Strona 33 z 84 PierwszyPierwszy ... 2325262728293031323334353637383940414383 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 641 do 660 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #641
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta
    Ręczniczki bambusowe KoKoSi
    i te składane też super, ale na razie mam za mało, więc są głównie na wyjścia

  2. #642
    Chustomanka Awatar RoxieSTB
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    staffordshire
    Posty
    668

    Domyślnie

    A miała któraś z was może pieluchy little lamb osfa? Bo jest teraz super promocja. Ale nie wiem czy nie będą na razie za wielkie i lepiej wziąć po prostu size 1.

  3. #643
    Chusteryczka Awatar taniuka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    2,969

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    Kali właśnie mi przypomniałaś, o bumgeniusowych aio i też je bardzo lubiłam
    Cytat Zamieszczone przez ewaibartek Zobacz posta
    taaaa BG AIO najlepsze
    piszą, że BG AIO jest do 5,5 kg, czy wg Was rzeczywiście tak jest? Jak dziecko waży 4800, warto kupować? OS są jeszcze za duże, a potrzebuję coś bardziej chłonnego niż tetrai prefold, żeby założyć na czas drzemki czy do chusty

    ewentualnie może coś innego polecacie?
    marzec 2010 i kwiecień 2013

  4. #644
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez taniuka Zobacz posta
    piszą, że BG AIO jest do 5,5 kg, czy wg Was rzeczywiście tak jest? Jak dziecko waży 4800, warto kupować? OS są jeszcze za duże, a potrzebuję coś bardziej chłonnego niż tetrai prefold, żeby założyć na czas drzemki czy do chusty

    ewentualnie może coś innego polecacie?
    faktycznie jest do 5,5
    Polecam wkłady składane kokosi lub też kokosi ręczniczki nasze ukochane, super chłoną i powoli chce wymieniać wszystko inne własnie na to

  5. #645
    Chustonówka Awatar aga.gwa
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Łomianki
    Posty
    20

    Domyślnie

    W formowankach nie mam dużego doświadczenia ale na małej pupie dobrze leży otulacz bambino mio z prefoldem lub pieluchy aio jak bumgenius noworodkowy, Tots Bots teeny fit czy grovia

  6. #646
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    A jeśli chodzi o tanie pieluchowanie noworodka... jak myślicie, czy warto np. samej uszyć prefoldy (widziałam w necie proste wzory nawet dla bardzo początkujących szyjących), czy też nie ma to dużego sensu i lepiej po prostu używać taniej tetry w mniejszym rozmiarze składanej w prostokąt?

  7. #647
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,229

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mist Zobacz posta
    A jeśli chodzi o tanie pieluchowanie noworodka... jak myślicie, czy warto np. samej uszyć prefoldy (widziałam w necie proste wzory nawet dla bardzo początkujących szyjących), czy też nie ma to dużego sensu i lepiej po prostu używać taniej tetry w mniejszym rozmiarze składanej w prostokąt?
    myślę, że warto mieć na początek kilka prefoldów- u mnie sprawdzały się na dłuższe drzemki i na noc

  8. #648
    Chustomanka Awatar villemko
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    100lica
    Posty
    700

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mist Zobacz posta
    A jeśli chodzi o tanie pieluchowanie noworodka... jak myślicie, czy warto np. samej uszyć prefoldy (widziałam w necie proste wzory nawet dla bardzo początkujących szyjących), czy też nie ma to dużego sensu i lepiej po prostu używać taniej tetry w mniejszym rozmiarze składanej w prostokąt?
    Poprosze o linka ))

  9. #649
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Villemko, np. takie


    http://youre-sew-crafty.blogspot.com...-prefolds.html - zwykły prefold składany z kilku warstw

    http://www.diaperswappers.com/forum/...d.php?t=595293 - jw.

    http://webpages.charter.net/rhamley/...iapertext1.htm - w środku z wszytą wkładką

    http://fernandfaerie.com/sewing_prefolds.html - z T-shirta


    A w ogóle z czego najlepiej robić takie prefoldy? Z flaneli, tetry kupowanej na metry, z czegoś jeszcze innego?
    Ostatnio edytowane przez mist ; 01-07-2013 o 11:38

  10. #650
    Chustomanka Awatar villemko
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    100lica
    Posty
    700

    Domyślnie

    Dzięki oj ja niestety nie wiem
    Dzisiaj założyłam dzieciaczkowi kieszonkę z wkładką bambusową - (zmobilizowałam się by przejść na wielo bo synek ma takie jakby obtarcia w paru miejscach - czerwone placki, najpierw było jedno teraz są cztery wrrr i już mam dosyć pampersów) wszystko fajnie pupka sucha ( tego sie najbardziej bałam że będzie miał mokro) - ale niestety z kieszonki wypłynęło i trzeba było przebierać,a chyba zapięłam na maksa

  11. #651
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Wlasnie kupilam okazyjnie na allegro flanele pieluchowa 6m, zobaczymy co z tego wyjdzie

  12. #652
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    19

    Domyślnie

    Fajnie, że się tak wcześnie zaczęłaś przygotowywać. Ja już na finiszu, a ciągle mam wrażenie, że za mały stosik mam zgromadzony

  13. #653
    Chustonówka Awatar lucysia
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    okolice Sochaczewa
    Posty
    49

    Domyślnie

    Kurcze gdzieś zadawałam to pytanie,ale nie moge znaleźć.Powtórzę się więc.

    Zakupiłam ręczniczki muślinowe w Ikea,mam w związku z tym pytanie:czy cięłyście na mniejsze?Chodzi mi o to żeby były dla noworodka,a wydaje mi się że tak jak są,są za duże.
    Z góry dzięki za odpowiedź.

  14. #654
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lucysia Zobacz posta
    Kurcze gdzieś zadawałam to pytanie,ale nie moge znaleźć.Powtórzę się więc.

    Zakupiłam ręczniczki muślinowe w Ikea,mam w związku z tym pytanie:czy cięłyście na mniejsze?Chodzi mi o to żeby były dla noworodka,a wydaje mi się że tak jak są,są za duże.
    Z góry dzięki za odpowiedź.
    Szkoda je niszczyć... Lepiej na początek używać tych tanich ręczników po 1zł z Ikea


  15. #655
    Chusteryczka Awatar taniuka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    2,969

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kali Zobacz posta
    faktycznie jest do 5,5
    Polecam wkłady składane kokosi lub też kokosi ręczniczki nasze ukochane, super chłoną i powoli chce wymieniać wszystko inne własnie na to
    a nie sztywnieją po praniu? nie robią się szorstkie?

    Cytat Zamieszczone przez Mama Lili Zobacz posta
    Szkoda je niszczyć... Lepiej na początek używać tych tanich ręczników po 1zł z Ikea
    te tanie ręczniki są super jako wkład do kieszonki, ale nie do kontaktu z pupą, po praniu robią się szorstkie
    marzec 2010 i kwiecień 2013

  16. #656
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Wystarczy je przed użyciem rozetrzeć w dłoniach - u nas było wtedy ok


  17. #657
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    wschód W-wy
    Posty
    363

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joasia Zobacz posta
    a co to takiego ta ceratka szwedzka?
    Ceratki higieniczne np. akuku.
    Przepraszam, ale byliśmy długo w szpitalu brrr.
    W szpitalu tylko pampki ok. 15 szt dziennie
    I nadal uważam, że 15 szt tetry to lepiej niż 15 wkładów i 15 kieszonek bo mniej prania i szybciej schnie niż najlepsze aio itp. a do każdego siku była kupka, albo przynajmniej kleksik i jak nie zmienisz od razu to odparza się skóra.
    Banda czworga '97,'99,'06,'13 kropka tutaj

  18. #658
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez taniuka Zobacz posta
    a nie sztywnieją po praniu? nie robią się szorstkie?



    te tanie ręczniki są super jako wkład do kieszonki, ale nie do kontaktu z pupą, po praniu robią się szorstkie
    ja po praniu mocne je strzepuje i jak na razie nie są szorskie, nie drapią za to chłonność mają świetną, myślę,że starczą na na dłuuuugoo
    Zwykłe ręczniczki ikea nawet do kieszonki wytrzymują u nas chwile i zaraz przeciek

  19. #659
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez taniuka Zobacz posta
    te tanie ręczniki są super jako wkład do kieszonki, ale nie do kontaktu z pupą, po praniu robią się szorstkie
    Potwierdzam, my mamy twardą wodę i ręczniczki są niezbyt przyjemne, bardzo szybko stwardniały, do tego stopnia, że zostają odciski tej frotki na skórze . Wymiętoszenie w rękach trochę pomaga. Ale ja je i tak lubię, dwa ręczniczki do kieszonki nieźle dają radę, ale najczęściej dorzucam je jako uzupełnienie wkładu pod otulacz albo do kieszonki.
    Ostatnio edytowane przez larwunia ; 08-07-2013 o 12:42 Powód: literówka
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  20. #660
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    19

    Domyślnie

    Dziewczyny obkupiłam się w tetrę i muśliny, bo wiele osób chwili je sobie przy noworodku, ale jak założyłam mojemu 3,3 kg malcowi to szybko ściągałam bo taki odwłok się zrobił Od ilu kg tak na oko powinna dobrze leżeć ?

    Trochę się podłamałam bo przy moim szczupaku nawet otulacz IV nb wydaje się ogromny (w połączeniu z prefoldem lub formowanką).

    Co mogę przy takim malcu wypróbować, żeby zgrabnie leżało?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •