Strona 51 z 84 PierwszyPierwszy ... 41434445464748495051525354555657585961 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,001 do 1,020 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #1001
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joasia Zobacz posta
    ale coś mu na pupę muszę założyć nawet przez ten epizod

    Tanią tetrę z allegro?


  2. #1002
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joasia Zobacz posta
    ale coś mu na pupę muszę założyć nawet przez ten epizod
    albo ręczniczki z ikei 50*30 po 1 zł

  3. #1003
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,291

    Domyślnie

    ręczniczki mi się nie sprawdziły niestety i teraz je sobie daruję

  4. #1004
    Chusteryczka Awatar olazola
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,754

    Domyślnie

    Mam pytanie. Czy powinnam miec jakies formowanki. Nastawiam sie na tetre lux wym 70x80 i 60x80 sztuk duzo i prefoldy kokko na poczatek nb plus otulacze na razie mam 2 jeden bbh wełniany s i bambino mio najmniejszy jeszcze cos dokupie. Później zobaczymy mam nadzieje ze zestaw prefoldy/tetra +Otulacz wystarcza na 4 mc. Nie widze sensu kupowania stosunkowo drogich formowanek, no chyba ze sie myle i czegos nie wiem.vprzydaja sie?

    Wysłane z mojego HUAWEI G510-0200 przy użyciu Tapatalka
    Alicja 12.10.08 : Martyna 01.03.11 : Oleg 28.06.14

  5. #1005
    Chustonoszka Awatar myolikk
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    88

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez olazola Zobacz posta
    Mam pytanie. Czy powinnam miec jakies formowanki. Nastawiam sie na tetre lux wym 70x80 i 60x80 sztuk duzo i prefoldy kokko na poczatek nb plus otulacze na razie mam 2 jeden bbh wełniany s i bambino mio najmniejszy jeszcze cos dokupie. Później zobaczymy mam nadzieje ze zestaw prefoldy/tetra +Otulacz wystarcza na 4 mc. Nie widze sensu kupowania stosunkowo drogich formowanek, no chyba ze sie myle i czegos nie wiem.vprzydaja sie?

    Wysłane z mojego HUAWEI G510-0200 przy użyciu Tapatalka
    My formowanek nie lubimy Synek za tydzień skończy dwa miesiące i cały czas próbujemy różnych zestawów, ale rządzi tetra, tyle że ja mam kikko 70 x 70 i pasowała już od noworodka. Ale otulaczy cały czas przynajmniej sześć w użyciu bo często brudzą się od kupki. I zdecydowanie na rzepy - szybciej się zakłada i można łatwiej dopasować. Teraz kupiłam kilka prefoldów kikko na bazarku i też są ok, tyle że używamy ich jako wkładów z otulaczem.
    A co do otulaczy - mój mały to mega sikacz i wełna nawet po lanolinie nie trzymała dobrze.

    Pisane z tel.

  6. #1006
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    myolikk a jak sprawdziły Ci się wkłady do otulaczy? Boję się przecieków..

  7. #1007
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez olazola Zobacz posta
    Mam pytanie. Czy powinnam miec jakies formowanki. Nastawiam sie na tetre lux wym 70x80 i 60x80 sztuk duzo i prefoldy kokko na poczatek nb plus otulacze na razie mam 2 jeden bbh wełniany s i bambino mio najmniejszy jeszcze cos dokupie. Później zobaczymy mam nadzieje ze zestaw prefoldy/tetra +Otulacz wystarcza na 4 mc. Nie widze sensu kupowania stosunkowo drogich formowanek, no chyba ze sie myle i czegos nie wiem.vprzydaja sie?

    Wysłane z mojego HUAWEI G510-0200 przy użyciu Tapatalka
    U nas przy noworodku formowanki się nie przydały wcale. U takich maluszków i tak pieluchę trzeba zmieniać co chwila, a formowanki to przede wszystkim większa chlonnosc czyli ze ma na dluzej wystarczyć. Moim zdaniem nie potrzebujesz ale jak wiadomo kazdy ma inaczej ja np wolę napki niż rzepy Grubcio zaczął używać formowanek jakos przy 3 miesiącu i teraz najbardziej wlasnie je lubimy. Otulaczy lepiej miec wiecej, bo tak jak pisze myolikk różnie bywa.


  8. #1008
    Chustonoszka Awatar .FK.
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    121

    Domyślnie

    Ja natomiast miałam ten problem, że kupy brudziły otulacz jak młodzian miał tetrę. Próbowałam w latawiec składać i zapinać snappi, ale też czasem wypłynęły. Uszyłam sobie więc takie kieszonki (ze starego prześcieradła) na troczki i do środka ładowałam tetrę i był spokój, bo gumki przy nóżkach trzymały wszystko na miejscu.
    Ewka, mama Jacka (02.06.2011) Tomka (08.01.2013) i Marcina (07.07.2014)

  9. #1009
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Z każdym dzieckiem inaczej. Ze starszym lubiłam formowanki. Z mlodsxym wolę kieszonki

  10. #1010
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    A ja znowu, trzeci raz pieluszkuję już od noworodka, i jak zwykle tetra w samolot składana jest na topie, to mam teraz 6 formowanek ecodidi, i gdybym miała więcej, to bym używała cały czas. Formowanka formowance nie równa,poprzednio miałam inne formowanki i nie byłam zachwycona, teraz uwielbiam.
    Za to nie służa mi wcale flexitoty, bo jakieś takie sztywne panele mają, a poprzednio uwielbiałam.
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  11. #1011
    Chustonoszka Awatar myolikk
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    88

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Judyta Zobacz posta
    myolikk a jak sprawdziły Ci się wkłady do otulaczy? Boję się przecieków..
    U noworodka - wcale Chłonność była ok, ale zawsze kupa spłynęła na otulacz i całość do prania. Dopiero od dwóch tygodni używamy wkładów ale nie samych, a jako nocny dodatek do tetry składanej w samolot. A jako wkłady w otulaczu służą nam prefoldy z pomarańczowym obszyciem. Ale i tak kupa zwykle brudzi otulacz - tyle że teraz kupy są 3-4 na dobę a nie 10-11

    Pisane z tel.

  12. #1012
    demona
    Guest

    Domyślnie

    A u nas otulacz milovia s i ich wklad i zero przecieków.

  13. #1013
    Chusteryczka Awatar olazola
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,754

    Domyślnie

    No to znowu nic nie wiem wlasnie nie wyobrazam sobie tych okupanych formowanek. Pieluch jakos mi nie szkoda. Myslalam o formowankach na wyjscia, spacery, do chusty, na noc. A ilosc otulaczy to na pewno zwieksze myslalam o welence bo lato, ale moze jakims cudem to 3 bedzie chcialo polezec to niech lezy na kocyku polarkowym w tetrze spietej snapa jak siknie to przebiore

    Wysłane z mojego HUAWEI G510-0200 przy użyciu Tapatalka
    Alicja 12.10.08 : Martyna 01.03.11 : Oleg 28.06.14

  14. #1014
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez olazola Zobacz posta
    No to znowu nic nie wiem wlasnie nie wyobrazam sobie tych okupanych formowanek. Pieluch jakos mi nie szkoda. Myslalam o formowankach na wyjscia, spacery, do chusty, na noc. A ilosc otulaczy to na pewno zwieksze myslalam o welence bo lato, ale moze jakims cudem to 3 bedzie chcialo polezec to niech lezy na kocyku polarkowym w tetrze spietej snapa jak siknie to przebiore

    Wysłane z mojego HUAWEI G510-0200 przy użyciu Tapatalka
    Z tego pierwszego okresu do 6kg, to mieliśmy tylko 2 bambusowe formowanki na noc i wyjścia i same totsbotsowe bambusowe AIO i starczało. Z czego AIO było dużo fajniejsze na noc


  15. #1015
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    a powiedzcie, które piluchy sa bajbardziej mieekkie, zwłaszcza, żeby gumek/falbanek nie miały? mój synek ma na nóżkach zdarta prawie skóre, mysle,ze to od pieluch szpitalnych. te formowanki przyjaxnie wygladaja, ale otulacze....raczej tex niezbyt przyjaxnie....nie mam możliwości zobaczenia na zywo. chciałabym trochę kupic,az mu się skóra nie zaleczy, bo ogolnie używam jednorazówek (na razie,bo wiem,ze to pewnie wciąga ?)

  16. #1016
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,947

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nata76 Zobacz posta
    a powiedzcie, które piluchy sa bajbardziej mieekkie, zwłaszcza, żeby gumek/falbanek nie miały? mój synek ma na nóżkach zdarta prawie skóre, mysle,ze to od pieluch szpitalnych. te formowanki przyjaxnie wygladaja, ale otulacze....raczej tex niezbyt przyjaxnie....nie mam możliwości zobaczenia na zywo. chciałabym trochę kupic,az mu się skóra nie zaleczy, bo ogolnie używam jednorazówek (na razie,bo wiem,ze to pewnie wciąga ?)
    ja lubiłam otulacze bambino mio, są dosyć małe
    no i super były AIO bumgeniusa - ale żeby na całe pieluchowanie noworodka starczyły to trzeba by ich mieć z trzydzieści
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  17. #1017
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    dziękuje za odp. marjen

    kupiłam otulacze-szorty wełniane, żeby nie uciskało wokół nóg i różne wkłady do wypróbowania....zobaczymy....

  18. #1018
    Chusteryczka Awatar urticea
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nata76 Zobacz posta
    dziękuje za odp. marjen

    kupiłam otulacze-szorty wełniane, żeby nie uciskało wokół nóg i różne wkłady do wypróbowania....zobaczymy....
    my na razie próbujemy, bo na początku wszystko nam przeciekało i było za wielkie... najbardziej nam się sprawdza otulacz milovi ten s z ich wkładami - Mki.. ew flip zmniejszony na maksa, ale wolę milovię. nie uciska wg mnie..
    a szorty wełniane to chyba tylko z formowanką?jak dasz wkłady, to wyjdzie bokiem i cały otulacz będzie do wymiany imo....
    08.2011 04.2014

  19. #1019
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Otulacz milovi s to u nas tez hit. I ich wklady. Mówiłam Ci Nata
    Szorty moga byc za duże na maluszka. Nawet 1. U nas jeszcze daaaaaleko do szortów.

  20. #1020
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez demona Zobacz posta
    Otulacz milovi s to u nas tez hit. I ich wklady. Mówiłam Ci Nata
    Szorty moga byc za duże na maluszka. Nawet 1. U nas jeszcze daaaaaleko do szortów.
    no już doopa, kupiłam, opłaciłam.
    wiecie, ja się nie napalam na wielopieluszkowanie za bardzo, chce tylko,zeby młodemu te nogi się wygoiły. myslaam nawet,ze te szorty i poobcinam boki od jednorazówek i jako wkład powkładam, bo jego urazaja właśnie boki i zapięcia....

    słuchajcie, a Wasze maluchy maja we weilo razowych czerwona pupe,czy to się we wielo nie dzieje?


    no to kupie jeszcze ten otulacz milovii.
    Ostatnio edytowane przez Nata ; 12-05-2014 o 08:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •