Strona 79 z 84 PierwszyPierwszy ... 29697172737475767778798081828384 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,561 do 1,580 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #1561

    Domyślnie

    To zależy, jak wyobrażasz sobie noworodkowe pieluchowanie i od tego, jak ono wyjdzie w praktyce Moje założenia były ambitne – tetra w samolot + otulacz, trochę prefoldów, jakaś formowanka i kilka wkładów na próbę. A efekt był taki, że zupełnie nie dogadałam się z tetrą i prefoldami (bo trudno to sensownie ułożyć na takiej małej pupie i jeszcze wcisnąć na to otulacz) i od maleńkości używam wyłącznie wkładów i formowanek na noc/dłuższe wyjścia. Ale wiem, że są tacy, dla których tetra i prefoldy to podstawa, więc to bardzo indywidualna kwestia. No i nie zgadzam się, że chłonność nie ma znaczenia – moja córa doiła mnie w trybie turbo i produkowała straszne ilości siuśków, więc wkłady (bambusowe!) musiałam dawać podwójnie, bo inaczej był przesik.





  2. #1562
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Moje córki jadły, jak w zegarku co 2.5 h przez 1 h, więc nie wiem co szyć, jak mi sie trafi trzeci taki sam egzemplarz tetry nie ogarnę (raczej), a chciałabym używać wełniaków, więc wkłady odpadają... No nic mam czas na szycie to chyba formowanek naszyje różnych

  3. #1563

    Domyślnie

    Hihi, moja co 2 godziny przez 40 minut i niemałą wagę urodzeniową podwoiła w niecałe 3 miesiące, więc przerób miała niezły Przy wełniakach rzeczywiście wkłady są problematyczne (chyba że ma się ich duuuuużo i można sobie pozwolić na ciągłe spieranie mlecznych kupek). Ja w (odległych) planach mam poszycie flanelowych formowanek-kieszonek, tak, żeby korzystać z wkładu, ale żeby kupka nie wyszła bokiem i były większe szanse, że wełniak ocaleje.





  4. #1564
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Wejście na wkład chyba od przodu? Bo ja sobie nie wyobrażam podwójnej gumki na pleckach noworodka...

  5. #1565

    Domyślnie

    Moja jedyna noworodkowa formowanka z kieszonką miała normalnie wejście z tyłu, pojedynczą, bardzo delikatną (o ile pamiętam, to "zazygzakowaną" na płasko) gumkę na na zewnętrznej warstwie, wewnętrzna luzem. Nic się nie odciskało





  6. #1566
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sowa_przemądrzała Zobacz posta
    Moja jedyna noworodkowa formowanka z kieszonką miała normalnie wejście z tyłu, pojedynczą, bardzo delikatną (o ile pamiętam, to "zazygzakowaną" na płasko) gumkę na na zewnętrznej warstwie, wewnętrzna luzem. Nic się nie odciskało
    Coś jak w puppi?

  7. #1567

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sowa_przemądrzała Zobacz posta
    Lakoniwo, ile ważyła Twoja córka po urodzeniu? Te chińskie otulacze do 3,6 kg powiadasz?

    Aaa, i mogłabyś podlinkować wykrój otulaczy?
    Najmniejszy szylam z tego wykroju:
    http://prefold2fitted.blogspot.com.e...cover.html?m=1

    Reszty musze poszukac...

  8. #1568
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Powiedzcie mi co łapie snappi? Welur i frotte to chyba bez problemu, a flanele?

  9. #1569
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kate04 Zobacz posta
    Powiedzcie mi co łapie snappi? Welur i frotte to chyba bez problemu, a flanele?
    flaneli niestety nie


  10. #1570

    Domyślnie

    Flanela zależy jaka, porządnej, gęsto tkanej nie, ale taką gorszej jakości może złapać. Mi z kolei weluru nie łapało (tzn. kiepsko).

    A co do gumek w formowance parę postów temu – nie tyle jak Puppi, co po prostu Puppi





  11. #1571
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Papierki na kupę rozważam jednak. Podpowiedzcie: bambusowe czy kukurydziane? Czym one się różnią?

  12. #1572
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    517

    Domyślnie

    bambusowe sa miękkie i dziecko odczuwa w nich siku,a kukurydziane są troszkę sztywniejsze i nie czuć mokro

  13. #1573
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    20

    Domyślnie

    I jeszcze bambusowe Pupusia są większe od kukurydzianych (przy noworodku to może mieć znaczenie)

  14. #1574
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    517

    Domyślnie

    Po 6 tygodniach pieluchowania noworodka stwierdzam, że -mnie osobiście- najwygodniej przewijać dziecko używając zwykłej cienkiej tetry złożonej w prostokąt - najpierw na pół, potem na trzy - i na to małego otulacza. Mamy cienką, "badziewną" tetrę z pepco o wymiarach 70 na 80 i ta się dobrze sprawdzała przez te 6 tygodni (nawet i mniejszą bym polecała kupić na ten czas), a teraz powoli przerzucamy się na porządniejszą, nieco grubszą tetrę 80 na 80 oraz miękką flanelę. Otulacze moje ulubione to wełniany puppi (jest maleńki i zgrabny, używamy go od pierwszej doby, niedługo chyba będzie już za malutki), pulowy Agis na rzep (rewelacja, wygodne zakładki z każdej strony, miękkie, delikatne; rzep mocny, ale niezbyt sztywny,nie uwiera w brzuszek;otulacz zgrabny), babyetta S oraz imse vimse S. Mamy jeszcze gatki wełniane, ale nie za często je zakładam, bo jednak szybciej idzie z otulaczami zapinanymi u takiego maluszka niż z wciąganymi. Otulaczy trzy sztuki by w spokojności wystarczyły.
    Co do formowanek to był to w większości zbędny wydatek: jedna sztuka kosztowała tyle, co ok. 10 tetr, a przewijać i tak trzeba przy każdej kupie i siku - czyli naprawdę często. Ewentualnie kilka sztuk na noce i spacery się przydaje, koniecznie z wkładką sucha pupa. Najlepsze to bambusowe kokosi i tots bots flexi tot (oczywiście rozmiarowe). I jedną świetną,małą i zgrabną miałam handmade od kate04- dzięki za prezent
    Podsumowując- gdybym teraz miała kupować wyprawkę na pierwsze dni jeszcze raz, to kupiłabym 3-4 otulacze, stos tetry - pół na pół małej, cienkei i lepszej - oraz parę formowanek bambusowych S. Żadnych kieszonek S-ek - powiększają tylko stos brudnych rzeczy do uprania. Żadnych bambusowych wkładów u takiego malucha, które schną wieki, kosztują milion, a na pupie sa nieraz poł godziny. I zakup 20 formowanek też był niepotrzebny - z tych samych względów TEtra schnie błyskawicznie,a kosztuje grosze. I fajnie wygląda na suszarce
    Ostatnio edytowane przez genia ; 23-04-2016 o 11:19

  15. #1575

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez genia Zobacz posta
    Po 6 tygodniach pieluchowania noworodka stwierdzam, że -mnie osobiście- najwygodniej przewijać dziecko używając zwykłej cienkiej tetry złożonej w prostokąt - najpierw na pół, potem na trzy - i na to małego otulacza. Mamy cienką, "badziewną" tetrę z pepco o wymiarach 70 na 80 i ta się dobrze sprawdzała przez te 6 tygodni (nawet i mniejszą bym polecała kupić na ten czas), a teraz powoli przerzucamy się na porządniejszą, nieco grubszą tetrę 80 na 80 oraz miękką flanelę. Otulacze moje ulubione to wełniany puppi (jest maleńki i zgrabny, używamy go od pierwszej doby, niedługo chyba będzie już za malutki), pulowy Agis na rzep (rewelacja, wygodne zakładki z każdej strony, miękkie, delikatne; rzep mocny, ale niezbyt sztywny,nie uwiera w brzuszek;otulacz zgrabny), babyetta S oraz imse vimse S. Mamy jeszcze gatki wełniane, ale nie za często je zakładam, bo jednak szybciej idzie z otulaczami zapinanymi u takiego maluszka niż z wciąganymi. Otulaczy trzy sztuki by w spokojności wystarczyły.
    Co do formowanek to był to w większości zbędny wydatek: jedna sztuka kosztowała tyle, co ok. 10 tetr, a przewijać i tak trzeba przy każdej kupie i siku - czyli naprawdę często. Ewentualnie kilka sztuk na noce i spacery się przydaje, koniecznie z wkładką sucha pupa. Najlepsze to bambusowe kokosi i tots bots flexi tot (oczywiście rozmiarowe). I jedną świetną,małą i zgrabną miałam handmade od kate04- dzięki za prezent
    Podsumowując- gdybym teraz miała kupować wyprawkę na pierwsze dni jeszcze raz, to kupiłabym 3-4 otulacze, stos tetry - pół na pół małej, cienkei i lepszej - oraz parę formowanek bambusowych S. Żadnych kieszonek S-ek - powiększają tylko stos brudnych rzeczy do uprania. Żadnych bambusowych wkładów u takiego malucha, które schną wieki, kosztują milion, a na pupie sa nieraz poł godziny. I zakup 20 formowanek też był niepotrzebny - z tych samych względów TEtra schnie błyskawicznie,a kosztuje grosze. I fajnie wygląda na suszarce
    Myślę, że ten post powinien być ściągawką dla każdej mamy chcącej pieluchować wielorazówkami noworodka. Ja pieluchuję w tej chwili już trzecie dziecko na wielo, każde od urodzenia, i mam takie samo zdanie na ten temat jak genia. Szkoda kasy na stos formowanek i kieszonek newborn. Ja spokojnie się bez tego obyłam i nie odczuwałam wcale ich braku. Polecam otulacze babyetta S (są naprawdę malutkie i zgrabne, otulacze wełniane S np. ecodidi, puppi, kokosi(pupa w takiej pieluszce najbardziej oddycha, nie jest zaczerwieniona, ani odparzona). Ja używałam też gatek wełnianych storchenkinder, fajne są, ale dziewczyny w wątku handmade szyją lepsze i dużo tańsze. Jako wkład chłonny tetra lub flanelka pocięta na pół. Na noc używałam wkładów bambusowych S a na to otulacz wełniany. Od pupy miałam takie cieniutkie wkładki polarkowe, które zrobiłam z białego kocyka dzieciącego.
    Myślę, że mniej więcej tak powinna wygladać wyprawka wielo dla noworodka, tak, żeby nie uszczupliła zbytnio portfela rodziców. A właściwie już od około 3 tygodnia zaczęły pasować na moją córke kieszonki OS nappime lub babyetta

  16. #1576
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    21

    Domyślnie

    W moim wypadku otulacze sie nie sprawdzily, synek (wczesniak) wiercil sie i wyl podczas zmiany pieluchy. Takze stos tetry mi sie nie sprawdzil. Natomiast kieszonki nb ktore tak negowalam, okazaly sie strzalem w 10 a wielo-pieluchowanie przyjemnoscia. Tyle z moich doswiadczen

    Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka

  17. #1577
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    To ciekawe co piszecie
    Ja mam/będę mieć mieszany zestaw. Prefoldy bawełniane, szyte ala prefoldy bambusowe/konopne (potem będą służyć jako wkład do kieszonki), formowanki małe welurowe, wkłady noworodkowe. Kilka kieszonek i formowanek bambusowych na noc. Do tego otulacze pul, polarowe i wełniane
    Zobaczymy co się sprawdzi

  18. #1578
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Moim zdaniem, dobrze mieć wybór, jak pisze Kate, nigdy nie wiadomo co się przy tym właśnie konkretnym dziecku sprawdzi.
    Nam się sprawdzała tetra w dzień, formowanki nocą. Dla mnie to był dobry układ, nie wyobrażam sobie pieluchowania tetra nocą.
    J.2014 i E.2016

  19. #1579
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Ja tetry wogole sobie nie wyobrażam mam nadzieję, że prefoldy spinane snappi ogarnę

  20. #1580
    Chustonoszka Awatar Nakinom
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    118

    Domyślnie

    Jako że jesteśmy na wielo od pierwszych dni życia to też mogę coś dorzucić. Na dzień mamy w sumie nic nadzwyczajnego bo tetra spieta snappi, prefldy lub formowanki + gatki wełniane albo otulacz + małe wkłady. Tetra zawsze rano bo wtedy kupy idą hurtowo a z dobrze spiętej nic nie wyleci. Na drzemki w ciągu dnia takie pancerniejsze formowanki hm.
    Za to na noc sprawdził się trochę dziwny pomysł mianowicie wielkie kieszonki naughty baby, używamy już od wagi niecałe 3kg. Poluzowałam gumki na plecach, do środka po jednym wkładzie + wkładka sucha pupa z polarku (po przewinięciu przy karmieniu zdarzają się notorycznie mokre pierdki, to wtedy wymieniam tylko tą wkładkę). Mała śpi w bodziaku lub koszulce + ta pielucha, nb jest wielka na boki ale to bez różnicy skoro Mała spi na na plecach i nie potrafi się obrócić. Odciśniętych gumek nie ma. Wycieku w nocy jeszcze nie było, a sikać to ona potrafi. Do tego mają rzepy więc nawet bez zapalania światła przewinę, z napkami nie potrafię tak.
    Synuś maj 2011 Córeczka kwiecień 2016

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •