Strona 50 z 88 PierwszyPierwszy ... 40424344454647484950515253545556575860 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 981 do 1,000 z 1756

Wątek: Stosiki pieluszkowe

  1. #981
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    ja zaczęłam jak Ula miała prawie 1,5 roku

  2. #982
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    KRAKÓW okolice
    Posty
    3,354

    Domyślnie

    my zaczęłyśmy w czerwcu Warto

  3. #983
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sunrise Zobacz posta
    drugie ma prawie 4 miesiące i mogłoby korzystać a teraz nie jestem pewna czy warto jeszcze zaczynać.
    To zależy co rozumiesz przez "warto".

    Ala ma ponad 3 m-ce i można powiedzieć, że jest tak jak bym dopiero zaczynała. Wcześniej używałam wielo (prawie od urodzenia) ale to były rozmiarówki. Wszystkie już za małe i wszystkie już sprzedałam (za wyjątkiem tetry). Teraz uzupełniam stosik o one-size, bo Ala już do nich dorosła.

  4. #984
    Chustomanka Awatar Linus
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Reda
    Posty
    616

    Domyślnie

    zawsze warto, my przez pierwsze dwa miesiące pieluchowaliśmy jednorazówkami, żeby Młoda dorosła do one size Charlie Banana
    niech się dziecie nie męczy w chemii, zresztą widzisz jakie wielo są śliczne

  5. #985
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    dla mnie byłoby warto nawet jak dziecko ma rok,przeciez nie trzeba duzo kasy inwestowac,kilka kieszonek,piekne otulacze co by było widać,że ładnie sie prezentuje i dobra tetre
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  6. #986
    Chustofanka Awatar Sunrise
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Juszkowo/Pruszcz Gdański
    Posty
    162

    Domyślnie

    Niechcący sprowokowałam OT Muszę poczytać trochę więcej o rodzajach pieluch, znaleźć porady dla całkowicie zielonych i jeśli się zdecyduję, odwiedzić bazarek, żeby nie wydać na początek majątku. Zwłaszcza, że M jest sceptycznie nastawiony. Pieluch tetrowych mam sporo także to już jakiś początek
    Starsza jeszcze pieluchowana, może też by się załapała
    Ania, mama Oli (22.11.2010) Wojtka (08.05.2012), Martynki (*04.01.2014+) i Helenki (04.02.2017)

  7. #987
    Chustoholiczka Awatar barbamama
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Sumatra
    Posty
    3,107

    Domyślnie

    mój M też byl sceptyczny ale szybko się przekonał. Syn zapieluchowany w wielo w wieku 15 mcy na okoliczność uczenia nocnika. Córka to już naturalnie było że w wielo i teraz ja miałam kryzys i mówię że może w eko jednorazówki a M mówi że nie bo on wielo lubi
    (*) 08, barbidou VIII '09 barbabelle II '11 barbotine & barbalala II '13



  8. #988
    Chustofanka Awatar polly
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    491

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sunrise Zobacz posta
    Niechcący sprowokowałam OT Muszę poczytać trochę więcej o rodzajach pieluch, znaleźć porady dla całkowicie zielonych i jeśli się zdecyduję, odwiedzić bazarek, żeby nie wydać na początek majątku. Zwłaszcza, że M jest sceptycznie nastawiony. Pieluch tetrowych mam sporo także to już jakiś początek
    Starsza jeszcze pieluchowana, może też by się załapała
    ohh mój się chwali teraz wszystkim i taki dumny jest a wczesniej patrzył jak na wariatkę. a na pewno warto ( ja wychodzilam z zalozenia na początku ze tyle ile bym wydala na jednorazówki w danym miesiącu wydaje na wielo - i powoli chyba koncze z zakupami juz bo mamy dużo i oprócz bazarku posprawdzaj jeszcze handmade sylviontko i agna cuda tworzą i w miare rozsądnie cenowo wychodzą

    aaa i widze ze Twój Wojtuś z tego samego dnia co Jaśko pozdrawiamy

  9. #989

    Domyślnie dla zielonych

    Hej, jeszcze niedawno sama byłam zielona i bardzo pomogły mi Wasze rady. Teraz postanowiłam dać kilka własnych przemyśleń dla innych "zielonych" mam

    Wkłady do pieluszek: wszyscy polecają bambusowe, dla mnie mają dwie zasadnicze wady. Po pierwsze są strasznie cienkie (mimo że zakupiłam 4-warstwowe) i rolują się w pieluszce, co powoduje przeciekanie i w rezultacie całe mokre spodenki. Po drugie schną dwa razy dłużej niż te z mikrofibry.
    Polecam mikrofibrę- schną max 1 dzień, są grubsze (nawet te 3 warstwowe) i sztywne.

    Pieluszki:
    charlie banana- polecam, choć są nieco drogie i jednokolorowe. Ale za to mają mnóstwo plusów, do każdej pieluszki są dołączone dwa wkłady, mają regulowane gumki przy nóżkach i długie "uszy pieluszki" -co oznacza, że naprawdę są one size. Dodatkowo są mięciutkie i miłe dla pupy dziecka.

    littlepinguin- osobiście nie polecam. Są sztywne, lamówki są z bawełny, która przesiąka i w efekcie dziecko non stop czuje wilgoć przy nóżkach. Dodatkowo mają krótkie "uszki" co powoduje, że rzepy ledwo co opinają moją 4 miesięczną córeczkę (która jest szczupłym dzieckiem). Ten ostatni to główni minus.

    babietta- polecam w 100%. Dla mnie to numer 1. Napki działają super, materiał się nie rozciąga przy odpinaniu napek (sa podszyte od spodu). Mięciutkie, szerokie w kroku (nie rolują się wkłady). Mają przede wszystkim najdłuższe "uszki" ze wszystkich pieluszek (typowe one size).

    eko-mama- są sliczne, ale wąskie w kroku, więc wkłady się zwijają. Dodatkowo nie wiem czy to kwestia pulu, ale materiał nasiąka i moczy ubranko.

    mio unico- to najpiękniejsze i najdroższe pieluszki jakie kupiłam, niestety nie warte swojej ceny. Napki są strasznie słabe. W jednej pieluszce przestały działać po miesiącu. W drugiej też już zaczynają szwankować (po 4 miesiącach). Druga kwestia- tak jak powyżej materiał nasiąka i moczy ubranko. Duży plus za regulację gumki przy nóżkach.

    nappime- są bardzo ładne i to chyba mój numer 2 po pieluszkach babietty. Mięciutkie, nie przeciekają, szerokie w kroku i mają długie "uszki". Jedyny minus za to, że materiał się rozciąga, co utrudnia odpięcie napek.

    sylviontko- polecam przede wszystkim za cenę- najtańsze, a naprawdę bardzo dobrze uszyte. Poza tym sama mama szyjąca jest przesympatyczną osobą. Mięciutkie, nie przeciekają, ale niestety bardzo wąskie w kroku. Jak powyżej minus za to, że materiał się rozciąga, co utrudnia odpięcie napek.

    To nie jest reklama, tylko moja opinia o pieluszkach. Zamieściłam ją, bo sama wydałam majątek na niektóre pieluszki, które nie były warte swojej ceny i nie są aktualnie używane. Teraz żałuję, bo za te pieniądze mogłam kupić inne. Zatem gdybym spotkała się z takimi opiniami wcześniej, zapewne byłabym bardziej zadowolona z wielorazówek
    Zachęcam do dopisywania Waszych spostrzeżeń.

  10. #990
    Chustomanka Awatar Magda&Franio
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    mama Olci miło, że podzieliłaś się swoimi uwagami na temat różnych pieluszek, wydaje mi się że do umieszczenia tego typu informacji stosowniejszy byłby dział recenzje pieluszek, a nie ten oto wątek

  11. #991
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Wasze stosiki są imponujące, mój mniejszy, ale mimo wszystko moge się nim pochwalić



    od dołu
    -jakaś welurowa formowanka hand made bezpłciowa
    -otulacz tots bots zrobiony z aio
    -małe me koła (Sorbety?)-moje ulubione
    -sylviontko sio w motylki
    -formowanka by ecodidi kucyki pony
    -formowanka by ecodidi euro
    -sio by sylviontko kwiaty minky
    -chinki z ebay (łącznie 4 sztuki- 2 w praniu)
    -charlie banana niebieskie i ukrytw żółte- moje ulubione
    -z boku na górze 2 real easy
    -z boku na dole różne wkłady

    Nie jest tego dużo , ale wystarcza
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  12. #992
    Chustofanka Awatar Sunrise
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Juszkowo/Pruszcz Gdański
    Posty
    162

    Domyślnie

    Wpadłam dać znać, że udało się Wam mnie skutecznie namówić Od kilku dni używamy w ciągu dnia otulacz + tetrę. Kupiłam na bazarku kilka NB i jednego flipa i czekam teraz z niecierpliwością na przesyłkę. Kto wie, może mój stosik też będzie kiedyś tak imponujący
    Szukam teraz czegoś, co będę zakładać młodemu na drzemki i na noc.

    polly my też pozdrawiamy
    Ania, mama Oli (22.11.2010) Wojtka (08.05.2012), Martynki (*04.01.2014+) i Helenki (04.02.2017)

  13. #993
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Buu jak mi smutno; czas pożegnac się z naszym ukochanym stosikiem pieluszkowym
    Och jakże miło je będę wspominać
    P. 2007, D. 2010

  14. #994
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    To może i ja sie pochwale naszymi pieluszkami.
    bo u nas juz maluch odpieluchowany.
    A nie mam żadnego zdjęcia zbiorowego.
    Nawet teraz w dwóch zdjęciach i nie ze wszystkimi pieluchami
    Brakuje tutaj (są u mamy i teściowej)
    m.in. 5xCP nowej generacji
    2xbaby jungel rózowych
    2xfluffy fly niebieskich
    4xIB
    2xBitti tuto
    7xecopippo
    2x bambusowy puch
    Bamboty
    Real Easy
    3xImseVimse
    3x Issy bear
    4x lennylamb
    2xlittle pinguin
    i oczywiście trenerek
    reszta juz chyba jest tutaj na dwóch zdjęciach





    edit:chyba raczej nie wszytko dopisałam, sama jeste zaskoczona ile tego sie nazbierało
    natomiast tłumaczę to że na 3 domy to inaczej (natomiast maluch jeden).
    Zamiast wozić pieluchy to po prostu zostały u rodziców
    Ostatnio edytowane przez spadłamznieba ; 15-10-2012 o 14:23

  15. #995
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Ale super stosik

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  16. #996
    Chustomanka Awatar Miśka
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    881

    Domyślnie

    Stosiki piękne, ale ja muszę wtrącić swoje trzy grosze na temat wypowiedzi mamy Olci. W życiu się nie zgodzę, że mały pingwinek jest kiepskiej jakości!!!!! Bardzo lubię te pieluszki.


    Kiedyś byłam Fabisią, ale się sama sobą znudziłam i zostałam miśką

  17. #997
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Przez cały okres pieluszkowania miałam kilka sztuk odsprzedałam koleżance i obie byłyśmy z nich zadowolone.
    Bardzo nas urzekły te pieluszki i nie dostrzegłyśmy w nich wad

  18. #998
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    A to mój stosik, chyba osiągnął właściwe rozmiary:

    Lewa strona:
    1 i 2 otulacze Bambino Mio
    3 i 4 otulacze Flip
    5 otulacz Kokosi
    6 otulacz Flip
    7 i 8 kieszonki MayLily
    Prawa strona:
    1 i 2 Nappime
    3 Eko_mama
    4 Kokosi
    5, 6, 7 Bumgenious AIO

    Lewa strona:
    1. Wonderoos
    2. Kokosi
    3 i 4 Nappime
    5. Babyetta
    6 i 7 Kokosi
    8. Otulacz Flip
    Pomiędzy:
    Otulacze Małe Me
    Prawa strona:
    1 i 2. Małe Me
    3, 4, 5 i 6 Bumwear
    7 Bambino Mio AIO

  19. #999
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    piękny stosik
    bardzo podoba mi się pieluszka w bociany.
    Zrobiłabyś zdjęcie samej?
    Co prawda u nas już po odpieluchowaniu dawno i pieluszki częściowo odłożone dla drugiego częściowo sprzedane a częściowo na sprzedaż,
    ale te bociany chętnie bym zobaczyła

  20. #1000
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    Tez mam bociany,bardzo ladna i lubiana, fota jest na stronie nappime
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •