Strona 13 z 27 PierwszyPierwszy ... 35678910111213141516171819202123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 531

Wątek: Jak ubierać? >>> JESIEŃ I ZIMA <<<

  1. #241
    Chustonówka Awatar MamaSzyma
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    14

    Domyślnie

    Na spacerki ubieram mojego Szyma w body na długi rękaw, rajstopki i rampersa (krótkie rękawki i nogawki). Na nogi buciki ocieplane i getry które zrobiłam sama z wełnianych skarpet odcinając palcehehe. Polecam ten sposób.
    A jak jest zimniej to zamiast geterków nakładam małemu po prostu moje ciepłe skarpety naciągając je aż do ud. Tym sposobem maluszkowi jest zawsze ciepło w nóżki. Obowiązkowo czapka i taki oszukaniec(golf zamiast szalika), na to zakładamy bardzo gruby zimowy sweter mojego męża i bezrękawnik puchowy i jest super ciepło.

  2. #242
    Chustofanka Awatar satey
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    368

    Domyślnie

    MamaSzyma w takim stroju, na pewno jest ciepło. Dziękuję za podpowiedzi

    Okazało się, że golf LL jest całkiem użyteczny i funkcjonalny. Nakładam oddzielnie swój golf, mam ciepło w okolicach szyi. Synkowi jego kapturek, który chroni główkę, szyjkę i plecki.

  3. #243
    Chustonówka Awatar MamaSzyma
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez satey Zobacz posta
    MamaSzyma w takim stroju, na pewno jest ciepło. Dziękuję za podpowiedzi

    Okazało się, że golf LL jest całkiem użyteczny i funkcjonalny. Nakładam oddzielnie swój golf, mam ciepło w okolicach szyi. Synkowi jego kapturek, który chroni główkę, szyjkę i plecki.
    Jest bardzo cieplutko. To dla mnie idealny sposób na wychodzenie na spacer, bo Szymek baaaardzo nie lubi sie ubierać
    Ja mam osłonkę z Hopediz, golf dla mnie a osłonka z kapturkiem dla Szymka. Również bardzo polecam

  4. #244
    Chustomanka Awatar pata79
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Józefów, woj.lubelskie
    Posty
    1,031

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mgosia Zobacz posta
    ubierałam młodą w kombinezonik welurkowy lekko ocieplany z odpiętymi guziczkami na brzuszku plecki, nóżki grzało, a brzuszek nie
    Super pomysł ! Szkoda, że go odkryłam dopiero pod koniec zimy

  5. #245
    Chustonoszka Awatar Maciejowa
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Białystok/Gdańsk
    Posty
    78

    Domyślnie

    Na początku na szybko wbijałam półrocznego malca w kółkową, jak był ubrany w kombinezon z doczepionymi na zamek butkami.

    Ale potem zaczęłam kombinować i okazało sie, że najlepiej jest pod wielką kurtką. Wtedy najważniesza jest czapusia z nausznikami, polarowa chustka na szyję, rajstopki frotte i ciepłe skarpety, a reszta grzała sie sama.

    Wiosna to już motanie na moją kurtkę- zestaw jw, ale dodaję Maćkowi bluzę z kapturem- w sam raz jak zawieje. No i zawsze sama mam szeroki szal "pashmina" jako asekuracje przy zmianie pogody do dodatkowego opatulenia nas.

    Pomogły mi rady tego wątku - dzięki dziewczyny!

  6. #246
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    poznan
    Posty
    16

    Domyślnie osłonka na chustę

    Miałam czekać do wiosny ze spacerami w chuście, ale nie wytrzymałam. Po pierwszym chustospacerku (podczas którego mała spała tak, że musiałam tylko sprawdzać co jakiś czas czy oddycha, a po przyjściu do domu jeszcze spała w łóżeczku), wózek narazie odstawiłam. Pod polarem męża z małą, było cieplutko, ale wygląda to niestety nieszczególnie. Kupiłam wczoraj polar i postanowiłam coś uszyć. Czytałam w wątku o ponczu polarowym, ale niespecjalnie mi się to rozwiązanie podoba. Poszperałam na necie i uszyłam takie cudo. Zobaczcie sami. Jest nam cieplutko, bo to gruby polar i jeszcze podwójna warstwa, nie podwiewa, jest milusio, grzejemy się nawzajem. Zapinana na 4 guziki: wchodzę do sklepu, odpinam, już testowałam, bardzo wygodne, planuję jeszcze kapturek doszyć zapinany na guziczki.
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...5069df989.html

  7. #247
    Chustonówka Awatar MamaSzyma
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    14

    Domyślnie

    Supergratuluję zdolności. Ja kupiłam bardzo podobne cudo z hoopediz niestety jest to dość drogie, gdybym tylko miała zdolności krawieckie

  8. #248
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    336

    Domyślnie

    Przeczytałam cały temat i tak się teraz zastanawiam. Otóż niedługo wracam do pracy no i będę jeździć z córeczką w ergonomiku komunikacją miejską, poniewaz żłobek ma niedaleko mojego miejsca pracy. Generalnie większość drogi będzie spędzała w metrze/autobusie, na dworze jakieś 10-15 minut. Wiem, ze wiele z was zapina dzieci pod obszernymi kurtkami, ale u nas ta opcja odpada, poniewaz po zostawieniu dziecia idę sama do pracy i muszę się tam jakoś normalnie prezentować. Planuje zakładać nosidło przy rozpiętej do połowy kurtce/płaszczu i do tego osłonka polarowa z hoppediz. Czy pod spod trzeba do tego dziecku jeszcze zakładać jakąś kurtkę, czy wystarczy body, pajac i sweterek?

  9. #249
    Chustofanka Awatar satey
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    368

    Domyślnie

    hmm zależy od temperatury, ja dziś wyszłam na krótki rękaw a dziecku kurtki nie nałożyłam.
    Jeżeli nie jesteś pewna to może jakaś kamizelka dodatkowo? Może jeszcze spodenki na pajacyk?

  10. #250
    słoneczny_blask
    Guest

    Domyślnie

    Jak mały był zimą pod kurtką, to go wkładałam w cieplutkiego pajaca, getry, ciepłe byty, czapkę, i zamiast szalika golf na szyję i od góry swoim szalikiem okrywałam siebie i jego. Kurtki ani kombinezonu nie ubierałam. Zawsze się w sklepie rozpinaliśmy.

  11. #251
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    855

    Domyślnie

    Ja nabyłam kurtkę...zobaczymy jak będzie zimno...bo narazie body, ciepły pajacyk, getry,czapka i cieplutkie buciki na szyji golfik
    MAMA-Wiktorii 18.02.2007 Katarzyny 29.03.2011 Kornelii 19.05.2021

  12. #252
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    336

    Domyślnie

    az zaczęłam rozkmniniac, czy może dałoby rade szalikiem jakoś zamotać na nosidle Z tego, co widzę, to takie osłonki zazwyczaj nie dają się ściągnąć tak szybko, żeby się dziec nie gotował w komunikacji miejskiej np.

  13. #253
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    manzana - możesz spróbować z kamizelką - zakładasz pod kurtkę, jak ciepło to rozpinasz, jak dziecko zostawiasz w żłobku to albo kamizelkę chowasz pod kurtką, żeby nie zmarznąć (w końcu ubywa kaloryfer z brzucha ), albo ściągasz. Suses kinder ma taką kamizelkę, że kiedy nie ma dziecka to zamykasz suwaki i kamizelka wygląda jak całkiem zgrabna polarkowa kamizela (kolega kiedyś zaczął krytykować stroje do noszenia nie zauważywszy, że moja kamizelka - dziecko akurat było w wózku - właśnie specjalna chustowa; niestety kamizelka stosunkowo marnej jakości jak na cenę, chyba że coś zmienili). No zaletą tej konkretnej jest też to, że można w niej nosić i na plecach.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  14. #254
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    336

    Domyślnie

    a ta kamizelka to nie jest coś w ten deseń?
    http://pl.lennylamb.com/nodes/5_golfy_dla_dwojga

  15. #255
    Chustomanka Awatar anasta
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    782

    Domyślnie

    Kupiłam małemu kombinezon Reflex: spodobało mi się, że jest cienki (bez ocieplenia), ale z membraną, a więc wodo- i wiatroszczelny, ma długie nogawki (jak na kombinezon) i wygodny suwak (taki trochę zachodzący na pupę) i nie jest śliski. Wczoraj testowaliśmy w chuście, a dziś w MT. I bardzo dobrze się sprawdził, synek nie zmarzł i nie zgrzał się w sklepie. A kombinezon założyłam na zwykłe domowe ubrania (bawełniana koszulka z długim rękawem i rajstopki) + paputki i getry. Myślę, że na zimę na wełniane ubranka też będzie dobrze. Na Allegro te kombinezony można bardzo tanio upolować (używane), jakość bardzo dobra, porównywalna do Reimy, moim zdaniem.

    No i zamówiłam sobie Ergo papoose coat, taki:



    ale jeszcze do mnie nie dojechał.

  16. #256
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    336

    Domyślnie

    w końcu stwierdziłam, ze poprzestanę na grubych obszernych swetrach zapinanych na nosidle, mam taki jeden w domu, jeszcze sobie dokupię na zmianę.

  17. #257
    Chustoholiczka Awatar ślimaczuś
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Radom / Warszawa
    Posty
    3,418

    Domyślnie

    A ja ciagl nie wiem jak małą ubierać obecnie kładę jej kombinezonek zimowy a pod spodem ciepłe spodnie i bluzę ale nie wiem czy nie za zimno jej po pleckach i co bedzie zimą. Zamierzam kupic golfik lub osłonke polarową i nie wiem co wybrać

  18. #258
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    336

    Domyślnie

    Ale kombinezon zimowy pod chustę/nosidło przy obecnych temperaturach i jeszcze pod to ubranko? Moim zdaniem stanowczo za gorąco. Ja zakładam teraz do nosidła albo grubszy polarowy pajac na bodziaka, gdy na dworze kolo 0 stopni, a jeśli jest pomiędzy 5 a 10, to na bodziaka z długim ciepłą bluzę an gore, rajstopy frotte i skarpetki na dol. Mam oslonke, ale bede jej uzywac dopiero przy minusowych temperaturach.

  19. #259

    Domyślnie

    Ja dzisiaj pierwszy raz motałam się na kurtce - istna tragedia, w ogóle porządnie dociągnąć nie mogłam. Małemu założyłam już kombinezonik ale pod spodem tylko cienką bluzkę i spodenki. Zwykle chowałam go pod mój sweter lub kurtkę, ale chciałam spróbować w normalnym rozmiarze kurtki, bo synuś zaczyna chodzić i część spaceru sam idzie. Także chyba będę go pod moją kurtką trzymać ale odpiętą, żeby się za mocno nie zgrzał.
    Przemuś 28.12.2010
    Antoś 25.10.2013
    http://matkadzika.blogspot.com/

  20. #260
    Chustofanka Awatar satey
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    368

    Domyślnie

    Motam się teraz w wełnę didkową. Synkowi nakładam rajstopki spodenki, sweterek, bodziaka i na to bluzę polarową.
    Dokładam kapturek LL i zapinam się w kurtce LL.
    Jest bardzo przyjemnie.
    Bałabym się, że w wózku mi zmarznie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •