Strona 1 z 84 1234567891151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #1
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie pieluchowanie noworodka - zbiór rad

    Pomyślałam sobie, że warto byłoby usystematyzować nieco wiadomości dotyczące pieluchowania noworodków. Mam pieluchujących dzieci od urodzenia jest już wydaje mi się dość sporo na forum i każda z nas ma już swoje doświadczenia którymi mogłaby się podzielić z mamami, które debiut mają jeszcze przed sobą - a takich też jak wiemy coraz więcej, co bardzo cieszy Mogłybyśmy wpisywać tu wszelkie informacje wynikające z naszych doświadczeń - co nam się sprawdziło a co nie bardzo. A więc do dzieła, ja zacznę jako że mam akurat na stanie noworodka, który lada dzień zamieni się w niemowlę

    Otulacze:
    Przed urodzinami małego zaopatrzyłam się w 5 otulaczy pul noworodkowych, 3 otulacze wełniane (2 pary gatek i 1 zapinane na rzepy) oraz jedne gatki wełniane. Okazało się jednak, że taka ilość otulaczy jest o dziwo stanowczo za duża. Generalnie z puli korzystamy bardzo sporadycznie, szczerze powiedziawszy 2 otulacze pul wystarczyłyby w zupełności. Wełna natomiast jak najbardziej - ciągle jest w użyciu. I wcale nie muszę jej prać co chwila! Składam tetrę origami, spinam to snappi, na to gatki wełniane i jeszcze nigdy nie zdarzył nam się wyciek kupy.

    Świetnym i tanim rozwiązaniem są zwyczajne spodenki polarkowe - tetra w origami spięta snappi i na to bezpośrednio spodenki polarkowe. Szybko się przebiera i dziecku jest wygodnie.

    Jeszcze jeden patent, który podpatrzyłam u Bigbabs - dziecko ubieramy w samą pieluszkę- nie będę oryginalna - tetra w origami spięta snappi - i owijamy kocykiem polarkowym, bez żadnego otulacza. Jest to idealne rozwiązanie, bo można dziecko przebrać nawet gdy śpi i raczej nie powinno się wybudzić (mój syn się nie budził). Jak wiadomo noworodki potrafią spać dość długo, więc jeśli nie chcemy trzymać go np 3 godziny w pieluszce jednej, to takie rozwiązanie z kocykiem jest idealne. Dodatkowo, gdy dziecko ma odparzenie i trzeba go często przebierać jest to też bardzo wygodny sposób pieluchowania.

    Co do firm - to oczywiście otulacze bambino mio, są wyjątkowo malutkie, moje dziecko już z nich wyrasta (ma 4 tygodnie), nature babies - wydaje się na pierwszy rzut oka duży, ale nadaje się spokojnie od urodzenia i pomieści każdą pieluszkę. Wełniaki mam robione przez siebie oraz storchenkindery S. Wygodniejsze przy noworodku są takie zapinane na rzepy otulacze, ale gatki też nam się sprawdziły.

    Pieluszki:
    Oczywiście sporo tetry/muślinów no i snappi
    Prefoldy bambino mio.
    Małe ręczniczki z ikei - na jeden sik idealne.
    Większe ręczniki z ikei składane jak prefoldy i spięte snappi - idealne na noc lub dłuższe wyjście, i jako szerokie pieluchowanie.
    Malutkie formowanki - tu też mam tylko handmade. Jedyną firmówką jaką mam jest tots bots fluffy, ale ona raczej tak od 4 kilo myślę, bo wcześniej robiła mega dużą pupę - pupa wyżej a głowa niżej. Jej zalety to - mięciutka i bardzo szybko, wręcz ekspresowo schnie

    To chyba tyle z naszych pierwszych tygodni pieluchowych

  2. #2

    Domyślnie

    Ile mam, tyle opinii Ja uważam, że nawet 5 otulaczy, to może być za mało Moja młoda robiła kupę praktycznie co chwilę i często brudziła przy tym otulacz, więc wyszło na to, że otulacz zmieniałam praktycznie co trzecią zmianę, albo i częściej. Najlepiej faktycznie sprawdzały sie rozmiarowe Bambino Mio- są małe, zgrabnie leżą i dobrze trzymają. Co ważne, mają też delikatny rzep, więc nie ma ryzyka, że niewprawną jeszcze ręką zadrapie się skórę dziecka. Niby nic, ale te rzepy drażnią mnie okropnie np. w pieluszkach Naughty Baby- całe szczęście, że kupiłam tylko jedną na próbę.
    Na początek najlepiej, moim zdaniem, mieć własnie kilka otulaczy i sporo tetry. Natka często leżała, podobnie jak u Magnolii, na polarkowym kocyku z samą tetrą pod pupą(nie spinałam jej)- mamy ciepło w domu i tak było wygodnie, zwłaszcza jak spała.
    O otulaczach wełnianych sie nie wypowiem, bo nie uzywamy, jak na razie.
    Formowanki są dobre na noce- ja polecam wszędzie TB Flexi, chociaż na sam początek mogą robić jednak wrażenie wiekszej pupy.Na samym początku używałam malutkich formowanek handmade- stworzone dla noworodka, ale malutka szybko z nich wyrosła.
    Jeśli chodzi o wkłady np. z mikrofibry, to warto zaopatrzyc się w te mniejsze. "noworodkowe"-są krótsze i przy małym dziecku lepiej sie sprawdzają. Ja miałam ich niewiele i ciągle męczyłam się z upychaniem długich wkładów do malego otulacza-jesli wystawał chociaż kawałek, to przeciek gotowy. W póxniejszym okresie tkie krótkie wkłady można stosować jako dodatkowy wkład do pieluszki np. na noc.
    W skrócie:
    Najlepszy, moim zdaniem, zestaw na początek:
    - kilka otulaczy(ilość uzależniona od,powiedzmy, indywidualnych potrzeb-niektórym wystarczają 2, ja potrzebowałam więcej)
    - spora ilość tetry/prefoldów
    - ew. formowanki noworodkowe

  3. #3
    Chusteryczka Awatar Bellydancer
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,889

    Domyślnie

    Świetny temat! )

    Cieszę się, że większość zakupów właśnie zaplanowałam tak, choc również mam juz kilka zakupów długofalowych.

    Co do formowanek - co byście dokładnie dla takie maluszka polecily?

    Co do składanych pieluszek, rozumiem, że Bambino Mio, prefoldy małe byłyby pewnie dobre?
    Nina 01.04.2011, Gucio 04.02.2013 & Leon 13.12.2015
    Naturalna Szkoła Rodzenia Familion i Centrum Wspierania i Rozwoju Rodziny Familion - www.centrumfamilion.pl

  4. #4
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,791

    Domyślnie

    My mieliśmy 5 otulaczy pulowych (IV, Modern baby, Bambino Mio i babeco) orazi maaasę tetry. W sumie wszystkiego za dużo, ponieważ na równi z pieluszkami wielo stosowaliśmy i stosujemy EC. Wysadzam na nocniczek chiński przy każdym karmieniu, bo mojego ssaka i tak się ciagle karmi więc to żaden dodatkowy kłopot...

    Do tego w domu mam ciepło, dziecko ubrane w kaftanik i skarpetki plus oczywiście pieluszka, córcia często w chuście a noszona przeważnie śpi i w pieluszkę nie robi

    Teraz wymieniłam otulacze na większe (2xPUL, 1X polar) i młoda dorosła do AIO kushies (które są baaardzo zużyte i AIO nie są, bo ciekną...) oraz mam ładną formowankę dominiki - używam kushies i formowanki na noc, ale bez otulacza, dziecko śpi ze mną, pod nami leży kocyk polarkowy, żeby się prześcieradło nie zamoczyło. Przebieram czasem 2 czasem 3razy w nocy (od północy do 7rano jest u mnie zazwyczaj noc...), po każdym siku, kupka ląduje wieczorem i rano w nocniczku.

    I z wyprawki pamiętajmy o wiaderku na pieluszki i olejku herbacianym lub lawendowym. Jak ktoś zbiera dopiero wyprawkę to polecam też chusteczki wielorazowe, ja właśnie ciułam na zakup... No i szczerze polecam temat EC, ja jestem zachwycona i to jest jeszcze tańsza i bardziej eko wersja wychowywania noworodka
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  5. #5
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Ooo widzę, ze każdy poleca co innego
    To ja napiszę co u nas się sprawdziło od pierwszych dni u mojego maleństwa (no, maleństwio miało w chwili przyjścia na świat 4kg i 61 cm)

    Otulaczami stosowanymi od pierwszych dni były Econobum - cieniutkie, świetnie trzymające (żadnych przecieków), poprzez regulację one size wchodziła nawet większa pieluszka. 2 xEconobum+ jedna wełenka nam starczały spokojnie.
    Szybko przeszliśmy na samą wełnę (mimo, że Econobum naprawdę świetne) - tu przeważyły moje przekonania, ze jednak dziecku zdrowiej w wełnie.

    Co do samych pieluszek - na pewno baaardzo praktyczna wbrew pozorom sa te do składano - tetra, bambuski, muśliny. U takiego maluszka bardzo mnie denerwowały pieluszki, które z tyłu u góry miały wszystą gumkę, która uciskała na dół plecków a właściwie dolny odcinek kręgosłupa (np. bambusowe formowanki Bambinex).
    Dlatego ceniłam sobie te do składania bo je zawsze dało sie tak złożyć, żeby z tyłu ładnie się układały i nie uciskały.
    Z pielouszek formowanych szczerze polecam na początek ImseVimse z flanelki organicznej - płaściutkie na dole plecków.
    Równie dobre pod tym względem jest bambusowa Miłość Nature Babies - naprwdę swietna pielucha za rozsądną cenę.
    Z szytych formowanek sprawdziły nam się formowanki kieszonki z welurku i dzianinki.
    Z firmowych jeszcze Lulu Nature Bambou i Lulu Lucie w miarę dobrze układają się z tyłu. Mimo, ze to one size, to sposób regulacji rozmiaru (wywinięcie z przodu) sprawiał, ze całkiem zgrabna ta pieluszka.

    Nie pakowałabym sie natomiast w PUL-owe kieszonki one size u maluszka. Wiadomo 2-3 szt warto mieć ale nie wychodziłabym z założenia, ze to jest super bo perspektywicznie tańsze i ogólnie wygodniejsze.

    Chciałabym napisac jeszcze o jednym patencie związanym z pieluchowaniem:
    naprawdę polecam myjki do pupy przy przewijaniu - my mieliśmy bambusowe z Close Parents.
    Do łóżeczka miałam doczepione pojemniki z Ikei na wodę i zużyte pieluszki ( http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70103207 ), a obok zawsze stał termos z gorącą wodą i naczynie z przegotowaną zimną (żeby szybciutko dorobić wodę do żądanej temp) - tani, niezawodny sposób. Czasami tę ściereczkę odrobinkę pocierałam o mydełko oliwkowe.
    I kiedy juz mi się znudziły te pojemniki i termosy, dziecko z pupą pod kran i to jest już mega wygodne.

    (teraz to znowu ze zgrożą myślę, ile chusteczek nawilżanych zużyłam u mojej starszej córki wychowanej na jednorazowych pampkach)

  6. #6
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,890

    Domyślnie

    Ja mam 4 otulacze Pul Nature Babies r. S już od 2,7kg, więc mi się to podoba że są już od 2,7kg, a ja rodzę małe dzieci (Liwia urodzona 2900) i ma regulację na zatrzaski, przez co na dłużej starczy. Mam też 1 Econobum (Liwia używa na noc z formowanką). Chcę dokupić Flipa i 2 wełenki (w tym 1 tetro- dobry pomysł dla noworodka?). Chyba starczy? Dokupię tetry i muśliny różnej maści, ręczniki ikea te malutkie, uszyję formowanki, mam kieszonki one size (New Style- te zwierzaki Safari, Babyland są mniejsze niż tradycyjne kieszonki one size) i oczywiście też mam 3XFB, 1X BG V3. Z formowanek na noc mam PD Bambusową noc, 1 Babyetta i IV frotową. Za mało formowanek na noc czy starczy z kieszonkami? Będzie ok? No i sprawa papierków. Które sprawdzają się przy noworodkowych kupach? Canpol babies niby przeznaczone dla dzieci 0-3 miesiące. Są też biodegradowalne IV. Wiem, że na mleczne kupy fajne są Popolini, ale teraz są niedostępne w sprzedaży. Jakie papierki polecacie i jak bardzo zatrzymuje się kupa na papierku czy trzeba dużo zapierać?
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  7. #7
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    Za mało formowanek na noc czy starczy z kieszonkami? Będzie ok?
    To zależy jak często będziesz przebierać. Ja zmieniam pieluchę w nocy tak średnio 4 - 5 razy, więc przy noworodku w takim układzie to i tetra da radę


    [/QUOTE]Jakie papierki polecacie i jak bardzo zatrzymuje się kupa na papierku czy trzeba dużo zapierać?[/QUOTE]
    trochę ten papierek zatrzymuje, co prawda pielucha jest i tak brudna, więc w sumie aż tak chyba nie opłaca się tych papierków używać, szczególnie jak dziecko robi dużo kup i kleksów, to czasem 10 dziennie to za mało... więc to się nie za bardzo opłaca

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Wiewiórko dopóki synek był wyłącznie na moim pokarmie to nie stosowałam papierków - pieluszkę tak i tak trzeba zaprać;
    Co do ilości formowanek - na początek wystarczy to co masz a z czasem zobaczysz czym Wam najlepiej się pieluchuje
    Ale widzę, ze do porodu jeszcze troszeczkę więc na pewno przez ten czas coś tam się zmieni.
    A i jeszcze pytałaś o Tetro - miałam ten otulacz niedawno, ale dla mojego 10 kg był juz za mały.
    Myślę, że u maluszka moze się sprawdzić - bo on taki cieniutki, delikatny ale niech się wypowiedzą mamy, które go używały na maluszku

    A Liwię od jakiego wieku pieluchowałaś?

  9. #9
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,890

    Domyślnie

    A Liwię od jakiego wieku pieluchowałaś?
    Aż wstyd się przyznać, że miała 2,5 roku i się prawie odpieluchowywała, na początku zakładałam jej na spacer, drzemkę i na noc, teraz tylko na noc jej zakładam
    A czy te mleczne kupy się dobrze spierają? (nie mam doświadczenia)
    Ostatnio edytowane przez Wiewiórka ; 22-11-2010 o 22:51
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  10. #10
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    no to co u nas sie sprawdzilo

    maly byl maly, wazyl 3 kilo, w wielo od trzeciej doby (smolka i wielo to jednak bylo ponad mnie )

    otulacze:
    bambino mio (w wersji do 5 kilo) i motherase XSmall - to PUL - duzo, bo czesto sie brudzily kupa
    tots bots polarkowy - rozmiar 0 (potem kupilam jeszcze PUL tots bots tez 0 i mysle, ze dla noworodka tez by byl w porzadku)

    pieluchy:
    prefoldy bambino mio
    musliny IV

    z formowanek
    motherease sandy's XSmall (bawelniane i bambusowe) - te byly najlepsze, najmniejsze i w ogole naj... na poczatek
    tots bots bambusowy (na noc zwlaszcza)
    Little Lamb bawelniana i bambusowa

    papierkow nie uzywam, zamiast nich mam wkladki z mikropolaru.

    to chyba tyle (jutro rano pogrzebie z szufladzie z pieluchami i sprawdze, czy o czyms nie zapomnialam, bo nie chce teraz dzieciakow budzic )
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  11. #11
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    Aż wstyd się przyznać, że miała 2,5 roku i się prawie odpieluchowywała, na początku zakładałam jej na spacer, drzemkę i na noc, teraz tylko na noc jej zakładam
    A czy te mleczne kupy się dobrze spierają? (nie mam doświadczenia)
    No to tak zupełnei jak u nas - 2,5 roku miała starsza córka jak zaczynałyśmy naszą przygodę z wielo ale tylko nocki (w dizeń była odpieluchowana od 2 rż)
    Miesiąc po założeniu pierwszej wielo na noc była już odpieluchowana.

    A pytanie o spieranie kup w sensie: czy zostają plamy czy o techniczną stronę spierania?'
    Technicznie - no trochę wody (zimnej) potrzeba do sprania a właściwie spłukania z pieluszki kupy
    Plam nie zapierałam mydłem ani żadnym środkiem
    Po upraniu w pralce różnie było z plamami (ja używałam tylko ekopłynu do prania, teraz najcześciej piorę w kula piorących)
    Ale nie masz sie co stresować plamami - rodzisz na wiosnę a wtedy najlepszym przyjacielem pieluszek jest słoneczko- wywieszasz i wszystkie plamy znikają w mgnieniu oka (dosłownie)
    No tylko trzeba uważać z kieszonkami PUL-owymi żeby nie były wyeksponowane na słońcu w samo południe upalnego lata (żeby temperatura nie uszkodziła PULu)

  12. #12
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,890

    Domyślnie

    Rodzę latem i nie mam kompletnie żadnej możliwości suszenia na słońcu.
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  13. #13
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    Rodzę latem i nie mam kompletnie żadnej możliwości suszenia na słońcu.

    O to jak będziesz szła do parku na spacer to rozłozysz na kocyku na płasko tą z plamami

  14. #14

    Domyślnie

    Mój "smarek" ma już pół roczku, więc z wielo zdążyliśmy się nieco zapoznać Tymek, urodził się latem i ważył 3 kg. Zaopatrzyłam nas we wszystkie możliwe warianty (otulacz+składanka, otulacz+formowanka, kieszonki, SIO, prefoldy BambinoMio), co by wypróbować co najlepiej nam się sprawdzi.

    Formowanki
    Dla nas naj, naj były formowanki, ale używane bez otulacza + ręcznik pod dupkę. Bez sensu było kupować mega chłonne, bo i tak tej chłonności nie można było wykorzystać. Zmiana pieluchy co siku i częste kupki. Formowanki dla noworodka, kupujcie najtańsze. Spokojnie mogą być bawełniane. Nie ma sensu inwestować w malutkie bambuski czy konopne. Mam Tetro i były git. Teraz jak już brzuszek urósł to nam troczków brakuje, ciut za krótkie . Mam też flexi i stretchies rozm 1 i żałuję, że nie wzięłam większych, miałabym na teraz, kiedy bardziej zależy mi na chłonności.

    Otulacze.
    PUL dla mnie na upały odpada. Może gdybym miała otulacz wełniany to na lato byłby ok. Na chłodniejsze dni zakładałam prefold Bambino MIo (bardzo je lubię formowankę lub składaną muślinę czy kikko (choć te ostatnie robiły sporą rozpórkę między nogami) i otulacz. Miałam IV z bawełną i Flipy. Flipy są the best! Nizawodne i pasowały na maluszka praktycznie od początki. IV rzepy obcierały brzuszek i obcierają do dziś. Otulaczy mam 6. Pewnie wystarczyłyby 4, ale często uciekała nam kupka na otulacz i nie musiałam sie tym stresować.

    Kieszonki chyba zakupiłam bardziej po to żeby zaspokoić własną próżność. Mam Fuzzy Bunz i ich nie używam. Ze dwa razy mi przemokły. Odtłuściłam i odłożyłam na półkę. Jakoś ich nie lubię. Nawet na spacer wolałam formowankę i otulacz.

    Jeśli chodzi o SIO to mam Itti M i dopiero teraz jej używam. Teraz jest super, nic nie przecieka. Tymek jest większy, więc nawet ta twardość bambuska już mi nie przeszkadza. Chyba kilka dokupię ale u noworodka imo nie warto.

    Składanek używałam tylko w prostokąt i do otulacza. Jakoś nie lubiłam origami ze spinką snapi. Mały miał wtedy jakoś tak nabałaganione między nogami. A może składałam jakoś nieumiejętnie. Zawsze coś mu odstawało. Dla noworodka, jak już pisałam wsześniej teraz wybrałabym prefoldy. Nie są tak obszerne jak składane muśliny.

    A co się sprawdza na noc? Nie wiem Nocką u nas lecą pampersy , ale już niedługo, bo właśnie nabyłam mega formowanki i czekamy na wełenkę
    Ostatnio edytowane przez ania mania ; 23-11-2010 o 09:55 Powód: ort
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  15. #15
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,890

    Domyślnie

    Nie warto kupować Iti Bitti SIO? Lepiej AIO dla noworodka?
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  16. #16

    Domyślnie

    AIO nie miałam. Kupiłam jedną SIO i od razu w rozmiarze M. Na początku mi przeciekała i zgaduję, że pewnie dlatego, że była na Tymka za duża. Noworodek bardzo szybko rośnie i moim zdaniem, rozmiar S wystarczy Ci na bardzo krótko. Noworodka i tak długo nie potrzymasz w jednej pieluszce, więc żeby nacieszyć oczy urodą Itti musiałabyś mieć ich dużo, a to jest spory wydatek. Szczególnie biorąc pod uwagę, że za chwilę będzie trzeba zmienić rozmiar. Chyba warto poczekać, aż maluszek troszkę nabierze ciałka i kupić większe. No chyba, że nie musisz myśleć o ekonomii SIO mają to do siebie, że jak nasiąknie bambusowa wkładka to pielucha robi się w kroczku twarda jak beton. Mi ta twardość przy noworodku nie odpowiadała. AIO są podobno bardziej miękkie, ale za to długo schnął. Jak malutek podrośnie, to wtedy już wszystko pasuje i można poszaleć
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  17. #17
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,890

    Domyślnie

    a jak z rozmazywaniem noworodkowej kupy przy SIO? Brudzi otulacz? Czy pod tym kątem warto kupić SIO?
    I jeszcze jedno mnie zastanawia: dziecko przyjdzie latem, załóżmy że będzie upał. Najlepszy na pewno otulacz wełniany. Zastanawiam się czy na upał dobre będą formowanki z mikropolarkiem czy welurkiem, czy szyć czysto bawełniane dla noworodka. Głupieję, bo raz czytałam, że dzieci się odparzaja w kieszonkach w upał, a dwa, że gdy nie ma polarku czy welurku to szybciej odparowuje mocz i drażni skórę dziecka, więc wtedy jest najbardziej potrzebny. I co wy na to?
    Ostatnio edytowane przez Wiewiórka ; 23-11-2010 o 12:56
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  18. #18

    Domyślnie

    Wiewiórko, mleczne kupki mojego synka obsmarowują wszystkie otulacze, wyjątkowo nie, jeśli w otulaczu jest formowanka (pod tym względem spox są stretchies, mają fajne gumeczki przy udkach, tetro troszkę gorzej sobie radziły z trzymaniem kupki w ryzach, na noworodku odstawały w pachwinkach). Ja nie jestem zwolenniczką mikropolarku przy pupce, szczególnie latem. Twój malutek i tak będzie w największe upały paradował w samej pielusi, a co za tym idzie częsta zmiana to będzie pestka. Nic Ci nie zdąży odparować Tak więc ja wybrałabym dla noworodka bawełnę, flanelkę? Genialnie, że chcesz szyć sama Warto by było żebyś miała formowanki z cieniutkimi gumeczkami przy udkach, takie lepiej przylegają. Wiewiórko, jak ja Ci zazdroszczę tego ósmego tygodnia eh


    I jeszcze chciałam Ci powiedzieć, że nawet jeśli uszyjesz sobie formowanki z samej bawełny, to zawsze do środka możesz położyć wkład "sucha pielucha" i będzie polarek od dupinki np na chłodniejsze letnie nocki.
    Ostatnio edytowane przez ania mania ; 23-11-2010 o 20:59 Powód: Tak sobie jeszcze pomyślałam...
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  19. #19
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    a ja mam SIO w rozmiarze S - i do dzis uzywam (i jeszcze spory zapas w napach mam). mam trzy - glownie na wyjscia je zakladam. i dodatkowe wklady - jak pielucha jest tylko zasikana, to przepinam wklad i tyle (albo uzywam jej jak otulacza).

    a w temacie okolo pieluchowym - do spania polecam takie cus. super sie wnocy zmienia pieluche jak nie trzeba rozpinac i zapinac pajacow/spiochow/bodziakow.... i jeszcze bodziaki zakladae bez zapinania (za duzy odwlok, zeby zapinac) - plecy przykryte, nic nie wylazi (i mozna wykorzystac garderobe po starszym bracie ).
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Witam serdecznie, czytam i czytam i wcale nie jestem od tego mądrzejsza Za chwilkę poród... starsze dzieciaki niestety były na jednorazówkach Teraz mam zamiar sie poprawić

    Jak na razie kupiłam:
    bambino mio małe prefoldy
    bambino mio otulacz do 5 kg
    close parents mikrofibrową SIO + dodatkową wkładkę
    3 wkładki zawsze sucho nature babies

    Generalnie myślę o tetrze/prefoldach i otulaczach, zależy mi na ekonomii czyli raczej w grę wchodzą pieluszki onesize... gdyby to był pierwszy maluch poszłabym w różne rozmiary, choć myślę, że w kwestii powiekszania rodzinki nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa

    A może lepiej formowanki? Myślałam o little lamb, ale musiałabym je kupić w uk bo w Polsce ich nie ma.... Jeśli tetra to jaka? Wiem, że może to głupie pytanie ale tata zwykła tetra mnie nie przekonuje. Dotykałam frotową z bawełny ekologicznej Lenya - coś cudownego, tyle, ze te pieluszki sa bardzo drogie - musiałabym ich kupić pewnie z 15?

    Do tego co już mam powinnam chyba dokupić jeszcze 2 otulcze - imse vimse, flip?
    Kilka kieszonek: charlie banana, fuzzi bunz, baby kangas są chyba polecane...

    dużo tych chyba Temat mnie ewidentnie przerasta
    Doradzicie coś?

    A no i muszę kupić kubełek i tu moje pytanie, czy rzeczywiście musi to być kubełek ze sklepów z pieluszkami? Maja one w sobie cos czego nie ma zwykły zamykany kubełek?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •