Strona 63 z 84 PierwszyPierwszy ... 1353555657585960616263646566676869707173 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,241 do 1,260 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #1241
    Chustomanka Awatar Jagna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1,430

    Domyślnie

    Dokładnie.
    Poza tym teraz mam dziewczynkę i o ile chłopiec zasikiwał przód raczej, więc nie dociskało się to do skóry siłą rzeczy to młoda zasikuje tył i leży na nim całym ciałem.
    Marzenia się spełniają www.ogrodymuzyki.pl

    Mój Franio Chuścioszek 08 maja 2010 i Laura Marianna 12 kwietnia 2015


  2. #1242
    Chustomanka Awatar Krypto
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,246

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jagna Zobacz posta
    Dokładnie.
    Poza tym teraz mam dziewczynkę i o ile chłopiec zasikiwał przód raczej, więc nie dociskało się to do skóry siłą rzeczy to młoda zasikuje tył i leży na nim całym ciałem.
    Właśnie to odkryłam. Mała moczy pieluchę z tyłu, a z przodu jest sucha. Niestety, jak szyłam pieluszki noworodkowe, to nie znałam płci dziecka, więc
    więcej warstw chłonnych dawałam z przodu. W otulaczach polarkowych też wzmocnienie wszywałam z przodu, no i teraz mam dziecko często przemoczone...
    Artur 2013, Aurelia 2015, Laura 2020, ​Olimpia 2022.

  3. #1243
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    A moje obie dziewczyny są sikające do przodu i pielucha z tyłu najczęściej sucha. Także nawet jak zna się płeć to nie zawsze to pomaga w wyborze pieluch


  4. #1244
    Chustomanka Awatar Jagna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1,430

    Domyślnie

    problem się zniweluje, jak przestaną li wyłącznie leżeć
    ale to już nie będzie pieluchowanie noworodka
    Marzenia się spełniają www.ogrodymuzyki.pl

    Mój Franio Chuścioszek 08 maja 2010 i Laura Marianna 12 kwietnia 2015


  5. #1245
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    ok.Wrocławia
    Posty
    4

    Domyślnie

    Przeszperałam całe forum i cały internet. Podpytałam doświadczone mamy.
    Dobrze, że jeszcze przed ciążą wiedziałam co nie co o wielopieluszkowaniu.
    Teraz w ciąży cieszę się, że zaczęłam zbierać powoli swoje zapasy :
    Mój dzidzuch urodzi się z końcem/początkiem roku jak mu się zachce wyjść

    Doszłam do wniosku, że pieluchowanie noworodka to metoda prób i błędów wszystkiego trzeba spróbować.
    Na pewno nie chce mojej malutkiej dupinki kisić w pampku ( wiadomo do szpitala na smółkę będę miała)
    W sumie w pampkach zdarzają się niespodzianki, siostry synek przy każdej kupie miał narobione po pachy i do przebrania a przecieki nocne były codziennie.

    Ja chyba zdecyduje się na wszystko po trochu,
    Mam tak
    2 otulacze S pupuś (chinki)
    2 otulacze S kokosi ( nie wiem czy newborn kupić ?0)
    3 kieszonki noworodkowe pupuś ( na próbę)
    Wkłady bambusowe 4szt, mikrofibra4szt

    Planuje kupić
    1 otulacz bambino mio
    5szt. Perfold newborn kikko
    10szt Perflod inflant kikko
    30 szt tetry i właśnie tu jest szkopuł
    3 otulacze od jednej z Forumowiczek na próbę
    10 sztuk ręczniczków ikea

    reszta już będzie kupowana OS bo wiadomo malutka dupinka rośnie
    Trochę kieszonek trochę otulaczy a z wkłądami chyba będę eksperymentować
    Bo czytałam, że jeden strony zwykła cieniutka tetra z allegro ok a jedni piszą, że nie.
    Grubsza zrobi kuper a cieńka będzie po jednym siku przeciekać.

    Może warto kupić lepszą grubszą i spróbować ją zmniejszyć samemu ?

    Jaką tetrę polecacie dla noworodka

  6. #1246
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Zależy od wielkości tegoż noworodka. Ja z powodzeniem używałam kikko 70x70, ona z tych grubszych jest.
    Moje dziecko wazylo 3600 po urodzeniu.
    J.2014 i E.2016

  7. #1247
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witajcie dziewczyny mize mi cos podpowiecie - jeszcze zanim moja dzidzia wyskoczyla to bylam nastawiona mega na wielo.
    Ogolnie mam otukacze bambino mio do 5kg i wkladam prefoldy te najmniejsze i wkladke polarowa a pupa jest mam wrazenie ogromnai wydaje mi sie ze jak lezy na pleckach to ja uciska ci nieco.Wielo stosowalam od 2200g potem przy 3400g.
    Uzywalam kieszinek ecodidi i kokosi takich malych i przeciekaly.
    Jedynie co mi sie sprawdza to otulacze milowia i ich wkladyalepilam tylko na probe 2 szt. Bo drogie. Nakuoilam duzo prefoldow ale mam wrazenie ze na tych pleckach ma niewygodnie. I tak kaxdy otulacz ma inna szerokosc - kokosi szersze niz milovia i mam wrazenie ze trzeba bybylo miec do konkretnego otulacz konkretny wklad.
    A moze nie mam wsparcia bo wszyscy wkolo zaskoczeni ze ja taki system chce pieluchowania. Maz ich nie uzywa tylko ja, mama mi mowi zebym pampki uzywala tymbardziej ze nie sa drogie. Eh a ja zniechecona ich bie uzywam :/

  8. #1248
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    Ewis głowa do góry! Gwarantuję Ci,że co druga mama tak miała jak Ty ja również,gdy pieluchowałam noworodka od 3 dnia życia to po kilkunastu dniach walki z przeciekami i moimi niewydarzonymi pieluszkami stwierdziłam,że odpuszczam,ale dzieć rósł,pieluszki zaczynały bardziej pasować na pupcię,ja w międzyczasie wymieniłam swój stosik i było coraz lepiej przyznaję,że używałam pampersów na początku jak już miałam dość mokrych ciuszków,nie dawałam rady,chyba bardziej psychicznie Nie używałam prefoldów,tylko płaskie wkłady,cieniutkie,również wydawało mi się ,że dziecko ma niewygodnie - sama nie chciałabym na czymś tak grubym leżeć. Kieszonek nie używałam na początku bo nie widziałam sensu za bardzo,tylko otulacze i wkłady
    Moja mama róznież była sceptycznie nastawiona do wielo a teraz nie moze wyjść z podziwu jaki to wspaniały wynalazek i sama zakłada Małej pieluszki

  9. #1249
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    jeśli chodzi o rozmiary otulaczy i wkładów do nich to fakt,że są różne różniste,ja stosowałam Milovię S i wkłady z Bumgeniusa te cienkie i krótkie,ale miałam też stos ręczniczków ikea,są bardzo tanie, a praktyczne i cienkie. Na to dawałam polarek i już,Mała miała naprawdę wygodnie,bardzo mi na tym zależało.

    Otulacze Mio z tego co wiem są bardzoo fajne przy małych bobasach,sama nie stosowałam,ale dziewczyny je chwaliły,możesz spróbować używać ich z tetrą lub flanelką albo właśnie tymi ręcznikami z Ikei.

  10. #1250
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ewis Zobacz posta
    Witajcie dziewczyny mize mi cos podpowiecie - jeszcze zanim moja dzidzia wyskoczyla to bylam nastawiona mega na wielo.
    Ogolnie mam otukacze bambino mio do 5kg i wkladam prefoldy te najmniejsze i wkladke polarowa a pupa jest mam wrazenie ogromnai wydaje mi sie ze jak lezy na pleckach to ja uciska ci nieco.Wielo stosowalam od 2200g potem przy 3400g.
    Uzywalam kieszinek ecodidi i kokosi takich malych i przeciekaly.
    Jedynie co mi sie sprawdza to otulacze milowia i ich wkladyalepilam tylko na probe 2 szt. Bo drogie. Nakuoilam duzo prefoldow ale mam wrazenie ze na tych pleckach ma niewygodnie. I tak kaxdy otulacz ma inna szerokosc - kokosi szersze niz milovia i mam wrazenie ze trzeba bybylo miec do konkretnego otulacz konkretny wklad.
    A moze nie mam wsparcia bo wszyscy wkolo zaskoczeni ze ja taki system chce pieluchowania. Maz ich nie uzywa tylko ja, mama mi mowi zebym pampki uzywala tymbardziej ze nie sa drogie. Eh a ja zniechecona ich bie uzywam :/
    Brak wsparcia może zniechęcić do wszystkiego także nie dziwi mnie, że Ci ciężko. Ja uźywałam pray synku wielo od 5 dnia życia, głównie tetry, ale też prefoldów. I nie wspominam jakoś żeby miał pupę gigantyczną. Na pewno jest większa niż w jednorazówce, no ale tego się nie da uniknąć. Myślę, że po prostu się trzeba przestawić na to, że wielo zajmują więcej miejsca
    co do przecieków to są irytujące owszem. U nas pierwsze tygodnie to była zmiana ciuszków przy kaźdej zmianie pieluchy ale potem jakos minęło i nadal Grubcio na wielo,a ma20 miesięcy. Głowa do góry!


  11. #1251
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    26

    Domyślnie

    Dzieki dzieeczyny - na.ta chwile stosuje system mieszany - w domu wielo, a na spacery, do lekarza i na noc pampki.
    Jestem zachwycona otulaczami milovi i ich wkladami ale wklady od nich mam tylki dwa a reszta prefoldy i rozne inne jakie kupowalam na probe.
    Co ile przewijacie maluchy?
    Wczoraj probowalam.formowanke.lolipop czy jakos.tak sie nazywa i otulacz z kokosi + wklaka.polarowaak na 4 godziny to przecieku nie bylo nie chcialam mlodej trz
    ymac dluzej i juz pozniej zalozylam pampka.
    Mam problem z kieszontak jak. kami wszystkie mi sie robia mokre. Moze zatluszczone sa ale taki egzemplarz dzidzi?

  12. #1252
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ewis Zobacz posta
    Dzieki dzieeczyny - na.ta chwile stosuje system mieszany - w domu wielo, a na spacery, do lekarza i na noc pampki.
    Jestem zachwycona otulaczami milovi i ich wkladami ale wklady od nich mam tylki dwa a reszta prefoldy i rozne inne jakie kupowalam na probe.
    Co ile przewijacie maluchy?
    Wczoraj probowalam.formowanke.lolipop czy jakos.tak sie nazywa i otulacz z kokosi + wklaka.polarowaak na 4 godziny to przecieku nie bylo nie chcialam mlodej trz
    ymac dluzej i juz pozniej zalozylam pampka.
    Mam problem z kieszontak jak. kami wszystkie mi sie robia mokre. Moze zatluszczone sa ale taki egzemplarz dzidzi?
    A kieszonki masz S czy One Size? Mi kieszonki przy takim maluchu zupełnie się nie sprawdzały,wszystkie mi przeciekaly,no,ale ja miałam kieszonki One Size.. a są wogóle kieszonki S? jesli masz One Size'y to proponuję odłożyć je na półkę i trochę poczekać,aż Dzieć podrośnie. A wiesz,przyszło mi jeszcze do głowy,że może spróbowałabyś używać gatek wełnianych? są tanie,a ładnie trzymają i przy małych dzieciach łatwiej jest uniknąć przecieków bo okrywają nózki. Polecam też otulacze wełniane. Próbowałaś wełny?
    Formowanki,jak najbardziej się sprawdzajązwłaszcza na nocki.

    Tak jak pisała Kornflejka początki z wielo bywają trudne (myślę,że u zdecydowanej większości mam), a potem już jest tylko lepiej, jesli Ci tak wygodniej to stosuj na razie system mieszany,ja też tak robiłam jak już miałam dość ciągłych przecieków.

  13. #1253
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    26

    Domyślnie

    Lauren - kieszonki am 2 w rozmiarze S z ekodidi i kokosi kupilam je z bazarku - dziewczyny uzywaly je na wyjscia i ja tez tak chcialam ale co sprobowalam w domu to mokre - moze jakies namaczamie albo cis musze zrobic. Kuoilam nowa chinke z polarku w rozmiarze one size i tez mokra
    Mloda teraz ma 4,6kg i zaraz kieszonki zrobia mi sie za male i jakos mnie nie przekonaly a tak zie zapowiadalo prosto :/
    Welenki nie mam. Hm moj maz.jak uslyszal ile juz kasy dalam na te pieluchy to nie jest zachwycony.
    Mam 2 formowanki nie wiem chyba z bambusa.
    3 otulacze z bambino mio ale do 5 kg i juz ja obciskaja
    Otulacz kokosi S i 2 otulacze z milovi w rozmiarze s.

    Musze sprobowac tej welny poszukam.na.bazark.
    Przepraszam.za bledy ale pisze z tel. I jak chce cos poprawic to kursor mi sie przestawia :/

  14. #1254
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    49

    Domyślnie

    Jak ma być tanio to ją polecam nabyć tak z 6 używanych otulaczy OS i z 20 pieluchy terenowych podwójnie tkanych (coś ok 3.50 na aleegro). Po domu na dzień powinno starczyć. Szybko schnie.

  15. #1255
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Ewis, system mieszany to mega osiągnięcie moim zdaniem!! Gratki!!
    odnośnie kieszonek - u nas też praeciekały. Odtłuściłam i nawymyślałam, a ostatecznie okazało się, że nie umiałam dobrze wkładów dopasować plus dzieciak był za mały na te co miałam. Spróbuj może tetry z otulaczami tymi co masz?


  16. #1256
    Chustofanka Awatar olalen
    Dołączył
    May 2015
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    152

    Domyślnie

    Tak jak pisała Lauren, też polecam wełnę dla takiego maluszka (szczególnie gatki). Do tego najtańsza tetra spięta snappi i masz małe ryzyko przecieków Formowankę Lollipop, którą masz, bardzo polecam, moja ma ponad 6 miesięcy i ciągle u nas w użyciu rozmiar 1.

  17. #1257
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    A ja akurat gatek dla malucha nie polecam. Przy starszym dzieciu mi się sprawdzały ale jak maluchowi co chwilę trzeba było je ściągać i zakładać ponownie to miałam dosyć gimnastyki. Zdecydowanie otulacze przy noworodkach i małych niemowlakach polecam


  18. #1258
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    A ja akurat gatek dla malucha nie polecam. Przy starszym dzieciu mi się sprawdzały ale jak maluchowi co chwilę trzeba było je ściągać i zakładać ponownie to miałam dosyć gimnastyki. Zdecydowanie otulacze przy noworodkach i małych niemowlakach polecam
    tak,zgodzę się ,że z gatkami jest trochę zachodu,ale na noc i na spacery są super za otulaczami też murem stoję kieszonki jakoś do mnie nie przemawiają przy tak małym dziecku.

    Ewis a nie myslałaś o używanych pieluszkach,tak jak dziewczyny pisały? na bazarku jest dużo noworodkowych,są o wiele tańsze niż nowe,na pewno znajdziesz coś dla siebie

  19. #1259
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    34

    Domyślnie

    a powiedzcie mi proszę, pieluchy NB jak długo stosujemy, zanim przejdziemy na jakieś OS? Kupiłam kilka kieszonek OS na późniejszy okres, a teraz się zastanawiam co by kupić dla całkiem małego dziecka.
    Wielo zamierzam stosować od ok. 2 tygodnia życia.

    Myslałam, że na początek też kupię kieszonki, ale z tego, co widzę, to dla noworodków najbardziej polecane są otulacze + wkład (najczęściej widzę tetrę, wygodne to?*)

    *myślałam, że na początek bierzemy jakiś wkład, żeby dziecko nie czuło, że ma mokro? A przy tetrze, to od razu po siku chyba czuje, że ma mokro?

    Ile potrzebuję zestawów? Patrzyłam na domowa.tv to przy założeniu prania co 2 dzień wyszlo ok. 24-30 zestawów, rzeczywiście aż tyle?

    Nie ukrywam, że skłaniam się ku używkom, chyba napiszę na bazarku w dziale 'kupię', tylko muszę ogarnąć CO chcę rzeczywiście kupić..

  20. #1260

    Domyślnie

    Wszystko zależy od gabarytów dziecka. Moja córa była raczej dorodna i na OS zaczęłyśmy przechodzić jak miała ok. 6 tygodni, gdy miała 2 miesiące najmniejsze pieluszki (te, które idealnie leżały od pierwszych dni życia) były już definitywnie za małe. Kieszonki rzeczywiście lepiej sprawdzają się przy większym dziecku. Też widziałam wszędzie tetrę i nakupowałam straszne ilości, a zupełnie się z nią nie dogadałam. Najlepiej do otulaczy sprawdziły mi się wkłady Puppi i formowanki (bo kupka co chwilę i przy wkładzie od razu otulacz do wymiany, co też trzeba wziąć pod uwagę, że tych otulaczy przy noworodku idzie znacznie więcej, niż przy starszym dziecku). Kwestia sucho/mokro jest bardzo indywidualna, moja córa od zawsze ma mokro i nie zgłasza zastrzeżeń, a mam wrażenie, że dzięki temu lepiej idzie nocnikowanie. A zestawów chyba można mieć mniej, ja na pewno nie miałam aż tyle, ale jak brakło (zazwyczaj otulaczy) po prostu sięgałam po pampersa.





Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •