Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 127

Wątek: pomocy , kupic buty czy nie?

  1. #1
    Chusteryczka Awatar belfe
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Polska ;)
    Posty
    2,577

    Domyślnie pomocy , kupic buty czy nie?

    Mam problem
    mianowicie moja mała bedzie miała nie długo skończone 14 miesięcy, chodzi sama, ale tylko po domu ,czasem sie przewraca, , na dworze bałabym się ją puścić samopas, no i teraz pytanie czy kupowac jej buty do chodzenia w śniegu, jak to było u Was ?
    Ma to sens?,
    w większości jest , albo w wózku, albo w chusie, lub sanki jeszcze teraz wchodza w grę.
    Córcia jedne butki do chodzenia ma , ale na "suche zimno" czyli takie z futerkiem z zewnątrz, do kostki, jakby weszła w nich do śniegu to byłyby od razu mokre.
    Jedni mówią że po co ?, przecież zaraz Z nich wyrośnie, ile to ona w nich pochodzi itd. , a drudzy że kupować.
    I teraz kupować czy nie ?
    proszę pomóżcie doświadczone mamy bo juz sama nie wiem

  2. #2
    Chustomanka Awatar sowa_m
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,387

    Domyślnie

    no jasne, kiedy ty zamierzasz puścić dziecko na chodzenie po dworze? dopiero jak sie zima skończy? zakładając, ze śnieg będzie na pewno do marca - masz całe trzy miesiące. nie wierzę, że ją będziesz trzymać w domu. a na sankach jak ?- wsadzisz aj na sanki i będzie na nich jechac, a jak będzie chciała połazić po śniegu, to nei pozwolisz??? nei wyobrażam sobie tego

  3. #3
    Chusteryczka Awatar Mika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Wa-wa Jelonki
    Posty
    1,968

    Domyślnie

    no to jestem w takiej samej sytuacji na razie czekam ze śniegowcami, zobaczę jak z tym śniegiem będzie a i przeceny kole grudnia się zaczną

  4. #4
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,793

    Domyślnie

    mój miał "normalne" do chodzenia ale nie chciał w nich chodzić po śniegu, jakby się rzeczonego śniegu bał... za to na sanki i czasy bezśnieżne były jak znalazł
    a do chusty miał normalne wełniane skarpety i finito

    a zima w tym roku ma ponoć potrwać... więc jeszcze może CI dziecko smigać między zaspami,

    i wiesz, z wszystkiego dziecko wyrośnie, taka kolej rzeczy, więc taki argument przeciw to jest akurat do duszy

    a jak będą buciki mało używane to zawsze możesz zostawic dla drugiego dziecka albo sprzedać/wymienić/podarować etc.
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  5. #5

    Domyślnie

    zupełnie nie rozumiem czemu nie chcesz jej pozwolić pobiegać po dworze?? Nasza Zośka ma 17 miesięcy, chodzi odkąd skończyła rok i dalej się przewraca. Ale ja nie widzę w tym żadnego problemu...
    Zoś 2009 i... Ktoś 2014

  6. #6
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    2,614

    Domyślnie

    może poczekać i obserwować? musisz kupić teraz? buty zimowe pewnie będą jeszcze w sklepach, a w pełni sezonu jeszcze i na wyprzedaże się załapiesz. jak uznasz, że mała chodzi dobrze i mogą się przydać, to kupisz - będzie też Ci łatwiej dobrać rozmiar niż teraz na wyrost, bo jak maluch zaczyna drałować to noga rośnie jak szalona!

  7. #7
    Chustoguru Awatar Karo.
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    7,351

    Domyślnie

    Ja na razie czekam z zakupem, moja podobnie jak u Ciebie - chodzi od 3 tygodni po domu, ale na dworze nie chce na razie więc absolutnie nie naciskam. Szczerze mówiąc kupilam jedne buciki i chyba prędzej z nich wyrośnie niż skorzysta... Więc z kolejnymi zimowymi czekam na rozwój wydarzeń. Nie wiem nawet jak zareaguje w ogóle na śnieg Jakoś się nie obawiam że wykupią czy coś.
    Asia - 20.11.2009
    Adaś - 08.03.2012
    Ania - 08.06.2015

  8. #8
    Chusteryczka Awatar kamuszyca
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,343

    Domyślnie

    a ja właśnie kupiłam śniegowce. też się zastanawiałam, bo Kalinka chodzi od niedawna, jeszcze niepewnie, ale pomyślałam, że jak będziemy chodzić na sanki, to będzie dla niej niezła frajda pobrodzić trochę po śniegu, nawet tak nieporadnie. zawsze to jakieś dodatkowe doświadczenie

  9. #9
    Chusteryczka Awatar belfe
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Polska ;)
    Posty
    2,577

    Domyślnie

    jestescie szybkie i kochane - dziekuję za odpowiedzi i prosze o więcej :*

    To nie tak że ja jej nie chce puścić - nie jestem nie normalna , ona ma buty, ale zastanawiam się bo to wydatek od 80 zł wzwyż i nie chce wywalic pieniędzy w błoto.
    Mała nie chodzi jeszcze pewnie i na dworze chodzi za raczki, raz ja puściłam i gdybym nie zdążyła złapac byłoby po zębach, więc moim zdaniem nie jest jeszcze gotowa chodzić sama.
    Moge poczekać na wyprzedaże , ale zazwyczaj jest tak że , albo juz nie ma modelu co się nadaję , albo rozmiaru :/
    My nie mamy łatwo kupić jej butków bo ma wysokie podbicie i w byle czym chodzić nie umie

  10. #10
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    301

    Domyślnie

    Pewnie, ze kupowac!!! Snieg to taka fajna sprawa! Naubieraj i pozwalaj chodzic

  11. #11
    Chusteryczka Awatar kamuszyca
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,343

    Domyślnie

    belfegoreczko - ja kupiłam śniegowce demar, kosztowały ok. 50zł i są naprawdę fajne - cieplutkie, wysokie, leciutkie, miękka podeszwa, nieprzemakalne. moja córa do tej pory tylko na boso chodziła i bałam się, jak sobie poradzi w takich trepach. założyłam, a ona jak gdyby nigdy nic one są sznurowane, więc na wysokie podbicie jak najbardziej. też mi się wydaje, że im później, tym trudniej będzie znaleźć coś fajnego. ja tak się zrobiłam zeszłej zimy i potem już nie było tych wzorów, które sobie upatrzyłam, musiałam brać, co było.

  12. #12
    Chusteryczka Awatar belfe
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Polska ;)
    Posty
    2,577

    Domyślnie

    kamuszyco - a gdzie ja dostane takie fajne buty u mnie na zadup.. ?

  13. #13
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    mój miał "normalne" do chodzenia ale nie chciał w nich chodzić po śniegu, jakby się rzeczonego śniegu bał... za to na sanki i czasy bezśnieżne były jak znalazł
    U nas było to samo.
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  14. #14
    Chusteryczka Awatar kamuszyca
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez belfegoreczka Zobacz posta
    kamuszyco - a gdzie ja dostane takie fajne buty u mnie na zadup.. ?
    u mnie na zadupiu też nie było na allegro kupiłam. jakby nie pasowały, zawsze można zwrócić. a ja jestem bardzo wymagająca w kwestii butów, tym bardziej tych pierwszych, i te mnie naprawdę mile zaskoczyły. bo za taką cenę mam naprawdę fajne trepki.
    aha - one są ocieplane owczą wełną. to też duży plus, bo stopa na pewno nie zmarznie, jak dziecko będzie tylko siedzieć. bo ileż taki roczniak pochodzi po tym śniegu

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dagmara Zobacz posta
    U nas było to samo.
    u nas to samo, z kazdym synem
    ja bym kupila takie 'za pięć dych' na wszelki wypadek, jakby jednak sie zdecydowała chodzić. a nie chcę Cię martwić zwykle koło lutego pierwsze buty zimowe sa juz za małe i trzeba nastepne kupować, dobrze ze istnieją wyprzedaże

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  16. #16
    Chusteryczka Awatar belfe
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Polska ;)
    Posty
    2,577

    Domyślnie

    a możesz mi podlinkować sprzedawcę?
    i dobrze dobrałaś rozmiar?
    nie miałaś problemu ?
    js tez jestem wymagająca , aż do przesady czasem :/

  17. #17
    Chusteryczka Awatar kamuszyca
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,343

    Domyślnie

    kupiłam r. 20/21, bo to taka podwójna rozmiarówka, i mamy jeszcze zapas. myślę, że będą ok na całą zimę. tych kolorów już nie widzę na allegro, ale pewnie jeszcze będą. tu są wszystkie demary, poszukaj, może coś Ci sie spodoba
    http://allegro.pl/listing.php/search...1&string=demar

    a ja kupiłam u tego sprzedawcy:
    http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=10035214

  18. #18
    Chusteryczka Awatar belfe
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Polska ;)
    Posty
    2,577

    Domyślnie

    właśnie to oglądałam, ale tych waszych nie widziałam
    gdybys mi podesłała link do konkretnego sprzedawcy mogłabym zadzownic czy będzie miał
    wyslij mi na pw

    DZIĘKUJĘ DOBRA KOBIETO :*
    Ostatnio edytowane przez belfe ; 24-11-2010 o 14:41

  19. #19
    dokebu
    Guest

    Domyślnie

    Mój ma też wysokie podbicie, ale mimo tego, że nawet nie chodził kupiłam mu buty zimowe i nie żałuję, bo jak się okazało, nie biegał w nich po śniegu, ale miał cieplutko a teraz właśnie mu stopa dorosła (miał rozmiar 19 i nic nie znalazłam, kupiliśmy mu Korneckiego najmniejszy 21). Na allegro sporo znajdziesz!

  20. #20
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,895

    Domyślnie

    ja Liwii na pierwszą chodzącą zimę nie kupiłam, nawet się nie wyrywała przez całą zimę do chodzenia. Ale jak już potrzebujesz mam kozaczki- śniegowce dla ok. rocznej dziewczynki w wymiankach http://www.voila.pl/346/arx9l/index.php?get=1&f=19 dł. wkładki 12,5-13cm
    Ostatnio edytowane przez Wiewiórka ; 24-11-2010 o 14:49
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •