Strona 30 z 84 PierwszyPierwszy ... 2022232425262728293031323334353637384080 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 581 do 600 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #581
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    nie używam i nie używałam przedłużek - jak body robi się ciut za krótkie po prostu nie zapinam przy czym dzidzik nie nosi pajaców tylko spodnie z szeroką gumką, która przytrzymuje bodziaki - szybciej mi wciągnąć portki niż bawić się z napkami; z tego, co pamiętam, starszy nosił pajace a jeśli miał coś pod nimi to zazwyczaj koszulki, więc w ogóle odpadała kwestia przedłużek.

    lucysiu - jakbyś chciała doszywać jęzory do pieluszki, to proponuję raczej z przodu - dodatkowe szwy z tyłu pogrubiają pieluszkę, pogrubienie z przodu jest mniej newralgiczne bo nie unosi pupy do góry; albo można też uszyć wkładki do wkładania luzem, wtedy masz też większą dowolność czy i jak chcesz je włożyć.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  2. #582

    Domyślnie

    Przy próbie skompletowania zestawu dla noworodki dopadł mnie syndrom "chce mi się spróbować wszystkiego, nie umiem się na nic zdecydować"

    Podpowiecie?

    Z otulaczy mam:
    *polarkowy Kokosi
    *wełniane gatki handmade
    *chcę jeszcze wełnianka, najchętniej Ecodidi, ale nie wiem czy rozmiarowy mały (szybko wyrośnie pewnie) czy OS, ale ponoć te starsze były mniejsze, nie mam jak teraz dostać takich
    *Bambino Mio
    *przyszłościowo Flip, pewnie pierwsze miesiące będzie dużo za duży
    *Little Lamb (z czterema formowankami), ale też wydaje mi się duży ...

    ...rozważam jeszcze jeden otulacz PUL, tym bardziej, że zbieram po 2-3 sztuki formowanek różnych firm do wypróbowania, a w Bambino Mio pewnie nie powchodzą, bo to malutkie jest.
    Póki co dybię na formowanki: tots bots, bambinex, little lamb, ecopi, lollipop. Jakieś jeszcze warte uwagi? Może mother easy? Jaki otulacz do powyższych byłby dobry? Imse Vimse? A może na lato lepiej postawić na wełnę i coś z niej dokupić?

    Do tego poza samymi formowankami trochę prefoldów, tetry i ręczniczków z ikei. Prefoldy ecopi, o innych nic nie wiem, więc możecie coś podsunąć. Tetra w rozmiarze 60x80 i 80x80. Grubsze/muśliny/itp. raczej za parę miesięcy, dobrze myślę?


    Czasem też połaszę się na kieszonkę do wypróbowania: Charlie Banana 1, AppleCheeks, Itti Bitti SIO rozm.S do tego jakiś handmade. Z OS mam Fuzzi Bunz i Tots Bots Teeny Fit. Coś dalej mam patrzeć?

  3. #583
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yellowstone Zobacz posta
    Do tego poza samymi formowankami trochę prefoldów, tetry i ręczniczków z ikei. Prefoldy ecopi, o innych nic nie wiem, więc możecie coś podsunąć. Tetra w rozmiarze 60x80 i 80x80. Grubsze/muśliny/itp. raczej za parę miesięcy, dobrze myślę?
    U nas muśliny na początku były najlepszymi ulewajkami Jak kupisz wszystko o czym piszesz to będzie zestaw lux


  4. #584
    Chustomanka Awatar bozenka151
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Comber, UK
    Posty
    1,115

    Domyślnie

    U mnie najbardziej sprawdziły się formowanki handmade od forumek bo sklepowe były o niebo za duże na moją drobinke (zaczęłam od wagi 3,5 kg i miałam mniej więcej to co ty wymieniłaś) i robiły mega dużą pupę. Ręczniki Ikea u nas były przesikiwane w 5 minut, a dzieć lubił pospać nawet 3 godziny, więc odpadły bardzo szybko, bo bez sensu mi się wybudzała bo otulacz przepuszczał ( zaznaczam, że wszystko przepuści jak już nie ma gdzie się pomieścić) i musiałam całą przebierać.
    Co do tetry to polecam babmusową u nas się o wiele lepiej sprawdziła przy maluszku niż zwykła.
    Co do otulaczy to polecam zdecydowanie na napki. Ja wszystkie na rzepy wymieniłam bo jakoś tak mi niewygodnie było, ale to rzecz gustu myślę.
    A teraz córcia ma juz 5,5 kg i spokojnie poszly w ruch pierwsze kieszonki. Miałam też noworodkową i polecam na wyjście na dwór
    Oliwia Sara 19.03.2013 i ​

  5. #585
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    U nas flip i IV zaczeliśmy używać na noc do formowanek lollipop i little lamb jak mały miał około tydzień - dwa. W dzień do wkładów świetnie sprawdza się otulacz pul nb i wełniak s kokosi ( wełniak jest świetny - cienki i rewelacyjnie trzyma). Kieszonki wszelakiej maści na razie przeciekają, dobrze sprawdziły się aio bumgeniusa. Z wkładów najlepsze jak dla nas ( a mamy mase różnych) są bambusowe kokosi ( i ręczniczki i składane, a małe jako dodatkowy) i tetra bambusowa

  6. #586
    Chustomanka Awatar maldita
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Wro
    Posty
    809

    Domyślnie

    A ja jestem chyba wyjątkiem jeśli chodzi o prefoldy ecopi - zwyczajnie ich nie lubię. Jesienią kiedy przeglądałam forum, żeby się dowiedzieć, w co powinnam się zaopatrzyć, prefoldy były absolutnym "musthave". Takie przynajmniej odniosłam wrażenie. Tak więc polowałam na nie w pieluszkarni, ale akurat nie było ich na magazynie (wtedy do bazarku jakoś nie byłam jeszcze przekonana, zresztą do dziś nie kupuję tam wkładów).
    Na prefoldy natrafiłam w zielonej mamie, kiedy wybrałam się, żeby na własne oczy zobaczyć pieluszki. Ale był tylko jeden żółty i jeden pomarańczowy. Wzięłam na próbę. I do dziś się cieszę, że nie było więcej. Bo:
    - można je złożyć tylko w prostokąt (w przeciwieństwie do tetry, która odpowiednio poskładana świetnie otula pupę i nic nie wypływa)
    - nie są zbyt chłonne (używam też wkładek bambusowych kokosi, pewnie przy nich wypadły tak słabo)
    - jako dodatkowy wkład robią bardzo dużą pupę (już wolę bambus składany na trzy kokosi upchnąć)
    - no i szybko się zmechaciły, przez co wygląd stał się nieatrakcyjny.
    Potwierdziło się tylko to, co wyczytałam na forum: każdy musi przekonać się na własne oczy
    T. 10.2002, J. 02.2013 i J. 03.2015

    ...and up happy hands!
    Ja, doula:
    www.rodzisiemama.pl
    Moje świece: www.facebook.com/elbesoswiece/



  7. #587

    Domyślnie

    Mając bambino mio, flipa i little lamb, do tego chcąc wełniaka ecodidi (kokosi mają za bure kolory ) jest sens kupować jeszcze otulacz IV?

    To formowanki skończę zbierać i spróbuję ogarnąć jakoś prefoldy, wkłady i składane, bo każdy co innego poleca

    Kieszonki będą później...

  8. #588
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Yellowstone ja ze swego doświadczenia powiem tak, że otulaczy przy noworodku nigdy za wiele. Mleczne kupki często lubią wypływać tu i ówdzie

  9. #589
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    prefoldy możesz również składać na wzór formowanki i spinać snapi

  10. #590
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yellowstone Zobacz posta
    Mając bambino mio, flipa i little lamb, do tego chcąc wełniaka ecodidi (kokosi mają za bure kolory ) jest sens kupować jeszcze otulacz IV?

    To formowanki skończę zbierać i spróbuję ogarnąć jakoś prefoldy, wkłady i składane, bo każdy co innego poleca

    Kieszonki będą później...
    a życie i tak wam stosik zweryfikuje

  11. #591
    Chustomanka Awatar maldita
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Wro
    Posty
    809

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joasia Zobacz posta
    prefoldy możesz również składać na wzór formowanki i spinać snapi
    muszę tego spróbować, może odkryję jakieś nowe zastosowanie dla siebie... A snapi też nieużywany leży do dziś.
    T. 10.2002, J. 02.2013 i J. 03.2015

    ...and up happy hands!
    Ja, doula:
    www.rodzisiemama.pl
    Moje świece: www.facebook.com/elbesoswiece/



  12. #592
    Chustomanka Awatar villemko
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    100lica
    Posty
    700

    Domyślnie

    Proszę napiszcie coś więcej o tych wełniakach, czy stosujecie je także teraz gdy jest ciepło? to jest taki rodzaj otulacza tak? na co taki wełniak zakładać, bo jak założę na tetrę to przemoknie

  13. #593
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez villemko Zobacz posta
    Proszę napiszcie coś więcej o tych wełniakach, czy stosujecie je także teraz gdy jest ciepło? to jest taki rodzaj otulacza tak? na co taki wełniak zakładać, bo jak założę na tetrę to przemoknie
    Powiem tak, wełniak jest zwłaszcza na lato. Jako naturalny surowiec super oddycha (PUL niekoniecznie...). Do środka może być tetra, jakieś wkłady konopne/bambusowe co tam masz


  14. #594
    Chustomanka Awatar villemko
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    100lica
    Posty
    700

    Domyślnie

    Czyli taki wełniak jest na raz i potem do prania jak dzieć zrobi siku tak?

  15. #595
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    wełniaki są super, choć jest z nimi ciut więcej roboty niż z pulowymi otulaczami. Żeby wełniak trzymał raz na jakiś czas robisz kurację lanolinową, a tak na co dzień wietrzysz. Wełny nie trzeba często prać, no chyba, że jest brudna- ja robilam przepierkę ręcznie, a raz na miesiąc prałam w pralce z innymi wełenkami i robiłam kurację, kiedy widziałam, że zaczynają się przecieki. Poza tym oddychają bardziej niż pul, są bardziej naturalne. I wełna jest na każdą porę roku

    Cytat Zamieszczone przez villemko Zobacz posta
    Czyli taki wełniak jest na raz i potem do prania jak dzieć zrobi siku tak?
    nie
    no chyba, że dziecię zrobi mega kupkę i wszystko będzie brudne

  16. #596
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,283

    Domyślnie

    Do gatek storcza dawalas tetre w prostokąt? Albo wkłady?
    Do jakiego wieku ci się to sprawdzalo?
    Bo próbowałam takiego układu na raczkujacym / biegajacym i wszystko zjeżdżalo do kolan...
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  17. #597
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Kresko to do mnie?
    przez jakiś czas próbowałam z gatkami i tetrą ale to się zupełnie nie sprawdziło. Tetra + wełniany otulacz imse vimse, wolwikkel, loveybums. A gatki tylko z formowankami.

  18. #598
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,283

    Domyślnie

    Jak najbardziej do Ciebie
    Tak myślałam że nawet u leżącego dzieciecia to nie przejdzie
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  19. #599
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    dokładnie, nie przejdzie
    próbowałam nie raz, na różnych moich dzieciach
    to się nie sprawdziło

    tak jak pisałam wyżej tetra z otulaczem wełnianym i ok choć przy niemowlakowych mlecznych kupkach lepsze formowanki

  20. #600
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    246

    Domyślnie

    Dziewczyny, dzięki wielkie za odpowiedzi. Chyba faktycznie dokupię jeszcze ze 2 sztuki tych przedłużek, bo z Waszych postów wynika, że warto. Kupowanie dodatkowych myjek sobie daruję.

    Pat007, ogromnie podobają mi się wszystkie produkty Kokosi, większość pieluszek i akcesoriów do wyprawki kupowałam u Sylwi, ale przedłużki przeoczyłam. Teraz przed porodem już nie zdążę domówić, bo strasznie długo idą od Kokosi paczki. Jedną i tak mam w drodze, powinnam już po nią na pocztę wybrać.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •