Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Wątek: Kilka pytań...

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    23

    Domyślnie Kilka pytań...

    Witam!
    Ponieważ w swoim mieście nie mogę jak na razie znaleźć pomocnej chustomamy pozostaje mi Wasza pomoc . Do tej pory nosiliśmy się tylko w pouchu i kółkowej. Mam ochotę na wiązankę ale nie bardzo wiem jak się zabrać za jej kupno. Liczę więc na jakieś podpowiedzi. Nie oczekuję, że ktoś napisze mi- najlepiej kup chustę taką a taką bo to raczej nierealne ale każda rada doświadczonej chustonoszki mile widziana.
    Mój maluch prawie skończył 8 miesięcy, waży coś około 9 kilo. Wiem, że elastyczna odpada. Jak się ma grubość chusty do odczuwania ciężary dziecka- czy w grubszej wydaje się lżejsze? Czy chusta tkana skośnokrzyżykowo jest lepsza od diagonalnej (a może to to samo?).
    Na razie chciałabym nosić Małego z przodu- wiem, że jest kieszonka i 2x- czy mój Mały nie jest za ciężki na te wiązania? Jak jeszcze mogę nosić z przodu? A co z tą długością? Jak ją dobrać? Trochę przeraża mnie te 5 metrów. A o co chodzi z tymi domieszkami- wełna, konopie itp- na co to wpływa?
    To tak z grubsza tyle Proszę o wybaczenie jeśli temat przewijał się już na forum.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Wybierz taką chustę która Ci się podoba. domieszki to szczegóły. Splot może być skośnokrzyżowy, ale osławione indio, żakardowe didki, leo, część girasoli, vatanai wcale nie jest skośnokrzyżowa i też są ok. Po prostu kieruj się kolorem i tyle
    W 2x i kieszonce spokojnie możesz nosić 9kg z przodu.
    miłego wybierania.

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  3. #3
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    23

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. A do wiązania 2x i kieszonki jakiej długość chusty potrzebuję? Jeśli chodzi o mnie to ja taka normalna jestem. Tzn gabarytowo normalna.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie Re: Kilka pytań...

    Cytat Zamieszczone przez aggasz
    Witam!
    Ponieważ w swoim mieście nie mogę jak na razie znaleźć pomocnej chustomamy pozostaje mi Wasza pomoc
    a ja dwa tygodnie z całym stosem siedziałam pod białymstokiem...
    dziś wróciłam, więc po ptokach na jakiś czas przynajmniej.

  5. #5
    Chustomanka Awatar joawoj
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    974

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aggasz
    Dziękuję za odpowiedź. A do wiązania 2x i kieszonki jakiej długość chusty potrzebuję? Jeśli chodzi o mnie to ja taka normalna jestem. Tzn gabarytowo normalna.
    Powinnaś kupić standard czyli ok. 460cm.


    Mam wiecznie zapchaną skrzynkę --> piszcie proszę na maila: mmpjmw@gmail.com

  6. #6
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    23

    Domyślnie

    A jak to jest z ta łatwością dociągania, że jedne chusty dociąga się lepiej niż inne? No i które to które.

  7. #7
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    ja swojego dziecia - 9 kilo zywej wagi - nosze wylacznie w kieszonce (wiem, wiem, pora sie zabrac za nauke innych wiazan ) i jest w porzadku. zgadzam sie z Agnen - popatrz najpierw co Ci sie kolorystycznie podoba a potem z tego wybierz te jedna (oj, oj to moze byc trudne zadanie ).
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  8. #8
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    4,335

    Domyślnie

    [quote="aggasz":11m43661]A jak to jest z ta łatwością dociągania, że jedne chusty dociąga się lepiej niż inne? No i które to które.

  9. #9
    Chustomanka Awatar yerba
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    [quote="aggasz":2ww0f1de]A jak to jest z ta łatwością dociągania, że jedne chusty dociąga się lepiej niż inne? No i które to które.
    przychówek: Pierwszy (czerwiec 2007) i Druga (maj 2010)

    http://www.pomoz-amelce.pl



  10. #10
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    4,335

    Domyślnie

    tak, na pierwszy raz wybierz tą która Ci się podoba wizualnie

    ja wybrałam indio biało-niebieskie bo mi się zwyczajnie podobało, a że okazało się też dobre dla mnie-niedoświadczonej to już na marginesie

    ile chustonoszek tyle opinii, więc ..pochwal się co wybrałaś albo nad czym się zastanawiasz?

  11. #11
    Chusteryczka Awatar april
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Im lepszy koń, tym na niego wiecej nakladają.
    Posty
    2,184

    Domyślnie

    I pamiętaj, pierwsza kupiona chusta nie będzie twoją ostatnią bo to się nie da po prostu

  12. #12
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez april
    I pamiętaj, pierwsza kupiona chusta nie będzie twoją ostatnią bo to się nie da po prostu
    he he he, co racja to racja...
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  13. #13
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    okolice WrocÂławia
    Posty
    28

    Domyślnie

    Z tym sentymentem do pierwszej to rzeczywiście tak jest, pierwszą kupiła hopka i było tak sobie, przeszkadzał mi gruby węzeł, póżniej kupiłam elastyczną i w tej pierwszej prawie wogóle nie nosiłam ale miałam opory żeby sprzedać-zrobiłam to i rozglądam się za didkiem

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    [quote="aggasz":3h3emocm]A jak to jest z ta łatwością dociągania, że jedne chusty dociąga się lepiej niż inne? No i które to które.

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  15. #15
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    23

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Trochę mi uświadomiły, że za bardzo świruję, żeby kupić tę jedną jedyną najlepszą, najpiękniejszą, idealną i samowiążącą. Zaraz się ogłaszam na chustostraganie

  16. #16
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    23

    Domyślnie

    Acha i jeszcze tylko poproszę o odpowiedź na pytanie czy bardzo cienka chusta jest dobra dla większego dziecka bo gdzieś czytałam, że im cieńsza tym dziecko wydaje się cięższe?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •