Strona 6 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 202

Wątek: Wielorazowe chusteczki do pupy

  1. #101
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    442

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tytanowa@ Zobacz posta
    to prawda, ale można je zawsze kilka razy wyprać i tyle. Nie wiem czy nie będzie Ci się bardziej opłacało kupić metr flaneli (może białej) i dać znajomej z maszyną z overlockiem do obszycia (mamie, krawcowej komukolwiek). Z metra flaneli będziesz miała z milion takich szmatek Tyle, że się tego nei da policzyć!
    edit: będę robiła dla siebie takie szmatki, może się dogadamy jakoś. Kupię metr flaneli to i dla mnie i dla Ciebie z nawiązką starczy-pomyśl
    Cytat Zamieszczone przez Magi Zobacz posta
    Przymierzam się do uszycia myjek, ale nie mam overlocka - czy jest gdzieś jakiś tutorial, jak to zrobić? Nie jestem zbyt biegła w szyciu, a nie chciałabym, żeby potem coś się strzępiło albo deformowało w praniu...
    Dziewczyny ja szyłam sobie takie szmatki na starym singerze (nawet zygzakowego ściegu nie mam). Cięłam flanelę na prostokąty, składałam na pół i szyłam z trzech stron na lewej stronie. Powstawało coś w rodzaju kieszonki, odwracałam, wkładałam dwa brzegi do środka i przeszywałam po wierzchu.
    Szybko i fajnie się to robi, nawet jak coś wyjdzie nieco krzywo , to dla nikogo nie ma znaczenia. Mój synek już odpieluchowany, a szmatki dalej w użyciu

  2. #102
    Chusteryczka Awatar morfffina
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,802

    Domyślnie

    to ja swoje pięć groszy wtrącę.

    od wczoraj marzę o myjkach cheeky wipes, ale to jednak przesada jest cenowa dla mnie i wymyśliłam taka alternatywę:

    - z takich oto flanelek stworze myjki
    http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00194847/
    (czy wymiar 15x14 będzie ok czy robić większe? zszyć je podwójnie czy pojedynczo wystarczy?)

    - pudełko na klik po prostu wykorzystam po jakiś jednorazowych, pełno tego w sklepach, plus tutorial jak to poskładać
    - olejki eteryczne można sobie zawsze kupić w zielarskim i zmieszać jak się chce
    - planuje pieluchy wielorazowe więc zużyte myjki pójdą do wiaderka z pieluchami


    Nie wiem tylko jak z moczeniem ich. Ale raczej stawiam na termosik z pompką, tylko co wtedy z tym olejkiem? I może to pudełko na klik wtedy nie potrzebne? Bo będą w koszyczku leżeć? To jeszcze opracuje jak mi się dziecko pojawi.
    No i jeszcze nie wiem jak z wyjściami. Nie wiem czy z wygody wtedy nie zostanę przy jednorazówkach jakiś mniej toksycznych.

    jakieś uwagi drogie wielorazowe mamuśki?

  3. #103
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Pudełko się przyda - jak będziesz chciała porządnie chusteczkę zmoczyć, to śmiało możesz lać z termosa nad pudełkiem (takim otwieranym). Jeśli chodzi o olejek - to dajesz tylko wtedy jak koniecznie chcesz mieć te chusteczki pachnące (no i oczywiście herbaciany do wiaderka ze zużytymi pieluchami).
    Ja osobiście do pojemnika daję ciutkę wody, kropelkę olejku i trochę chusteczek - ani za bardzo nie biją zapachem po nosie, ani nie są za mokre. Potem polewam wodą jak potrzebuję - są cieplutkie Wycieram pupusię i sru do wiadra z pieluchami (tak, tak, pojemnik na zużyte myjki Ch.W. poszedł w odstawkę).
    A jeśli chodzi o wyjścia to mam system mieszany, ale z wielorazowymi też się da. Można kupić (może zrobić?) taki woreczek nieprzemakalny do którego włożysz lekko wilgotne myjki, a po użyciu dasz do PULowego worka z brudną pieluchą
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  4. #104
    Chustonoszka Awatar minimka83
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Far Away
    Posty
    102

    Domyślnie

    A ja myjek ani chusteczek w domu nie używam - pupa pod kran i tyle
    Na wyjścia eko chusteczki Jackson Reece.

  5. #105
    Chusteryczka Awatar morfffina
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,802

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alassea Zobacz posta
    Pudełko się przyda - jak będziesz chciała porządnie chusteczkę zmoczyć, to śmiało możesz lać z termosa nad pudełkiem (takim otwieranym). Jeśli chodzi o olejek - to dajesz tylko wtedy jak koniecznie chcesz mieć te chusteczki pachnące (no i oczywiście herbaciany do wiaderka ze zużytymi pieluchami).
    Ja osobiście do pojemnika daję ciutkę wody, kropelkę olejku i trochę chusteczek - ani za bardzo nie biją zapachem po nosie, ani nie są za mokre. Potem polewam wodą jak potrzebuję - są cieplutkie Wycieram pupusię i sru do wiadra z pieluchami (tak, tak, pojemnik na zużyte myjki Ch.W. poszedł w odstawkę).
    A jeśli chodzi o wyjścia to mam system mieszany, ale z wielorazowymi też się da. Można kupić (może zrobić?) taki woreczek nieprzemakalny do którego włożysz lekko wilgotne myjki, a po użyciu dasz do PULowego worka z brudną pieluchą

    A co myślisz o tym moim planie z flanelek ikeowskich zeby je stworzyć? i jak z wymiarami?

  6. #106
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Nigdy nie używałam flanelkowych, ale myślę że to dobry pomysł (no i ekonomiczny). Cheeky W. mają 15x15 cm i dla mnie to ok
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  7. #107
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    ja sobie uszyłam z flaneli pojedyncze 15x15 i są ok, szybko schną

  8. #108
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kulesława Zobacz posta
    jak coś dorzucam fotki mojego dzieła, mam nadzieję że będą pomocne



    Bardzo ładne te myjki i też proszę o zdjęcia jak takie uszyć Ja uszyłam z flaneli pojedyńcze zawijałam boki do środka. Flanela po kilku praniach niestety twardnieje i nieładnie wygląda Dostałam też jedną myjkę z welurku bawełnianego dwustronną obszytą na overloku jest super mięciutka.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  9. #109
    Chusteryczka Awatar kakot
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Kraków/Warszawa
    Posty
    2,019

    Domyślnie

    moje myjki są ok 10x12 i uważam je za idealne
    flanelkę dawałam podwójnie, frotkę pojedynczo
    trzymam suche w pudełku po lodach i moczę przed użyciem pod kranem
    brudne wrzucam do pudełeczka, nie do kosza na pieluchy, bo myjki dorzucam do każdego prania (no chyba że po kupie)
    na wyjścia używam jednorazówek, bo mi się nie chce
    w olejki się nie bawię z powodu jak wyżej

  10. #110
    Chustofanka Awatar agnbr
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    315

    Domyślnie

    ja mam 20x20 czyli takie jak nawilżane, od 10 miesięcy ten sam zestaw, z tym że mój mały jest myty pod kranem, więc nie mam dylematów olejkowo-termosowych aaa, i są flanelowe

  11. #111
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alassea Zobacz posta
    Nigdy nie używałam flanelkowych, ale myślę że to dobry pomysł (no i ekonomiczny).
    Z bardziej ekonomicznych to kupić jakieś flanelowe piżamy w szmateksie. Wiadomo jak się ta flanela zachowuje po praniu bo takie piżamy to już wielokrotnie wyprane były, a flanela czasem w praniu sztywnieje. No i 20 PLN za taki kawałek flaneli to IMO drożyzna.

    Ja mam poszyte flanelowe myjki ze skrawków flaneli, która mi zostawała przy okazji szycia innych rzeczy. Mi wystarcza rozmiar 10x15 pojedyncza warstwa, choć wiadomo przy kupie (takiej co to jedna na kilka dni się pojawia) trzeba zużyć kilka. Wody ciepłej nie trzymam w termosie, w sumie gdybym używała chusteczek jednorazowych to one tez ciepłe nie są.

  12. #112
    Chusteryczka Awatar morfffina
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,802

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JoShiMa Zobacz posta
    Z bardziej ekonomicznych to kupić jakieś flanelowe piżamy w szmateksie. Wiadomo jak się ta flanela zachowuje po praniu bo takie piżamy to już wielokrotnie wyprane były, a flanela czasem w praniu sztywnieje. No i 20 PLN za taki kawałek flaneli to IMO drożyzna.
    O szmateksie nie pomyślałam, super pomysł.
    A 20zł to jest za trzy takie flanelki z Ikei, czyli wyjdzie 90szt. myjek w rozmiarze 15x14cm.

  13. #113
    Chusteryczka Awatar Wyga
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Wągrowiec
    Posty
    2,553

    Domyślnie

    Używa któraś z Was pojemnika tupperware? Który sprawdzi się do przechowywanie wilgotnych myjek najlepiej?

    Skoro tracisz grunt, to się wznosisz! Leć!

  14. #114

    Domyślnie

    Miałam ten drogi zestaw z pudełkami. Myjki bambusowe są rewelacyjne Ale pudełka popsuły się szybko. Zardzewiała sprężynka i koniec ich żywotności. Zareklamowałam, dostałam nowe i powtórka z rozrywki więc dałam sobie na wstrzymanie Trochę mało ekologicznie non stop reklamować i dostawać nowe I teraz robię tak, że nalewam trochę wody do zwykłej miseczki, dodaję kroplę olejku lawendowego. Myjki leżą suche obok. JAk potrzebuję to na bierząco sobie moczę i wyciskam. A używane wrzucam do wiaderka z pieluchami. I tak już funkcjonuję od miesięcy A jak potrzebuję ciepłą wodę, to stawiam miseczkę na grzejniku. W dodatku pachnie lawendą w całym pokoju Wolę moczyć ściereczki na bierząco, bo jak leżały dłużej w wodzie z olejkiem to wydzielał się z nich taki dziwny zapach, ni to mocz ni to coś innego. Taki brzydki. No a później, żeby mieć więcej myjek to pociełam zwykłą pieluchę flanelową z Ikeii i obszyłam sobie Flanelki mam do wycierania buźki a bambuski do pupki. Na wyjścia z domu mam dwa woreczki pulowe. Jeden na czyste myjki mokre a drugi na brudne. I po kłopocie

  15. #115

    Domyślnie

    ja mam 20 myjek szyte przez sylviontko, starcza spokojnie na 2 dni. Welurowe, kupione za 30 zł. Leżą sobie suche na stoliczku a obok pudełko po chusteczkach jednorazowych z wodą, jak są potrzebne to moczę i używam, moim zdaniem to super pomysł, nic nie śmierdzi, nie trzeba żadnych olejków, tanio i nie trzeba tracić czasu na szycie, polecam,
    Nie chce reklamować ale sylviotko to ogólnie fajne rzeczy inne szyje, pieluszki, wkładki, można zamówić hurtem

  16. #116
    Chustomanka Awatar sznurka
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Puszcza Knyszyńska
    Posty
    829

    Domyślnie

    używam cheeky wipes i nie wyobrażam sobie życia bez nich! jak dla mnie rewelacja!

  17. #117
    Chusteryczka Awatar morfffina
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,802

  18. #118
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,596

    Domyślnie

    Po roku użytkowanie myjek cheeky wipes bawełnianych i handmade od Sylviontko:
    - ChW: nadal po namoczeniu robią się miękkie, łatwo się odplamiają, pudełko nie zepsuło się mimo iż Kasia często traktuje je jako zabawkę. Tylko przypomnę, że mój zestaw to tylko myjki i pudełko na myjki czyste bez całej tej zbędnej IMO oprawy woreczkowo - olejkowo - pudełkowej. strata miejsca i pieniędzy. Brudne myjki trafiają z pieluchami do wiadra i tyle, schną momentalnie.
    - handmade - szybciej nieco się zużywają ale i są dłużej używane. Z welurku gorzej schodzą plamki niż z frotki ale zdecydowanie bardziej polecam welurowe. Dla mnie na minus w porównaniu z ChW jest ich wielkość. Cenowo są baaardzo konkurencyjne i naprawdę dobrze uszyte, nic się po ponad roku nie uszkodziło.
    Doradca Noszenia ClauWi®
    Mama dwóch córek: H. (03.2008) i K. (08.2011)

  19. #119
    Chustofanka Awatar Oniona
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    215

    Domyślnie

    Mamy też gdzieś od roku ChW ale same myjki i to te bambusowe. Dają radę do dziś i nie ma żadnych przebarwień. Uwielbiam je Bardzo dokładnie czyszczą pupkę zwłaszcza po kupce, chociaż ostatnio praktykuję mycie od razy pupy pod prysznicem mydełkiem.

  20. #120

    Domyślnie

    Mam Cheeky Wipes bambusowe od niedawna, ale ta frota bambusowa po namoczeniu wydaje mi się trochę szorstka. Spodziewałam się większej miękkości. Mimo to polecam, ale spokojnie można brać te bawełniane Mnie się nie chciało bawić w szukanie flaneli, obszywanie (nie mam maszyny jeszcze) itp.
    Aha wielkość 15x15 jest idealna. Wystarcza mi jedna myjka na jedno przemycie pupy nawet po sporej mlecznej kupce. Gdy używałam jednorazowych chusteczek zużywałam chyba ze dwie lub trzy.
    I ta ilość 25 sztuk jest wystarczająca jak się pranie pieluch robi co trzy dni. Jak się robi co dwa dni (ja tak robię) to mi tych myjek jest za dużo, dlatego moczę nieco ponad połowę, a reszta sobie czeka na czarną godzinę
    I polecam jednak przynosić trochę ciepłej wody z kranu do polania chusteczek, bo taka odstana zimna jest okropnie nieprzyjemna zwłaszcza w pachwinach maleństwa! Widzę po minie mego małego.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •