Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Wątek: Pytanie o sen w chuście

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1

    Domyślnie Pytanie o sen w chuście

    Przede wszystkim witam wszystkich serdecznie. Sprowadziła mnie tu potrzeba zasięgniecia opinii bardziej doświadczonych mam. Mianowicie, od sześciu tygodni jestem szczęśliwą mamą Stasia. Już w ciąży wiedziałam że będę go nosiła w chuście, poszłam na warsztaty i pierwsze chustowanie nie sprawiło mi kłopotów. Staś bardzo lubi przebywanie w chuście, bo zawsze uspokaja się, wycisza i zasypia. W tym też tkwi mój problem, w dni kiedy nie wiążę chysty, Staś ucina sobie krótkie drzemki w ciągu dnia i w miare dobrze śpi w nocy. Kiedy natomiast wkładam go do chusty śpi tak długo, aż go wyjmuję (zazwyczaj po ok. 2 godz). Chciałabym nosić go dłużej, ale boję się że będzie cały czas spał, kołysany przeze mnie i później nie będzie spał w nocy. Będę wdzięcznam, jeśli podzielicie się ze mna śwoimi doswiadczeniami, czy sześciotygodniowe niemowlę jest w stanie przebywać w chuście nie zasypiając.

  2. #2
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Witaj

    Cytat Zamieszczone przez irenis Zobacz posta
    czy sześciotygodniowe niemowlę jest w stanie przebywać w chuście nie zasypiając.
    Nie dziecko jest blisko mamy, ciepło mu i dobrze, to śpi, nie ma w tym nic złego

  3. #3
    Chustomanka Awatar Ania Bober
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    859

    Domyślnie

    Witaj na forum.

    Mysle, ze niepotrzebnie sie obawiasz. Oczywiscie kazde dziecko jest inne, ale szesciotygodniowy szkrab musi sobie ten dzien uporzadkowac i jeszcze wiele razy bedzie sobie zmienial porzadek dnia. Ja bym nie budzila malca ze snu, tylko pozwolila mu spac tyle, ile potrzebuje. A w nocy - zobaczysz, wyczujesz, jestes mama i nikt inny ni powie Ci, jak bedzie dobrze, a jak zle :-D

    Moj Kacper bez chusty zadko sypial dluzej niz pol godziny - 45 minut. W chuscie - 2-3 godziny przez pierwszy rok spokojnie przesypial. Byl okres, ze trzy razy dziennie wychodzilam z nim na spacer w chuscie na drzemki, np. 2x2-2,5 godziny i jeszcze popoludniem pozniejszym na godzinke. O 19 chodzil spac i spal do rana
    Z doswiadczenia z moim synkiem wiem, ze lepsze wyspane dziecko, niz przetrzymany placzek po to, zeby dluzej w nocy spal. Najczesciej obracalo sie to przeciwko mnie.
    byłam: Anna Dobrowolska

    STUDIO FOTOGRAFICZNE: http://www.studioniezapominajka.pl
    BLOG: http://www.blog.studioniezapominajka.pl
    FOTOGRAFIA PRZYRODNICZA: http://www.annaijan.pl


  4. #4
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Mój chyba dopiero z miesiąc temu zaczął chodzić w chuście i nie spać (a właśnie kończy 6 miesięcy). Wcześniej zasypiał w niej zawsze w kilka minut
    2 + 7 (2005-2018)

  5. #5
    Chusteryczka Awatar beannshi
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    WrocÂław
    Posty
    1,992

    Domyślnie

    Do tego co napisaly dziewczyy dodam od siebie: ciesz sie po prostu ze spi poki spi. Wszystko jedno jak
    "W warunkach wolnorynkowych dyktat gustu większości prowadzi do dominacji rzeczy miernych i tandetnych." Cz.M.

  6. #6
    Zosia Samosia Awatar JJ
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    9,445

    Domyślnie

    maluszki to spioszki - JUlia tez duz spala az sie balam ze zadlugo i sprawdzalam czy oddycha
    szczegolnie jak czuja cieplo i zapach mamy
    fajnie miec takiego maluszka

    witaj na forum

  7. #7
    Chusteryczka Awatar taniuka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    2,969

    Domyślnie

    Moja ma już 8,5 miesiąca, ma w miarę wyregulowane pory drzemek, ale jeśli pomiędzy drzemkami wyjdę z nią na spacer w chuście, to po 15-20 min sen gwarantowany Jak była malutka, to dłuższy sen w chuście w ciągu dnia nie przeszkadzał jej w przesypianiu nocy. Ja bym pozwoliła maluszkowi spać tyle ile potrzebuje.
    marzec 2010 i kwiecień 2013

  8. #8
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Witaj
    Ja mam dwumiesięczniaczkę, w chuście potrafi spać nawet 3h, sama raczej tylko po kilkanaście minut- także cieszmy się, że są chusty i nic się nie bój, może tyle spać, jak zgłodnieje to się obudzi
    aaaa i w moim odczuciu nie ma to wielkiego wpływu na sen w nocy... w nocy też śpi całkiem fajnie bo mama jest pod ręką
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  9. #9
    Chustofanka Awatar Nastka55
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Suwałki
    Posty
    449

    Domyślnie

    moj synek jak nie wyspi sie w dzien, noc tez bedzie nieprzespana, jesli natomiast w dzien spi ile chce to i tak nie ma to wplywu na sen nocny. nawet spi jeszcze lepiej i sie czesto nie budzi. Mikołaj 4,5 miesiaca, jak wsadze go do chusty nawet jak mu sie nie chce spac, rozkolysany moimi krokami odrazu automatycznie wlacza mu sie ziewanie i zaraz zasypia. a co mowic szesciotygodniowe niemowle jest mu cieplo, dobrze i spi, nie ma nic w tym zlego ciesz sie poki spi. moj synek jak mial miesiac strasznie dlugo spal, kazdy mi zazdroscil ze potrafi przespac nawet 4 godziny. teraz jest juz starszy i juz nie jest tak dobrze z tym spaniem wiec ciesz sie poki maluch slodko spi
    Natalia mama Mikołaja (09.07.2010)

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    na pocieszenie, moja 1,5 r i uwielbia spac czy to w chuście czy mt i potrafi sobie pospac 3 godzinki, najlepiej jak jesteśmy na dworze , mało tego moja 3,5 letnia córa też uwielbia spac jak jest noszona w każdym razie moim dziewczynkom kompletnie nic nie jest

    Lepiej dla maluszka jak sobie smacznie śpi u mamusi, niech sobie śpi ile potrzebuje a Ty nie masz powodu do niepokoju
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  11. #11
    Chusteryczka Awatar Madzia :)
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,878

    Domyślnie

    Mój ma 8,5 miesiąca i najdłuższe drzemki ma właśnie w chuście/nosidle. W lecie specjalnie wychodziliśmy z nim na późno popołudniowy spacer jak już był marudny żeby zasnął i odpoczął sobie przytulony do mamy.
    Zaczełam chustować trochę później niż ty bo mały miał ok 2,5 miesiąca i też najlepiej mu się w chuście spało.
    Sen w chuście nie miał i dalej nie ma wpływu na sen nocny - dalej nie przesypia mi nocy i się budzi
    U mnie od kiedy małego w ciągu dnia usypiam w nosidle, na spacerze też jest na mnie, w ciągu dnia nie mam z nim większych problemów, jest wesołym i wszędzie wchodzącym maluchem
    Gdybym wcześniej mniej słuchała rodziny a bardziej siebie i nosiła tak często jak teraz to od początku miałabym idealne dziecko

  12. #12
    Chustofanka Awatar charlie
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    257

    Domyślnie

    Jak moja była malutka, to właściwie tylko w chuście spała w dzień. Jakoś nie lubiła sama zasypiać, a wózka to już w ogóle nie znosiła. Teraz jedną drzemkę ma w wózku w ogródku, a drugą w chuście Jak muszę zrobić coś, w czym śpioszek-chuścioszek będzie mi przeszkadzał, to ją odkładam po jakich 30 minutach do łóżka

    Sama się odstawiła po roku, 4 miesiącach i 2 dniach

  13. #13
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Czeladź/Sosnowiec
    Posty
    925

    Domyślnie

    Też miałam na początku ciśnienie, żeby nie spał w dzień, bo potem nie będzie mi spał w nocy... Jak się okazało, zupełnie niepotrzebnie. Po drzemce nie marudzi, jest pogodny, a w nocy nadal śpi nam pięknie.


  14. #14
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janis Joplin Zobacz posta
    maluszki to spioszki - JUlia tez duz spala az sie balam ze zadlugo i sprawdzalam czy oddycha
    szczegolnie jak czuja cieplo i zapach mamy
    fajnie miec takiego maluszka

    witaj na forum
    ja do dziś sprawdzam czy Nellka oddycha jak śpi
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

  15. #15
    Chustonoszka Awatar budzynskamila
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Pojezierze Drawskie
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ania Bober Zobacz posta
    szesciotygodniowy szkrab musi sobie ten dzien uporzadkowac i jeszcze wiele razy bedzie sobie zmienial porzadek dnia. Ja bym nie budzila malca ze snu, tylko pozwolila mu spac tyle, ile potrzebuje.

    lepsze wyspane dziecko, niz przetrzymany placzek po to, zeby dluzej w nocy spal. Najczesciej obracalo sie to przeciwko mnie.
    Zgadzam się w 100%. Niemowlę "im lepiej śpi tym lepiej śpi". A rytm takie maleństwo codziennie ma inny.
    Na początku Marysi spanie-niespanie łączyłam z chustowaniem-niechustowaniem, ale w moim przypadku to chyba nie ma (na razie) związku. Czasem zasypia w chuście twardo, czasem tylko czuwa. Bywają dni kiedy zasypia w łóżeczku na 3 godziny a są i takie, kiedy muszę dreptać w kółko koło stołu .
    No właśnie, kiedy niemowlę zaczyna sypiać o określonych porach? Pamiętam, że mój synek sypiał 2x dziennie jak w zegarku, potem zmienił na 1x, znowu o stałej porze - ale nie pamiętam od którego miesiąca.
    Jasiek 11.08.2000 Marysia 21.10.2010
    http://patchworknadstawem.blogspot.com/

  16. #16
    Chustofanka Awatar charlie
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez budzynskamila Zobacz posta
    No właśnie, kiedy niemowlę zaczyna sypiać o określonych porach?
    U nas się udało wypracować stały czas pierwszej drzemki jakoś w trzecim miesiącu. A że jej długość bywa różna - od 30 min do 3,5 h - to z drugą bywa bardzo różnie i mamy problem z wypracowaniem stałej godziny zasypiania.

    Sama się odstawiła po roku, 4 miesiącach i 2 dniach

  17. #17
    Chustonoszka Awatar Gonia
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    101

    Domyślnie

    Mój Misiek jak miał 6tyg, to też zamotany od razu spał. I to spał w KAŻDYCH warunkach. Nawet raz drzewo przesadzałam na działce, kopałam łopatą, a jemu to w ogóle nie przeszkadzało. Odmotany od razu się budził i tak ma do dziś. Tylko, że teraz już nie zawsze śpi, częściej ogląda świat. A o noc też bym się nie martwiła. Mój potrafił w dzień przespać 4h w południe i nocka wyglądała tak samo.
    Teraz ma w ciągu dnia 2-3 drzemki po 30 min i jedną w południe 3h.

    Nie przejmuj się, ze śpi długo w chuście. Dziecko czasami nie śpi, ale w chuście jest mu tak dobrze, że przytula się z zamkniętymi oczkami. Mój tak miał, że czasami jak popatrzyłam na niego dłużej, to on oczki otwierał takie całkiem "trzeźwe", po czym znów zamykał, a nie ruszał się, więc można było to ze snem pomylić.
    Ja bym nie budziła, wtedy będzie ryk. Niech śpi ile chce, w końcu się obudzi na mleczko
    Małgosia :: mama Sssaczka Michałka (19/08/2010)
    :: pańcia Kaktusa-mega przytulaczka i nieśmiałego mićka-Gordonka miauuuuuuu

  18. #18
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    Mnie się wydaje, że w chuście to trochę takie spanie-nie-spanie. No bo jeśli byłby to 100% sen, to odmotane z chusty dzieci nie powinny się natychmiast6 budzić. Moje dziewczyny budzą się już w momencie odwiązywania, a jak je odkładam, to pełna przytomność nagle.

  19. #19
    Chustonoszka Awatar 22justyna
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    84

    Domyślnie

    A ja za radą dziewczyn z forum zaczęłam z chusty od ładać na brzuch i Jaś potrafi jeszcze całkiem ładnie pospać. Jak odkładałam na plecy, to też natychmiast się budził. A tak chyba dziecku łatwiej się przestawić na inne podłoże (w chuscie dotyka brzuszkiem mamy a potem przytula się brzuszkiem do łóżeczka), nie wiem czy u wszystkich to działa, ale u nas tak.

  20. #20
    Chusteryczka Awatar Kilerek_81
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 22justyna Zobacz posta
    A ja za radą dziewczyn z forum zaczęłam z chusty od ładać na brzuch i Jaś potrafi jeszcze całkiem ładnie pospać. Jak odkładałam na plecy, to też natychmiast się budził. A tak chyba dziecku łatwiej się przestawić na inne podłoże (w chuscie dotyka brzuszkiem mamy a potem przytula się brzuszkiem do łóżeczka), nie wiem czy u wszystkich to działa, ale u nas tak.

    może i ja spróbuję odkładać po wyjęciu z chusty na brzuch, żeby jeszcze trochę pospał.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •