Strona 1 z 11 123456789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 202

Wątek: Wielorazowe chusteczki do pupy

  1. #1

    Domyślnie Wielorazowe chusteczki do pupy

    Używa ktoś wielorazowych "chusteczek" do pupy zrobionych np z tetry, które moczycie w wodzie i pierzecie? Zastanawiam się czy by nie uszyć sobie trochę zamiast używać wacików.
    Wszelkie sugestie mile widziane - z czego najlepiej, ile potrzeba.

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar JustNik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    3,775

    Domyślnie

    rekawice do kapieli.
    mam 10szt z JYSK, kremowe, piore z pieluchami.
    lato 2008, jesień 2010, zima 2013... i jesieniozima 2022
    --------------------------------
    doradca Akademii Noszenia Dzieci od 2010
    instruktor Masażu Shantala od 2013




  3. #3
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    ja mam ze 20 sztuk pocietej flanelowej pieluszki,tylko doczekac sie obszycia nie moga.trzymam wilgotne z pojemniku tupperware ,moge tak stac dobrych kilka dni i nie zasmierduje ani nic,piore razem z pieluchami.
    tetra chyba za cienka jest a takiej lepszej to troche szkodsa pociac.nio nie wiem ale ja z flaneli zadowlona jestem.
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  4. #4

    Domyślnie

    Faktycznie, flanelka na pewno będzie lepsza. Dzięki
    A moczyć będę pewnie na bieżąco, miseczkę z wodą mam na stałe na komodzie. Choć jak piszesz, że nie śmiergną to może... Nie trzebaby za każdym razem wyciskać...
    JustNik, a te rekawice do kąpieli to jakie masz? Są może na stronie internetowej?
    Ostatnio edytowane przez nieznajowa ; 05-12-2010 o 22:55

  5. #5
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,796

    Domyślnie

    Ja zamówiłam gotowy zestaw i zobaczę jak się będzie sprawdzał... Dam znać
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  6. #6
    Chustofanka Awatar charlie
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    257

    Domyślnie

    Też się zastanawiam nad gotowym zestawem, ale muszę przyznać, że jego cena jest dość miażdżąca Ja jeszcze myślałam o ręczniczkach z Ikea - pociąć na mniejsze i obszyć. Byłyby troszkę grubsze od flaneli
    Mayka1981, jaki zestaw zamówiłaś? Cheeky Wipes?

    Sama się odstawiła po roku, 4 miesiącach i 2 dniach

  7. #7
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nieznajowa Zobacz posta
    Faktycznie, flanelka na pewno będzie lepsza. Dzięki
    A moczyć będę pewnie na bieżąco, miseczkę z wodą mam na stałe na komodzie. Choć jak piszesz, że nie śmiergną to może... Nie trzebaby za każdym razem wyciskać...
    JustNik, a te rekawice do kąpieli to jakie masz? Są może na stronie internetowej?
    ja ma o taki pojemnik http://allegro.pl/tupperware-pojemni...350249330.html ten żółty.
    mocze i wociskam tak zeby juz nie trzeba bylo wyciskac a byly dostatecznie wilgotne przed wlozeniem do pojemnika i tak trzymam,nie zwracam uwagi czy te z pad spodu sa dluzej czy krocej nigdy nic mi wtym pojemniku nie smierdzialo chociaz jest zamniety.ostatnio to chyba 4 tyg stalo zamkiete i nic.(jakos wiecej uzywalam tych jednorazowych chusteczek)tupperware chyba po zepterze to najlepsze pojemniki.ja z serkow hochland najczesciej wymieniam bo drogie sa.
    nie uzywam zadnych olejkow ,zwykla kranowa jest ok.
    te gotowe zestawy fajne i pewnie sie zwracaja,ale cena jest duza.w takiej opcji co ja uzywam to inwestujesz jakies 30 zeta z pojemnik tupperware (nie handluje tym ) i dwie flanelowe pieluchy za ok 4 zł i masz zestaw.
    OTmoja cala rodzina uzywa tych pojemnikow,moja mama ma miski po 12 lat maja i sa nadal w dobrym stanie mimo ze bardzo intensywnie uzywane,ona ma fiola na ich punkcie,ja tez mam wieklszosc pojemnikow z tej firmy.Wszystkie ciotki ich uzywaja,moja tesciowa sie nimizachwycila,tupperwarowa rodzina jestesmy
    Ostatnio edytowane przez mTuśka ; 05-12-2010 o 23:35
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  8. #8
    Chusteryczka Awatar martita
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    warszawa grochów
    Posty
    2,011

    Domyślnie

    no cheeky wips mnie intryguje - ale drooogieee to to...
    patent z pudewlkiem tuperware super!
    ale ja nie lubie zimnym myc...wiec mam termos z cuieplo woda i pieluszki0bamboo, musliny i flanelki
    a i te freczniczki z ikei z kolorowymi gaczykami - tez super!
    a i tak najczesciej pod kranem ladujemy
    Ostatnio edytowane przez martita ; 06-12-2010 o 00:35
    caluski :*


    Doula
    Mamong Dziabonga i Dzidzionga

  9. #9
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,796

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez charlie Zobacz posta
    Mayka1981, jaki zestaw zamówiłaś? Cheeky Wipes?
    a tak, premia swiateczna mi skapła to zaszalałam na tyłku dziecię tetrę nosi ale wycierać będę jak królewnę

    Cytat Zamieszczone przez marciasone Zobacz posta
    ja ma o taki pojemnik http://allegro.pl/tupperware-pojemni...350249330.html ten żółty.
    mam takie pojemniki ale otwieranie i zamykanie tego mnie denerwuje, mam nadzieję że zestaw będzie prostszy w obsłudze, jedną ręką co by można było wyjąć co trzeba...

    Cytat Zamieszczone przez martita Zobacz posta
    no cheeky wips mnie intryguje - ale drooogieee to to...
    a i tak najczesciej pod kranem ladujemy
    tera są tańsze i transport gratis, więc bardzo wielkiej załamki nie ma... a dzieci mam dwoje to tym bardziej się koszt rozkłada... będę je dodatkowo oszczędzać bo młodsza wysadzana i zwykła chusteczka higieniczna daje radę... grunt to znaleźć dobrą wymówkę
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    884

    Domyślnie

    Haha, namówiłaś mnie na ten zestaw. Kupowałaś na nosidła.com?
    Bylam: ulisia

  11. #11
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Ja mam trochę myjek od franiszki.pl (są tańsze od markowych, a pożądne bambusowe). Kilkanaście sobie dorobiłam, jak wpadłam na pomysł pocięcia ręczniczków IKEA - podzieliłam je na cztery (wtedy myjka ma wielkość tych kupnych) i obszyłam "na okrągło". Super się sprawdzają, szybko schną. A koszt - z 1 ręczniczka za 90 gr. wyszły cztery myjki.

  12. #12
    Chustomanka Awatar Malina
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    904

    Domyślnie

    eee, mam kilka takich wypasionych, obszytych mieciutenkim welurem bambusowym z jednej strony. I co? wcale nie uzywane nigdy do pupy. Jakos nie wyszlo
    Jak malinowka byla malenka przez pierwszy miesiac uzywalismy waty organicznej, potem juz pod kran. w sytuacjach wyjsciowych takie bezzapachowe jednorazowe.
    A te wypasne sa uzywane do wytarcia buziaka, jak gdzies jestesmy

    I spokojnie mozna sobie samemu uszyc, zwykla tetra wystarczy. Mozna sie pobawic i uszyc takie,by z jednej strony byl bambusowy reczniczek, a z drugiej welurek
    http://www.przytulmniemamo.pl/

    Malinowka wrzesien 2009

  13. #13
    Chustomanka Awatar araszara
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    południowe okolice Warszawy (dawniej okolice Paryża)
    Posty
    643

    Domyślnie

    Ja pociełam kawałek jerseju bawełnianego, nie trzeba było obszywać, nic się nie pruje, mięciutki materiał w sam raz do delikatnych pup. Na początku często używaliśmy, teraz rzadziej. Przetrzymywane i prane razem z pieluchami.
    Musia i Tusia* V 2007 ... Franuś VIII 2008 ... Antoś IV 2010 ... Karolek VII 2013

    * Mamusia i Tatuś wg 2,5 letniego Karolka

    lubimy wielorazowe pieluszki używać i czasem szyć

  14. #14
    Chustofanka Awatar charlie
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    a tak, premia swiateczna mi skapła to zaszalałam na tyłku dziecię tetrę nosi ale wycierać będę jak królewnę
    Daj znać, jak się sprawują. Też mi wpadły w oko. A zamówiłaś bambusowe czy zwykłe?
    Moja królewna upodobała sobie jedne z droższych pieluszek niestety, ale może jak dostanę premię, to chusteczki kupię

    Sama się odstawiła po roku, 4 miesiącach i 2 dniach

  15. #15
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    884

    Domyślnie

    ja też zamówiłam dziś. 150zł i przesyłka gratis. oczywiście zwykłe, nie bambusowe, bo na te na razie mnie nie stać...
    Bylam: ulisia

  16. #16
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez charlie Zobacz posta
    Też się zastanawiam nad gotowym zestawem, ale muszę przyznać, że jego cena jest dość miażdżąca Ja jeszcze myślałam o ręczniczkach z Ikea - pociąć na mniejsze i obszyć. Byłyby troszkę grubsze od flaneli
    Mayka1981, jaki zestaw zamówiłaś? Cheeky Wipes?
    Ja tak zrobiłam jak Jaś był pieluchowany. Pocięłam ręczniki Ikea na 6 częśąci i obszyłam. Mam 72 sztuki chusteczek, które są w użyciu cały czas. Nawet teraz, służą do wycierania buźki po jedzonku lub do smarkania. Nowemu dzidziusiowi planuję poszyć nowe do twarzy z flanelki. Polecam bo na chusteczki wydawałam majątek. Pomijam już chemię, która w nich się znajduje. Z tetry bym nie radziła bo tetra jest dość licha, w sensie za duży prześwit. Przynajmniej te zwykłe pieluchy tetrowe.

  17. #17
    Chustofanka Awatar kutylanka
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    204

    Domyślnie

    ale tak się zastanawiam, czym się ten pojemnik tupperware różni od innych pojemników, bo drogi jest. Czy płaci się za to, ze to jakaś znana firma, i może plastik ma jakiś fajniejszy??
    < Pinio

  18. #18
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kutylanka Zobacz posta
    ale tak się zastanawiam, czym się ten pojemnik tupperware różni od innych pojemników, bo drogi jest. Czy płaci się za to, ze to jakaś znana firma, i może plastik ma jakiś fajniejszy??
    plastik jest dobrej jakosci,zywnosc dlugo jest w nim swieza,nie lapie zapachow i mozna gotowac w nich w microweli i wogole sa fajne.mam porownanie do zwyklych pojemnikow z marketu czy z ikei i tupperware to niebo.
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  19. #19
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    313

    Domyślnie

    Aha. No i ja odradzam plastikowe pudełko. Mam inny patent, woda przegotowana lub zwykła w buteleczce a chusteczki suche w koszyczku. U mnie to lepiej się sprawdzało.

  20. #20
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    mam flanelowe myjki(kupilam flanele z metra i obszylam) chociaz teraz juz prawie nie uzywam, polewam ciepłą woda z termosu
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •