Strona 71 z 84 PierwszyPierwszy ... 2161636465666768697071727374757677787981 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,401 do 1,420 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #1401
    Chustoholiczka Awatar Tulli
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    5,195

    Domyślnie

    Chyba starczy ci, co masz. Na dzień 2otulacze, AIO na spacer. Zależy co chcesz z nocami robić.
    Ja tetry nie używałam, u mnie przydały się 4 formowanki i wkłady S od kokosi. Kupilam za dużo rzeczy i tak naprawdę jest z tym problem teraz. A no i przemysł jak 'grubą' chcesz mieć pupe dziecka i jak często prac.

    Wysłane z mojego XT1039
    mama Młodego, Młodej i Młodszego|`15,`17,19.
    PS codziennie dziękuję Bogu za to forum <3.

  2. #1402

    Domyślnie

    Chcialabym prac raczej rzadko (teraz na 2 osoby pranie nastawiam 2 razy w tygodniu, chyba ze Mąż przynosi ciuchy robocze), zalozmy ze max 4 razy w tygodniu - 2 prania nasze + 2 pieluchowe. Z nocami ambitnie tez bym chciala wielo, ale nie nastawiam sie wylacznie, zobaczymy co powie jaśnie pani hrabianka jak przyjdzie na świat. Pupy wolalabym nie robic za wielkiej. Generalnie w ogole nie wiem w co bardziej celowac, bo gwiazda wedle prognoz bedzie dluga i chuda (taki szczypior jak rodzice i 90%dzieci w mojej rodzinie), co pewnie sprawi, ze na one sizy bedzie za waska.

  3. #1403
    Chustofanka Awatar Trzeciaczek
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    433

    Domyślnie

    Mi potrzeba było 4 otulaczy, 2 AIO na spacery. Kokosi długo schna ale na małe tylki najlepsze bo najlepiej pasują chociaż my długo z nich nie korzystaliśmy. Z noworodkiem to jest tak ze co 1,5godz zmiana pieluchy ja za wkłady miałam tetre 40x60, ale też na krótko a w nocy co 3 godz chyba że pyrkal i kleksy robił to od razu zmiana. Szło tego z 12 zmian może więcej jak kleksy były. A otulaczy na zapas bo te kupy przy cycu to nie takie zwięźle i zdążyło się że gdzieś poleciało szczególnie jak człowiek niewprawiony. Ale dobrze ze mąż wspierał i te pieluchy Zapieral bo było by ciężko samej.
    A na początek możesz sobie kupić ręczniczki z Ikei
    Pupy na pewno wielkiej nie będzie
    A na noc polecam wełniane gaciory małe s. Ja zakladalam tetre na snappi i gacie na to. Luźno fajnie bo w nocy szybko trzeba i żeby za dużo nie gmerac przy dzieciu. Bo one na początku nerwowe są z tym przewijanie
    Mój to.wiercil się ja nazywam to bo tak mu już zostało duptancami i darl się w nieboglosy to mu przeszło.
    Powodzenia polecam pieluchowanie też w nocy.
    A z tym praniem to ja pieluchy co 2-3 dzień piore ale.Arsenal musi.być niestety o wiadro i ja na balkonie.trzymam.
    Ostatnio edytowane przez Trzeciaczek ; 12-12-2015 o 22:20
    Mąż: 25.12.2013 Młody 24.08.2015. godz 18:18.
    KOCHAM WIĘC NOSZĘ

  4. #1404

    Domyślnie

    Mam już te ręczniczki z ikea, dokupiłam Mam zamiar pieluchowac wielo w nocy, w ogóle mam zamiar dużo rzeczy robić, ale co wyjdzie to się okaże

  5. #1405
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    34

    Domyślnie

    U nas wszystko się przyspieszyło, bo młody pojawił się na świecie 6 tygodni przed porodem.W związku z tym matka nie zdązyła poczytać wszystkiego,ba - nawet pieluchy niewyprane.. No i na razie jedziemy na pampkach, musze zobaczyć czy jakies wielo NB byłyby już dobre, ale ważymy dopiero 2330 wiec nie wiem

    Powiedzcie mi - jak dajecie na noc formowankę, to nie przewijacie dziecia?
    My przewijamy przed każdym karmieniem i zazwyczaj jest wtedy i kupa i siku. No to jak nie zmieniać formowanki wtedy?

    Bo wkład + otulacz to chyba okej, bo mam od pupy wtedy: papierek na kupię, wkład sucha pupa (pocięty koc z IKEI), ręczniczek IKEOWY/tera i otulacz. Czyli jak przewijam, no to papierek wywalam, suchą pupę wrzucam do prania, a tetra/ręczniczek zależnie od sytuacji -tez do prania lub nie?

    Czy ktoras z Was stosowala wielo u takiego malucha?

  6. #1406
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Zmieniać formowankę, bo się jeszcze odpazen nabawi! Tak jak pampka zmieniasz, jak jest kupa to trzeba wymienić. Nocne kupy się skończą w 2-3miesiącu, więc potem będzie łatwiej (rzadziej przebieranie).
    Ja do tej pory (17miesiecy) przewijam raz w nocy, bo nie chce żeby mokry spał do rana.

    W temacie wagi nie pomogę, bo choć pieluchowalam od początku, to waga startowa była 3600 i szybko przeszliśmy na os.
    J.2014 i E.2016

  7. #1407
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Zdecydowanie w nocy przy noworodku trzeba zmieniać pieluchę. U nas jak się kończyły nocne kupy (ok 3mca) to zazwyczaj przestawałam przewijać w nocy (zdarza mi się bardzo sporadycznie) ale ja póki to sikanie nocne nie robi się mniej intensywne (u starszej ok roku, u młodszej nadal duuzo) to jednak głównie na jednorazowych w nocy leciałam


  8. #1408
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    34

    Domyślnie

    U nas wszystko jest dość regularie,t o nie ma problemu z przewijaniem, i tak zawsze przed karmieniem przewijam, a młody je co 3h jak w zegarku, więc przewijam ok. północy potem ok. 3 i ok. 6. Czyli wychodziłoby, że na noc potrzebujemy 3 formowanki.

    W dzień też co 3h się przewijamy (przed karmieniem) + ew. po karmieniu jeśli słyszę, że też kupa poszła.

  9. #1409
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    34

    Domyślnie

    A jeszcze podpowiecie mi jak skladać ręcznik ikeowy do otualcza? tylko najchętniej z fotkami, bo czytalam ze dwa opisy ale jakoś nie ogarniam

  10. #1410
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witam ja stosowalam otulacz z kokosi taki malutki NB i hm teraz nie pamiętam jak się nazywały ale otulacz z kieszonka dla dziecka o wadze 2230g Przewijalam po jedzeniu bo zawsze była kupka. Potem nie stosowalismy bo dziecko miałam 2 miesiące w szpitalu. Po wyjściu młoda miała wagę 3400 i długo miałam przecieki przy nóżkach trochę się zniechęciła do wielo. Jak dziecko miało koło 6kg to stosowalismy głównie otulacz i prefoldy. Wcześniej zdenerwowało mnie że miała taką dużo pupke. Na noc zakładami pampersy a w dzień jak już wspomniała otulacz+prefoldy no i wysadzając młoda na nocnik.

  11. #1411
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    34

    Domyślnie

    Ja dzisiaj testowo na momnt zalozylam otulacz NB kokosi + ręcznik z IKEI i jest okej, otulacz rozmiarowo spoko.
    Młody siknął zacnie, ale nic nam nie przecieklo, pupa nie była duża, nie wiem czy dobrze skladam ręcznik..

    Zlozylam na pół na długości, a potem zawinęłam lewy bok do środka i prawy.

  12. #1412
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    26

    Domyślnie

    Ja niestety nie miałam ręczników. Miałam tetre i prefoldy - przy takim maluchy wydawało i że że na plecach było za grubo. Ale miała m kilka takich małych wkładów bambusowych.

  13. #1413
    Chustofanka Awatar Trzeciaczek
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    433

    Domyślnie

    Ja cały czas w nocy przewijam. Do 3 miesiąca to pryka z kleksami to w nocy ze 4-5 rady bo odparzenia się robią. Koniecznie przy maluszku zmiany muszą być.A teraz to zmieniam o 24 i 3-4 w nocy. Kup nie robi ale nie wyobrażam sobie żeby spał z siuskami cała noc bez zmian. Następna zmiana rano o 6-7 już po kupie.
    Mąż: 25.12.2013 Młody 24.08.2015. godz 18:18.
    KOCHAM WIĘC NOSZĘ

  14. #1414
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    34

    Domyślnie

    No właśnie, bo kiedyś czytałam, że dziewczyny nie zmieniają i mnie to zdziwiło, bo my zmieniamy baaardzo często. Przed karmieniem obowiązkowo + często po karmieniu też i w międzyczasie.

    Naprawdę nikt nie wie jak złożyć te ręczniczki Ikeowe prostokątne? Bo nie mam pojęcia jak się za to zabrać..

  15. #1415
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Liskova, ja widziałam tylko, jak koleżanka składała. Zdaje się, że na trzy, ale już nie pamiętam

  16. #1416
    Chusteryczka Awatar Sowa
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,635

    Domyślnie

    Ja składałam na pół i jeszcze raz na pół, w taki długi prostokąt
    A. VI 2014

  17. #1417
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Liskoca, jak będę mieć chwilę to ci obfocę tylko z chwilą ciężko


  18. #1418
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Szukałam chwilę i ktoś pisał, że na pół i potem na trzy.

  19. #1419
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    49

    Domyślnie

    Ją używałam myjek z ikei (tych białych z kolorową tasiemką do zawieszania, po 10 w opakowaniu) i składałam na trzy. Na początku po prostu na 3 a po jakimś miesiącu dwie myjki, jedną w drugą.

  20. #1420
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    34

    Domyślnie

    Samasia, tak właśnie składam, ale nie wiem czy dobrze
    Chociaż chyba tak, na razie 3 podejścia do wielo i wszystkie udane, jedno zakończone mokrym otulaczem (za duży), ale otulacz Kokosi NB jest jak na nas szyty!

    HoliPoli, czekam niecierpliwie

    Kasianie, ja nie mam myjek, tylko ręczniczki prostokątne te po 1,5zł Muszę jeszcze pociąć biały kocyk na wkładki 'sucha pupa'.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •