Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28

Wątek: Rozwój ruchowy dziecka w pieluszce wielo ?

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    213

    Domyślnie Rozwój ruchowy dziecka w pieluszce wielo ?

    Przegladając różne fora trafiłam na taki watek http://forum.gazeta.pl/forum/w,1017,...chowy.html?v=2

    Co o tym myslicie, jakie sa wasze obserwacje i doświadczenia (przede wszystkim) w sprawie wpływu pieluszek wielorazowaych na rozwój ruchowy dzieci. Szczerze powiedziawszy sama bym na to nie wpadła, że pieluszka może wpływac w ten sposób na dziecko.
    I jeszcze jedno pytanko, czy uniesiona pupa dzieciaczka, która się dość często zdarza w pieluszce wielorazowej może mieć wpływ na kręgosłup?
    Ostatnio edytowane przez agahk ; 11-12-2010 o 14:01

  2. #2
    Chustomanka Awatar olka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Plewiska/k.Poznania
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Też jestem ciekawa co powiecie. Ja zauważyłam, że mojemu małemu Leszniuszkowi przeszkadzała wielo w poruszaniu się. Ma teraz 11 miesięcy, zaczyna powoli raczkować dopiero i widzę, że bez wielkiej pieluchy jest jej łatwiej.
    Zuzu (styczeń 2010), Kalina (wrzesień 2012)
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci, Instruktor masażu Shantala. Bliskość na starcie - ja w sieci
    W Poznaniu też nosimy


  3. #3
    Chustomanka Awatar vin-dit
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Mierzyn/Szczecin
    Posty
    1,122

    Domyślnie

    czy uniesiona pupa dzieciaczka, która się dość często zdarza w pieluszce wielorazowej może mieć wpływ na kręgosłup?
    właśnie, jak Fran był maciupkiem to mnie to tak strasznie bolało, że ta pupa taka duża, i plecki uniesione. pieluchowaliśmy tetrą, więc grubo nie było, a jednak...
    ciekawa tez jestem odpowiedzi.
    my póżniej zaczęliśmy pieluchowac jedno, więc porównania nie mam. ale od miesiąca jakoś w wielo i nic się w kwestii ruchowej nie zmienia - Fran raczkuje dwa razy szybciej niż wcześniej, tak samo wstaje, itp.
    może to po prostu kwestia indywidualna dziecka? przecież kiedyś dzieci były tylko w wielo...
    Franek 02.2010, Marysia 10.2012, Michasia 07.2015



  4. #4
    Chustomanka Awatar anmuszka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa Bemowo
    Posty
    1,345

    Domyślnie

    Ja na swojej nie zauważyłam żeby jej wielo przeszkadzały a uzywałyśmy grubych tworzących wielką pupę. każde dziecko rozwija sie inaczej i już.

  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    własnie problem zauważyły panie w żłobku. ja nie widziałam, uważam, ze dziecko sie rozwija normalnie, w swoim tempie. Panie natomiast stwierdziły, że pielucha ja ogranicza, mało się rusza i niechetnie wstaje. ale chyba nie ma badań naukowych w tym temacie....
    K. 2009M. 2012

  6. #6
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    213

    Domyślnie

    własnie problem zauważyły panie w żłobku. ja nie widziałam, uważam, ze dziecko sie rozwija normalnie, w swoim tempie. Panie natomiast stwierdziły, że pielucha ja ogranicza, mało się rusza i niechetnie wstaje. ale chyba nie ma badań naukowych w tym temacie....
    A pobowaliście zmienić na jednorazówkę dla porównania?
    Ostatnio edytowane przez agahk ; 11-12-2010 o 18:15

  7. #7
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    213

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez peluche Zobacz posta
    własnie problem zauważyły panie w żłobku. ja nie widziałam, uważam, ze dziecko sie rozwija normalnie, w swoim tempie. Panie natomiast stwierdziły, że pielucha ja ogranicza, mało się rusza i niechetnie wstaje. ale chyba nie ma badań naukowych w tym temacie....
    A próbowaliście jednorazówkę dla porównania?

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar qmpeela
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    UK
    Posty
    5,044

    Domyślnie

    Na rozwój ruchowy Ninci pieluchy wielo zupełnie nie wpłynęły. Nie przeszkadzają jej w stawaniu czy raczkowaniu. Kroczki w wielo też nie są dla niej problemem. Nie sądzę by duża pielucha miała na to wpływ. Bynajmniej nie w przypadku mojej córki.
    Lena '07Nina '10 Blanka '12 Gabriel '16 Matilda ‘18
    A. 06.14 (*)

    https://m.facebook.com/thetwoowls/ -dzieciecy handmejd
    Mój świat fotografii - fejsbukowy fanpejdż, zapraszam!

  9. #9
    Chustomanka Awatar mama-donna
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Dania-Løsning, Polska-Kędzierzyn-Koźle/Nysa
    Posty
    993

    Domyślnie

    Ja na samym początku używałam pampów. Jak Jula miała około 6 tygodni to zaczęliśmy z wielo, ale starałam się zawsze, żeby miała jak najmniejszą pupę i żeby nie była wyżej ni z głowa, bo jakoś nie czuję, żeby to była zdrowa pozycja. Nie zauważyłam jakoś szczególnie, żey malej przeszkadzały wielo w ruszaniu się, aczkolwiek z goła pupą dostaje ruchowego szału, ale to hcyba jak każde dziecko, kiedy nieskrępowane niczym to najbardziej intensywnie się rusza.
    Julia 26.02.2010 Miron 16.03.2013


  10. #10
    Chustomanka Awatar Malina
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    904

    Domyślnie

    Nie zauwazylam zadnych ograniczen. mloda nie miala 7miesiecy jak podraczkowala do kanapy, wstala i zaczela chodzic przy niej. Samodzielne kroki byly w wieku 10m. to chyba kwestia indywidualna, w kazdym badz razie mlodej wielo nie przeszkadzalo. Moja akurat nie lubila z gola pupa latac jak byla mala, teraz za to i owszem
    http://www.przytulmniemamo.pl/

    Malinowka wrzesien 2009

  11. #11
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agahk Zobacz posta
    A próbowaliście jednorazówkę dla porównania?
    tak, miałam jednorazówki eko z rossmanna dla porównania i różnicy nie widziałam. natomiast panie w żłobku (zostawiłam im dwa te pampersy "w razie czego") stwierdziły, że w pampku jest duzo lepiej. wyszło z tego tyle, że dalej przynoszę do żłobka wielo
    K. 2009M. 2012

  12. #12
    Chustomanka Awatar carissima
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Oborniki Śl
    Posty
    755

    Domyślnie

    Ja dopiero czekam na swojego maluszka i rozpoczęłam kompletowanie pieluch wielorazowych i teraz zaczęłam się zastanawiać czy rzeczywiście nie mają one wpływu na rozwój dziecka, ale przecież one niekoniecznie są mega grubaśne, tak się przyjrzałam tym które posiadam.... Ale może warto poradzić się jakiegoś znajomego specjalisty, może uda mi się z kimś skontaktować to napiszę o tym co powiedział.

  13. #13
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    213

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez peluche Zobacz posta
    tak, miałam jednorazówki eko z rossmanna dla porównania i różnicy nie widziałam. natomiast panie w żłobku (zostawiłam im dwa te pampersy "w razie czego") stwierdziły, że w pampku jest duzo lepiej. wyszło z tego tyle, że dalej przynoszę do żłobka wielo
    Pewnie dla Pań ten pampek był wygodniejszy

  14. #14
    Chustofanka Awatar endurka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    radziejowice/grodzisk maz.
    Posty
    408

    Domyślnie

    a ja niestety potwierdzę, że w wielo Ryś porusza się pokracznie, na mocno odwiedzionych nogach, w jedno lepiej, bo nogi węziej (ale to pewnie też wpływ grubych udek), najlepiej lata na golasa...

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar kubutkowa
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Reykjavik / Poznań
    Posty
    3,043

    Domyślnie

    Hmmm... Przyznaję ,że w przypadku Antka wielo ograniczają mu ruch ,ale jedynie w nocy.Wtedy ma na sobie którąś z gigantycznych pieluch,przez co np trudniej mu było się przekręcic z pleców na brzuch,czy odwrotnie.W jednorazówce nie ma tego problemu.

    W ciągu dnia wielorazówki nie przeszkadzają mu zupełnie ,ale też w dzień ma małą dupkę, nic to w porównaniu z pieluchami na noc.

  16. #16
    Chustomanka Awatar tonya
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    743

    Domyślnie

    u nas podobnie jak u Maliny - nie zauważyłam wpływu wielo na rozwój ruchowy - Jasiek zaczął wstawać na nogi około 8-9 miesiąca, potem chodził przy meblach i ścianach a przed 12m już sam poszedł, więc chyba szybko? ale tu widzę bardziej wpływ starszego rodzeństwa i naśladownictwo z jego strony niż jakieś ograniczenia ze strony pieluchowania
    Beata mama Grzesia (30/03/96) Ani (14/08/07) i Jasia (16/10/09)

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    W tym wypadku zgadzam się z PZ. Każde dodanie dziecku dodatkowej upierdliwości może (chociaż nie musi) mieć jakieś konsekwencje. Z tym podnoszeniem głowy to ciekawe, bo o tym nie slyszałam, natomiast nie zgadzam się z tym że szeroki układ nóżek w pieluszkach wielo jest ok (IMO im mniej ograniczeń tym lepiej ).

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  18. #18
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

  19. #19
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    213

    Domyślnie

    No ja dzisiaj zrobiła eksperyment, założyłam małej tetre + otulacz (flip) cienko nie miała, bo u niej nawet tetra robi dużą pupę, położyłam ja na brzuszku, to tylko leżała, potem próbowała przewrócic się na plecki, ale nie wyszło, załozyłam więc flipa z wkładeczką z mikrofibry, zdecydowanie mniejsza pupa i mniej między nózkami, położyłam ja na brzuszku i przewrócenie się na plecki nie sprawiło jej żadnej trudności, turlała się aż miło
    Wniosek dla mnie taki, że na chwile aktywnosci musze starać się dawać jak najmniejsze i najcieńsze pieluszki.

    Dzięki Meta
    Ostatnio edytowane przez agahk ; 12-12-2010 o 12:01

  20. #20
    Chustomanka Awatar emmaline
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,457

    Domyślnie

    Weronka od urodzenia w wielo, głównie tetrze, chodzi sama od 10,5 miesiąca, i non stop jest w ruchu...
    Weronika Magdalena 09.10.09 http://weronikamagdalena.blog.pl

    czekamynaczerwcowegochłopca2017

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •