Strona 72 z 84 PierwszyPierwszy ... 2262646566676869707172737475767778798082 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,421 do 1,440 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #1421
    Chusteryczka Awatar Nastusienka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Żyrardów
    Posty
    1,640

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że jeśli jest wygodnie i nie cieknie to sposób składania nie ma znaczenia,bo wkład spełnia swoją funkcję
    Anielka 19.04 (*) Staś 13.12 Helenka 12.04

    Każde 60 sekund złości pozbawia nas minuty szczęścia.

  2. #1422
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Ja też planuję te ręczniczki + kocyk Niech żyje IKEA

  3. #1423
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    36

    Domyślnie

    Jeśli nic nie przecieka, to składaj tak jak Ci pasuje Jak córkę zaczynałam pieluchować wielo, to miała 7 m-cy i w miarę jak rosła, modyfikowałam sposób składania tych ikeowskich 2 ręczników razem, tak żeby w najbardziej newralgicznym miejscu było więcej i bez przecieków nie ma jednego idealnego systemu.

    Przy synku nie używam tych ręczników ani w ogóle wkładów, bo kupy za każdym razem spływały na otulacz od samego początku (choć w okresie noworodkowym miałam mało podejść, najpierw szpital jak miał 2 tyg., a potem mi wyrósł z NB:/). Uprzedzam więc, że może być i tak...

    Przekonałam się (z wielkim trudem i w bólach) do tetry i jestem zachwycona, szczególnie samolocikiem Można przy nóżkach pozawijać tak fajnie w falbanki, że żadna kupa nie przecieka, chyba że się matce zapomni i za długo pieluchy nie zmieni wtedy łatwiej o czysty otulacz do kolejnego ubierania. Fakt, że "mały" ma 4,5 miesiąca (i 8kg), także mamy tetrę 80x80 taką grubą gramatura 140g, więc na noworodku to by chyba zrobiła trzmieli odwłok... ale na noworodkowo-niemowlęce kupy jest naprawdę spoko, choć dla noworodka na pewno mniejszy rozmiar

    A swoją drogą, zgaszę może entuzjazm co do ustania nocnych kup ok. 2-3 miesiąca. U nas (skończone 4,5 m-ca parę dni temu) kupy są w nocy nadal. Nie raz. Zresztą w ciągu dnia też dużo. Także na noc niestety jednorazówki, bo mały je jak smok co 0,5-max2godz - wymiękam... i ma takie rzuty po parę tygodni, kilka dni temu cieszyłam się jak głupia, bo miał jedną przerwę 3,5-godzinną w nocy i miałam nadzieję na stopniowe wydłużanie odstępów jedzeniowych... a kolejnej nocy znów maraton choć od urodzenia do drugiego miesiąca potrafił przespać w nocy 5 godzin... ale to temat na inny wątek

  4. #1424

    Domyślnie

    Ja sobie wlasnie dokupilam tetry w mniejszych rozmiarach (40x40 i 80x40, gramatura 140) - jak je bede skladac to dopiero wyjdzie za miesiac

  5. #1425
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    34

    Domyślnie

    U nas młody je co 2-3h, więc nie jest źle
    Mam trochę tetry prostokątnej, ale to chyba jakieś 30x60.

  6. #1426
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Ale na tę tetrę kładziecie jakiś polar sucha pielucha? Bo ja przyznaję bez bicia, że jestem człowiek wygodny i mozolne spieranie kup z tetry nie bardzo do mnie przemawia :/ Czy to się jednak łatwo spiera? Bo ja w tej kwestii ufam tylko polarowi, za dużo nerwów mnie kosztowały bawełniane, bambusowe i innej maści formowanki

  7. #1427

    Domyślnie

    Mam taki polarek, ale jeszcze nie wiem, czy bede uzywac - czekam do lutego z testami

  8. #1428
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    ja zawsze używam polarku,dzieć ma sucho,a poza tym kupy się z niego świetnie spierają i nawet jak zostanie na nim ślad po kupce to mi nie szkoda kawałka polaru no a formowanki itd to już niekoniecznie.

  9. #1429
    Chustofanka Awatar Trzeciaczek
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    433

    Domyślnie

    Ja też tak robiłam tylko trzeba pamiętać żeby po kupie od razu / natychmiast sprzątać kupę. Polarek powoduje wysuszeniu skóry dziecka i większą podatność na odparzenia.
    Mąż: 25.12.2013 Młody 24.08.2015. godz 18:18.
    KOCHAM WIĘC NOSZĘ

  10. #1430

    Domyślnie



    Nie wiem czy mozna sie tu chwalic, ale wlasnie uszylam pierwszy otulacz welniany ze sfilcowanego swetra. Metka oryginalna ze swetra - jakby ktos smial powiedziec, ze uzywamy wielorazowek bo nas nie stac na pampersy, to mu to Burberry's pod sam nos podstawie

  11. #1431
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    36

    Domyślnie

    Hehe świetne... wygląda jak zagraniczna firmówka-mercedes pieluchowy. To rozmiar noworodkowy tak?
    Co do spierania kup... ja na początku właśnie miałam opory przed tetrą m.in. (choć nie tylko) z tego powodu. Potem uznałam, że w sumie to tylko tania tetra i jak już ją przeznaczam na zbieranie kup, to nie ma się co przejmować, a jak przyjdzie wiosna i więcej słońca, to się te tetry może choć trochę wybielą. Oczywiście nie jest tak, że pieluchy są mega brudne po tej kupie, ogólnie to zapieranie uważam, że niewiele się różni technicznie czy czasowo niż zapieranie polaru. Myślałam, że potrwa dłużej, ale nie. Czasowo w podobnym czasie spiera się ta sama ilość kupy różnica polega rzeczywiście na poziomie poplamienia, ale jak wspomniałam - tetra mnie tak nie boli, a przy bambusowych pieluchach... hmmm w sumie na razie wszystko dopierało się bez specjalnych śladów - tots bots i close parents są bez plam póki co, ale używam sporadycznie (co nie znaczy, że uniknęły kup ). Myślę, że problemem plam na tetrze jest to, że tetra jest biała i dlatego te plamy tak widać. Na beżowym/kremowym/kolorowym bambusie tak się nie odznaczają, to nie widać.

  12. #1432
    Chustofanka Awatar Trzeciaczek
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    433

    Domyślnie

    Pieluszka kapitalna
    Mąż: 25.12.2013 Młody 24.08.2015. godz 18:18.
    KOCHAM WIĘC NOSZĘ

  13. #1433

    Domyślnie

    Otulacz wyszedl w podobnym rozmiarze jak S kokosi kupione na forum. Czyli na noworodka powinno byc. Wykroj znalazlam gdzies w czelusciach neta

  14. #1434
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    34

    Domyślnie

    Mi się bez problemu mleczne kupki spierają z tetry, czy muślinu, albo z pokrycia przewijaka, czy ręcznika - a nie zawsze zapieram od razu, bo czasem jakąś niespodziankę odkrywam po czasie

    A powiedzcie mi jeszcze jak to zrobić z tym przewijaniem - kiedy przewijacie? Bo na pampersach przewijam przed każdym karmieniem + jak słyszę, że poszła kupa. No ale czasem nie słyszę, a okazuje się, że kupa/siku jest. No i nie wiem, Wy profilaktycznie zaglądacie w pieluchę np. co godzinę? Czy przewijacie co te 2-3h? Przyznam, ze trochę mi szkoda dziecia jak pomyślę, że miałby leżeć 3h w mokrej, zimnej pieluszce..

  15. #1435

    Domyślnie

    Mi się wydaje, że tyle nie poleży, bo da znać, że mu mokro

  16. #1436
    Chustofanka Awatar Trzeciaczek
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    433

    Domyślnie

    Ja też przewijam co 2-3 godz a młody jak ma kupę i sika dużo to i tak rabat podniesie.
    Ja przewijam przed karmieniem a kupę to słyszę jak idzie i jak bąki puszcza to też z przyzwyczajenia sprawdzam. A jak sprawdzę to i tak zmieniam bo jak już rozpielam to co na marne no chyba że suchość jest aż piszczy.
    Mąż: 25.12.2013 Młody 24.08.2015. godz 18:18.
    KOCHAM WIĘC NOSZĘ

  17. #1437

    Domyślnie

    Z nudów szaleję - uszyłam już dwie formowanki lniano-bawełniane, biorę się za następne Niech się młoda rodzi, bo niedługo będzie miała tyle pieluch, że nie da im rady hahahahahahha

  18. #1438
    Chustofanka Awatar Trzeciaczek
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    433

    Domyślnie

    Eeee dawaj dużo bo na początku to 12 albo i więcej zmian My to czasami i 16 na dobę
    A pozniej czasu na szycie nie ma
    Mąż: 25.12.2013 Młody 24.08.2015. godz 18:18.
    KOCHAM WIĘC NOSZĘ

  19. #1439
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    36

    Domyślnie

    Oj tak, sama też bym chętnie poszyła, tylko nie mam maszyny choć fakt, że nie ma kiedy, ale wizja kilku formowanek w cenie materiału (a nie rynkowej) kusi... no i formowanki moim zdaniem na noworodka to najlepsze rozwiązanie, jak ktoś może sobie pozwolić na dużą ilość (z uwagi na czas schnięcia), bo np. sam uszyje... formowanka najlepiej ogarnie noworodkową kupkę i ratuje otulacz na następną zmianę pieluchy, oczywiście w rozsądnej grubości, żeby nie podnosić pupki względem plecków choć jakbym sama szyła, to chyba bym się też pokusiła o kilka kieszonek dla noworodzia...

  20. #1440
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,478

    Domyślnie

    Lakoniwo oțulaczyk śliczny. Aż zazdroszczę, że nie mam zdolności manualnych i maszyny

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •