Strona 24 z 84 PierwszyPierwszy ... 1416171819202122232425262728293031323474 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #461
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bozenka151 Zobacz posta
    A ja po przeczytaniu tysiąca stron i tak ciągle nie ogarniam do końca hi hi
    Ale jestem pozytywnie nastawiona
    Moja córcia przyjdzie na świat 17 marcawiec mam jeszcze troszkę czasu na skompletowanie pieluszek.

    Wyciągając wnioski z doświadczeń innych mam pieluchujących wielo zakupiłam:
    tetrę (mam dużo bo sporo od siostry dostałam - takiej sklepowej cieńszej i lux),
    kilka pieluszek flanelowych, kilka muślinów i ręczników z ikea na jeden sik 30x50 i 30x30,
    otulacze (bambino mio 0-5 -3 szt,bum genius 0-5, modern baby 0-9, otulacz od jednej z mam szyjących 0-6, tommee tippee 4-7- 2 szt,)
    i w trakcje kupowania otulacz wełniany (od forumki)
    kilka formowanek (bawełnianych i welurkowych z bazarku i od jednej z mam szyjących) i kieszonkę noworodkowa.
    Mam także trochę wkładów noworodkowych do otulacza.
    Zastanawiam się nad dokupieniem paru sztuk tetry bambusowej, prefordów i jakiś wkładów ciut chłonniejszych.
    Doradźcie proszę co jeszcze?

    A jak łapę jakieś wątpliwości to mąż mnie wspiera chyba się bardziej nakręcił niż ja he he
    prefoldy bym sobie darowała, bo jednak jak sie złozy na 3 to troche na plecach jest, lepsza bedzie tetra bambusowa, moja miłość

    a wkłady to oczywiście bambusowe, od Kokosi(fajne sa te składane na 3) albo ecodidi
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  2. #462
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    ewaibartek a używałaś może wkładów kokosi tych małych bambusowych ? Zastanawiam się czy dokupić teraz kilka większych - pojedynczych, czy lepiej te składane na 3.
    (Chociaż chyba najpierw musze przeliczyć ile mam już na stanie, bo zaczynam przesadzać ze wszystkim).
    I może ktoś doradzi, czy wkłady mikrofibrowe są dobre dla noworodka ? Tzn wydają się duże, ale może jakoś je podwijać ?

  3. #463
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    mam taki wkład składany na 3, jest bardzo miękki i fajny dlatego ze jest prostokatem, jak złożysz z jednej strony to jest krotszy i fajny dla maluszka a jak z drugiej to dla starszaka
    myślę,że już bym inwestowała a takie, chyba sie bardziej opłaca i potem jako dzienny spokojnie starczy, jak dołożysz jakąś wkładkę to i może na noc

    edit . tych 33x33? mam takie od Demony, za bardzo chlonne to nie sa, raczej jako mały dodatek dla noworodka
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  4. #464
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    te 33x33 nawet cudowne będą do wycierania buźki czy tulenia, nie żałuje,że je kupiłam.
    Chyba pomyślę nad tymi wkładami składanymi, te pojedyncze też fajne, ale jednak na krócej starczą, ewentualnie kilka ręczniczków bambusowych kokosi, ale to chyba wszystko zostawie na ostatnią chwile, jak mi wszystko dojdzie i będę wiedziała, czy w ogóle potrzebuje jeszcze

  5. #465
    Chustomanka Awatar Atorianna
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    563

    Domyślnie

    ja dla malenstwa polecam wkłady z male m, rozmiar s. mi jeszcze sluza - i jeszcze pewnie z 2 miesiace dadza rade.

  6. #466
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    a ktoras z was uzywala moze aio noworodkowych?
    C.03.06.2008,L. 04.07.2009,O.04.09.2012

  7. #467
    Chustomanka Awatar do__ti
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    618

    Domyślnie

    jak was czytam
    to mi szczęka opada
    ja tam nie ogarniam tego wielo
    potrzebuje chyba doradce pieluszkowego
    ale zakupiłam kilka otulaczy i będziemy podchodzić po raz 4
    jak się nie sprawdzi to może przy drugim się skuszę, albo i nie
    http://chusty.info/forum/showthread....nka-dziecięce... wymianka
    http://melodia-tomik.blogspot.com/ A poezja niech brzmi jak melodia, poezja i nie tylko, bo życie jest poezją...

  8. #468
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,900

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez farfallina_07 Zobacz posta
    a ktoras z was uzywala moze aio noworodkowych?
    tak, używałam IB AIO i swoje AIO handmade i jakieś jeszcze ale zapomniałam
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  9. #469
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez do__ti Zobacz posta
    jak was czytam
    to mi szczęka opada
    ja tam nie ogarniam tego wielo
    potrzebuje chyba doradce pieluszkowego
    ale zakupiłam kilka otulaczy i będziemy podchodzić po raz 4
    jak się nie sprawdzi to może przy drugim się skuszę, albo i nie
    Chyba najlepszym "przewodnikiem" jest forum.
    Ja podczas bezsennych nocek wertowałam od deski do deski, czy to wpisywałam kluczowe słowa w wyszukiwarkę, leciałam po kolei tematy, czy siedziałam w recenzjach i tak powolutku zaczełam wszystko ogarniać, poznawać i poznawać.
    Nie wiem jak to się sprawdzi w praktyce, ale wiem,że teorię mam "obcykaną"

    No i myślę, choćby czytając przygody i podejścia innych,że jednak warto na początek mieć różne rodzaje i firmy pieluszek,żeby dobrać ten odpowiedni

  10. #470
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,900

    Domyślnie

    aha, miałam jeszcze AIO Bambinex, ale nie polecam przy chłopcu
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  11. #471
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    tak, używałam IB AIO i swoje AIO handmade i jakieś jeszcze ale zapomniałam
    a szylas z jakiegos konkretnego wykroju moze?
    C.03.06.2008,L. 04.07.2009,O.04.09.2012

  12. #472
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    Ja miałam dwa rodzaje AIO - Bumgenius, który był rewelacyjny, ładnie leżał, szybko wysychał i nic nie trzeba było przy nim majstrować, i Teeny Fit, które mnie troszeczkę rozczarowały poza jedną pieluszką z nowej generacji (mniej przecieków, ładnie się dopierała i szybciej schła).
    Witek 2012

  13. #473
    Chustomanka Awatar do__ti
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    618

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kali Zobacz posta
    Chyba najlepszym "przewodnikiem" jest forum.
    Ja podczas bezsennych nocek wertowałam od deski do deski, czy to wpisywałam kluczowe słowa w wyszukiwarkę, leciałam po kolei tematy, czy siedziałam w recenzjach i tak powolutku zaczełam wszystko ogarniać, poznawać i poznawać.
    Nie wiem jak to się sprawdzi w praktyce, ale wiem,że teorię mam "obcykaną"

    No i myślę, choćby czytając przygody i podejścia innych,że jednak warto na początek mieć różne rodzaje i firmy pieluszek,żeby dobrać ten odpowiedni
    mi brakuje czasu i cierpliwości do czytania i przeglądania
    http://chusty.info/forum/showthread....nka-dziecięce... wymianka
    http://melodia-tomik.blogspot.com/ A poezja niech brzmi jak melodia, poezja i nie tylko, bo życie jest poezją...

  14. #474

    Domyślnie

    Prosze o rade co zrobic z odparzoną pupa mały drze sie w niebogłosy pupa wygląda strasznie i nic nie pomaga jutro dzwonie do pediatry a wszystko zaczełosie po użyciu wkładki sucha pupa od babyetty i co ja zrobiłam mojemu dziecku płakac mi sie chce

  15. #475
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mikakrolikowa Zobacz posta
    Prosze o rade co zrobic z odparzoną pupa mały drze sie w niebogłosy pupa wygląda strasznie i nic nie pomaga jutro dzwonie do pediatry a wszystko zaczełosie po użyciu wkładki sucha pupa od babyetty i co ja zrobiłam mojemu dziecku płakac mi sie chce
    próbowałaś zasypywać pupkę mąką ziemniaczaną ? Jeśli nie to spróbuj i wietrz jak najwięcej. Możesz też smarować innym kremem niż stosujesz zazwyczaj - polecałam już w innym watkumBubchen specjalny krem na odparzenia u nas pomógł, gdy inne kremy i maści nie dawały rady

  16. #476

    Domyślnie

    Wietrze uzywam pudru od wczoraj i kupilismy bepanten teraz smaruje nim na zmiane z wczesniejszym bo jest z cynkiem czyto odparzenie oznacza koniec z wielo niechciałabym bardzo ale to chyba byłjednak efekt tej wkładki a mam kupione kilka kieszonek ktore czekaja az may dorosnie do nich i chyba wywaliłam pieniądze w błoto

  17. #477
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    odparzona pupa nie musi oznaczać koniec z wielo....dlaczego w sumie miało by to być równoznaczne?
    u nas własnie wielo działa cuda na odparzenia, ale ja używam tetry i muślinów. może do polaru maleństwo musi dorosnąć? albo spróbuj z samą tetrą i mąką ziemniaczaną? to na serio działa cuda. często zmieniaj, myj samą wodą (ja to robię pod kranem ) i wietrz.
    kremy się u nas nie sprawdzają.
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  18. #478

    Domyślnie

    wiem jak pupka sie zagoi to farmowankaplus otulacz pujda w ruch ale obawiam sie o kieszonki ktore kupiłam w zasadzie spróbuje jak pupka bedzie ładna bo jeszcze podejrzewam proszek ale mniej i musze cos wyeliminować
    a do wielo tak na codzień pudru czy maki mogeuzywac nie zmniejsza to chłonosci ewentualnie bepanthen on nie jestr taki tepy jak inne kremy na pupę

  19. #479
    Chustomanka Awatar do__ti
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    618

    Domyślnie

    kieszonki zawsze będziesz mogła sprzedać na bazarku


    ja zakupiłam kilka otulaczy i podchodzę do wielo po raz 4
    OSTATNI
    http://chusty.info/forum/showthread....nka-dziecięce... wymianka
    http://melodia-tomik.blogspot.com/ A poezja niech brzmi jak melodia, poezja i nie tylko, bo życie jest poezją...

  20. #480
    Chustonoszka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    76

    Domyślnie

    Dziewczyny czytam ten wątek i inne z tego działu i widzę, że mało króra stosuje kieszonki. Ja chciałam zacząć pieluchować wilo i kupiłam parę kieszonek poużywałam i je polubiłam, nic nie przecieka, mnie obciska, pupa zgrabna, nie odpażona, sucha i nie rozumiem dlaczego są tak małom popularne. Czy jest w tym jakiś haczyk? Bo dokupiła bym sobie więcej.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •