Strona 48 z 84 PierwszyPierwszy ... 38404142434445464748495051525354555658 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 941 do 960 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #941
    Chustomanka Awatar nynka87
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,494

    Domyślnie

    ja pamiętam że jak zakładałam Julce do otulacza bambusowy wkład to zawsze ona do pasa i ubranko było uwalone kupą bo większość wyciekała :/ jak wkładałam ręczniczek składany na 4 to wydawało mi się że pupa jest strasznie wypchana a i tak chłonności nie zdążyłam wykorzystać bo zaraz musiałam ją przebierać bo była kupa kwestia miękkości tkaniny dla mnie jest w sumie bez znaczenia, i tak używam polarowych wkładek żeby tyle kupnych plam nie było no ale nie wiadomo jakim sikaczem będzie maluszek

  2. #942
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    nynka, ale przecieki to chyba bardziej kwestia otulacza, a nie wkładu?... Ja polecam dla noworodków nie wkłady składane na 4, bo są za grube, ale te składane na 3. Jak dla mnie są idealne! Chodzi mi o te: http://www.kokosi.pl/wklady/36-wklad...y-na-trzy.html

    Elayla tu za bardzo nie może pisać, ale ja chętnie napiszę, że Puppi ma dodatkowo w ofercie składane wkłady z weluru bambusowego - też na pewno mięciutkie! I nie wyglądają na grube. Przymierzam się, by spróbować, tylko czekam na konopie, żeby od razu kupić wszystko, czego potrzebuję

  3. #943
    Chustomanka Awatar nynka87
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,494

    Domyślnie

    Pat tak to wina otulacza bo Jula długo miała bardzo chude nóżki... ja mam bambusowe 30x50 i właśnie były za duże... te dzianinowe wkłady o których pisałaś to te? http://www.kokosi.pl/wklady/1083-wkl...-34x31-cm.html wyglądają fajnie, ale jakbym miała kupić ze 20 sztuk to no ale mam jeszcze spooooro czasu to zdążę się rozejrzeć w ofertach i coś wybrać

  4. #944
    Chustofanka Awatar ciocia_wiedzma
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Karczew
    Posty
    218

    Domyślnie

    Ja sobie właśnie zakupiłam tetrę na metry i tak kombinuje żeby poszyć takie mniejsze pieluszki. Tylko nie wiem na jaki wymiar- mniejsze i czy na zasadzie prefoldów w środek wszyć więcej warstw czy większe ale od razu poskładać tak jak pisze madziaaliyah (to coś jak to, prawda? http://www.ekopieluchujemy.pl/pedia/...larz_print.pdf), tylko pozszywać, żeby maż miał prościej. Wymiary wziąć z prefoldów noworodkowych czy tych trochę większych? Bo te tery które mam są 80x70 i jak na lalce złożyłam to mi wylazła poza otulacz.

  5. #945
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nynka87 Zobacz posta
    Pat tak to wina otulacza bo Jula długo miała bardzo chude nóżki... ja mam bambusowe 30x50 i właśnie były za duże... te dzianinowe wkłady o których pisałaś to te? http://www.kokosi.pl/wklady/1083-wkl...-34x31-cm.html wyglądają fajnie, ale jakbym miała kupić ze 20 sztuk to no ale mam jeszcze spooooro czasu to zdążę się rozejrzeć w ofertach i coś wybrać
    Te zalinkowane wyżej, składane na 3, mają wymiary 33x30 cm. I są po dyszce, więc tańsze od dzianinowych. Myślę, że wystarczą, zwłaszcza, że dzianinowe są grubsze i dla noworodka być może będą za grube.

    Mi się bawełniane wkłady (tetra, ręczniczki) w ogóle nie sprawdziły i ja po prostu wolę od razu kupić takie, których będę używała do końca - widzę w tym dużą oszczędność mimo wszystko

  6. #946
    Chustomanka Awatar nynka87
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,494

    Domyślnie

    Pat ale to co zalinkowałam to są te mięciutkie tak? ja na teraz dla Julki mam kilka formowanek i bardzo dużo wkładów bambusowych 3 i 4 warstwowych, tylko kilka mam bawełnianych 2 i 3 warstwowych, kilka prefoldów, w nic mocno chłonnego już chyba nie chcę inwestować bo mogłabym o tak prać raz na tydzień a przy noworodku tego może nie wykorzystam... zainteresowała mnie ta miękkość o której pisałaś

    edit - mam jeszcze spraną tetrę bambusową, ona też ma chyba coś ok 30x50 ale nie wiem jak się sprawdzi przy noworodku...

  7. #947
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,648

    Domyślnie

    W kwestii tetry - dla Agusi miałam zwykłą marketową cieniznę 80x60. Ciachnęłam ją do kwadratów 60x60 i składałam w samolot. Były rozmiarowo dobre od samego początku, nie robiły dużej pupy. Nie grzeszyły chłonnością, ale dla takiego malucha wystarczyły tak do 3-4 miesięcy, po prostu zmieniałam max co półtorej godziny. Inną sprawa, że gdybym ja miała takiego sikacza jak Maks, to musiałabym szukać innego rozwiązania.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  8. #948
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie pieluchowanie noworodka - zbiór rad

    Cytat Zamieszczone przez Elayla Zobacz posta
    nie wiem jak te większe, ale mniejsze po praniu robią się jak papier ścierny.
    Niestety tak, dosyć nieprzyjemne się robią. Suszarka pomaga albo jakiś papierek czy coś można położyć

    Z resztą tetra ta marketowa też nie jest zbyt przyjemna po praniu (tu akurat pomaga wyciąganie jej na wszystkie strony)


  9. #949
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    wkłady składane i ręczniczki można fajnie założyć maluszkowi jak prefold wtedy w plackach cienko, no i tak od razu bokiem nie wyleci

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  10. #950
    Chustonoszka Awatar madziaaliyah
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    143

    Domyślnie

    Ręczniczki ikeowskie miałam i te 30x30 i te 30x50 - średnio mi sie sprawdzały - tzn nie podoba mi się to jak twardnieją i robią się BARDZO szorstkie i nieprzyjemne w dotyku, dodatkowo wszystko bokiem leci, no i kiepsko sie dopierają, jak to bawełna. Najlepszy IMO jest bambus - ten mięciutki, taki jak we wkładach Puppi lub ten dzianinowy jak bambusowy puch Pupeko. Ja to najchętniej używałabym zamiast tetry prefoldów bambusowych pupeko - sa mięciutkie, chłonne i super się dopierają - no ale cena powala (prefoldy w 3 rozmiarach od 19 do 21zł...). Także miałam tylko dwa, został mi jeden w rozm. M A teraz już dokupować nie będę bo przestawiam się na kieszonki.

    Bambusowa tetra jest super, tylko ta lepszej jakości jak Kikko - bo np. z tetry Lenny Lamb w rozm. 70x70 zrobiły mi się mini ręczniczki 40x40 Kikko się nie kurczy, jest mięciutka, nie twardnieje i dobrze się dopiera - tylko znów kwesta ceny... (18zl/szt).

    U noworodka tak naprawdę nie warto inwestować specjalnie w chłonność bo przewijanie jest co chwila, ale takiej tetry bambusowej można używać przez cały okres pieluchowania, np. jako wkładów do kieszonek później, a te ręczniczki dla mnie średnio bo mniej chłonne są. Ja je wzięłam do wycierania rąk do łazienki
    Mąż (razem od 05.2000) , Wojtuś (02.2011) , Aniołek (06.2012) , Jerzyk (11.2013)

  11. #951
    Chustomanka Awatar nynka87
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,494

    Domyślnie

    Ciociu Wiedźmo gdzie kupowałaś tetrę na metry?

  12. #952

  13. #953
    Chustomanka Awatar nynka87
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,494

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ciocia_wiedzma Zobacz posta
    dzięki

  14. #954
    Chustonoszka Awatar myolikk
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    88

    Domyślnie

    A ja mam pytanie do osób, które stosowały małe formowanki-kieszonki dla noworodka, np. ecodidi - co sprawdziło się jako wkład do takich pieluszek? Bo nie wiem, co mogłabym w nie włożyć, żeby nie zrobić dużej pupy. Jednocześnie nie chcę inwestować w te najmniejsze wkłady, bo ona potem tylko jako dodatkowy mogą posłużyć... Póki co mam takich małych wkładów bambusowych 6 sztuk i przy takiej ilości wolałabym się zatrzymać Mam też kilka wkładów bambusowych składanych (kokosi, ecodidi), ale one wydają mi się jednak za duże do tych formowanek i raczej planuję używać ich jako prefoldów.
    Dziękuję za rady i sugestie!

  15. #955
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myolikk Zobacz posta
    A ja mam pytanie do osób, które stosowały małe formowanki-kieszonki dla noworodka, np. ecodidi - co sprawdziło się jako wkład do takich pieluszek? Bo nie wiem, co mogłabym w nie włożyć, żeby nie zrobić dużej pupy. Jednocześnie nie chcę inwestować w te najmniejsze wkłady, bo ona potem tylko jako dodatkowy mogą posłużyć... Póki co mam takich małych wkładów bambusowych 6 sztuk i przy takiej ilości wolałabym się zatrzymać Mam też kilka wkładów bambusowych składanych (kokosi, ecodidi), ale one wydają mi się jednak za duże do tych formowanek i raczej planuję używać ich jako prefoldów.
    Dziękuję za rady i sugestie!
    Ja używam właśnie te bambusowe wkłady w najmniejszym rozmiarze lub składane na trzy bambusowe mini ekodidi.
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  16. #956
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myolikk Zobacz posta
    A ja mam pytanie do osób, które stosowały małe formowanki-kieszonki dla noworodka, np. ecodidi - co sprawdziło się jako wkład do takich pieluszek? Bo nie wiem, co mogłabym w nie włożyć, żeby nie zrobić dużej pupy. Jednocześnie nie chcę inwestować w te najmniejsze wkłady, bo ona potem tylko jako dodatkowy mogą posłużyć... Póki co mam takich małych wkładów bambusowych 6 sztuk i przy takiej ilości wolałabym się zatrzymać Mam też kilka wkładów bambusowych składanych (kokosi, ecodidi), ale one wydają mi się jednak za duże do tych formowanek i raczej planuję używać ich jako prefoldów.
    Dziękuję za rady i sugestie!
    U nas bambusowe małe wkłady Kokosi sprawdziły się do powiększenia kieszonki one size o jedno rozpięcie nap, a potem jako extra dodatek do otulaczy, niektórych aio i niektórych kieszonek, czyli w użyciu były do końca
    Ja zaczęłam pieluchować z pociętymi ręcznikami z Jyska (takie w kwiaty, biały plus np pomarancz, chyba w 4 kolorach są, najdłużej były miękkie) mniej stwardniały niż ręczniki z Ikei....

    Ja jestem natomiast ciekawa czy formowanki ecodidi czy tots bots nie zrobią dużej pupy, czy maluszkowi nie będzie nie wygodnie, nie będzie mu się wyginać kręgosłup?

  17. #957
    Chusteryczka Awatar urticea
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,731

    Domyślnie

    a jak jest z one size? wiem, że to zależy od pieluchy, ale czy ktoś pieluchował malucha od początku na one size? co się sprawdza, a co nie?
    najbardziej lubię otulacze flip i małe me, ale zmniejszone na maksa i tak są ogromne... czy nie?
    08.2011 04.2014

  18. #958
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez urticea Zobacz posta
    a jak jest z one size? wiem, że to zależy od pieluchy, ale czy ktoś pieluchował malucha od początku na one size? co się sprawdza, a co nie?
    najbardziej lubię otulacze flip i małe me, ale zmniejszone na maksa i tak są ogromne... czy nie?
    Ja chciałam ale mi przeszło jak porównałam noworodka ze zmniejszonym na maxa one sizem
    jak ktoś bardzo mocno zmotywowany to może się da ale wg mnie nie ma co się męczyć i lepiej kupić mniejsze na te ok 3 miesiące


  19. #959
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    Ja przy drugim dziecku chciałam na OS polecieć, ale te pupencje są tak malutkie, że się nawet w pospinanym OS topiły. Dziś wolę jednak rozmiarowe. Dziecku jest z pewnością wygodniej.
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  20. #960
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez urticea Zobacz posta
    a jak jest z one size? wiem, że to zależy od pieluchy, ale czy ktoś pieluchował malucha od początku na one size? co się sprawdza, a co nie?
    najbardziej lubię otulacze flip i małe me, ale zmniejszone na maksa i tak są ogromne... czy nie?
    Ja pieluchowalqm os od 3. tyg. ale to sie pewnie nie liczby, bo mlody miql juz wtedy 5 kg

    Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2
    M. 2000- uczę się, nie przeszkadzać!!!, P. 2003 - pięknię się, nie przeszkadzać!!! i F. 2013 - czy ktoś się ze mną pobawi???

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •