Strona 68 z 84 PierwszyPierwszy ... 1858606162636465666768697071727374757678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,341 do 1,360 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #1341
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    A jak wam się widzi zestaw otulacze + prefoldy bambusowe? (oprócz standardowej tetry, ręczniczków IKEA + sucha pielucha)

  2. #1342
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Dzoanna,
    Kokosi xs są mniejsze od tego bambino Mio, więc podejrzewam że nb tym bardziej. Ja do bambino Mio dobilam napki zmiejszajace rozmiar i w ten sposób dało się je używać od urodzenia.

    samasiu, chyba nie pomogę, bo pomimo prób z prefoldami nie podeszły u nas, nie umiałam ich założyć tak, by nie było przecieków. Może to kwestia płci dziecka i u dziewczynki było by łatwiej. A może to kwestia moich umiejętności, nie wiem.
    J.2014 i E.2016

  3. #1343
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    371

    Domyślnie

    A moim zdaniem kokosi s/xs jest o niebo lepsze od bambinomio, jesli chodzi o wygode dziecka.

  4. #1344
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    49

    Domyślnie

    Moim zdaniem zależy jak duże ma być dziecko, więc wstrzymała bym się do początku 9 miesiąca ciąży z zakupem. Miałam kokosi NB i był super na początek, najlepszy, ale moje dziecko urodziło się prawie 4kg więc szybko z niego wyrósł. Jeżeli.dziecko ma być w okolicach 3kg to bym kupiła NB. Jeżeli więcej niż 3.5 kg to bym kupiła S.

  5. #1345
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Dzoana ja mam bambino mio ten malutki i mam kokosi xs. Moge potem zrobić zdjęcie ich obu obok siebie jesli chcesz

    Cytat Zamieszczone przez samasia Zobacz posta
    A jak wam się widzi zestaw otulacze + prefoldy bambusowe? (oprócz standardowej tetry, ręczniczków IKEA + sucha pielucha)
    Chyba spoko taki zestaw my używaliśmy prefoldów kikko i otulaczy jak Grubcio się urodził i było całkiem ok.


  6. #1346
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2015
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    95

    Domyślnie

    Poczekam w takim razie jeszcze miesiąc i w zaleznosci od rozwoju sytuacji dokupie te mniejsze otulaczyki nb jak radzicie.Wygoda dzidziusia jest najważniejsza

  7. #1347
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2015
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    95

    Domyślnie

    Dziewczyny powiedzcie czy używalyscie tetry złożonej w samolot i przeszytej (chyba w pupeko taka widzialam)Mam możliwość przeszycia w ten sposób i nie do końca wiem czy to dobry pomysł. ..niby nie powinna schnac dużo dłużej niż taka rozłożona a wydaje mi się ze jest prostsza w obsłudze (maz twierdzi ze on zakładania pieluch nie ogarnie).Sprawdza się taka w praktyce czy lepiej nie kombinować i składać za każdym razem?

  8. #1348
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Przygranicze
    Posty
    4,253

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dzoana Zobacz posta
    Dziewczyny powiedzcie czy używalyscie tetry złożonej w samolot i przeszytej (chyba w pupeko taka widzialam)Mam możliwość przeszycia w ten sposób i nie do końca wiem czy to dobry pomysł. ..niby nie powinna schnac dużo dłużej niż taka rozłożona a wydaje mi się ze jest prostsza w obsłudze (maz twierdzi ze on zakładania pieluch nie ogarnie).Sprawdza się taka w praktyce czy lepiej nie kombinować i składać za każdym razem?
    dla mnie lepsza w samolot była niż taka zwykla , a otulaczykow poszukaj na bazarku bo dziecko szybciutko wyrośnie z rozm NB , mam kilka w watku sprzedażowym jeśli bys była zainteresowana
    P 2000, M 2005 , M 2011, L 2015

  9. #1349
    Chustofanka Awatar mrscreme
    Dołączył
    Apr 2015
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    459

    Domyślnie

    Dołączam się do grona pieluchujących noworodka- Adaś nosi wielo od powrotu ze szpitala, miał wtedy 4 dni. Nawet na szybszy spacer wielo jest na tyłeczku. Z racji siusiania sobie po pępku przeniosłam się szybko z otulacza i tetry na kieszonki (z wkładami z frottą, przeróżnymi). Obowiązkowo do środka wkładki sucha pupa, z pociętej bluzy polarowej- świetnie się nam z tego kupa spłukuje.
    Jakby ten pępuszek mu odpadł to byłoby już całkiem ekstra, ale nie narzekam tak ogólnie- fajnie jest wielopieluchować
    Hanusia 1.02.2006 i Adaś 11.11.2015

  10. #1350
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    49

    Domyślnie

    A właśnie, pępek. Kokosi NB to były jedyne otulacze które się pod pępkiem mieściły.

  11. #1351
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    A mnie jeszcze nurtują gatki polarowe Do wełny mnie w ogóle nie ciągnie, ale takie gatki chyba fajnie by się z prefoldem sprawdzały?

  12. #1352
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samasia Zobacz posta
    A mnie jeszcze nurtują gatki polarowe Do wełny mnie w ogóle nie ciągnie, ale takie gatki chyba fajnie by się z prefoldem sprawdzały?
    Tylko zdaje się (sama nie miałam więc tylko z tego co wyczytałam piszę) że one słabo szczelne są - polar jako taki raczej przepuszcza (wkładki sucha pielucha są polarowe), nic na nie nie można założyc w sensie bodziaka bo jak przyciśniesz to właśnie będą ciekły. No i imo gatki dla noworoda to totalna pomyłka - tylko otulacze.

    A wełna jest najlepsza na świecie


  13. #1353
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Ja się boję, że znowu mi będzie wszystko wystawać z tych zwyklych otulaczy Nie umiem w nie upychać nic prócz złożonych w prostokąt wkładów. Co do ubrań - lato będzie Ja w ogóle nie wiem, jak się szykować z takim maluchem na lato, jak Zosia się rodziła, to jeszcze śnieg padał

  14. #1354
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Wełna najlepsza, a najlepsiejsze welniane gatki ja dla noworodka najbardziej lubiłam gatki welniane. Najłatwiej mi sie zakładało, nic nie wystaje nic nie przecieka, miodzio
    polarkowe miałam otulacze i potwierdzam, że nie są jakies super.


  15. #1355
    Chustomanka Awatar Roanna
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samasia Zobacz posta
    A mnie jeszcze nurtują gatki polarowe Do wełny mnie w ogóle nie ciągnie, ale takie gatki chyba fajnie by się z prefoldem sprawdzały?



    Samasia, jeśli chodzi o szczelność polaru- ja moją noworodke zapychałam w polarowe otulacze własnej produkcji. Lubiłam je, bo były równocześnie miękkie i szczelne. Z dwóch warstw mięsistego polaru (z takiej cieplej bluzy), wiec nie przepuszczały, przy czym wiadomo, to na dzień, w domu, na częste zmiany.


    Gatki za to wełniane zakładałam. Faktycznie ciężko to wcisnąć na takie delikatne nóżki...



    Edit.

    Ale jak widać po wpisie kornflejki, opinie, jak zawsze, są różne
    Roan+Roanna 9.2010
    Roaniątko Synek 8.2013
    Roaniątko Córcia 8.2015

  16. #1356
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Ale wytłumaczcie mi, skoro wełnę należy prać rzadko, to co robicie z takimi umazanymi otulaczami? Przynajmniej u nas do czasu zmniejszenia ilości kup (czyli, jeśli dobrze pamiętam, ok. 3-4 miesiąca), otulacz też prawie zawsze obrywał... A wszyscy polecają wełnę, w dodatku z wkładami albo tetrą w prostokąt

  17. #1357
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Też mnie to nurtuje Z polaru wszystko się spiera bez problemu, więc to dla mnie kolejny argument za. Jeśli już mam jakieś gacie kupować, to prawie na pewno polarowe. Chyba że jednak pójdę na łatwiznę i zostanę przy ręczniczkach z IKEI w prostokąt i PUL-u.

    (nie śmiejcie się, że w 13 tygodniu czytam o pieluchach, jakoś mnie naszło tak...)

  18. #1358
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mist Zobacz posta
    Ale wytłumaczcie mi, skoro wełnę należy prać rzadko, to co robicie z takimi umazanymi otulaczami? Przynajmniej u nas do czasu zmniejszenia ilości kup (czyli, jeśli dobrze pamiętam, ok. 3-4 miesiąca), otulacz też prawie zawsze obrywał... A wszyscy polecają wełnę, w dodatku z wkładami albo tetrą w prostokąt
    No to teraz może Cię zdziwię, ale ja miałam więcej kupczących wycieków około 6 miesiąca niż wcześniej i gatki welniane prałam moze raz na miesiąc. Na początku tetra w latawiec (tak to sie chyba nazywa) i na to gacie.

    Aha no i jeszcze ja jestem leser więc jak sie czasem zdarzyło, że jakas mini ilosc kupy na nogawce to po prostu zapierałam ten kawalątek i używałam dalej jak tylko wyschło.


    edit. A jeszcze w ramach ciekawostki powiem Wam, że w Portugalii, dziewczyny używające wielo pieluch uwielbiają polar i nawet na noce dzieciom zakładają! Także moze da się i na noc?


  19. #1359
    Chustomanka Awatar Roanna
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kornflejka Zobacz posta

    edit. A jeszcze w ramach ciekawostki powiem Wam, że w Portugalii, dziewczyny używające wielo pieluch uwielbiają polar i nawet na noce dzieciom zakładają! Także moze da się i na noc?
    Wetnę się z Oftem. kornflejka mówisz po portugalsku? Znasz/polecasz jakieś forum? Dzięki.
    Roan+Roanna 9.2010
    Roaniątko Synek 8.2013
    Roaniątko Córcia 8.2015

  20. #1360
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Umazany do prania oczywiście. A ilość kup zależy od dziecka. Mi pierwsze robiło kilka dziennie a drugie raz na kilka dni.

    dla mnie to nie jest tragedia jak się wełna sfilcuje od prania - wliczam to ryzyko w koszty wielopieluchowania.

    aha no i przy czym np takie gacie storcza to ja normalnie do pralki wrzucam i nic się z nimi nie dzieje. Tylko potem lanolinować muszę by były znów na mur beton szczelne - to jedyna upierdliwość


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •