Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 12345678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 202

Wątek: Wielorazowe chusteczki do pupy

  1. #21
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    884

    Domyślnie

    no i dzisiaj przyszły moje cheeky wipes
    Kupiłam na nosidła.com za 150zł i przesyłka gratis, więc taniej niż gdziekolwiek. oczywiście bawełniane, nie bambusowe.
    na razie wypróbował mąż, tylko raz i wydają się fajne. pachną pięknie i są mięciutkie. wada - jedna. nie spodziewałam się, że pudełko jest tak duże. na przewijaku nie da się trzymać, dobrze, że mamy obok półeczki.

    napiszę więcej, jak trochę poużywamy.
    Bylam: ulisia

  2. #22
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    No ja się zabierałam za recenzję ale coś mi nie szło.
    Ja kupiłam w tym samym sklepie za 120 plus przesyłka gratis ale chyba właścicielka wypatrzyła, że klientela się szykuje...

    Pachną pięknie, olejki bomba.

    Fajnie ze są dołączone woreczki - jeden duży do prania (przydałby się drugi jak pierwszy się pierze... ale się chyba czepiam, zwłaszcza ze mokre można wkładać do pojemnika... niemniej raz na jakiś czas bym je wysuszyła...) plus dwa woreczki "podróżne" - super pomysł, można też użyć jako woreczka na brudną pieluszkę

    To takie szmatki kwadratowe jakby wycięte z wkładów mikrofibrowych, ładnie obszyte i fajnie się używa.
    Wielkość pudełek mi nie przeszkadza bo i tak przewijaka nie mam i stoja na szafie, za to sposób otwierania - i owszem. Z czterech stron to to zamknięte i trzeba rąk najlepiej obydwu plus głośno się otwierają i zamykają, przez co ich używanie w nocy kiedy w tym samym pokoju śpi drugie dziecko jest trochę kłopotliwe.

    I dlaczego brudne chusteczki wrzucamy do wody?? Trochę nie rozumiem...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  3. #23
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    884

    Domyślnie

    to fakt, pudełka trochę ciężko się zapinają, ale ja zamykam je tylko po bokach, z góry i na dole zostawiam odpięte - w końcu tylko stoją, w podróż się z nimi nie wybieram
    no ale mąż się i tak wścieka na te zamknięcia póki co, ja już to prawie opanowałam. jak dobrze przytrzymam palcem to nawet tak nie "strzelają". I też uważam, że przydałby się drugi woreczek do prania - chyba sobie dokupię. Na "tublu" można na sztuki.
    Jak Ci przeszkadza trzymanie brudnych w wodzie to nie nalewaj ja myślę że to po to, aby rozpuścić w niej te antybakteryjne olejki. ale jakby skropić nimi dno tak jak w wiadrze z pieluszkami to też by chyba działało...
    Bylam: ulisia

  4. #24
    Chustoholiczka Awatar sag8
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    3,943

    Domyślnie

    a może odświeżymy ten temat, bo mnie interesuje....

  5. #25
    Chustofanka Awatar oladronia
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    463

    Domyślnie

    To ja mogę napisać, że zrobiłam sobie z tetry, takiej "gorszej" i naprawdę świetnie mi się sprawdzają - moczę na bieżąco jak trzeba, bo na sucho też się przydają - do wycierania buzi, nosa itp. Potem piorę - schną szybciutko, dobrze się dopierają (ewentualnie jak coś to szybko moczę w zimnej wodzie i jeszcze żadnej nie wyrzuciłam z powodu plam). Początkowo trzymałam je wilgotne w pudełku, ale po jednym dniu zdarzał się już "zapaszek", więc moczenie ich wtedy kiedy potrzebuję lepiej mi się sprawdza.


    szyję pieluszki i robię na drutach http://ecomomandbaby.blogspot.com/
    prowadzę klub dziecięcy http://www.dziuplawiewiorki.blogspot.com/

  6. #26

    Domyślnie

    A ja kupiłam tetrę bambusową Kikko, taką kolorową - malutka bo 30x30 cm - 9 sztuk w opakowaniu - i jest naprawdę wspaniała Mięciutka, chłonna, śliczne wiosenne kolorki, idealna do mycia pupki Piorę razem z pieluchami. No i wychodzi zdrowiej i taniej, nie mówiąc, że eko
    Lubię być z Wami

  7. #27
    Chustofanka Awatar mamapatryka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    274

    Domyślnie

    a ja pocięłam pieluszki flanelowe na małe kawałki i też daję rade

  8. #28
    Chusteryczka Awatar atelka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    2,901

    Domyślnie

    ja poszyłam z resztek materiałów po szyciu pieluszek (tzn obszyłam brzegi) i bardzo dobrze się sprawdza
    Aś, Julek '08 i Alik '11

  9. #29
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków \ śląsk
    Posty
    2,305

    Domyślnie

    nic
    P(III 2008), T(XI 2011), R(*III 2014), B (III 2018)

  10. #30
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    58

    Domyślnie

    ciekawy odświeżony temat

    ja od dawna używam waty, którąż skręcam sobie w kulki, i moczę w zwykłej wodzie, którą za każdym razem przynoszę świeżą ciepłą -> na przewijaku mam dwie zwykłe miseczki z zastawy kuchennej

    natomiast jak dziecko już dobrze trzyma głowę i zaczyna siadać to w domu mamy patent, pt: mycie pod bieżącą wodą i zawsze oprócz ręcznika do rąk wisi koło umywalki ręcznik dziecięcy do pupy..
    Następny poród tylko w domu

  11. #31
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,596

    Domyślnie

    Ja mam miks do wyboru do koloru - kupiłam welurowe baweniane na forum (fajne) frotkowe bawełnane (w sumie ok ale ciemne kolory paskudnie farbują i nie polecam), pocięłam pieluchy flanelowe (takie zwykłe i motherhood i te drugie są moim zdaniem milsze w użyciu, w ogóle uważam że ich flanelka jest świetnej jakości), mam do kupek w zapasie kilka wacików bo jakoś materiałem mam jeszcze opór (szczególnie teraz przy biegunce w antybiotykoterapii).
    I lecą do mnie bawełniane Cheeky Wipes - koleżanki je bardzo chwalą. Okaże się i dam znać.
    I będę je trzymać w pudełku do czystych Cheeky Wipes - można je kupić oddzielnie za około 20 zł i wielką jego zaletą jest otwieranie wieczka na przycisk. Wkurzało mnie oburęczne otwieranie innych pojemników gdy mała leżała obok na przewijaku i wierzgała nogami w górze
    Doradca Noszenia ClauWi®
    Mama dwóch córek: H. (03.2008) i K. (08.2011)

  12. #32
    Chustomanka Awatar picikola
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    jakby Toruń
    Posty
    862

    Domyślnie

    Spodobał mi sie ten pomysł, zwłaszcza nowe pudełka , czy te bambusowe bedą fajniejsze niż bawelniane? Cena tylko lekko przesadzona
    Michał.02 i Tymon.08

  13. #33
    Chustofanka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    217

    Domyślnie

    ja też kupiłam tetrę bambusową Kikko, taką kolorową - malutka bo 30x30 cm
    są super mięciutkie szybko schną
    a pudełko dokupiłam takie w sklep[ie z gospodarstwem domowym
    i mam swój mega fajny zestaw
    Małgosia 2010 Maciek2011

  14. #34
    Chustomanka Awatar picikola
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    jakby Toruń
    Posty
    862

    Domyślnie

    Dasz link to tej małej tetry?
    Michał.02 i Tymon.08

  15. #35
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Warszawa Wola
    Posty
    41

    Domyślnie

    Ja mam cheeky wipes- kupiłam zestw chyba 25szt. bambusowych bez tych pudelek i olejkow.

    Dokupilam plastikowe pudelko za 2zł i przygotowuję sobie sama mokre chusteczki tzn, wlewam przgotowanej wody z czajnika troche na dno+ kropla olejku i wkładam z 6szt chusteczek. Pudełko zamykane, elegancko- na wyjścia w sam raz
    W domu często moczę szmatkę w ciepłej kranówie, bo też wolę ciepłe chusteczki do pupy.

    Bardzo dobrze mi się to sprawdza

  16. #36
    Chustomanka Awatar picikola
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    jakby Toruń
    Posty
    862

    Domyślnie

    Mayka, a zdeformowaly sie jakoś te bambusy po praniu?
    Michał.02 i Tymon.08

  17. #37
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Warszawa Wola
    Posty
    41

    Domyślnie

    Nie, wcale a wcale sie nie zdeformowaly. Są czasem tylko sztywniejsze jesli wypiore w mojej warszawskiej, ultra-twardej wodzie ale po zamoczeniu miękną.

  18. #38
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    922

    Domyślnie

    też mogę potwierdzić, ze bambusowe cheeky wipes są swietne. Choć warto się zastanowić czy inwestować w zestaw, czy kupic na sztuki to co potrzebne.
    Babcia nam zestaw na dzień dziecka fundnęla, ale uzywam pudelko na czyste chusteczki, woreczek na czyste na wyjścia i myjki, no i olejki ale w sumie to nie widze róznicy na pupci jak chusteczka jest namoczona w wodzie z olejkiem i bez olejku.
    Pola 2011

  19. #39
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Warszawa Wola
    Posty
    41

    Domyślnie

    Olejki to chyba mają być antybakteryjne i mają niwelować ewentualne zapachy.

  20. #40
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,596

    Domyślnie

    A widziałyście jak Cheeky zdrożały w ostatnich dniach? Po prostu obłęd jakiś!!!
    Doradca Noszenia ClauWi®
    Mama dwóch córek: H. (03.2008) i K. (08.2011)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •