Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Rozwój ruchowy dziecka w pieluszce wielo ?

  1. #21
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,519

    Domyślnie

    Właściwie miałam się nie odzywać, bo młody na wielo jest od 4 miesiąca, więc nie mam doświadczenia z noworodkiem w tej kwestii. Ale dotarło do mnie właśnie, że ja przecież byłam na wielo od urodzenia i chodziłam samodzielnie, kiedy miałam 8 miesięcy

  2. #22
    Chustopróchno Awatar Mamamaria
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Ostrowo
    Posty
    14,763

    Domyślnie

    już kiedyś o tym pisałam w innym wątku: byłam z Nikodemem w CZD u neurologa ze szpotawością. Cała zadowolona, że znalazłam jednorazówki, które go nie uczulają korzystałam z tego ile się dało (starszy Jaś był chowany w tetrze i popolini) i p. neurolog powiedziała, że najlepszą rechabilitacją będzie jek zdejmę jednak tę jednorazówkę, albo będę zmieniała po każdym, najmniejszym siknięciu. Chodzi o to, żeby nie powstawała "buła" z żelu. Bo ta buła źle wpływa na rozwój motoryczny dziecka. Tertówki - to jest to co poleca.

  3. #23

    Domyślnie

    z podnoszeniem główki moim zdaniem wielo nie maja nic wspólnego, moja córka od urodzenia wysoko głowę podnosiła (na zdjęciu które widzicie ma 2 tygodnie!)
    na bioderka wielo jej super wpłynęły
    z rozwojem ruchowym tez nie widzę problemu, jak miała 1,5 miesiąca potrafiła spac z pupa w górze bo tak sie przekrecała, odkad załapała w jaki sposób mozna sie na brzuch przekrecac robi to bez przerwy, nawet przez sen gdy szuka cyca
    teraz ma 6,5miesiaca, jeszcze nie raczkuje, odpycha sie do tyłu, a gdy poczuje pod nogami podłoże skacze jak żabka

  4. #24
    Chustomanka Awatar villemko
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    100lica
    Posty
    700

    Domyślnie

    Fajnie że był taki temat poruszany bo czasam ito mam wyrzuty sumienia jak widzę ile to niuniek mam tam napchane , a btw ostatnio stosuję formowanki z dosć twardym wkładem - czy taka twarda pupa nie szkodzi? Synek raczej nie widzi problemu

  5. #25

    Domyślnie

    myslę, że wielo nie ma wpływu na rozwój ruchowy, ale najważniejsze jest to, żeby zachować zdrowy rozsądek i nie pchać za dużo do pieluchy, zwłaszcza kiedy dziecko uczy się chodzić i potem, kiedy biega jak szalone, wiadomo, że każdemu byłoby ciężko chodzić z wielką pieluchą między nogami. Moja córka ma 16 miesięcy i wydaje mi się, że rozwija się normalnie. Przebieram ją po każdym zasikaniu. A najlepiej lubi chodzić po domu bez pieluszki

  6. #26
    Chustomanka Awatar tytanowa@
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    974

    Domyślnie

    Starałam się, żeby pielucha nie była przeogromna. Warto zainwestować w dobre wkłady, niekoniecznie będzie to 'duża' chińska mikrofibra. Nasza ulubiona na dzień była tetra. Z rozwojem ruchowym nie było żadnych kłopotów, Pola należała nawet do tych 'szybszych' dzieci. Nie widzę związku o ile pielucha nie jest na prawdę źle dobrana.

    Hey ho! Let's go!
    miluni.pl

  7. #27
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Dobra pielucha to taka, która nie krępuje ruchów dziecka i nie jest za wielka. Dotyczy to tak samo jedno-, jak i wielorazówek, przy czym wiadomo - w przypadku tych drugich łatwiej przegiąć. Trzeba trzymać rękę na pulsie i nie ładować do środka nie wiadomo ile. Uważam, że jeśli zachowa się zdrowy rozsądek, rozwojowi ruchowemu dziecka nic nie grozi.

  8. #28
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Ja swojej zapinam formowanki i kieszonki zawsze luźniej na czas aktywności, żeby mogła podnosić nóżki do góry i to działa. W ciasno zapiętej pieluszce ma z tym problem Ale i tak najlepiej z gołym tyłkiem Wtedy stópki wędrują aż do nieba


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •