Strona 16 z 84 PierwszyPierwszy ... 6891011121314151617181920212223242666 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #301
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    Ja na razie mam w szufladzie 4 otulacze PUL w rozmiarze noworodkowym i parę pieluch: tetra, muślin, flanela. Na pewno dokupię jeszcze tetry, ale zastanawiam się też nad bardziej chłonnymi wariantami.
    Czy próbowała któraś z Was takich wkładów do utulaczy? http://www.maleme.pl/wklady-chlonne-...acza-xs-s.html
    Nie wiem, czy to ma sens, może lepsze byłyby prefoldy?
    Co byście radziły dokupić na pierwsze 2-3 miesiące?
    Dodam, że dziecię wychodzi w listopadzie i że to chłop

  2. #302
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    ja mam dla mojego jesiennego chłopca kilka malutkich otulaczy, troszkę tetry, prefoldy, małe formowanki, małe kieszonki i aio, wszystko małe rozmiarowe a po trzech miesiącach pewnie przejdziemy na one sizy.

  3. #303
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    A podpowiedz mi: jakie firmy szyją rozmiarowe AIO? Może bym się skusiła

  4. #304
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,898

    Domyślnie

    na pewno itti bitti, jeszcze jakiś czas temu bumgenius
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  5. #305
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    Ja mam Bumgenius, Imse Vimse i Thirsten czy jakoś tak a są jeszcze Tots Botsy i Itti Bitti.

  6. #306
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ronja Zobacz posta
    A podpowiedz mi: jakie firmy szyją rozmiarowe AIO? Może bym się skusiła
    poza wymienionymi wyżej miałam jeszcze rozmiarową AiO DreamEze
    fajna, chłonna była, tylko dosyć sztywna ze względu na grubość wkładów

    mamy też niezawodne rozmiarowe AiO Bambooty

    dla noworodka w naszym przypadku najlepsze AiO były tots bots i bumgenius, Bambootów maleńkich nie miałam a też pewnie byłabym zadowolona
    Imse Vimse mi nie podpasowała a Itti Bitti na początku ciekły bokami ale moje dziecko było i jest chudonogie

    tots bots mają dwa rozmiary, noworodkowy i one size powyżej chyba 4,5 kg
    Pola 2011

  7. #307
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    Ronja drogi ten wklad. nie lepiej zamowic u ktorejs szyjacej mamusi z dzialu handmade? (sylviontko, schiselle, Agna i kilka innych
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  8. #308
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    i jeszcze bianka ma fajne bambusowe
    ale chłonność u noworodka to chyba mniej ważna sprawa ważniejsze by trzymała zawartość
    mogę dodać tylko, że nie warto kupować zbyt wielu pieluch bo każdy maluszek inny i nie wiesz co Ci będzie odpowiadać, nie zawsze to co u innych sprawdzone sprawdzi się u Ciebie (ja tak miałam - ładne zachwalane, a u nas kompletnie się nie sprawdziły - oczywiście nie wszystkie)
    tetra tylko ta mniejsza bo inaczej może okazać się za duża (w zależności od wielkości maluszka) oraz tak jak dziewczyny piszą na początek lepiej rozmiarowe

  9. #309
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joasia Zobacz posta
    ale chłonność u noworodka to chyba mniej ważna sprawa ważniejsze by trzymała zawartość
    A różnie z tym bywa. Moja Ala potrafiła spać ciurkiem 3-4h a mokra pielucha wielorazowa skutecznie jej to uniemożliwiała.

  10. #310
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JoShiMa Zobacz posta
    A różnie z tym bywa. Moja Ala potrafiła spać ciurkiem 3-4h a mokra pielucha wielorazowa skutecznie jej to uniemożliwiała.
    Widzisz już nawet wśród doradzających zdania są podzielone.
    Nie rób więc nazbyt dużych zapasów bo lepiej dokupić niż się zniechęcić niepowodzeniami (z danym rodzajem pieluch) i wydaną kasą

  11. #311
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ronja Zobacz posta
    Ja na razie mam w szufladzie 4 otulacze PUL w rozmiarze noworodkowym i parę pieluch: tetra, muślin, flanela. Na pewno dokupię jeszcze tetry, ale zastanawiam się też nad bardziej chłonnymi wariantami.
    Czy próbowała któraś z Was takich wkładów do utulaczy? http://www.maleme.pl/wklady-chlonne-...acza-xs-s.html
    Nie wiem, czy to ma sens, może lepsze byłyby prefoldy?
    Co byście radziły dokupić na pierwsze 2-3 miesiące?
    Dodam, że dziecię wychodzi w listopadzie i że to chłop
    Mam i te wkłady i kieszonki xs/s małeme - stosujemy je na dzień. Mają zachwycające wzory, ale jeżeli chodzi o pieluszki wielorazowe na początek, to zdecydowanie wolę od nich Tots Botsy Teeny Fit. Wystarczyły nam do 5kg. Dziecię chude, więc pewnie dlatego Są bardziej chłonne, nigdy nie przeciekły (małeme czasem nie dawały rady...). Wkłady chłonne to lepiej kupić jakieś tańsze od forumek

    Na pierwsze 2-3 miesiące najlepiej posprawdzały nam się otulacze Bummis - rewelacyjne! Jak to będzie chłopiec w terminie, to zwykła tetra raczej da radę. Z muślinami poczekaj

  12. #312
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za porady
    A mniejsza tetra to jakie wymiary? Bo na razie znalazłam tylko 70x80 i 60x80, to chyba wielkiej różnicy nie ma? Chyba, że chodzi o gramaturę tkaniny?

  13. #313
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ronja Zobacz posta
    Wielkie dzięki za porady
    A mniejsza tetra to jakie wymiary? Bo na razie znalazłam tylko 70x80 i 60x80, to chyba wielkiej różnicy nie ma? Chyba, że chodzi o gramaturę tkaniny?
    Ta tetra 60x80 jest cieniutka jak firanka, sprawdza się doskonale przez pierwszy miesiąc, ale przy wcześniaku

  14. #314
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ronja Zobacz posta
    Wielkie dzięki za porady
    A mniejsza tetra to jakie wymiary? Bo na razie znalazłam tylko 70x80 i 60x80, to chyba wielkiej różnicy nie ma? Chyba, że chodzi o gramaturę tkaniny?
    Ja kupowałam 70x70, ale cienka była na jeden sik. Bardziej mi odpowiadały muśliny z IKEI

  15. #315
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    właśnie gramatura zrobi dużą różnicę zarówno w chłonności jak i w możliwości założenia jej na pupę maluszka (prawdą jest, że wszystko będzie zależało od rozmiaru dzidziusia bo nawet dzieci terminowo urodzone mają różny "zakres" wagowo-rozmiarowy)
    często w przypadku tetry pomocny okazuje się sposób składania

  16. #316
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    HA odkryłam w czym jest nam najwygodniej w te upały, składamy wielgachna muslinowa pieluche 80x80 cm w samolot i zapinamy snapi, bez otulacza- jak zmieniamy dość często to nie przecieka a jednocześnie skóra ma zapewniony dostęp powietrza.

  17. #317
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    mam już chyba kompletną wyprawkę dla synka, ale się zastanawiam co by tu jeszcze?.. Do mam pieluchujących maluszka jaka jest Wasza najlepsza pielucha? Co warto kupić? Mam prefoldy, otulacze, kiszonki, aio, formowanki... Z czym będzie Wam się żal rozstać? chodzi mi o konkretną firmę.

  18. #318
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaUlki Zobacz posta
    Do mam pieluchujących maluszka jaka jest Wasza najlepsza pielucha? Co warto kupić? (...) Z czym będzie Wam się żal rozstać? chodzi mi o konkretną firmę.
    Pieluchuję już nie noworodka ale jakiś rok temu nie mogłam się rozstać z Teeny Fit Tots Bots, uważam że to najlepsza pieluszka dla noworodka i małego niemowlaka. Niezawodna, mięciutka, chłonna. Idealna na wyjścia i noce.
    Pola 2011

  19. #319
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    tej właśnie jeszcze nie mam... Jakoś nie mogę trafić na w miarę rozsądną cenę. Jeszcze mam troszkę czasu może się pojawi

  20. #320
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaUlki Zobacz posta
    tej właśnie jeszcze nie mam... Jakoś nie mogę trafić na w miarę rozsądną cenę. Jeszcze mam troszkę czasu może się pojawi
    w sklepie bio i eko są trochę tańsze ale dochodzi wysyłka
    gdybyś zebrała jeszcze jakieś osoby chętne moglabyś kupić zestaw 6 sztuk http://dziecko.bioieko.pl/teeny-fit-zestaw-bialy.html, wychodzi mniej niż 50zł za nową sztukę, tyle że pieluszki białe bez wzorków
    zaglądaj też na allegro, czasem pojawiają się nowe sporo tańsze niż w polskich sklepach
    Pola 2011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •