nie ułatwić sobie życia kółkową. Bo dłuższe chodzenie po markecie, kiedy obie będziemy ciepło ubrane i jeszcze do siebie przyklejone to męki. Z kółkową łatwiej będzie się ogarnąć.
    Hmm, w kółkowej też będziecie przyklejone, tylko bokiem

  2. #402
    Chustomanka Awatar katarinqa
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    okolice Trójmiasta
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez owieczka33 Zobacz posta
    Zeszlej zimy Niunia nosila do chusty bodziaki + spodnie, czasem pajace i kombinezon polarowy. Niunia miala cieple "paputki" (jeszcze nie chodzila i byly tylko by ogrzac stopki). Obie bylysmy w bezrekawniku polarowym z LennyLamb, oraz ja w rozpietej puchowce- w mrozy, oczywiscie
    Uwiekbialm to wspolne grzanie sie!
    Wole bodziaki bo zawsze jestem spokojna o cieplo w nereczki. A polarkowy kominezon- idealny do chusty!
    dokładnie taki mam plan - body + rajtki i spodni, do tego coś ciepłego na stópki, na nas polar, a w przypadku niższych temperatur właśnie polarowy pajac lub kombinezon.
    Ja generalnie jestem zmarźlakiem, ale dziecko w chuście bardzo mnie grzeje, więc myślę, że obędziemy się bez kurtki
    Kuba 01.03.2013

  3. #403
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4

    Domyślnie

    Polarek najlepiej

  4. #404
    Chustofanka Awatar precikuranowy
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    488

    Domyślnie

    My na chwilę obecną (ok. 12 stopni plus chłodny wiatr) śmigamy tak:
    młody w lekkich body z długim rękawem, rajstopkach, na to kombinezon polarowy i czapka
    Ja w bluzce, na wierzch kurtka skórzana.

    Niestety swetra albo kurtki 100 razy XL się jeszcze nie dorobiliśmy, aby nosić tyłem.
    Natalia (03.10.2008), Bartuś (15.04.2013)
    i Alicja
    - aniołek... (06.04.2014- 11 tc.*)

  5. #405

    Domyślnie

    U nas taki zestaw: ja w bluzce, Mały body plus welurowe śpiochy, na stópki paputki, czapka, na nas chusta i polar Na używkach wychaczyłam fajny ochraniacz, taki jakby cienki kombinezon tylko bez rękawów i bez nogawek i to dorzucę jak będzie zimniej

  6. #406
    Chusteryczka Awatar Wyga
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Wągrowiec
    Posty
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samasia Zobacz posta
    Hmm, w kółkowej też będziecie przyklejone, tylko bokiem
    Ale łatwiej/szybciej pójdzie rozebranie i wsadzenie dziecka w chustę znowu

    Skoro tracisz grunt, to się wznosisz! Leć!

  7. #407
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    W zeszłym roku nosiłam z przodu pod polarem dla dwojga, a później pod kurtką i żadnych problemów nie miałam. Ale teraz... dziecko mi urosło, chodzi (20miesięcy) i na plecach tylko noszę. Bez wspólnych kurtek i innych cudownych wynalazków. Trzy razy wyszłam w płaszczu ale wróciłam do swetrów, bo nie umiem dobrze dociągnąć i mi potem niewygodnie i wszystko boli. Czy to w ogóle dobry pomysł na płaszcz motać? Dajecie radę? Syn póki co ma ciepły polar i cieniutką kurteczkę, ale jak będzie trzeba grubsze to już w ogóle nie mam pojęcia co zrobię. Wózka nie chcę,a na nóżkach czasem za daleko (albo śpieszyć się trzeba)
    2009 2012

  8. #408
    Chusteryczka Awatar agum
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    2,357

    Domyślnie

    Dziś pierwszy raz nosilismy się w kombinezonie i na kurtkę-i to jakis dramat. Mała sie spłakała zanim ją podociagałam, chusta sie przesuwała na tych ortalionach, ja w końcu wyszłam mokrusienka. Kupiłam wczoraj kurtkę dla dwojga ale to raczej na krótsze spacery, bo kregoslup mój ledwo zipie. Dotąd dzieć ubierany lekko, ja narzucałam na siebie rozpietą kurtkę i jak usunęła przekladalam do wózka i tam spala w śpiworku a teraz przy Al mrozach ta opcja nie wchodzi w grę. Nie wyobrażam sobie zimy...

    na szybko z telefonu
    Helenka 30.04.2013
    Julek 09.04.2017

  9. #409
    Chustonówka Awatar Maria Ewa
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Derby, Wielka Brytania
    Posty
    39

    Domyślnie

    Kobitki, a jak się motacie zimą w kółkową? Ogółem bardzo nam się podoba i kupiłam ją z myślą wyjścia do supermarketu. Małej już nie bawi jazda brzuszkiem do brzuszka ani nie lubię jej wkładać do tych sklepowych wózków z siodełkami. Ale kilka dni temu zawiązałam ją na swój jesienny płaszcz i masakra. Płaszcz mam z tych z mnóstwem guzików, wypinek itp. Po dociągnięciu wszystko się poprzesuwało i uwierało mnie gdzie popadnie. Dzisiaj wiedziona desperacją na próbę założyłam kółkową na zimowy płaszcz (śliski i puchowy za to gładki bez ozdobników). Gabrysia była ubrana nieślisko w bawełnę. Pochodziłam tak trochę po domu, zanim się zagotowałam i nie stwierdziłam żadnych niedociągnięć. Chusta była napięta tak jak zwykle, a mi było o wiele wygodniej. W związku z tym, czy motanie na śliskie powierzchni odpada tylko w przypadku kiedy obie strony noszą się w ortalnionach i puchach, czy w ogóle jest na nie?

    Ponadto, czy zimą do kółkowej motacie dzieci w kurtkach/bluzach? Bo szczerze mówiąc tak robię, chodziło o to żeby nie musieć Małej rozbierać na parkingu, ale może powinnam zakładać jej np grubszy sweter?
    Ostatnio edytowane przez Maria Ewa ; 29-11-2013 o 10:02




  10. #410
    Chusteryczka Awatar agum
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    2,357

    Domyślnie

    A czy któraś z Was ma może taki polar dla dwojga i mogłaby pomóc pisząc jakąś recenzję,bo nie widzę żeby im na tych aukcjach schodziły a wyglądają jak na moje oko solidnie. Mają byc teraz nowe rozpinane na całej długości co pewnie będzie wygodne.
    http://allegro.pl/show_item.php?item=3753716257


    Edit: odważyłam się zamowilam i wygląda nieźle. Gdyby ktoś byl zainteresowany mogę zdradzic szczegoly albo/i wrzucić fotki, bo dziś już testowany był przy ksawerym za oknem...
    Ostatnio edytowane przez agum ; 07-12-2013 o 00:30
    Helenka 30.04.2013
    Julek 09.04.2017

  11. #411
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Agum, wrzucaj recenzje, bo ja na razie mam tylko jeden polar Pentelki, a chetnie bym cos jeszcze sobie dokupila


    A tak w ogole, to jak teraz ubieracie dzieci przy tej pogodzie? I co na siebie zakladacie (i na chuste)? Bo ja sie boje, ze chyba mam jednak sklonnosc do przegrzewania


    Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

  12. #412
    Chusteryczka Awatar agum
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    2,357

    Domyślnie

    No to już zdaję relację bo byłysmy poraz kolejny-polar jest taki jaby nie strzyżony tylko taki płaski ( ot opis dokładny) w mojej ocenie dość gruby. Mam fioletowy kolor- nie chciało mi się kolejnej czerni, a ten kolor taki stonowany i nienarzucający się. Ale do rzeczy- wykończony w dole w ząb, rękawy oraz przy szyjce maluszka i noszacego zakończenie ściągaczem- kolor czarny. O ile przy rękawach ok to przy szyjach jest mocno szeroki, , wygląda jak rozciągniety. U noszącego jest to rodzaj stójki jak w bluzach sportowych bez kaptura na zamek, przy dziecku jest to raczej niski ściągacz. Wczesniej uznawałam to za wadę bo miałam nadzieję ze bedzie dobrze chronil szyje ale u dziecka łatwiej zalozyc jest przez głowę- nie trzeba się mocować z przeciskaniem. I sobe i Małej wkładam szalik pod polar i wtedy te sciãgacze nie odstają i może to tak ma być celowo. Polar jest rozpinany na calej długości-wydaje mi się, że to fajne rozwiązanie. Rozpina się po z lewej strony tak w linii piersi mniej wiecej. Ma 2 kaptury- dziecka na stałe, a dla doroslego to jest oddzielny element nie mocowany do bluzy tylko zapinany na rzep z przodu. Kaptury są podszyte bawelną w kolorze polaru. Kaptur dziecka leży calkiem fajnie, jest sciagany troczkami- nosimy przy wietrze na czapkę. I jest taka kieszeń-mufka- jak wlozysz rece to lądują pod pupą i możesz sobie maluszka dodatkowo przytulić/podtrzymać (no ale to jak ma się rozpiętą kurtkę albo na wiosnę gdy będziemy chodzić bez kurtki) Bardzo mi się fajnie nosi. Ja się lubię czepiac detali a tu oprocz tych sciagaczy to wszystko wydaje mi się ok. Nie mam porowniania ale odczucia bardzo fajne. Na żywo macałam LennyLamb i ma może trochę grubszy polar ale chyba i tak wybrałabym jeszcze raz ten ktory mam. Mam rozm.36/38 i taki noszę, ,pzy 175 cm wzrostu rekawy ok, bo zamawiajac bałam się, że bedą za krotkie. Jakbyś celowala w ten rozmiar to mogę Ci pomierzyć. Probowałam zrobic jakieś zdjęcia ale wyszło kiepsko bardzo wiec chyba i tak nic nie bedzie widac.

    A co do ubioru-tez chyba lubie zakladac wiecej niż trzeba, bo sama jestem zmarzluchem. Pod kurtkę ubieram sie ostatnio w bluzkę termoaktywną z długim rękawem, Helen jest w body z krotkim i dlugim rekawem i wczsniej bluza a ostatnio bezrekawnik polarkowy ma, bo chyba bylo jej za ciepło, rajstopki, spodenki jakies obszerniejsze dresowe, szalik czapka i na stopki normalne zimowe buty, mam takie na polarku z tej tkaniny thinsulate- wydaje mi si ę ze w samych skarpetkach by marzla, bo te stopki jej prawie wystają (nosi rzeczy na 80i jest dluga ogólnie). Na to kurtka suseskinder.

    na szybko z telefonu
    Helenka 30.04.2013
    Julek 09.04.2017

  13. #413
    Chusteryczka Awatar agum
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    2,357

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Joeannuk80 Zobacz posta
    Ja noszę córkę 2 lata , tylko z tyłu. Mała ma na sobie body , rajstopki, spodenki i bluzę na wierzch kurtka przejściówka jesienno-zimowa plus do tego czapka i szalik.
    Ale rozumiem że nosisz ją na swoją kurtkę?

    na szybko z telefonu
    Helenka 30.04.2013
    Julek 09.04.2017

  14. #414

    Domyślnie

    agum, a mi się zdaje, czy ten polar można założyć tyłem na przód i nadaje się do noszenia na plecach?

  15. #415
    Chusteryczka Awatar agum
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    2,357

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emila244 Zobacz posta
    agum, a mi się zdaje, czy ten polar można założyć tyłem na przód i nadaje się do noszenia na plecach?
    Hmmm, nie pomyślałam o tym. Musze sprawdzić. Chociaż i tak wchodzi w grę pewnie ubieranie tylko jak mąż pomoże... próbowałam sama kurtkę założyć jak H. była na plecach i skończyło się fiaskiem

    na szybko z telefonu
    Helenka 30.04.2013
    Julek 09.04.2017

  16. #416

    Domyślnie

    Bo jak patrzę na stronę w allegro, to na końcu właśnie tak to jest zaprezentowane, jakby można było tyłem na przód założyć i śmigać z dzieckiem z tyłu Ja swojej kutrki też nie potrafię sama założyć, jak Mały z tyłu

  17. #417

    Domyślnie

    Z całą pewnością można założyć tyłem na przód.

  18. #418
    Chusteryczka Awatar agum
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    2,357

    Domyślnie

    Da się. Ale jak dla mnie tylko z czyjąś pomocą-sama nie potrafię

    na szybko z telefonu
    Helenka 30.04.2013
    Julek 09.04.2017

  19. #419
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,766

    Domyślnie

    A ja ostatnio testowałam motanie kieszonki na kurtkę (Młody w kombinezonie, ale pluszowym, nie sliskim) i stwierdzilam, że się da Nawet fajnie się nosiło, chyba anwet lepiej niz pod kurtkę. (nie wiało mi po szyi!)
    M. 2000- uczę się, nie przeszkadzać!!!, P. 2003 - pięknię się, nie przeszkadzać!!! i F. 2013 - czy ktoś się ze mną pobawi???

  20. #420
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Na wianie po szyi polecam polarowy komin, kosztuje niewiele, a fajnie chroni.

    Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •