Strona 66 z 84 PierwszyPierwszy ... 1656585960616263646566676869707172737476 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,301 do 1,320 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #1301
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    34

    Domyślnie

    Mogłaby któraś zerknąć na moją listę zakupową z OLX, którą wrzuciłam wyżej?

  2. #1302
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Liskova, ja miałam tetrę cienką (najtańszą z allegro) 70x80 i składana w samolot dla noworodka była ok. I małe ręczniki z ikea. Dla mnie muśliny z ikea były za duze

    co do listy zakupów to spoko jest a u nas na bazarek patrzyłaś? Bo te ceny na olx nie są jakieś specjalnie super, na bazarku można trafić taniej.


  3. #1303
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    34

    Domyślnie

    Holi Poli, dzięki!

    Dobra, czyli tetrę z allegro wezmę i ręczniczki Ikeowe - tylko które, bo tam są dwa rodzaje?
    I ile wziąć tetry i ile ręczniczków?

    Co do cen, to wydawały mi się przeciętne, a liczę, że przy dużym zamówieniu coś jeszcze utarguję No i tu chodzi mi o to, że mam wszystko w 1 przesyłce, a na bazarku patrzyłam, ale zazwyczaj tu mi pasuje 1 rzecz, tam dwie i taka zabawa,

  4. #1304
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    http://m.ikea.com/pl/pl/catalog/products/art/50215084/ - tych ręczników używałam
    ja miałam 20 szt ręczników i 20 tetry. Mi to spokojnie wystarczało na pranie co ok 2-3 dni (przy noworodku częściej niż rzadziej prałam, potem coraz rzadziej).
    jakoś nie zwróciłam uwagi, że to jedna przesyłka - wtedy rzeczywiście chyba warto


  5. #1305
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    34

    Domyślnie

    A jeszcze powiedz mi,ten ręcznik po złożeniu i włożeniu do otulacza, nie robi za dużej pupy dzieciowi? Bo takie opinie czytam tu na forum.

  6. #1306
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Ja go noworodkowi rozkładałam na płasko na plecach (jak prefold) i dopiero na to otulacz. Bo złożony w prostokąt i wsadzony do otulacza to faktycznie troche robi dużą pupę


  7. #1307
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,478

    Domyślnie

    Witajcie, na początku stycznia na świecie pojawić ma się moje pierwsze dziecię. Przez przypadek gdzieś w necie wyczytałam o pieluchach wielorazowych i postanowiłam, że właśnie tego spróbujemy. Co prawda do tej pory pieluchy wielorazowe kojarzyły mi się głównie ze stosem tetry, gotowaniem i prasowaniem jej. Jak zobaczyłam jakie cudeńka są teraz dostępne na rynku to WOW... Przepiękne otulacze do klasycznej tetry i super funkcjonalne kieszonki - tak mi się wydaje, zakładasz jak pampersa, zdejmujesz, zakładasz kolejną - nawet mąż sobie powinien poradzić Po przestudiowaniu tutaj na forum paru wątków, postanowiłam że zacznę od wyjścia ze szpitala od tetry i otulaczy - jako, że wersja NB jest na 2-3 pierwsze miesiące nie chciałam inwestować za dużo pieniędzy. Oczywiście pierwsza wersja była taka, że używane z bazarku to tylko otulacze, wkłady nie... jakaś taka bariera psychiczna mnie złapała, że inne dzieci w to sikały i kupkały. A potem nawet się nie obejrzałam i już kupiłam używane zarówno wkłady jak i kieszonki OS na później.

    Więc mój zestaw startowy składa się z:
    - otulacz bambino mio do 5 kg
    - otulacz kokosi NB
    - otulacz milovia S
    - 2x otulacz Thirsties do 9m
    - otulacz ImseVimse NB (dostałam gratis, ale nie wiadomo czy nie przepuszcza)
    - otulacz polarkowy kokosi S
    - formowanka kokosi S

    Wkłady:
    - tetra cienka 70x80 (3xbiała, 5xkolorowa)
    - tetra gruba 70x80 (2xkolorowa)
    - tetra flanelowa 70x80 (na razie 2 sztuki, kolejne 5 w drodze by teściowa)
    - 5x prefoldy ecopi pomarańczowe
    - 2x prefoldy pupus składane z napkami
    - 2x ręczniczki bambusowe składane kokosi
    - 2x duże wkłady bambusowe ecodidi
    - 1x duży wkład bambusowy kokosi
    - 1x średni wkład bambusowy kokosi
    - 2x duży wkład GNappies mikrofibra+polar
    - 5x wkład S pupus mikrofibra+polar
    - 7x wkład S milovia mikrofibra
    - 3x sucha pupa milovia
    - 5x czysta pielucha pupus

    Na później OS:
    - 2x kieszonka bobolider
    - 4x kieszonka kokosi
    - 1x AIO bobolider
    - 1x AIO kokosi

    Wiem, że wiele z tych wkładów jest za duża dla NB, ale brałam odrazu przy zakupie otulaczy na bazarku, przy jednych kosztach przesyłki. Powinny się przydać później. Wiem na pewno, że na start brakuje mi tetry.

    I tu pytanie do doświadczonych ile i jakiej gramatury i rozmiaru. Ze sklepu internetowego w którym chciałam zrobić zakupy jest taka polska o grubości 110 i 140, dostępne rozmiary to 60x80 i 80x80. Aaa pranie przewiduje co 2 dni

  8. #1308
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    o tetrze było nieco wyżej
    tak samo o ilości - trudno przewidzieć czy będzie to 20 czy 40szt na dobę - wszystko zależy od maluszka

  9. #1309
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    34

    Domyślnie

    Holi, na plecach rozkładam ręczniczek na płasko, a z przodu co z nim robię?
    Dodam, że będzie chłopak, jeśli to ma znaczenie

    Czy do tych ręczniczków/tetry brać wkłady sucha pupa? Te ręczniki dość szorstkie są, chyba te wkłady by się przydały? Tylko ile, tyle co tetry? I które konkretnie polecacie, bo myślałam o tych: http://www.kokosi.pl/wkladki-sucha-p...pa-bezowa.html lub tych: http://www.kokosi.pl/wklady/1278-wkl...upa-5-szt.html

    ew. na bazarku coś poszukam, tylko co szukać: mikrofibra+bambus?

  10. #1310
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    co do wkładek to zalezy od wrażliwości maluszka na tę "szorstkość" a tetra i te ręczniki bez suszarki będą się takie robić i jeszcze od wrażliwości na mokro - nie każdy maluch to toleruje
    kokosi są ok, milovia kiepska, najbardziej mi się sprawdziły nieco kremowe ecodidi tzn. najlepiej wyglądały po tych licznych praniach
    a ile to generalnie do każdej pieluchy - tyle czy bedzie potrzeba to dopiero czas pokarze jak ze wszytkim w pieluchowaniu

  11. #1311
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    34

    Domyślnie

    A mignęła mi na forum opcja zakupu koca polarowego z IKEI i pocięcia go na prostokąty, jako wkładki.
    Czy wtedy tetra/ręczniczek + taki wkład polarowy będzie okej, czy jeszcze coś dodatkowego potrzebuję?

  12. #1312
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,478

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joasia Zobacz posta
    o tetrze było nieco wyżej
    tak samo o ilości - trudno przewidzieć czy będzie to 20 czy 40szt na dobę - wszystko zależy od maluszka
    A co z grubością i rozmiarem? Brać 60x80 czy 80x80? Gruba czy cienka? Dzieciak ma być ok.3,5kg (tak mnie już straszą).
    No i jeszcze pytanie, czy kolorowa tetra chłonne tak samo dobrze jak biała?

  13. #1313
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Na pleckach jest płasko a z przodu złożone na trzy
    coś jak ta opcja dla mniejszych dzieci: http://www.bamboolik.com/images/how-...refold-htu.png

    ręczniczki zyskują na miękkości jak je rozetrzesz w dłoniach (pocierając jednym kawałkiem o drugi). Wkładki sucha pupa nie są koniecznie. Jeśli je chcesz to bym kupiła max 10 i sprawdziła jak dziecko reaguje na polar bo niektóre dzieci polar uczula

    zestaw ręcznik/tetra + wkładka wystarczy (i otulacz oczywiście )

    krycha, gruba 80x80 zdecydowanie dla noworodka się nie nadaje (będzie giga odwłok). Ale cienka myślę, że odpowiednio złożona może być, 60x80 dla noworodka też cienką bym brała
    Ostatnio edytowane przez HoliPoli ; 04-11-2015 o 15:46


  14. #1314
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    34

    Domyślnie

    Holi, a to w sumie prosto

    A tetrę najlepiej jak składać? Na razie chyba na samolot mnie najbardziej przekonuje.

    Zapinki snappi są niezbędne?

  15. #1315
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    49

    Domyślnie

    Krycha bierz cienką. Ja się zaopatrzyłam dla noworodka w grubą, porządną, podwójnie tkaną, i mimo że dzieć się 3,7kg urodził to nie dało rady go w to ubrać żeby było dobrze Szczęściem kupiłam jeszcze myjek w ikei i używałam ich jako wkładów do otulaczy NB/S i tak dotrwaliśmy do czasów gdy i otulacz OS i tetra gruba zaczęły pasować (jakoś tak jak przekroczył 5,5kg)

  16. #1316
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,478

    Domyślnie

    Holipoli, Kasianie, dziękuję
    Dzisiaj mój stosik tetry rozwinął się do 20 szt białych 60x80. Jeszcze wizyta w Ikei i wszystko (w temacie pieluch) gotowe na przybycie Juniora.

    Rodzinka do mojego pomysłu wielopieluch podchodzi raczej sceptycznie, brat już zaczął obstawiać kiedy wymięknę W takiej sytuacji już nie mam wyjścia Muszę wytrwać

  17. #1317
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    49

    Domyślnie

    Ano musisz

  18. #1318
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    21

    Domyślnie

    Moja mama stoi za moja tetra murem. Moja siostra sie nie zdziwila, bo zna moj tryb zycia. Moi dalsi znajomi robia zaklady kiedy wymiekniemy haha.

    Krycha gratki powiekszenia stosiku. U mnie glownie tetra 80x80 plus troche 40x80

    - wysłane z TT -

  19. #1319
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    U mnie też znajomi robili zakłady kiedy wymięknę, bo znają mój rozkład dnia, zawsze biegam ale udało się i stało sie to zupełnie naturalne, a w trakcie zarazilam jeszcze kilka osób pieluszkami wielo

  20. #1320
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Liskova Zobacz posta
    Zapinki snappi są niezbędne?
    Mi się wcale nie przydały... W sumie złożenie tetry trzyma otulacz i tak


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •