Strona 67 z 84 PierwszyPierwszy ... 1757596061626364656667686970717273747577 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,321 do 1,340 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #1321
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    21

    Domyślnie

    Ja to nawet snapi nie kupowalam, nie wiem czy slusznie czy nie ale pomyslalam, ze wlasnie otulacz i tak przytrzyma tetre

    Nemo, u mnie dalsi znajomi sa w szoku ze my bliznieta chcemy tak pieluchowac. Zreszta byliby w szoku jakby i jedno dziecko bysmy chcieli tak pieluchowac... Ale to nie wszyscy. Ci co nas lepiej znaja to mowia ze by sie zdziwili gdybysmy wybrali jednorazowki ale zaklady wsrod dalszych i tak ida hahahah

    - wysłane z TT -

  2. #1322
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Snapi używałam trochę przy pierwszym, ale to taka chudzina była, że przydawało się, no i zależy jak składałam. Teraz przy drugiej użyłam raz czy dwa, a ma już 4 miesiące
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  3. #1323
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    okolice Puław
    Posty
    470

    Domyślnie

    Hej! Też czekamy na styczniowego malucha. Napaliłam się na wielo, a im bliżej narodzin tym więcej mam obaw czy podołam Nikt mnie nie pyta jak będziemy pieluchować, bo przecież jednorazówka jest teraz taka oczywista Wie moja mama i szwagierka (używała tetrę przy dwójce dzieci). Reszta się dowie i zdziwi jak zobaczy.
    Dzięki Waszym radom planuję tetrę z allegro, otulacze wełniane, ręczniczki jak dojadą do nas przed narodzinami. Formowanki z bazarku, może HM z recyklingu, potem wkłady i zobaczymy co dalej, pod warunkiem że nie wymięknę

  4. #1324
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    21

    Domyślnie

    Agnieszka, ale tak na rozum, dlaczego mialabys wymieknac? Tez tak myslalam, a potem sama sobie dodalam: nasi rodzice mieli gorsze warunki, trzeba bylo sie nagotowac tetry etc.a dali rade. Nie bylo zreszta wyjscia hehe. Wiec skoro oni dali rade to i my tym bardziej (majac taki arsenal otulaczy i innych pieluch)

    Takie moje zdanie

    - wysłane z TT -

  5. #1325
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Agnieszka, ja nie wiedziałam przy pierwszym czy damy radę i mąż też, to on zaproponował - spróbujemy, zobaczymy. Z pozytywnym nastawieniem i na zasadzię - robię to bo chcę a nie muszę, przekonaliśmy się (zwłaszcza mąż), że wielo jest fajne.
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  6. #1326
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    U nas tetra w ogóle się nie sprawdziła dla noworodka. Za dużo jej było, a miałam różne rozmiary i gramatury.
    U nas absolutnym hitem były prefoldy i otulacze milvia s. Jako jedne z niewielu pasowały juz od maluszka i.. synek ma już 7 miesiący i 9,5 kg a one nadal są dobre!
    Moje dwa szczęścia

  7. #1327
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    567

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez len_a Zobacz posta
    U nas tetra w ogóle się nie sprawdziła dla noworodka. Za dużo jej było, a miałam różne rozmiary i gramatury.
    U nas absolutnym hitem były prefoldy i otulacze milvia s. Jako jedne z niewielu pasowały juz od maluszka i.. synek ma już 7 miesiący i 9,5 kg a one nadal są dobre!
    Ja też z tych u których tetra się nie sprawdziła, dla mnie to składanie, zawijanie dziecka i zawsze mi gdzieś wystawała z otulacza :/ I teraz myślę co robić, bo mam pieluchy tak od 5-6kg do końca. I teraz mam dylemat co zrobić na te 2-3 miesiące. Które formowanki są naprawdę malutkie i cieniutkie? Zależy mi na tym, żeby było jak najcieniej pod pupą, choćby kosztem częstszego przebierania.

  8. #1328
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    okolice Puław
    Posty
    470

    Domyślnie

    nanak, Alassea dzięki za dobre słowo!

  9. #1329
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    Figa ja miałam z kokosi i były ok. Z tym że ja zawsze ten wkład nie składałam na 3 tylko w taki trójkąt ze z przodu 3 warstwy a z tyłu rozłożony i tylko 1 warstwa.
    Moje dwa szczęścia

  10. #1330
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    567

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez len_a Zobacz posta
    Figa ja miałam z kokosi i były ok. Z tym że ja zawsze ten wkład nie składałam na 3 tylko w taki trójkąt ze z przodu 3 warstwy a z tyłu rozłożony i tylko 1 warstwa.

    dzięki wielkie mnie własnie przeraża duża pupa u takiego nowrodka (a przynajmniej tak miałam ostatnio).

  11. #1331
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    2

    Domyślnie

    jestem tu nowa i potrzebuje kilka rad
    chce pieluszkować wielorazowo .i dotychczas kupiłam w czasie ciąży 5 kieszonek bambams plus wkłady do nich , otulacze po sztuce pupus os i kokosi os . teraz kupiłam 2 otulacze milovi s i wkłady 5 wkładów weglowych, 3 smartlove z polarkiem i 6 z mikrofibrą

    co powinnam dokupić ?

  12. #1332
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    567

    Domyślnie

    Agawera nie wiem jak duże dziecko Ci się urodzi, ale ja poprzednio nie wystartowałam z wielo u noworodka, bo wszystkie OS, które miałam były wielkie :/ Teraz mam pieluchy tak na 5kg + i powoli zbieram wyprawkę dla noworodka.

  13. #1333
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    2

    Domyślnie

    Zosia ma 4.5 miesiąca wazy 5700 będzie szczupla
    Chodzi mi jake kupic badz dokupić wkladki

  14. #1334
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agawera Zobacz posta
    Zosia ma 4.5 miesiąca wazy 5700 będzie szczupla
    Chodzi mi jake kupic badz dokupić wkladki

    a tu o pieluszkowaniu noworodków
    najlepiej jak potestujesz różne rozwiązania - tak naprawdę nie wiadomo co się wam sprawdzi (może wkłady bambusowe, prefoldy, nawet tetra u niektórych jest super szczególnie jakaś lepsza (muśliny) )

  15. #1335
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    34

    Domyślnie

    Holi, dzięki, to nie kupuję snappi na razie

    Co do wielo, to u nas w sumie wie chyba tylko moja mama. Wśród znajomych to prawie nikt nie ma małych dzieci, a w rodzinie nie poruszamy tego tematu, bo tak jak któraś tu napisała 'jednorazówki są oczywiste' Wyobrażam sobie minę mojej teściowej i szwagierki

    Moja mama jest pozytywnie nastawiona, bo ona też nas na tetrze wychowała. Pampków miała dosłownie na sztuki - tylko na wyjścia i do lekarza, a i to oszczędnie.
    Miała już pralkę automatyczną, wiec to jej dużo ułatwiało, ale jej koleżanka np. prała we Frani.
    No i mama jest pod wrażeniem, że teraz są kieszonki, otulacze itp. Sama wspomina, że wtedy tylko tetra + jakaś taka 'siatka' na zewnątrz. Jeden sik i wszystko do wymiany - częste przecieki itp.

    Ale sama mówi, że powinnam dać radę. Mnie śmieszy jak ktoś mówi - o fuuuuj i z tą kupą?! No okej, a w pampkach to co, kupy nie ma? Tyłek nie jest do mycia? Nie śmierdzi?
    Jedyna różnica, że zawijam to w worek i wyrzucam (produkując miliony ton śmieci...). I pytania: jezu i będziesz to wszystko prała?
    Halo, nie ja - pralka! Ja mam automatyczne opóźnienie startu, b. często z tego korzystam. Ustawiam tak, żeby pranie skończyło się o 6 rano i sobie wieszam przed pracą, nie tracąc czasu na czekanie aż pralka wypierze jak wracam do domu

  16. #1336
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    21

    Domyślnie

    Liskova, moja mama prala wlasnie we Frani, a pampkow w ogole nie miala hehe i do tego wygotowywala pieluchy. Czyli standardowo kiedys. I tez jest za nami murem z tymi pieluchami wielo. Tym bardziej jak teraz sa otulacze, kieszonki, no multum rozwiazan. Plus nie trzeba robic tego wszystkiego co kiedys

    - wysłane z TT -

  17. #1337
    Chustonówka Awatar Szarotka
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    24

    Domyślnie

    Wpadłam powiedzieć, że u nas też wszyscy robili zakłady, ile wytrzymamy.
    Tymczasem mija nam 6 miesięcy i śmiało mogę powiedzieć, że kocham wielopieluchy (w połączeniu z NHN, bo wtedy kupy w nocniku, od urodzenia, i mniej prania jest)!
    Pieluszki wielorazowe są cudowne i uzależniające. Wcale nie jest trudno z nich korzystać, a z kupami jest wręcz łatwiej niż przy pampku.
    W pampersach kupy często wypływają na plecy. W wielorazowych tak się nie dzieje.

    Chciałam Wam polecić nowe wkłady konopne Puppi albo takie same od Wełniastych. Te długie (nie wiem, czy wolno linki wstawić). Są cieniutkie, miękkie, a fakt, że są długie, a cienkie, sprawia że można je sobie złożyć tak, żeby pasowały do pieluszki noworodkowej.
    Gdy mój synek się urodził, nie było jeszcze takich wkładów, ale teraz je mam i są super. Na pewno będą dobre dla noworodka. Ja swoje zostawię dla ewentualnego kolejnego dziecka.

  18. #1338
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2015
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    95

    Domyślnie

    Hej! dopiero czekam na dzidziusia do pieluchowania i powoli kompletuję pieluszkową wyprawkę...zaopatrzyłam się już w trochę OS na początek ale po przeczytaniu wątku doszłam do wniosku, że mniejsze rozmiary jednak będą niezbędne. Planuję dla noworodka używac głównie oulaczy z tetrą/muślinami z Ikea oraz szytymi przez siebie formowankami..na razie dobiłam do 10 ale mam jeszcze trochę czasu więc będę miała więcej. Małych otulaczy mam na razie 3 w rozmiarze s/xs kokosi. Planuje dokupić jeszcze jakiś bo 3 może być mało.Powiedzcie czy x/sx wystarczy od początku czy lepiej sie zaopatrzyć w NB? polecany jest też widze bambino mio do 5 kg..nie widziałam go na żywo i nie wiem czy ewentualnie kupić ten otulacz jeszcze? różni się wielkością od kokosi nb?

  19. #1339
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Wg mnie s/xs wystarczy, już nie musisz dokupować nb co do bambino mio nie pomogę, bo go nigdy w rękach nie miałam


  20. #1340
    Chusteryczka Awatar Nastusienka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Żyrardów
    Posty
    1,640

    Domyślnie

    Ja używałam BambinoMio, świetnie się sprawował. Ale ciężko mi porównać do kokosi,bo wtedy ich nie miałam
    Anielka 19.04 (*) Staś 13.12 Helenka 12.04

    Każde 60 sekund złości pozbawia nas minuty szczęścia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •