Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29

Wątek: przeciekają mi flipy :(

  1. #1
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,268

    Domyślnie przeciekają mi flipy :(

    Jako że zostałam z jednym wełniakiem i drugim, który nie do końca lubię, ratujemy się flipami (otulaczami). Konstrukcyjnie są suuuper, ale od paru dni mi przeciekają, normalnie nie wiem, co jest grane. Miałyście tak? Mają może z pół roku, rzadko używane, prane max. w 60st. nigdy nie suszyłam na kaloryferze. Raz jeden mi się zdarzyło, że po wywirowaniu zostały w pralce na noc, bo nie miałam siły wieszać, może to?
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

  2. #2
    Chusteryczka Awatar anqa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Gdańsk / Sopot / Warszawa
    Posty
    2,192

    Domyślnie

    wiem że nie tylko Tobie przeciekają....i nie sądzę by to było winą nocy spędzonej w pralce......a może zatłuszczone

  3. #3
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,268

    Domyślnie

    a może...spróbuję w Ludwiku je pomęczyć, dzięki
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    spróbuj. Zawsze tak robiłam gdy Flipy zaczynały mi przeciekać. Bo zdarzało się aczkolwiek rzadko






  5. #5
    Chusteryczka Awatar mgosia
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,592

    Domyślnie

    a mnie się wydawało, że to wkładki mają prawo się zatłuścić, nie otulacz...
    przepraszam z góry za literówki i brak polskich znaków, często piszę z telefonu
    Gosia mama Lili (10 2009 oraz Hani 03 2012)

    mój blog



  6. #6
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,268

    Domyślnie

    Mnie również. Ewidentnie pul się rozszczelnił, bo mokre plamy są nie tylko przy nóżkach, ale na całej pupie. Ale gołym okiem nic nie widać. Dziwne...
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

  7. #7

    Domyślnie

    ja mam dwa Flipy i bardzo czeste ich uzywam - jak na razie nie przeciekaja! Piore w 60C i nigdy ich nie odtłuszczałam (tez mi sie wydaje, ze to wkładki tego potrzebuja a nie otulacze!!!) Moze sie rozwarstwiły?
    www.fotodzieciaki.blogspot.com - fotografia ciążowa, fotografia rodzinna, fotografia...
    www.fotodzieciaki.com

    DOULA





    "Dziecko małe, lekkie, mniej go jest. Musimy się pochylić, zniżyć ku niemu." J. Korczak "Prawo dziecka do szacunku"

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    egac, nie wiem jak długo jest jakas gwarancja, bo pół roku za malo chyba zeby cos popsuc i moze jest wada pula. No ale nie wiem czy sie uda, bo jednak ten kaloryfer. Flip cienki wiec moze wrazliwy jedak bardzo.
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  9. #9
    Chustomanka Awatar Malina
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    904

    Domyślnie

    Nigdy nie slyszalam o przeciekajacych flipach, nam tez nigdy nie przeciekly, wiec nie wiem, co doradzic.
    A pielucha bardzo mocno mokra jest? Bo generalnie pul nie jest totalnie szczelny i powinien oddychac. Jesli pielucha jest b mokra, a dziec na niej siedzi, to moze sie zrobic mokry placek i to bedzie calkowicie zgodne z prawami fizyki Bawelniane pule przeciekaja szybciej.
    Ale jesli nic z tych rzeczy to moze sie rozwarstwil?
    http://www.przytulmniemamo.pl/

    Malinowka wrzesien 2009

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    też zdziwiona jestem, że Flip może przeciekać
    czasem po nocy nasz otulacz sprawiał wrażenie, że jest wilgotny - tyle, że to wersja o której pisze Malina; bo z formowanki aż kapało

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    a mnie jednak przeciekały ( ze cztery razy może na sporo używania), zawsze przy nóżkach i odtłuszczenie pomagało

    EDIT przypomniałam sobie: jak zaczynalam przygodę z wielo w starych wątkach wyjadaczki tematu pisały, że zatłuszczony pul przecieka w kontekście pieluszek - kieszonek. Więc i otulacz pulowy może przeciekać gdy się zatłuści.
    Ostatnio edytowane przez Luthienna ; 24-11-2010 o 15:38






  12. #12
    Chustomanka Awatar Malina
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    904

    Domyślnie

    Luthienna, z przeciekaniem kieszonek to dlatego, ze to polar sie w nich zatluscil, i mocz nie wsiakal przez niego na na tyle szybko do wkladki i sobie lecial po bokach, az w koncu wylatywal naturanym ujsciem przy nozkach. W kieszonkach z pula bawelnianego to sie moze zdarzyc nawet jesli polar czy sudecloth nie jest zatluszczony, po prostu wicking, jak sie to z angielska nazwywa i tak sie zdarza, jesli wklad sie robi mokry lub troche bardziej mokry, dlatego to sa kieszonki nie na podroze.

    Samemu otulaczowi chyba nie przeszkadza, ze sie zatlusci, bo on nie ma chlonac i nie odprowadza wilgoci, on ma ja utrzymac w srodku. Moim zdaniem, jesli przecieka przy nozkach, to bardziej dlatego, ze tak sie formowanka ulozyla, albo to formowanka sie zatluscila, i nie wchlaniala jak nalezy i siku sobie poszukalo wyjscia bokiem Gora tez sie zdarza, jak male np spi
    http://www.przytulmniemamo.pl/

    Malinowka wrzesien 2009

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    a powiedzcie mi co powoduje zatłuszczenie?
    nadmiar proszku, złogi?

  14. #14
    Chustomanka Awatar Malina
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    904

    Domyślnie

    Ankamk, np krem do pupy, zlogi tez moga zatykac polar..
    A wysoka temp moze 'zabic' polar Tak sobie wlasnie zalatwilam wkladki polarowe. Wygotowalam je i stracily swoje polarowe wlasciwosci, czyli przepuszczalnosc wilgoci. Duza czesc mokrosci wychodzila bokiem pieluszki. Nie wiem, jak jest z sudecloth, bo wkladek z niego sie raczej nie robi
    Polar i mikropolar to kazdy wie, jak wyglada.
    Sudecloth to to co jest w BG, minilalce, issy bear, w ogole w wiekszosci kieszonek, nie wiem, jak sie to po polsku nazywa
    http://www.przytulmniemamo.pl/

    Malinowka wrzesien 2009

  15. #15
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,268

    Domyślnie

    sheano, o co chodziło Ci z tym kaloryferem?
    Reklamować nie mogę, kupiłam u Little Mi, chyba zamknęła sklepik
    Nic się nie rozwarstwiło, wygląda normalnie.
    Odtłuściłam w płynie do naczyń, zobaczymy...
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    Luthienna, z przeciekaniem kieszonek to dlatego, ze to polar sie w nich zatluscil, i mocz nie wsiakal przez niego na na tyle szybko do wkladki i sobie lecial po bokach, az w koncu wylatywal naturanym ujsciem przy nozkach. W kieszonkach z pula bawelnianego to sie moze zdarzyc nawet jesli polar czy sudecloth nie jest zatluszczony, po prostu wicking, jak sie to z angielska nazwywa i tak sie zdarza, jesli wklad sie robi mokry lub troche bardziej mokry, dlatego to sa kieszonki nie na podroze.
    hmmmm jak by nie było namoczenie w płynie do mycia naczyń za każdym razem pomogło
    Ale faktycznie, przemawia do mnie Twój opis problemu przynózkowego - fakt, fakt. Choc już nie mam szans tego sprawdzić, bo dzieć bez pieluchy lata
    Ostatnio edytowane przez Luthienna ; 24-11-2010 o 17:17 Powód: nie wskoczył mi cytat






  17. #17
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Że może jednak kaloryfer coś zaszkodził, bo te flipy są takie cienkie i może go coś popsuło.
    Ale mam nadzieję, że nie bo to fajny otulacz.
    No i fakt, odłuszczanie niewiele da, jak przecieka nie przy nóżkach, a tak po prostu.
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  18. #18
    Chusteryczka Awatar anqa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Gdańsk / Sopot / Warszawa
    Posty
    2,192

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sheana Zobacz posta
    Że może jednak kaloryfer coś zaszkodził, bo te flipy są takie cienkie i może go coś popsuło.
    Ale mam nadzieję, że nie bo to fajny otulacz.
    No i fakt, odłuszczanie niewiele da, jak przecieka nie przy nóżkach, a tak po prostu.
    ale ona nie suszyła na kaloryferze tylko zostawiła na noc w pralce

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Oj, normalnie zaćmę jakąś miałam, zrozumiałam, ze po tej pralce suszone na kaloryferze. Przepraszam.
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  20. #20
    Chustofanka Awatar ekomummy
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    437

    Domyślnie

    Do tej pory wydawało mi się, że można tylko zatłuścić polarek. Daj znac czy to odtłuszczenie pomogło.
    Mama Adasia, 2007, Natalii 2009 i Lilianki 2014

    www.ekomaluch.pl
    www.wielorazowepieluszki.pl
    www.kidstyle.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •