Strona 62 z 84 PierwszyPierwszy ... 1252545556575859606162636465666768697072 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,221 do 1,240 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #1221
    Chustomanka Awatar biedroneczka1
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Berlin, Niemcy
    Posty
    1,250

    Domyślnie

    Ja tak sobie mysle jak sie sprawdzaja przy noworodku otulacze sztuczne latem.

    Mam jeden z imse vimse, jest cieniutki i lekki, ale jednak sztuczne.

    Czy poliester zdaje egzamin latem?
    Carlotta 26.06.2015
    Rafael (*) 20.05.2013
    Theodor 17.05.2010
    Milan 29.10.2007
    ---
    Przepraszam za brak polskich znakow.

  2. #1222
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    ja nie miałam nigdy problemów z pieluchowaniem PULem, tylko zamiast wkładek polarowych, dawałam albo bambus, albo bawełnę, albo wkładki z coolmaxem. Chodzi też o to, żeby nie pakować dziecku dużo wkładu, bo to jednak grzeje, lepiej mniej i częściej przebrać. W lecie nie ma problemu, bo maluszki często trzyma się w samej pieluszce i bluzeczce, więc przebranie zajmuje sekundę

  3. #1223
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Pieluchowalam zeszlym latem w czasie upałów noworodka. Otulacz plus tetra lub formowanka. Nic się nie działo złego. Jak było bardzo gorąco to wykładałam samą tetre i zmieniałam po każdym siku.
    J.2014 i E.2016

  4. #1224
    Chustomanka Awatar biedroneczka1
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Berlin, Niemcy
    Posty
    1,250

    Domyślnie

    Dzieki dziewczyny!
    tak sobie mysle, ze dopoki sama roznych wersji nie sprawdze to wielu rzeczy nie bede wiedziala...
    Juz sie doczekac nie moge
    Carlotta 26.06.2015
    Rafael (*) 20.05.2013
    Theodor 17.05.2010
    Milan 29.10.2007
    ---
    Przepraszam za brak polskich znakow.

  5. #1225
    Chustofanka Awatar mrscreme
    Dołączył
    Apr 2015
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    459

    Domyślnie

    ooo, to temat dla mnie

    Jak sobie poradzić z pielęgnacją pępka noworodka przy wielorazowych oraz czy używacie/ używałyście papierki żeby zwalczyć pierwsze kupki?
    Hanusia 1.02.2006 i Adaś 11.11.2015

  6. #1226
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Mrscreme, pępek traktowałam jak przy jednorazowych - nic szczególnego nie robiłam przy wielo

    a pierwsze kupki to chodzi Ci o smółkę? Bo jak tak to ja wtedy jednorazowe stosuję


  7. #1227
    Chustofanka Awatar mrscreme
    Dołączył
    Apr 2015
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    459

    Domyślnie

    Ja odwijałam odrobinkę jednorazówkę, a na wysokości pępka dość cienka już była. Z tego co pamiętam, pierwsze miały też odrobinę wycięcia na pępek, stąd pytanie.

    Moje dziecko waliło taką hmmm smółką dobre kilka dni, a bywały płynne także i później. Chciałabym i tak stosować wielo, stąd rozważania używania papierków
    Hanusia 1.02.2006 i Adaś 11.11.2015

  8. #1228
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Ja teraz odwijałam tylko szpitalu (czyli jednorazowe), po powrocie do domu ten pępęk był na tyle przyschnięty że się nie przejmowałam i zakładałam czy jedno czy wielo już normalnie.
    no u nas smółka to dwa dni była, więc nie mam pojęcia jak się z wielo zachowuje. gdzieś na forum kiedyś czytałam, że dziewczyny po prostu jakieś gorsze wkłady stosowały w razie jakby się nie sprało
    ale fakt, przy innym scenariuszu to może nie być tak proste. Na pępek to wiem, że otulacze NB niektórych producentów mają wycięcie na pępek albo są nisko wycięte


  9. #1229
    Chustomanka Awatar biedroneczka1
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Berlin, Niemcy
    Posty
    1,250

    Domyślnie

    A czy ktorejs z Was zupelnei nie sprawdzilo sie pieluchowanie wielo noworodka? Jesli tak to czemu?
    Carlotta 26.06.2015
    Rafael (*) 20.05.2013
    Theodor 17.05.2010
    Milan 29.10.2007
    ---
    Przepraszam za brak polskich znakow.

  10. #1230
    Chustonówka Awatar Szarotka
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    24

    Domyślnie

    Nam się póki co sprawdzają prefoldy najbardziej.
    Po tetrę sięgam dopiero, jak wszystkie prefoldy mam brudne.
    Wielorazówek używamy na zmianę z pampersami. Pampki na noc, na wyjścia i czasem po domu, jak się spodziewamy dłuższej drzemki lub jak ręce nam już opadają od częstego zmieniania wielorazowych (mały potrafi się opic mleka, a potem w 40 minut zalatwić 3 pieluchy siuśkami lub kupą).
    Synuś ma na razie 16 dni i mam nadzieję, że z czasem będzie coraz więcej wielorazowych i coraz mnie pampersów (zapach zasikanego pampersa powoduje u mnie mdłości, serio! Aż mnie odrzuca od własnego dziecka po jednym malusim siknięciu! ).

  11. #1231
    Chustofanka Awatar olady
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Siemianice/Słupsk
    Posty
    395

    Domyślnie

    Dopiero od skonczonego pół roku synka odczuwam radość ze stosowania wielo. Stosuje wełnę i przy tych normalnych nieplynnych kupkach otulacze zawsze czysciutkie,prefoldow zapierac nie trzeba-po prostu komfort.
    A pisze dlatego ze w nowym roku pojawia się bliźniaki i też chce stosować wielo,ale jak przypomne sobie te próby sprania mlecznej kupy z welnianych otulaczy to mi się odechciewa. Może pierwsze pół roku powinnam stosować coś innego albo jak to zrobić żeby ta kupka nie wylewala się na otulacz.Kupić duże prefoldy czy tetre i obwiazywac dwie małe pupki tymi specjalnymi wiązaniami? Czy to gwarancja ze kupa nie wypłynie?
    Pierwszy chuścioszek 09.2014
    Trzy chuścioszki 11.2015

  12. #1232

    Domyślnie

    Czekam na Malucha i kompletuje pieluchy. Zdecydowałam sie głównie na opcje otulacz plus tetra (ew ręczniki IKEA), zobaczymy jak się nam sprawdzi. W związku z tym pytanie. Jaką tetre polecacie dla noworodka? Lux czy zwykłą? 60x80cm czy 80x80cm? A może lepiej tą większa przeciąć na pół i mieć takie 40x80cm? Ile by trzeba tej tetry mieć, prać zamierzam co 2-3dni.

  13. #1233
    Chustomanka Awatar Jagna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1,430

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szarotka Zobacz posta
    Nam się póki co sprawdzają prefoldy najbardziej.
    Po tetrę sięgam dopiero, jak wszystkie prefoldy mam brudne.
    Ja też je pokochałam, mała z tym mikro tyłeczkiem dużo porządniej i zgrabniej opakowana niż z tetrę.
    Teraz już na większych jesteśmy i też na zmianę z tetrą.

    Dopiero teraz się przełamałam i zaczynam z domu w wielo wychodzić i na noc w formowanki pakować.
    TB Flexi 1 i Mio bambino noworodkowy rządzi

    Cytat Zamieszczone przez Martolina Zobacz posta
    Czekam na Malucha i kompletuje pieluchy. Zdecydowałam sie głównie na opcje otulacz plus tetra (ew ręczniki IKEA), zobaczymy jak się nam sprawdzi. W związku z tym pytanie. Jaką tetre polecacie dla noworodka? Lux czy zwykłą? 60x80cm czy 80x80cm? A może lepiej tą większa przeciąć na pół i mieć takie 40x80cm? Ile by trzeba tej tetry mieć, prać zamierzam co 2-3dni.
    Ja mam taką grubszą i zwykłą cieniznę z Makro 80x80 od początku, nie widzę jakiejś spektakularnej różnicy.
    Może poza tym, że ta cieńsza jest miększa po praniu i szybciej schnie.
    Poza tym tetrę po 1 góra 2 sikach się zmienia, więc dla mnie to chłonność tu nie jest priorytetem jeno szybkie pranie, łatwe zapieranie i błyskawiczne schnięcie.
    Marzenia się spełniają www.ogrodymuzyki.pl

    Mój Franio Chuścioszek 08 maja 2010 i Laura Marianna 12 kwietnia 2015


  14. #1234
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jagna Zobacz posta
    Poza tym tetrę po 1 góra 2 sikach się zmienia, więc dla mnie to chłonność tu nie jest priorytetem jeno szybkie pranie, łatwe zapieranie i błyskawiczne schnięcie.
    Dla mnie właśnie tetra jest najtrudniejsza do zaprania. Co prawda szybko schnie, ale dużo jej schodzi i zajmuje masę miejsca na suszarce.
    Ja się przy noworodku poddałam, bo postawiłam właśnie na zestaw tetra plus otulacz. Jedynie przy złożeniu takiej 40x80 nie było mega pupy, ale mój maluch w kółko spał, a potrafił tak po 3-4 godziny cięgiem, więc nie miałam serca, żeby go wybudzać na przewijanie. Bardziej chłonne zestawy były ogromne. Za to teraz uważam, że super są takie wkłady składane z bambusa. Są naprawdę chłonne, a przy tym mięciutkie.
    Mama A.

  15. #1235

    Domyślnie

    Dzięki za szybką odpowiedź. Na tetre padło głównie ze dlatego, ze to chyba najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Druga kwestia to taka, że szybko schnie a my mamy małe mieszkanie, ciepłe ale wentylacja kiepska i pranie długo schnie:/ A te składane wkłady bambusowe w jakim rozmiarze? Da rade je później wykorzystać przy większym dziecku czy lepiej sprzedać na bazarku i kupić potem większe?

  16. #1236
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Martolina Zobacz posta
    A te składane wkłady bambusowe w jakim rozmiarze? Da rade je później wykorzystać przy większym dziecku czy lepiej sprzedać na bazarku i kupić potem większe?
    Wymiar dla noworodka to ok. 30x30. Sprawdź w sklepach np. kokosi czy ecodidi. Choć przy noworodku, który potrafi zużyć 20 pieluch dziennie, nie można tu mówić o ekonomii. Później da się te wkłady wykorzystać jako dodatkowa wkładka, ale i tak wypracujesz swój system, więc ciężko to zaplanować.
    Mama A.

  17. #1237
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2015
    Miejscowość
    Freiburg
    Posty
    216

    Domyślnie

    jeszcze ja mam pytanie - próbuję wielopieluchować mojego 7tygodniowego synka, ale mocno odstrasza mnie duży tyłek po założeniu np. tetry i otulacza (mam i pulowe i wełniane). Kupiłam też kilka kieszonek, ale na razie są mu za duże. Zresztą jak włożę w nie wkład to pupcia też jest ogromna. Czy to wina za dużych/ grubych wkładów i złego rozmiaru tetry, czy może po prostu takie maluszki muszą podrosnąć, żeby dziecko nie wyglądało komicznie?

  18. #1238
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    49

    Domyślnie

    Ja przy noworodku kupilam 6 używanych otulaczy w rozmiarze noworodkowym i 30 ręczniczków z ikei. To był jedyny sposób jaki znalazłam żeby było choć trochę ekonomicznie i bez gigantycznej pupy (a taką robił rozmiar OS mimo że mój noworodek raczej do dużych należał). Na OS przerzuciłam się jak mały miał ponad 5,5kg -wtedy zaczęły się sensownie układać.

  19. #1239
    Chustomanka Awatar anczess
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    783

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jagna Zobacz posta
    Poza tym tetrę po 1 góra 2 sikach się zmienia, więc dla mnie to chłonność tu nie jest priorytetem jeno szybkie pranie, łatwe zapieranie i błyskawiczne schnięcie.
    Mogłabyś napisać dlaczego tak często trzeba zmieniać tetrę? U nas czasami po 3 godzinach jest moja z przodu ale na pupie sucha.

  20. #1240
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anczess Zobacz posta
    Mogłabyś napisać dlaczego tak często trzeba zmieniać tetrę? U nas czasami po 3 godzinach jest moja z przodu ale na pupie sucha.
    Wiele matek nie wyobraża sobie ciągłego kontaktu siusiów z pupą. Ja też jak tylko wiem, że mokro to zmieniam. Chodzi nie tylko o zaparzanie ale też o rozwój bakterii.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •