Strona 31 z 84 PierwszyPierwszy ... 2123242526272829303132333435363738394181 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #601
    Chustonoszka Awatar jagienka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Świecie
    Posty
    50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta
    lika, Nawiasem mówiąc, KoKoSi też szyje przedłużki.
    A gdzie można u Kokosi te przedłużki zamówić bo zbieram się do złożenia wyprawkowego zamówienia i na stronie (www.kokosi.pl) nie widziałam...??

    A odnośnie myjek to lepsze by były bambusowe czy welurowe? Ja chcę zamówić 10 takich i 10 takich bo nie doczytałam jakie się lepiej sprawdzają..

    A jak już przy Kokosi jestem to co sądzicie o otulaczch polarowych na lato? Myślałam żeby na start zakupić dwa polarowe od Ecodidi ale po przeczytaniu recenzji produktó Kokosi pomyślałam sobie, że może jeden polarowy Kokosi i jeden wełniany Ecodidi..??!! Co sądzicie?

  2. #602
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    19

    Domyślnie

    Też chętnie przeczytam

    Ja się zastanawiam czy gatki czy otulacz wełniany lepiej (chcę zacząć w połowie lipca ok 10 dni po porodzie) dla takiego maleństwa. Głównie miałby być na noce, przez dzień pewnie bez otulacza będziemy sobie leżeć, no chyba że nie będzie ciepło.

    Polarkowe otulacze nie będą za ciepłe na lato?

  3. #603
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kroofy Zobacz posta
    Też chętnie przeczytam

    Ja się zastanawiam czy gatki czy otulacz wełniany lepiej (chcę zacząć w połowie lipca ok 10 dni po porodzie) dla takiego maleństwa. Głównie miałby być na noce, przez dzień pewnie bez otulacza będziemy sobie leżeć, no chyba że nie będzie ciepło.

    Polarkowe otulacze nie będą za ciepłe na lato?
    ja założyłabym otulacz wełniany, zdecydowanie będzie lepszy na lato niż polar.
    polarkowe, choć mieliśmy zawsze miałam opory z użyciem-może niepotrzebne.

  4. #604
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,283

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    ja założyłabym otulacz wełniany, zdecydowanie będzie lepszy na lato niż polar.
    polarkowe, choć mieliśmy zawsze miałam opory z użyciem-może niepotrzebne.
    Wełniane-to jasne. Dla mnie
    Ale gatki czy otulacz taki zapinany?
    Co myślisz? Co będzie lepiej się sprawdzać u maluszka?
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  5. #605
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    ja przy małym noworodku/niemowlaku korzystałam z formowanek kissaluvs i imse vimse i wełniak imse vimse na zmianę z wełnianymi gatkami babyidea albo MaM

    ale i tak najczęściej jednak sprawdzała nam się tetra i otulacz, zazwyczaj mały pul, bo kupki non stop przecież, a jednak formowanki schną dłużej niż tetra. Także po latach testowania uważam jednak, że noworodkowi nie trzeba zakładać mega chłonnych pieluch bo i tak za 10 minut to będzie do zmiany

  6. #606
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kreska Zobacz posta
    Wełniane-to jasne. Dla mnie
    Ale gatki czy otulacz taki zapinany?
    Co myślisz? Co będzie lepiej się sprawdzać u maluszka?
    Indywidualna kwestia każdej pupy Mieliśmy i gatki i otulacz, ale raczej bardziej uniwersalny wydaje mi się otulacz - IV poza kolorem był dla nas idealny. Tetro i miounico przedziwnie się układały na Lili...


  7. #607
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jagienka Zobacz posta
    A gdzie można u Kokosi te przedłużki zamówić bo zbieram się do złożenia wyprawkowego zamówienia i na stronie (www.kokosi.pl) nie widziałam...??

    A odnośnie myjek to lepsze by były bambusowe czy welurowe? Ja chcę zamówić 10 takich i 10 takich bo nie doczytałam jakie się lepiej sprawdzają..

    A jak już przy Kokosi jestem to co sądzicie o otulaczch polarowych na lato? Myślałam żeby na start zakupić dwa polarowe od Ecodidi ale po przeczytaniu recenzji produktó Kokosi pomyślałam sobie, że może jeden polarowy Kokosi i jeden wełniany Ecodidi..??!! Co sądzicie?
    Przedłużki to na hand made są, myjki myślę że fajne są bambusowe i welurkowe też lubię więc warto poproóbować różnych co do otulaczy to napewno warto zainwestować w rozmiarowe polar jest łatwiejszy w użyciu niż wełna więc warto taki też mieć, wełniane też są super

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  8. #608
    Chustonoszka Awatar jagienka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Świecie
    Posty
    50

    Domyślnie

    Kolejne pytanie niedouczonej początkującej
    Na bazarku są AIO dla noworodka w bardzo atrakcyjnej cenie i zastanawiam się czy nie wziąść, zeby mieć "gotowce" na 2-3 godzinne wyjścia od czasu do czasu..tak żeby całych zestawów nie brać..ale czy to ma Waszym zdaniem sens dla noworodka??

  9. #609
    Chustomanka Awatar villemko
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    100lica
    Posty
    700

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    ja przy małym noworodku/niemowlaku korzystałam z formowanek kissaluvs i imse vimse i wełniak imse vimse na zmianę z wełnianymi gatkami babyidea albo MaM

    ale i tak najczęściej jednak sprawdzała nam się tetra i otulacz, zazwyczaj mały pul, bo kupki non stop przecież, a jednak formowanki schną dłużej niż tetra. Także po latach testowania uważam jednak, że noworodkowi nie trzeba zakładać mega chłonnych pieluch bo i tak za 10 minut to będzie do zmiany
    Hej mam pytanie do ciebie - w jaki sposób zawiązujesz tetrę pod otulacz?. I jak często zaglądasz do pieluszki? Mam wątpliwości czy synek od razu da mi znać że ma mokro.

    Trochę panikuję bo mam opory założyć tetrę na spacer gdy jest mniej niż 20st i wieje wiatr , no bo jak ja go przewinę? a w pampie ma sucho, kupe robi jedną z rana. Boję się sytuacji gdy będę daleko od domu a tu będzie płacz bo mokro w tyłek albo się zaleje ...

  10. #610
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    villemko ja wkladalam tetrę złożoną w prostokąt. Po prostu ale można też złożyć w latawiec i spiąć snappi i też będzie ok. Zaglądałam często ale nie umiem Ci powiedzieć tak co do minuty. Z zresztą widziałam że jest mokro. I rzadko zakładałam spodnie zazwyczaj bluzeczka i pieluszka i pod kocyk albo w rożku. I korzystałam z papierkow imse vimse moim zdaniem najlepsze dla maluszka. Zazwyczaj papierek cięłam na pół a później nie musiałam zapierać pieluszek. Na spacer zakładałam coś z polarem/welurem żeby zapewnić uczucie suchości. Pampki jeśli miałam to z nich korzystałam a jakże, zwłaszcza w deszczowe pory kiedy wszystko zamiast schnąć kisi się na suszarce i nadaje się do kolejnego prania. Także jeśli masz obawy to jeden pampek dziennie na spacer to wcale nie grzech

    Cytat Zamieszczone przez jagienka Zobacz posta
    Kolejne pytanie niedouczonej początkującej
    Na bazarku są AIO dla noworodka w bardzo atrakcyjnej cenie i zastanawiam się czy nie wziąść, zeby mieć "gotowce" na 2-3 godzinne wyjścia od czasu do czasu..tak żeby całych zestawów nie brać..ale czy to ma Waszym zdaniem sens dla noworodka??
    a aio bym kupiła. Jeśli cena kusząca to tym bardziej. A nawet gdyby się nie sprawdziło w co wątpię to zawsze możesz znów odprzedać
    Ostatnio edytowane przez mamru ; 10-06-2013 o 08:09

  11. #611
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jagienka Zobacz posta
    Kolejne pytanie niedouczonej początkującej
    Na bazarku są AIO dla noworodka w bardzo atrakcyjnej cenie i zastanawiam się czy nie wziąść, zeby mieć "gotowce" na 2-3 godzinne wyjścia od czasu do czasu..tak żeby całych zestawów nie brać..ale czy to ma Waszym zdaniem sens dla noworodka??
    warto Ja z bólem wczoraj stwierdziłam, że mały właśnie wyrasta z noworodkowych aio bumgeniusa, a są świetne na chwilowy okres lenistwa, czy jak na śpiocha zmieniałam pieluche

  12. #612
    Chustomanka Awatar villemko
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    100lica
    Posty
    700

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    villemko ja wkladalam tetrę złożoną w prostokąt. Po prostu ale można też złożyć w latawiec i spiąć snappi i też będzie ok. Zaglądałam często ale nie umiem Ci powiedzieć tak co do minuty. Z zresztą widziałam że jest mokro. I rzadko zakładałam spodnie zazwyczaj bluzeczka i pieluszka i pod kocyk albo w rożku. I korzystałam z papierkow imse vimse moim zdaniem najlepsze dla maluszka. Zazwyczaj papierek cięłam na pół a później nie musiałam zapierać pieluszek. Na spacer zakładałam coś z polarem/welurem żeby zapewnić uczucie suchości. Pampki jeśli miałam to z nich korzystałam a jakże, zwłaszcza w deszczowe pory kiedy wszystko zamiast schnąć kisi się na suszarce i nadaje się do kolejnego prania. Także jeśli masz obawy to jeden pampek dziennie na spacer to wcale nie grzech

    a aio bym kupiła. Jeśli cena kusząca to tym bardziej. A nawet gdyby się nie sprawdziło w co wątpię to zawsze możesz znów odprzedać
    Też składałam w prostokąt, bo na latawiec (samolot) za długo się schodzi. Jak idziesz na spacer to wkładasz welurowy/polarkowy wkład w otulacz? czy coś innego ? A z ty aio to chodzi o otulacz tak? Kurcze ostatnio robiliśmy pępkowe i niuniek dostał w sumie 300 pampów... i jak tu się zmobilizować

  13. #613
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez villemko Zobacz posta
    Też składałam w prostokąt, bo na latawiec (samolot) za długo się schodzi. Jak idziesz na spacer to wkładasz welurowy/polarkowy wkład w otulacz? czy coś innego ? A z ty aio to chodzi o otulacz tak? Kurcze ostatnio robiliśmy pępkowe i niuniek dostał w sumie 300 pampów... i jak tu się zmobilizować
    Na spacer zakładałam zazwyczaj AIO bumgenius z jakaś dodatkową wkładką, albo kieszonkę apple cheeks, franiszki - te nam się najlepiej sprawdzały. Tetrę na spacer tylko wtedy, kiedy wiedziałam, że nie będę długo, albo było na tyle ciepło, że brałam coś do przebrania.
    Pampy możesz odsprzedać i kupić wypasioną pieluszkę i trochę zostawić tak na wszelki wypadek.

    A odnośnie AIO to odpisywałam na post Jagienki. AIO to taki wielorazowy pampek. Wszystko w jednym-pul + wszyty wkład chłonny.
    Kali właśnie mi przypomniałaś, o bumgeniusowych aio i też je bardzo lubiłam

  14. #614
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    taaaa BG AIO najlepsze
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  15. #615
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    No to pierwsza katastrofa choć z uśmiechem na ustach!
    Młody ma prawie 4 tygodnie, więc mama nabrała sił na wielorazówki. Kupiłam tylko kilka otulaczy newborn, żeby zobaczyć co mi pasuje. Oczywiście przy pierwszych próbach włożenia tetry zaliczyliśmy przecieki stąd moje pytanie, jakiej wielkości jest ta tetra przed złożeniem w cokolwiek? może moja była za duża i zrobiły się przerwy pomiędzy skórą a otulaczem. Będę na pewno próbować dalej

  16. #616
    Chustonoszka Awatar jagienka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Świecie
    Posty
    50

    Domyślnie

    Zapomniałam że zapytałam i zamiast zajrzeć tu to poczytałam i z bólem serca odmówiłam te AIO
    Ale tamte były Itti Bitti (takie prześliczne0 a jeszcze przyszła okazja na Bumgenius tylko, że te są wizualnie mniej śliczne i recenzje były rożne..hmm ale widzę, ze wy polecacie? A Itti Bitti AIO, co o nich sądzicie?
    I jeszcze zanim przegapię kolejną okazję kieszonki babyetta minkee dla noworodka...czy to warto? czy lepiej już AIO? Bo tak mi się zdaję że tą i tą trzeba prac po jednym zabrudzeniu a AO zdają się "stabilniejsze"...dobrze główkuję?

  17. #617
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jagienka Zobacz posta
    Zapomniałam że zapytałam i zamiast zajrzeć tu to poczytałam i z bólem serca odmówiłam te AIO
    Ale tamte były Itti Bitti (takie prześliczne0 a jeszcze przyszła okazja na Bumgenius tylko, że te są wizualnie mniej śliczne i recenzje były rożne..hmm ale widzę, ze wy polecacie? A Itti Bitti AIO, co o nich sądzicie?
    I jeszcze zanim przegapię kolejną okazję kieszonki babyetta minkee dla noworodka...czy to warto? czy lepiej już AIO? Bo tak mi się zdaję że tą i tą trzeba prac po jednym zabrudzeniu a AO zdają się "stabilniejsze"...dobrze główkuję?
    jagienka... prawda jest taka, że każdemu co innego najlepiej się sprawdza...Najlepiej popróbować różne rzeczy, a to co nie przypasuje można zawsze odsprzedać na bazarku

    PS. U nas królują otulacze + wkłady chłone lub ręczniczki ikeowskie. Kieszonki też lubię, ale traktuję je jako uzupełnienie stosiku, fajne faktycznie na krótsze wypady , a formowanki są z kolei fajne na dłuższe wyjścia lub dłuższą drzemkę dzienną, ale mały najgorzej je toleruje. Ale moim zdaniem trzeba próbować, jak coś Ci się podoba wizualnie to kupować
    Ostatnio edytowane przez larwunia ; 10-06-2013 o 23:59 Powód: dopisek
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  18. #618
    Chustomanka Awatar villemko
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    100lica
    Posty
    700

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    Na spacer zakładałam zazwyczaj AIO bumgenius z jakaś dodatkową wkładką, albo kieszonkę apple cheeks, franiszki - te nam się najlepiej sprawdzały. Tetrę na spacer tylko wtedy, kiedy wiedziałam, że nie będę długo, albo było na tyle ciepło, że brałam coś do przebrania.
    Pampy możesz odsprzedać i kupić wypasioną pieluszkę i trochę zostawić tak na wszelki wypadek.

    A odnośnie AIO to odpisywałam na post Jagienki. AIO to taki wielorazowy pampek. Wszystko w jednym-pul + wszyty wkład chłonny.
    Kali właśnie mi przypomniałaś, o bumgeniusowych aio i też je bardzo lubiłam
    Cytat Zamieszczone przez ewaibartek Zobacz posta
    taaaa BG AIO najlepsze

    http://ekomaluch.pl/pieluszka-bumgen...,p1815,l1.html to te cudo ? : D


    Cały czas gubię się w tychwszystkich nazwach , co to jest AIO? rodzaj pieluszki, materiału czy firma??? myślałam ze to markaale teraz widzę że chyba materiał tak?
    Ostatnio edytowane przez villemko ; 11-06-2013 o 13:04 Powód: dokładka

  19. #619
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    villemko dokładnie to,
    pamiętam, że to była nasza naj pielucha, która nigdy nie zawiodła i zazwyczaj ubieraliśmy ją na nocki.
    AIO to rodzaj pieluszki, BumGenius-nazwa firmy, to masz wszystko w jednym, a to aio bumgeniusa jest o tyle fajne, że masz wszyty wkład chłonny i do tego jeszcze kieszonkę do której możesz dołożyć dodatkowy wkład żeby zwiększyć chłonność. Pieluszka ma już otulacz więc nic na nią nie musisz zakładać. Taki wielorazowy pampek. Bo po zesikaniu wszystko idzie do prania. Jedyny minus to dłużej schnie, ale jak się wywinie na drugą stronę to nie jest najgorzej. Z resztą co tam długie czekanie, w zamian za przespaną noc

  20. #620
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,283

    Domyślnie

    A ktoś ma porównanie aio bumgenius i aio teeny fit czy easy fit tots botsa?
    Bo w różnych wątkach zachwalają jedne i drugie
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •