Strona 83 z 84 PierwszyPierwszy ... 337375767778798081828384 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,641 do 1,660 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #1641
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    85

    Domyślnie

    uroczy! masz talent

  2. #1642
    Chustofanka Awatar mama_maleństwa
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    170

    Domyślnie

    Czy ktoś potrafi mi porównać jak się mają do siebie rozmiarowo formowanki noworodkowe Kokosi i Wełniano mi ? Podobno NB od Kokosi są najmniejsze na rynku, czy te Wełniano mi są porównywalne rozmiarem do Kokosi S/XS ?

  3. #1643

    Domyślnie

    Czy naprawdę z tetry składanej i zapinanej snappi nie zdarzają się wycieki mlecznej kupki na otulacz?

  4. #1644
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gochamalgocha Zobacz posta
    Czy naprawdę z tetry składanej i zapinanej snappi nie zdarzają się wycieki mlecznej kupki na otulacz?
    Zdarzają się. Chyba nie ma takiej pieluszki, z której nie zdarzają się wycieki(łącznie z pampersami).

  5. #1645

    Domyślnie

    Hmmm podobno w formowankach nie ma przecieków kupki bokiem itd..... więc się zastanawiam czy warto wydać kasę na około 30 formowanek, czy męczyć się tetrą i wyciekami kupki bokiem na otulacz.... chodzi o wielopieluchowanie noworodka....

  6. #1646

    Domyślnie

    Rozwiązaniem pośrednim są prefoldy spinane snappi. Tanio jak tetra, a skutecznie jak w formowance przez tetrę zdarzało się, że kupka przesiąknęła.





  7. #1647

    Domyślnie

    aha dzięki

  8. #1648
    Chusteryczka Awatar eM.
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    2,438

    Domyślnie

    Przejrzałam większość tematów, niektóre dwa razy przeczytałam i mam taki mętlik w głowie, że już nic nie wiem. Pieluszki już mi się po nocach śnią

    Pomóżcie.
    Ogólnie z tego co wyczytałam to na początek najlepiej tetra/wkłady + otulacz, przynajmniej tak planuję Na nocki coś bardziej chłonnego, formowanki? jakieś wkłady? ewentualnie jednorazówki.

    Co nieco już kupiłam, teraz czekam aż przyjdzie No, ale nadal mam problem z wkładami.
    Jaką tetrę kupić na początek ewentualnie na późniejsze pieluchowanie? Jakie wkłady? Planuję kupić po kilka szt. prefoldów Kikko żółtych i kilka pomarańczowych. Myślę jeszcze o tej bawełnianej lux i może bambusowej, ale to pewnie kilka szt.
    Chciałam kupić jakąś zwykłą (czytać tańszą ) tetrę, ale nie wiem jaki rozmiar dla noworodka, 70x70 będzie ok? I gramatura jaka?
    Co byście polecały? Bo ja już się całkowicie pogubiłam
    A 03.2017
    M 11.2020

    eM. nie Em

  9. #1649
    Chustomanka Awatar Panterka
    Dołączył
    Feb 2016
    Miejscowość
    Zadzim
    Posty
    1,285

    Domyślnie

    Ja miałam plan na tetrę, ale nie korzystałam z niej. Wkłady to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie. Przy moim sikaczu formowanki wcale się nie sprawdziły, bo na początku dodatkowo były po dwie kupy na jedno karmienie. A nawet w nocy karmiłam co godzinę więc, cóż...

    Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
    Mikołaj -16.05.2016

  10. #1650
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,478

    Domyślnie

    Każde dziecko jest inne, każda mama woli coś innego Ja miałam i tetrę i wkłady i parę formowanek. U mnie zdecydowanie najbardziej sprawdziła się tetra. Przy pierwsze trzy miesiące używałam tetry cienkiej, taniej z marketu o wymiarach 60x80. Formowanki to była dla mnie strata kasy bo przy kupie lub dwóch co karmienie (czyli mniej więcej co 1,5-2h) to równie dobrze mogła by być tetra. Chyba że posiadasz zdolności i maszynę to formowanki sama sobie uszyjesz, wtedy wyjdzie taniej
    Potem wskoczyliśmy w kieszonki OS i zdecydowanie do czasu "opanowania" kupy najlepsze dla mnie były kieszonki.

    P.S. Koleżanka niedawno urodziła dziecko >4kg i odrazu wskoczyła w kieszonki OS a nakupionych otulaczy NB i S nawet nie użyła, więc dużo też zależy od gabarytów dziecka.
    Ostatnio edytowane przez Krycha ; 10-01-2017 o 10:51


  11. #1651
    Chusteryczka Awatar eM.
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    2,438

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krycha Zobacz posta
    Każde dziecko jest inne, każda mama woli coś innego Ja miałam i tetrę i wkłady i parę formowanek.
    Wiem właśnie, dlatego też planuję kupić na próbę po kilka szt. I tetrę, i wkłady i zobaczyć co u nas się sprawdzi.
    Liczyłam na formowanki na noc, ale teraz już sama nie wiem co na noce
    No właśnie co do rozmiaru to na razie mam (to znaczy zakupione, czekam na dostawę ) otulacz OS i NB. Nie wiem własnie w jakie celować. Czuję, że dzidzia może się urodzić koło 4kg (ja ważyłam 4300g, ona na ostatnim usg 1600g). Kupować OS czy jest jakiś inny uniwersalny?

    Panterka, a jakie wkłady się u Was sprawdziły na początek? Co stosowałaś na noc?
    A 03.2017
    M 11.2020

    eM. nie Em

  12. #1652
    Chustomanka Awatar Panterka
    Dołączył
    Feb 2016
    Miejscowość
    Zadzim
    Posty
    1,285

    Domyślnie

    Ręczniczki z ikea, zielone prefoldy od grovii. Rodziłam w połowie maja więc miałam dobry okres na pranie, ręczniczki schną błyskawicznie i plamy z nich schodzą dobrze.

    Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
    Mikołaj -16.05.2016

  13. #1653
    Chusteryczka Awatar eM.
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    2,438

    Domyślnie

    Co wkładacie do małych otulaczy? Nie mogę ogarnąć pieluchowania wielo Tetra jakaś wielka się wydaję, nie wiem jak składać te prostokątne (gdzieś widziałam instrukcję, ale teraz nie mogę znaleźć), prefoldy newborn jakieś długie do tych małych otulaczy, znowu żeby zapiąć klamerką za małe są, wszelkie wkłady też jakieś długie.
    Coś mi nie idzie to pieluchowanie, nie mogę tego ogarnąć.
    W formowance z otulaczem wygląda jak zawodnik sumo.
    Pupcia taka mała, a wszystko takie wielkie się wydaję
    A 03.2017
    M 11.2020

    eM. nie Em

  14. #1654
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    u nas ręczniki z ikea podwinięcie z przodu było. Wkłady tez podwinięte z przodu.
    Tetra to pewnie mniejsza niz standardowa i składanie w samolot nie znam sie na tetrze za bardzo.

  15. #1655
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Bo wielopieluchowanie noworodka to najtrudniejsze zagadnienie z wielopieluchowania IMO

    ja ręczniki z ikea wkładałam albo tetre w samolot, tu masz przykładowy filmik: https://www.youtube.com/watch?v=oi8-nTDSZ3M


  16. #1656
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Ja tetrę składałam w samolot albo w latawiec. Poszukaj na YouTube filmików folding flat diapers.

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    Bo wielopieluchowanie noworodka to najtrudniejsze zagadnienie z wielopieluchowania IMO
    Jak dla mnie najtrudniejszy jest etap kiedy bobas przekręca sie na brzuch w momencie kiedy tylko go kładziesz na plecy. A przy zmianie pieluchy powtarza to milion razy. Zwłaszcza jak ma kupe


  17. #1657
    Chusteryczka Awatar eM.
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    2,438

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    Bo wielopieluchowanie noworodka to najtrudniejsze zagadnienie z wielopieluchowania IMO
    hehe, no właśnie, dopiero teraz się przekonałam jakie te dupcie małe

    Dzięki dziewczyny za linki. Spróbuję ogarnąć tetrę.
    A 03.2017
    M 11.2020

    eM. nie Em

  18. #1658

    Domyślnie

    Co do firm - to oczywiście otulacze bambino mio, są wyjątkowo malutkie, moje dziecko już z nich wyrasta (ma 4 tygodnie), nature babies - wydaje się na pierwszy rzut oka duży, ale nadaje się spokojnie od urodzenia i pomieści każdą pieluszkę. Wełniaki mam robione przez siebie oraz storchenkindery S. Wygodniejsze przy noworodku są takie zapinane na rzepy otulacze, ale gatki też nam się sprawdziły.

  19. #1659
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    65

    Domyślnie

    A moze uzywal ktos close parent nb? Czy one rzeczywiscie tylko do 5,5 kg? Szukam czegos wiekszego od najmniejszego bambini mio, co mogloby posluzyc nim przejdziemy os i pomyslalam o cp

  20. #1660
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    Ja miałam cp nb i one są rzeczywiście malutkie, nie bardzo pamiętam do ilu nam starczyły ale raczej krótko
    24.08.2015 M.16.06.2013 F.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •