Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 202

Wątek: Wielorazowe chusteczki do pupy

  1. #181
    Chustonoszka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    108

    Domyślnie

    maruda25, a to nie jest tak że mikrofibra nie powinna mieć bezpośredniego kontaktu ze skórą maluszka bo bardzo drobne włosi mogą podrażniać? Tak jest przynajmniej w przypadku pieluch i chyba nawet któryś producent o tym pisze.

    Karolka, fajny pomysł. Kilka razy wyprałam niechcący jednorazową chusteczkę irzeczywiście nic jej nie było

  2. #182
    Chusteryczka Awatar majetta
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,751

    Domyślnie

    Ja zabieram się za poszycie małych kwadracików ze starej flanelki (prawie 30 lat temu mój tyłeczek był na niej kładziony ) Tylko lekko zżółkła. Myślicie, że wymoczenie w sodzie wystarczy? Nie chciałabym jej nadmiernie męczyć chemia skoro później ma dotykać mojego Malucha.
    Jakie wymiary mają wasze myjki? (nie widziałam takich na oczy i nie wiem w jaki rozmiar celować...)
    L. 12.2014, Przecinek 06.2017

  3. #183
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    U nas się sprawdzają takie około 30 x 30 cm

  4. #184
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    202

    Domyślnie

    Ja też miałam sporo flaneli takiej 30 letniej i moim zdaniem była duuużo lepszej jakości niż dzisiejsza, poszyłam z niej myjki (różnej wielkości) które w zależności od potrzeb przydawały się do różnych rzeczy: najpierw do wycierania pupy, później również do wycierania śliny przy ząbkowaniu, kataru przy infekcjach, nawet i czasem do sprzątania ścierania rozlanych płynów, bywało że długo leżały nie używane i już miałam je chować lub wydać siostrze i znowu znajdowały jakieś zastosowanie. Flanelę łączyłam też z innymi materiałami np polarkiem czy welurem, polecam tą opcję bo takie z dwóch warstw samej flaneli trochę były sztywne po praniu, chociaż nie było to jakoś bardzo uciążliwe; prałam zawsze z dodatkiem antybakteryjnym.

  5. #185
    Chustofanka Awatar yaheira
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majetta Zobacz posta
    Ja zabieram się za poszycie małych kwadracików ze starej flanelki (prawie 30 lat temu mój tyłeczek był na niej kładziony ) Tylko lekko zżółkła. Myślicie, że wymoczenie w sodzie wystarczy? Nie chciałabym jej nadmiernie męczyć chemia skoro później ma dotykać mojego Malucha.
    Jakie wymiary mają wasze myjki? (nie widziałam takich na oczy i nie wiem w jaki rozmiar celować...)
    ja mam 30x30 i 15x15 i jak na razie wygodniejsze są te mniejsze (dzieciak ma 6 tygodni), więc najlepiej uszyj różne rozmiary

  6. #186
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    75

    Domyślnie

    ja moje pierwsze chusteczki uszyłam z pieluszki bawełnianej, ale chyba jakoś nieumiejętnie i strzępiły mi się bardzo i były sztywne. Później kupiłam już firmowe rozmiar 20x20 i dla mnie jest to idealny rozmiar nie za duże nie za małe. W domu moczyłam na bieżąco, ale jak dawałam dziecko do żłobka (gdzie ku mojemu zaskoczeniu panie zgodziły się na pieluszki i chusteczki wielo) wkładałam do pudełka plastikowego, wcześniej płukałam je w wodzie z kropelką olejku lawendowego) brudne wędrowały do prania z pieluszkami. Chusteczki te bardzo często służą mi do wycierania buzi i rączek dzieciakom na spacerze. Po 2 latach używania nie strzępią się jedynie co, to nie są tak białe jak były.

  7. #187
    Chustomanka Awatar Idrilla
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    980

    Domyślnie

    A powiedźcie te ręczniczki/chusteczki używacie na raz do wytarcia czy klika razy? W sensie tą samą chusteczką wycieracie kilka razy po zmianie pieluchy z samym siku czy nie? Obecnie używam dużych płatków higienicznych i idzie mi na to za dużo kasy...szukam taniej alternatywy. Myślałam właśnie o ręczniczkach z ikea tylko zastanawiam się ile takich ręczniczków zejdzie na dzień.

  8. #188
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Idrilla Zobacz posta
    A powiedźcie te ręczniczki/chusteczki używacie na raz do wytarcia czy klika razy? W sensie tą samą chusteczką wycieracie kilka razy po zmianie pieluchy z samym siku czy nie? Obecnie używam dużych płatków higienicznych i idzie mi na to za dużo kasy...szukam taniej alternatywy. Myślałam właśnie o ręczniczkach z ikea tylko zastanawiam się ile takich ręczniczków zejdzie na dzień.
    Na raz,i do prania bo sie bakterie mnoza.Moze pielucha tetrowa pocieta na kawalki bedzie lepsza?Reczniczki moim zdaniem sa za grube i ciezko bedzie dotrzec w faldki.

    A. listopad 2012




  9. #189
    Chusteryczka Awatar majetta
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,751

    Domyślnie

    Chyba rzeczywiście uszyję w kilu rozmiarach. Np. 15x15, 20x20 i 30x30. Zobaczymy ile mi tego materiału starczy
    Wczoraj odmaczałam wszystko najpierw w kwasku a później w sodzie, ale chyba 30 lat zrobiło swoje i już taki żółciutki kolorek pozostanie...
    L. 12.2014, Przecinek 06.2017

  10. #190
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Domyślnie

    Moja bratowa korzysta z wacików i wody, ja zaś zawsze po prostu myłam dziecko w umywalce pod kranem. Chwalę to sobie bo bieżąca woda ładnie wszystko wypłukuje. Moim zdaniem nie trzeba żadnych chusteczek wielorazowych, wystarczy sama umywalka i kran a później do czystego ręcznika do kąpieli a jak jest niemowlę to jednorazowe waciki. Jeśli chodzi o robienie ręczne to ja robiłam pieluszki ze starej flanelowej pidżamy, można również robić z powodzeniem myjki.

  11. #191

    Domyślnie

    Moja znajoma poleciła mi dodawać do wody do obmywania kropelek albo 2 olejku lawendowego. Robila tak jej corka nigdy nie miała żadnych problemów ze skora..jako myjek używała jakiejś pociętej starej pieluchy

  12. #192
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Przygranicze
    Posty
    4,253

    Domyślnie

    To podbijam , gdzie teraz można kupic najtaniej ten zestaw ? bo cena jaka widze przeraza
    P 2000, M 2005 , M 2011, L 2015

  13. #193
    Chustomanka Awatar rodzynka007
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    795

    Domyślnie

    Dewiś nie kupuj. szkoda kasy ja niestety kupilam i bardzo tego zalowalam, gdyz po 2 miesiacach uzywania pudelka byly juz rozwalone :/ z tego zestawu pozostaly mi tylko myjki i woreczki wiec lepiej pokombinowac samemu poszukac odpowiednich pojemnikow i uszyc myjki. I wszystko bedzie mniejszym kosztem, nawet jesli bys miala wymieniac popekane pojemniki

  14. #194
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Dewiś ja też odradzam - pudełka bardzo szybko się zepsuły! Teraz myjki będę mieć w pudełku z ikei - komplet 3 sztuk za 9 zł
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  15. #195
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Przygranicze
    Posty
    4,253

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alassea Zobacz posta
    Dewiś ja też odradzam - pudełka bardzo szybko się zepsuły! Teraz myjki będę mieć w pudełku z ikei - komplet 3 sztuk za 9 zł
    A jakie jakie ? zdradzisz ?
    P 2000, M 2005 , M 2011, L 2015

  16. #196
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    O takie:
    http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80098583/



    Wielkościowo idealne, i zajmują o wiele mniej miejsca niż ChW
    A. I przepraszam - 9,99 czyli prawie 10 zł. No ale to i tak taniej
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  17. #197
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Przygranicze
    Posty
    4,253

    Domyślnie

    dziekuje
    P 2000, M 2005 , M 2011, L 2015

  18. #198
    Chustofanka Awatar AnnaM
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    369

    Domyślnie

    podbijam temat, bo wlasnie sobie uszylam 4 myjki z malego reczniczka frotte jakiegos starego i moczyc i wykrecac w tej wodzie z olejkiem lawendowym? bo to bardzo mocno pachnie - a dalam na pol litra wody 2 krople olejku(kroplomierz nie odmierza mi 1 kropli tylko zawsze 2)

  19. #199
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AnnaM Zobacz posta
    podbijam temat, bo wlasnie sobie uszylam 4 myjki z malego reczniczka frotte jakiegos starego i moczyc i wykrecac w tej wodzie z olejkiem lawendowym? bo to bardzo mocno pachnie - a dalam na pol litra wody 2 krople olejku(kroplomierz nie odmierza mi 1 kropli tylko zawsze 2)
    Aniu, ja trzymam chusteczki suche w pojemniczku obok umywalki, moczę na bieżąco i poprawiam doopkę mydełkiem. Mój młody na olejki niestety uczulony, a poza tym w lecie zimnymi wcześniej przygotowanymi chusteczkami dobrze się malucha umyje i ochłodzi, ale w zimie trochę nieprzyjemnie. Ja wolę na bieżąco moczyć w ciepłej wodzie. Na podróż i wyjścia tylko przygotowuję woreczek z mokrymi szmatkami

  20. #200
    Chustofanka Awatar AnnaM
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    369

    Domyślnie

    a na te wyjscie to wlasnie jak moczysz szmatki? bo w samej wodzie mi smierdza, w wodze z kropla lawendy pachna ale intensywnie no a przewujak dla dzidzi mam przy lozeczku w pokoju a umywalke w lazience musialaby sobie przyniesc wode, albo dziecko umyc pod kranem a z calkiem noworodkiem nie bede takich cyrkow robic dopiero jak troche lepiej mi w rece bedzie lezał chyba, juz nie pamietam bo starszaka pod pache i kran w wannie wsadze a mikrusa nie wiem jak , przeciez glowke musze trzymac i reszte ciala i jeszcze myc, jedna reka wiecej by sie przydala

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •