Strona 74 z 84 PierwszyPierwszy ... 24646667686970717273747576777879808182 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,461 do 1,480 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #1461
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Nie są szare, ale nie jestem typem estetycznym Właśnie odkupiłam od koleżanki dwa zafarbowane od środka otulacze - ona nie mogła znieść tego, że są zafarbowane

    Słuchajcie, a wełniane gatki dla noworodka? Sprawdza się to czy nie? Bo dziewczyna, od której kupuję klepsydry, ma takie na stanie, ale jakoś nie przekonuje mnie wizja wciskania noworodkowych nóżek w krótkie spodenki ;P Chociaż wiem, że jedna znajoma bardzo sobie chwaliła.

  2. #1462

    Domyślnie

    Ja na pewno uszyję kilka na spróbę, w sumie nic mnie to nie kosztuje poza czasem, którym dysponuję, zobaczymy, jak się sprawdzi takie rozwiązanie

  3. #1463
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Włocławek
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cześć dziewczyny. Powiedzcie mi z ilu warstw flaneli szyjecie te formowanki nb? Powoli zaczynam myśleć o wyprawce. Chciałam coś sama uszyć, ale nie wiem czy flanela da radę. Na razie uszyłam jedną formowankę z froty bambusowej, z 1 warstwą flaneli i 1 warstwa kolorowej bawełny Zrobiłam kieszonkę, bo jak będzie za mało chłonna to wrzucę jakiś wkładzik do środka i będzie ok. Tylko froty bambusowej już mam mało, bo jeszcze dla starszej córci uszyłam i zastanawiam się nad tą flanelą, ile dać warstw żeby było ok. Oczywiście też zrobie kieszonkę, bo nie lubię kłaść wkładów na formowankę. No i najważniejsze jaka długa ma być ta formowanka, bo ta moja chyba za duża wyszła. Nie mam porównania, a raczej nie chcę zbytnio inwestować w nb, bo sama nie wiem czy dam radę z wielo u takiego maluszka Starszą pieluchowałam od 6 mies, więc tam już OSy wchodziły w grę.

  4. #1464
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Włocławek
    Posty
    20

    Domyślnie

    I jeszcze jedno pytanie czy u noworodka przy pieluchach wielo smarować pupcię kremem na odparzenia? Bo przy jednorazówkach smarowałam przy każdej zmianie pieluchy, potem jak przeszłam na wielo, to przestałam, ale córcia miała już 6 mies, a jak to jest u noworodka- smarować czy nie?

  5. #1465
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    49

    Domyślnie

    Że smarowaniem to zależy od dziecka. Ją mojemu smarowalam czasem, jak miał zaczerwienienia, ale on miał pancerną pupe. Ja nie wiem ile warstw w formowance noworodkej powinno być, ale jak stosowałam otulacze i ręczniczki ikeowe (bawełna frote) to składałam je tak że były 3 warstwy jak miał miesiąc i że 6 warstw jak miał dwa (dwa ręczniczki kładłam). Potem przeszłam na OS.

  6. #1466

    Domyślnie

    Ja dawałam dwie warstwy flaneli, i osobno mam wkłady do formowanek - jakoś takie rozwiązanie mi łatwiej szyć. Chociaż zastanawiam się nad uszyciem jakiejś z jęzorem, ale nie wiem czy w przypadku flaneli to się sprawdzi.

  7. #1467
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2015
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    95

    Domyślnie

    Dziewczyny zazdroszcze Wam tych lumpkow..tez by mi sie jakis sweterek na podklad przydal a w okolicy nie ma takich sklepów. ..poszukam może jeszcze na all albo olx. Co do formowanek to ja szylam takie:dwie warstwy flaneli tylko ta wewnętrzna to taka grubsza jednokolorowa o gramaturze 330 i wklad z czterech warstw tez tej grubszej flaneli tyle ze nie jęzor a wszyty do srodka bo gdzieś dziewczyny pisały ze wygodniejsze takie dla noworodka w obsłudze.Lepiej tez spierać kupki chyba bo tylko z jednej warstwy (odpada jezor).Robilam proby z praniem i w porównaniu do bambusowych formowanek flanelka i welur bawelniany schna dużo szybciej.

  8. #1468

    Domyślnie

    No z tym praniem to prawda. Ja mam zamiar rozne opcje potestowac, jedynie cierpie na brak wyboru w materialach, bo np.bambusowych tkanin nie znalazlam u nas w ogole, online mi sie nie oplaca zamawiac. Zostaje flanela, albo frotka bawelniana (reczniki).

  9. #1469
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Włocławek
    Posty
    20

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Uszyję sobie z 2 warstw flaneli i zrobię kieszonkę na wkład. Napiszcie mi jeszcze orientacyjną długość formowanek nb. Od brzuszka do plecków i czy dajecie jeszcze napki zmniejszające?
    I jeszcze pytanie o welur bawełniany. Mam jedne spodnie, ale tam jest napisane, że 88% bawełna i 12% poliester, czy taki materiał też się nadaje, czy istnieje welur 100% bawełna? Może to głupie pytanie, ale nie znam się na materiałach.

  10. #1470
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Welur 100% bawełny to ciężko znaleźć. Ja znalazłam aksamit na allegro 100% bawełna. Uszyłam kilka pieluch i dzielnie znoszą pranie na 60 st

  11. #1471
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Włocławek
    Posty
    20

    Domyślnie

    Dzięki. W takim razie nie będę ryzykować z tym dodatkiem poliestru Przejdę się jeszcze do kilku pasmanterii i popytam o ten aksamit, a jak mnie cena odstraszy to zostaje Allegro

  12. #1472
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Welur z poliestrem też jest ok. Mam z niego pieluchy i też dobrze znoszą pranie. Lepiej sie układają na pupie

  13. #1473

    Domyślnie



    No to po formowankach przyszla kolej na otulacze welniane Wykroj mam z neta, mial byc na 62-74, wyszedl jakis duzy jak OS, musze zmodyfikowac nieco wykroj,zeby byl mniejszy, ale wyszedl zadowalajaco technicznie

  14. #1474
    Chustofanka Awatar Trzeciaczek
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    433

    Domyślnie

    Śliczny
    Testować nie chcesz bo chętna jestem
    Mąż: 25.12.2013 Młody 24.08.2015. godz 18:18.
    KOCHAM WIĘC NOSZĘ

  15. #1475

    Domyślnie

    Hahahaha no testowac bede pewnie za jakies 3 tygodnie XD Przerobilam troche wykroj, jutro sie biore za kolejne.
    W ogole to tak sobie wymyslilam - moze ktos juz mial taki zamysl i nie wypalilo w praktyce, ale czy to bardzo glupio pomyslane uszyc spodnie z tkaniny welnianej ze zintegrowanym otulaczem? Napki po boku, srodek jak otulacz, a na warstwie zewnetrznej dlugue spodnie? Taki elegancki wyjsciowy otulacz...?

  16. #1476
    Chustoholiczka Awatar Tulli
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    5,194

    Domyślnie

    Lakonikowo, masz zdolności!

    Wysłane z mojego XT1039
    mama Młodego, Młodej i Młodszego|`15,`17,19.
    PS codziennie dziękuję Bogu za to forum <3.

  17. #1477

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tulli Zobacz posta
    Lakonikowo, masz zdolności!

    Wysłane z mojego XT1039
    a dziękuję

    p.s. małe pytanko, czemu za każdym razem piszesz źle mój nick?

  18. #1478
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2015
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    95

    Domyślnie

    lakoniwo niezły ten wełniak szyłaś z tkaniny czy też ze swetra?cos czuję za za jakiś czas w dziale handmade lub radosnej twórczości pojawi się Twój wątek
    anita_now ja mam te formowanki o długości 35-36 cm- mniej więcej odmierzone od formowanek s/xs kokosi.

  19. #1479
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,478

    Domyślnie

    Lakoniwo przesliczny otulaczyk

  20. #1480

    Domyślnie

    Dzoana, szyłam z tkaniny wełnianej. Mam też jeden uszyty ze swetra, a planuję poszyć jeszcze longi i te majciorki wełniane. W ogóle zrobiłam spis ogółu i posiadam:
    10 sztuk tetry 40x40 cm
    10 sztuk tetry 80x40 cm
    40 sztuk tetry 80x80 cm
    4 sztuki bambusa 90x90
    2 sztuki bambusa 70x50
    11 wkładów flanelowych własnej produkcji
    10 wkładów z mikrofibry
    3 wkłady bambus mikrofibra klepsydry
    2 prefoldy welurowe kokosi
    2 otulacze pul newborn
    3 otulacze rozm. S (1 pul, dwa wełniaki)
    5 otulaczy one size (1 wełniak, reszta pul)
    2 kieszonki newborn/S
    1 AIO one size
    10 formowanek flanelkowych newborn XS (własna produkcja)
    12 formowanek newborn S (2 kokosi welur,1 pupus bambus, pozostałe własna produkcja flanela)
    i dwie kąpieluszki
    Myślicie, że postradałam rozum? Czy że to za mało wszystkiego?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •