Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 202

Wątek: Wielorazowe chusteczki do pupy

  1. #41
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    921

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez egla30 Zobacz posta
    A widziałyście jak Cheeky zdrożały w ostatnich dniach? Po prostu obłęd jakiś!!!
    może w przypadku chusteczek to też kwestia wzrostu vat z 8 na 23%
    Pola 2011

  2. #42
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    757

    Domyślnie

    Ja zakupiłam takie:

    http://ecoshop.com.pl/index.php?p26,...uszach-20x40cm

    Do tej pory używałam tych ściereczek do sprzątania ale po porodzie zamierzam wywalić te stare i nowych będę używać do pupki tylko, żeby mi się nie pomieszały

    Kosztują praktycznie tyle co chusteczki nawilżane dla dzieci w dodatku jak się przetnie na pół to jest ich 2x więcej.

    i chyba nie bedę ich moczyć od razu bo mam wrażenie że takie przeleżane we wodzie to w końcu nieświeże będą pomimo olejków.

    Będę moczyć pod kranem w razie potrzeby, albo wodą z termosu.

  3. #43
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    wzięłam od mamy szyjącej, moczę w ciepłej kranówce póki co i się świetnie sprawdzają
    ale chyba wyjdzie ekonomicznej przeznaczyć stary termos do tego celu
    koszt 30 zł, juz mi się pewnie zwrócił a dziec ma 3 tyg

  4. #44
    Chusteryczka Awatar truscaffka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Pyrlandia
    Posty
    2,240

    Domyślnie

    a mnie temat też zafrapował mocno i weźcie mi wyjasnijcie dobre kobiety co to takiego tetra bambusowa? że też nie wpadłam na to wczesniej - wydalismy majątek na chusteczki, nie wpsominajc o tym, jakie to nieekologiczne i pełne chemii oczywiscie, kranówa tez szła w ruch
    w kazdym razie tak czytam watek i czytam i myślałam, ze tetra to tetra a bambus to bambus ...
    Doradca noszenia [/FONT]ClauWi® po kursie zaawansowanym
    Szkoła rodzenia i naturalnego rodzicielstwa GAJA - http://www.gaja-szkolarodzenia.pl/
    Szkoła noszenia TULIPANNA - http://www.tulipanna.pl/
    Stowarzyszenie "Poznań w chuście"


    Mama Zosi (04.2007), Zuzi (02.2009) i Justynki (04.2013)

  5. #45
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,896

    Domyślnie

    pielucha wyglądająca jak tetrowa tylko nie z bawełny a z włokna bambusowego
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  6. #46
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    A wycieracie tez kupe takimi sciereczkami?
    A. 02.2010, T. 06.2012

  7. #47
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    My nie, jak jest kupa to Młoda i tak idzie pod kran, więc chusteczki nie są potrzebne.
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  8. #48
    Chustofanka Awatar agnbr
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    315

    Domyślnie

    ja uszyłam synkowi z flanelowego prześcieradła- są super i używam do wszystkieo. przechowuję je suche w pudełku po jednorazowych. wystarczy odpowiednio złożyć. Przewijam małego w łazience więc nie mam problemu z moczeniem myjki , jest bardzo wiele stron tutków jak je składać i używać. np. tu http://www.youtube.com/watch?v=zU2ZC...eature=related

  9. #49
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez livada Zobacz posta
    My nie, jak jest kupa to Młoda i tak idzie pod kran, więc chusteczki nie są potrzebne.
    No wlasnie, u nas z tym jest problem, bo nie mamy w kranie cieplej wody. To znaczy, trzeba wlaczac za kazdym razem boiler, ktory jest na prad, a woda sie podgrzewa kilka minut co najmniej. Malo ekonomicznie i praktycznie.
    W sumie na kupki moge uzywac wacikow. Chyba, ze mlody bedzie jak siostra, ktora przez pierwsze dwa miesiace robila kupe praktycznie w kazda pieluszke.
    A. 02.2010, T. 06.2012

  10. #50
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,596

    Domyślnie

    Ananke ja wycieram kupki i nie mam z tym kłopotu - spierają się pięknie z Cheeky Wipes.
    Ostatecznie kupiłam zestaw uzupełniający bawełniany Cheeky Wipes + pojemnik na czyste i mam myjki od sylviontko i powiem, że lubię CW za rozmiar i łatwość prania a handmade za jakość ale są jak dla mnie za małe. Mamy jeszcze organiczne Charlie Banana i małe pieluszki bambusowe Kikko ale te dwie ostatnie serie trzymam na lato jako myjki do buzi i rączek dla dziewczyn na place zabaw i wyjścia z domu. Są bardzo miękkie i delikatne i szkoda mi ich do pupy
    Właśnie doszłam do wniosku, że jestem gadżeciarą
    Doradca Noszenia ClauWi®
    Mama dwóch córek: H. (03.2008) i K. (08.2011)

  11. #51
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    A spierasz wstepnie kupki po wytarciu przed wrzuceniem do wiaderka? I moglabys mi zmierzyc rozmiar tych cheeky wipes?
    A. 02.2010, T. 06.2012

  12. #52
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    921

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ananke Zobacz posta
    A wycieracie tez kupe takimi sciereczkami?
    wycieram

    jeśli kupa ląduje w nocniku, to pupa jest lekko zabrudzona. Chusteczkę po uzyciu spłukuje jesli resztki kupki się osadziły a nastepnie wrzucam do wiaderka z pieluszkami
    jesli mam pecha i nie zauważylam sygnalu o kupie, to dziecko ląduje w wannie a chusteczka pelni rolę myjki
    Pola 2011

  13. #53
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    921

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ananke Zobacz posta
    I moglabys mi zmierzyc rozmiar tych cheeky wipes?

    kwadrat o boku 15 cm
    Pola 2011

  14. #54
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Dziekuje pieknie!
    A. 02.2010, T. 06.2012

  15. #55
    Chustonoszka Awatar Efunia
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sol Zobacz posta
    Ja zakupiłam takie:

    http://ecoshop.com.pl/index.php?p26,...uszach-20x40cm

    Do tej pory używałam tych ściereczek do sprzątania ale po porodzie zamierzam wywalić te stare i nowych będę używać do pupki tylko, żeby mi się nie pomieszały

    Kosztują praktycznie tyle co chusteczki nawilżane dla dzieci w dodatku jak się przetnie na pół to jest ich 2x więcej.
    A czy te ściereczki się pierze?? one tak cieniutko wyglądają, na trochę grubsze od papierków jeśli się pierze, to rozwieszanie musi byc mordgą, czy się mylę?
    bo cena i ilość są frapujące...
    kuszą mnie też bardzo kolorowe Kikko, zwłaszcza te nowe turkusowe, całkiem tanio wychodzą za sztukę w 9paku. Tylko czy one będą miękkie czy sztywne jak deska (jak moje bambusy IV), ugh.
    póki co mam taki patent:
    gruby ręcznik papierowy przekrajam na pół, do pudełka, zalewam niewielką ilością wody z odrobiną dziecięcego żelu do mycia eko, wyciągam tekturowy rulon ze środka i stamtąd idealnie jak po sznurku wyciągam nawilżane "chusteczki". Skorzystałam z tutka na youtube

  16. #56
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    A jakiej wielkości myjek używacie? Jakie uważacie za wygodne?

  17. #57
    Chusteryczka Awatar Asikka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,532

    Domyślnie

    Właśnie myślę nad tym tematem... Porównałam ceny w różnych sklepach i jakbym chciała kupić tylko 25 myjek bambusowych, pojemnik na czyste myjki, woreczek na czyste na wyjścia, olejki 2 szt, woreczek na brudne na wyjścia plus przesyłka to by mi wyszło akurat 240 zł. A zestaw najtańszy kosztuje 232 plus przesyłka. Czyli wychodzi tyle samo...
    Co robić by zminimalizować koszty? Czego tak naprawdę potrzebuje a co jest dodatkiem bez którego można się obejść?
    Elficzka Em - 15.03.2009r i Elfik Ad - 21.05.2012r

  18. #58
    Chustofanka Awatar mama_maleństwa
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    170

    Domyślnie

    Ja kupiłam same myjki bambusowe(tylko). Trzymam suche w koszyczku, obok w bidonie woda (akurat miałam nieużywany, ale może być jakakolwiek butelka z dziubkiem). Brudne wrzucam tam gdzie brudne pieluchy. Nie rozumiem po co właściwie te pudełka w zestawach są....

  19. #59
    Chusteryczka Awatar Asikka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,532

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mama_maleństwa Zobacz posta
    Ja kupiłam same myjki bambusowe(tylko). Trzymam suche w koszyczku, obok w bidonie woda (akurat miałam nieużywany, ale może być jakakolwiek butelka z dziubkiem). Brudne wrzucam tam gdzie brudne pieluchy. Nie rozumiem po co właściwie te pudełka w zestawach są....
    A pierzesz z pieluchami, tzn. luźno w pralce czy w jakimś woreczku?
    Elficzka Em - 15.03.2009r i Elfik Ad - 21.05.2012r

  20. #60
    Chustofanka Awatar mama_maleństwa
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    170

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Asikka Zobacz posta
    A pierzesz z pieluchami, tzn. luźno w pralce czy w jakimś woreczku?
    Luzem piorę. Potem tylko muszę dokładnie pralkę obejrzeć jak wyjmuję pranie, bo się czasem jakaś do bębna podczas wirowania "przyklei".

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •