Strona 78 z 84 PierwszyPierwszy ... 2868707172737475767778798081828384 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,541 do 1,560 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #1541
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,478

    Domyślnie

    My cztery tygodnie mieliśmy dokładnie wczoraj Straciłam już cierpliwość, odstawiłam octenisept tak bardzo polecany w szpitalu i kupiłam spirytus jak za starych dobrych

  2. #1542

    Domyślnie

    Wieści z frontu - pieluchujemy wielo odkąd wyszliśmy se szpitala po porodzie - czyli od poniedziałku. Tzn. wyszliśmy w niedzielę, ale zaczęliśmy od poniedziałku. Wrażenia - super, na pierwsze dni był idealny otulacz wełniany który sama szyłam, idealnie mieścił tetrę 40x40, teraz mam wrażenie że chyba już ciut maławy na ten tyłeczek - czy dzieci tak rosną szybko?
    Teraz uzywamy na zmianę formowanek diy, małej tetry i ręczników z ikea, i do tego otulaczy newborn z pula pupus i HF, i dwie kieszonki chinki. Jest moc Nawet pielęgniarka się zachwyciła na wizycie pieluszką, bo specjalnie wybrałam najbardziej odjechaną jaką miałam
    Z pępkiem mieliśmy szczęście - odpadł w 5 dobie
    Przez pierwsze dni w domu na noc używaliśmy pampersów, a teraz juz dwie ostatnie doby tylko wielo. Tyle tego mam ilościowo (nie że tyle brudnego) , że mam problem z nastawieniem pralki - ładunek pieluchowy był nastawiony dopiero raz

  3. #1543
    Chustofanka Awatar mrscreme
    Dołączył
    Apr 2015
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    459

    Domyślnie

    Czy ja jestem jedyną osobą, która polubiła się z kieszonkami bardziej niż z otulaczami?

    Synek wczoraj skończył 3 miesiące, w poniedziałek będą 3 miesiące wielopieluchowania. Przez ostatni miesiąc na noc czasami wprowadzam formowanki (mam 5 TotsBots Bamboozle, są wspaniałe) z otulaczem, malutki nie robi już kupek w nocy. I taka pielucha wytrzymuje 8, nawet 10 godzin!
    Moje spostrzeżenie- prawidłowa kupka spłukuje się łatwiej, niż... "nieprawidłowa", ze śluzem, za rzadka itp.

    Synek miał w poniedziałek ok 64 cm długości i w trzystopniowej regulacji długości pieluchy powoli przenosimy się na drugi stopień. I luzuję też obwód w pasie- o jedną napkę (nie parę), ale wtedy delikatnie przekręcam pieluszki, żeby ten luz był na środku. Macie inne pomysły na to?
    Hanusia 1.02.2006 i Adaś 11.11.2015

  4. #1544

    Domyślnie

    Tez lubie kieszonki, ale mam tylko 2 na malizne moja - ledwo 50 cm, a taka mi lekarze wrozyli wyrosnietą OS mam wiecej, ale jest na nie jeszcze za mala, wiec jedziemy w ciagu dnia na otulaczach, a na noc mam owe 2 kieszonki i czasem posilkuje sie otulaczem, jak siknie/kupknie czesciej


    W ogole 8-9 godzin? Woow, u nas zmiana jest co 2 h maksymalnie, taki sikacz z hrabianki
    Ostatnio edytowane przez lakoniwo ; 13-02-2016 o 11:46

  5. #1545
    Chustofanka Awatar mrscreme
    Dołączył
    Apr 2015
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    459

    Domyślnie

    My od skończenia tygodnia życia w OSach. Tylko młody miał 56 cm, 34 w obwodzie brzuszka jak się urodził...

    No, tak długo, ta formowanka jest ekstra, ściągam, a skórka nie jest nawet lekko zaczerwieniona, mimo tego, że czuć, że "piela" ma dużą wagę.
    Hanusia 1.02.2006 i Adaś 11.11.2015

  6. #1546
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Mam pytanie kupowe: Czy jest sens do formowanek bawełnianych noworodkowych wycinać z mikropolaru warstwę "sucha pupa"? Chodzi mi o to, czy kupa noworodkowa łatwo spłukuje się z bawełny. Bo kupy nienoworodkowe na niemikropolarowych formowankach wspominam jako koszmar

  7. #1547
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Łatwo, pod mocnym strumieniem i na świeżo to mi nie zostawały żadne plamy


  8. #1548
    Chustofanka Awatar mrscreme
    Dołączył
    Apr 2015
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    459

    Domyślnie

    Ja lubię pod kran wsadzać samą wkładkę i stąd moja miłość do suchej pupy, ale poza tym kupka spiera się i z bawełny na spokojnie
    Hanusia 1.02.2006 i Adaś 11.11.2015

  9. #1549
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam!Dziewczyny mam pytanie,nie wiem moze juz było,ale nie jestem w stanie przeczytac tylu stron.Bede pieluchowac noworodka,ktory przyjdzie na swiat miedzy koncem marca,a poczatkiem kwietnia.Mam zakupione otulacze i pieluchy tetrowe.Zastanawiam sie jednak w jaki sposob najlepiej zakładac chlopcu taka tetrę,zeby nie przeciekała.Jaki sposob wam najlepiej sie sprawdzał?Czy tradycyjnie,czy w samolocik,czy jeszcze inaczej?

  10. #1550

    Domyślnie

    Po miesiacu pieluchowania cory stwierdzam ze wielo to cos pieknego - a jak zwracaja uwage, hihihi . Pani pediatra i p8elegniarki z przychodni od razu Gaie zapamietaly, bo ma te hipsterskie pieluchy, na poporodowym spotkaniu w szkole rodzenia dowiedzialysmy sie ze jestesmy pierwsze z uczestniczek kursu uzywajace wielorazowek Generalnie jestem zadowolona z decyzji, pranie nie jest skomplikowane i jakies czasochlonne. Ciagle jedziemy na otulaczach welnianych+ tetra 40x80/bambusy 70x50, ewentualnie otulacz pul+wkladka mikrofibra+sucha pupa. Na noc albo kieszonki, albo pampki, jak kieszonka nie wyschnie. Dobrze sprawdzaja nam sie tez formowanki z kokosi i bambisowa formowanka z pupusa.
    Anegdota z zycia : przyleciala z wizyta kilkudniowa babcia, i spotkala ja mokra pielucha w czasie kiedy ja bylam pod prysznicem. Biedna babcia, wychowawszy 5 dzieci na tetrze, przy wnuczce zapomniala, jak to sie robi

  11. #1551
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dor Zobacz posta
    Witam!Dziewczyny mam pytanie,nie wiem moze juz było,ale nie jestem w stanie przeczytac tylu stron.Bede pieluchowac noworodka,ktory przyjdzie na swiat miedzy koncem marca,a poczatkiem kwietnia.Mam zakupione otulacze i pieluchy tetrowe.Zastanawiam sie jednak w jaki sposob najlepiej zakładac chlopcu taka tetrę,zeby nie przeciekała.Jaki sposob wam najlepiej sie sprawdzał?Czy tradycyjnie,czy w samolocik,czy jeszcze inaczej?

    https://www.youtube.com/watch?v=J_7-JeyPDwQ
    http://www.ekobaby.pl/ep_instrukcja_skladania.php



  12. #1552
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    2

    Domyślnie

    dziekuje!maluch juz na swiecie.chcialam zaczac tylko tetra w pul-a.strasznie duza ta pupa.mam otulacze milovia i kokosi nb/s

  13. #1553
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Chcąc pieluchować zestawem formowanek + otulacz to chyba ze 30 muszę mieć? Czy mało?

  14. #1554
    Chustomanka Awatar phoebe
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Jarosław
    Posty
    669

    Domyślnie

    Nie no za dużo..
    "Wychwala człowiek właśnie to, co może go ucieszyć
    a polska pieśń uczyni tak, że każdy skakać spieszy.
    Bez trudu tedy przyjdzie mi konkluzja całkiem pewna:
    muzyka polska, wierzcie mi, bynajmniej nie jest z drewna”

    Festiwal Muzyki Dawnej Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu

  15. #1555
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,478

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kate04 Zobacz posta
    Chcąc pieluchować zestawem formowanek + otulacz to chyba ze 30 muszę mieć? Czy mało?
    Zależy jak często będziesz robić pranie i jak długo formowanki będą schły. U nas na początku kupa była co chwilę, czasem były dwie pieluchy przy jednej zmianie tzn.nie zdążyłam jeszcze otulacza zapiać a już wkład zakupkany Dlatego dobrze że nie inwestowałam za dużo w różne formowanki czy kieszonki - używam zwykłej tetry i składam ją w prostokąt jak wkłady. Były żółte wycieki na otulacz, ale tetry skladanej w samolot czy latawiec nie potrafiłam upchnąć do maleńkiego otulacza.

    Teraz Junior ma 9 tygodni i już jest zdecydowanie mniej pieluch na dzień. Dzisiaj miałam nawet niespodziankę - po dwóch godzinach chciałam zmienić pieluchę a tam suchutko i czyściutko

  16. #1556
    Chusteryczka Awatar lemniscus
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,777

    Domyślnie

    Na początek gdy pieluszki zmienia się często bo kupki i siusiu są często lepiej więcej a cieńszych wkładów - szybciej schna, na wyjścia czy noc parę formowanek żeby wytrzymały gdy nie ma jak zmienić pieluszki
    A najlepiej nocnik
    Maja 16.08.2009
    Pola i Lena 04.06.2013

  17. #1557

    Domyślnie

    No to ja moge cos z placu boju napisac wiecej. Gaia ma juz 6 tygodni, i teraz tak:
    -w pierwszych tygodniach zdecydowanie wygrywal mojej produkcji welniany otulacz i malutka tetra 40x40 - mam wrazenie ze to juz pisalam, haha. Dobrze w ogole, ze kupilam te mala tetre bo inaczej nie wiem, co bym w ten otulacz kladla,a tak to byla mala fajna zgrabna dupka. Otulacz mam na mysli ten z tego zdjecia:


    -potem jak juz sie zrobil za maly (ok.tydzien poltora dawal rade), weszly na tapete tez robione przeze mnie welniaki:




    Szylam je z wykroju z neta, rozmiarowo Ski. Uzywalam tez otulacza welnianego Kokosi rozm.S. Pod nie dawalam tetre 40x80, skladana w samolot i na srodek dodatkowy wklad z flanelki. Sprawdzalo sie super do miesiaca, potem corka wyrosla. Btw,z formowanek szytych przeze mnie wyrosla tez bardzo szybko, 2 tygodnie dawaly rade XD

    -z otulaczy pul uzywalam chinek:



    I sprawdzaly sie super, ale tez do miesiaca max, 3.600 kg wagi. Uzywalam ich z wkladami oryginalnymi z mikrofibry i tez z recznikami karma czy jakos tak z ikea (otulacz+recznik+wkladka sucha pupa). Jakby ktos je kupowal, to pamietajcie, ze one sa naprawde w malym noworodkowym rozmiarze(formowanka bambisowa pupus ska pod nie nie weszla, ani zadna kokosi).
    -gdzies w miedzyczasie weszly na plac boju szyte przeze mnie welniaki w rozmiarze M, pod nie juz smialo dawalam formowanki welurowe kokosi S, formowanke pupus, tetre 40x80 i bambusa 50x70. Tego nadal uzywam, ale tetry i bambusa z dodatkowa wkladka w srodek (zwykle jest to recznik ikea, albo ta mala tetra 40x40 ktorej izuwalam zaraz po narodzinach Gai). Cora wazy 4200 i na razie taki uklad sie super sprawdza.

    -mamy tez kieszonki chinki

    Rozmiar newborn, daja rade do teraz, wczesniiej zmniejszalam. Podobnie z jedna kieszonka pupusia. Te chinki polecam zamawiac z oryginalnym wkladem, bo sa dosc waskie w kroku.

    -a, i mam jeden otulacz pulowy pupus, Ska chyba albo newborn, ale sie nie lubimy, dziwnie szyty mam wrazenie, dlugo byl za duzy, a teraz za moment bedzie za maly.

    Powiem wam ze radoche z wielo mam olbrzymia, na noc tylko uzywamy ostatnio pampersow, bo mloda ma wielki sik i delikatne 4 litery, wstawalabym co godzine, a tak to mam tylko 3 pobudki w nocy
    Ile zmian dziennie? Wychodzi na dobe okolo 15 zmian, pralke z pieluchami nastawiam raz, rzadko dwa razy/tydzien.

  18. #1558

    Domyślnie

    Lakoniwo, ile ważyła Twoja córka po urodzeniu? Te chińskie otulacze do 3,6 kg powiadasz?

    Aaa, i mogłabyś podlinkować wykrój otulaczy?





  19. #1559

    Domyślnie

    Gaia wazyla 3160, ze szpitala wyszla z 2980. Byla naprawde drobniutka i chuda.
    Te chinki max do 3600, i to juz na ostatnich napkach jechalam i cora protestowala ze ja gniecie. Linka do otulaczy musze poszukac, bo szylam z roznych a nie zapisywalam, jeden to na pewno byly darling cloth diapers, ale pozostalych nie pamietam....

  20. #1560
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    tak się zastanawiam, jakby poszyć ala prefoldy grubsza flanela + welur i spinać snappi - dało by radę? Później byłoby jako wkład do formowanek-kieszonek... tak piszecie, że chłonność nie ma znaczenia...
    Nie wiem w którą stonę iść, bo starsza córka zużywała 20 pieluch na dobę, a młodsza przewijana tylko przy karmieniu, bo kupa była co kilka dni... mówię tu o jednorazówkach i okresie noworodka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •