Strona 70 z 84 PierwszyPierwszy ... 2060626364656667686970717273747576777880 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,381 do 1,400 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #1381
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Ale z wełny nie spiera się tak wygodnie jak z polaru i PUL-u, to chyba nie dla mnie

  2. #1382
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Też sobie nie wyobrażam używania wełny przy niemowlaku. Ale to może tak jak napisały dziewczyny zależy od konkretnego egzemplarza. Mój brudzil każdy otulacz.
    J.2014 i E.2016

  3. #1383
    Chustofanka Awatar Trzeciaczek
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    433

    Domyślnie

    Ale jak tylko owinięcia tetra i snappi żołnierz to jak zabrudzisz Chyba że nie kontrolujesz i dziecko parę kup zrobi to może przelać się
    A jak ubrudzi to zapieram modelkiem i gites
    Tak jak przy pulowych trzeba mieć kilka w razie zabrudzeń
    Mąż: 25.12.2013 Młody 24.08.2015. godz 18:18.
    KOCHAM WIĘC NOSZĘ

  4. #1384
    Chustofanka Awatar Adri
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Józefosław
    Posty
    494

    Domyślnie

    Pokochałam wełenkę miłością szaloną, nawet kołdry zmieniam na wełniane.
    Kaisa moja też ma takie kupki, że nie ma siły, nic tego nie zniesie dlatego u mnie idealnie sprawdza się EC zmieszane z wełną.

  5. #1385

    Domyślnie

    Uffffff, czytam wątek zawzięcie. Jestem na 48 stronie Przebrnę do końca, ale póki co nasunęło mi się jedno - widze, że wiele mam szyje zamodzielnie pieluszki. Mam maszynę, obsługiwać potrafię, mam teraz czas, za sobą uszyty już pokrowiec na becik i śpiochy w trupie czachy I teraz zastanawiam się nad pieluszkami. Mam dużą część wyprawki (spiszę później dokładnie co mam), ale wyczytałam tu o zestawie formowanka+otulacz na noc. Początkowo wydawało mi się to mało praktyczne, wziąwszy pod uwagę czas schnięcia formowanki (mam jedną, bambusową, z pupusia). Ale gdybym sobie uszyła sama formowankę, myślałam nad mikrofibrą obszytą tetrą lub bambusem - jak myślicie, miałoby to sens? Taki twór i na to otulacz pul? Dziecię dopiero się pojawi, więc nie mam na razie na czym testować, ale też nie chcę isć tylko w jeden rodzaj i raczej wybieram po trochu z każdego.

  6. #1386
    Chustomanka Awatar Krypto
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,246

    Domyślnie

    Lakoniwo, no pewnie, że miałoby to sens. To właśnie jest super w szyciu samodzielnym, że możesz wypróbować wiele rozwiązań małym kosztem. Możesz też szyć pieluszki z wkładem w postaci jęzora dla szybkiego schnięcia lub (tak jak ja) formowanki kieszonki z dowolnym wkładem w środku i to też szybko schnie.
    Artur 2013, Aurelia 2015, Laura 2020, ​Olimpia 2022.

  7. #1387

    Domyślnie

    Tak własnie nad tym kminię. TYlko jeszcze muszę obmyśleć, czy np. samego jęzora nie zrobić z mikrofibry obszytej bambusem, a formowanki z tetry np. złożonej na 3 - wtedy jęzor można odwinąć, szybciej wyschnie, a jest chłonny. W ogóle to wpadłam jeszcze na niecny plan uszycia otulaczy z zasłony prysznicowej - są takie z materiału pul, czasem można kupić naprawdę niedrogo, a z takiej zasłony to liczę że z 12 otulaczy lekko wyjdzie XD Póki co czekam na napownicę, i wtedy będę się w otulacze bawić, bo formowanki raczej na troczki bym robiła.

  8. #1388
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    no nie wiem czy akurat taka zasłona może się nadawać na bezpośredni kontakt ze skórą maluszka?

  9. #1389

    Domyślnie

    a czemu bezpośredni? Szyłabym na zasadzie kieszonki, przy dupce flanelka albo bawełna, a nie zasłona. A to dokładnie ten sam materiał co w otulaczach, tylko jako zasłona wychodzi taniej.

  10. #1390
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lakoniwo Zobacz posta
    a czemu bezpośredni? Szyłabym na zasadzie kieszonki, przy dupce flanelka albo bawełna, a nie zasłona. A to dokładnie ten sam materiał co w otulaczach, tylko jako zasłona wychodzi taniej.
    no właśnie to jest do sprawdzenia bo nie słyszałam by ktoś z szył z zasłon ale żeby nie było nie neguję tego

  11. #1391

    Domyślnie

    Też nie słyszałam, anie czytałam tutaj jeszcze Póki co obmyślam różne opcje, mam jeszcze 9 tygodni czasu, więc cos wykombinuję.
    W pgóle mam jeszcze takie pytanie - czytałam, że tetry i wkładów nie powinno się suszyć w suszarce czy na kaloryferze, a tutaj niektóre mamy tak robią - jak to z tym jest? Można czy nie? Tak w praktyce?

  12. #1392
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Nie można suszyć PULu i wełny na kaloryferze, a resztę można.

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  13. #1393
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Szczerze, to chyba bym się obawiała szyć dla dziecka pieluszek z materiałów bez atestów. A jakiś minimalny kontakt z pulem będzie zawsze, niezależnie od konstrukcji pieluszki.
    J.2014 i E.2016

  14. #1394
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    A ja myślę, że pomysł z zasłonką jest genialny


  15. #1395

    Domyślnie

    Przebrnęłam Cały wątek
    Wnioski mam następujące - mam za dużą tetrę, heh. Kupiłam 40 sztuk 140g 80x80, i obawiam się, że może być za dużo po zlożeniu. Poszukam mniejszej. Chociaż zastanawiam się nad bambusem 30x30, pewnie też kupię.
    Kolejny wniosek - rozpiętość ilościowej produkcji wydalin przez noworodki jest zaiste szeroka
    Następnie - formowanki będę szyła na pewno, może to być jedna z lepszych opcji, formowanka plus otulacz na początek. No i muszę kupić jakiś kokosi newborn na począteczek - niby dzieci w rodzinie się rodzą przeciętne, ale są raczej z tych długich i chudych, boję się, że Ski mogą być na początek za luźne.
    Muszę spisać co mam, na co czekam, i czego jeszcze potrzebujemy

  16. #1396
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2015
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    95

    Domyślnie

    Lakoniwo a może jako PUL wykorzystać prześcieradło nieprzemakalne?wydaje mi się, że to też rodzaj Pulu a przynajmniej jest dopuszczone do kontaktu ze skórą.

  17. #1397

    Domyślnie

    A to też może być dobry patent Zresztą, póki nie przyjdzie napownica, to za otulacze się nie biorę, więc mogę obmyślać różne wersje

  18. #1398
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2015
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    95

    Domyślnie

    Widze ze jestesmy na tym samym etapie formowanki prawie gotowe wiec kolej na otulaczetez czekam na napki i napownice

  19. #1399
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lakoniwo Zobacz posta
    Tak własnie nad tym kminię. TYlko jeszcze muszę obmyśleć, czy np. samego jęzora nie zrobić z mikrofibry obszytej bambusem, a formowanki z tetry np. złożonej na 3 - wtedy jęzor można odwinąć, szybciej wyschnie, a jest chłonny. W ogóle to wpadłam jeszcze na niecny plan uszycia otulaczy z zasłony prysznicowej - są takie z materiału pul, czasem można kupić naprawdę niedrogo, a z takiej zasłony to liczę że z 12 otulaczy lekko wyjdzie XD Póki co czekam na napownicę, i wtedy będę się w otulacze bawić, bo formowanki raczej na troczki bym robiła.
    Ja bym jednak proponowała ci kupić pul bo taki otulacz jak wyjdzie ci ładny to będziesz mogła sprzedać na bazarku i koszt się chociaż w połowie zwróci lamówki tez można kupić na allegro.
    A formowanki można z flaneli uszyć tania i chłonna, pierwsze właśnie z flaneli szyłam, fajne są też z welurku bawełnianego miłe nie twardnieją i dość tanie.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  20. #1400

    Domyślnie

    Otulacze - jeśli w ogóle będę szyła, to zostaną dla pciechy nr 2, a potem dla kolejnych przyszłych matek w rodzinie (u nas się dziecięce rzeczy zbiera dla potomnych, sama tak dostałam 2 otulacze, stos trenerek i wkłady z mikrofibry, oraz taką ilość ciuchów, że nie kupuję własciwie nic odzieżowego dla potomka) , jeśli zechcą wielopieluchować Zresztą, tak się cały czas zastanawiam, czy jest sens, wziąwszy pod uwagę w ogóle ceny otulaczy. Formowanki natomiast raczej szyć będę, dalej kminię, jak i z czego, ale to sobie zostawię na styczeń (ostatni miesiąc ciąży, i tak nie będę miała innych zajęć ).
    W ogóle spisałam co już mam, powiedzcie, co byście dokupiły?

    40 sztuk tetry 140 g 80 x80 - już wiem, że na noworodka może być za duża, szukam w mniejszych wymiarach, na pewno dokupię
    4 pieluchy bambusowe 75 x 75 - też nie wiem, czy nie rozejrzeć się za mniejszym rozmiarem?
    1 wkład z mikrofibry 32 x 11 cm
    6 wkładów z mikrofibry 34 x 14 cm
    (wkłady mam dostane w prezencie, brałam, co dają)
    3 wkłady klepsydra bambus/mikropolar/bawełna BoboLider
    2 otulacze newborn Pupus (jeden otulacz pul i jeden minky, tzn. to jest jako kieszonka, ale jako otulacz IMO też się nada)
    1 formowanka newborn Pupus bambusowa
    2 otulacze One Size (jeden Bobo Lider, jeden chinka)
    1 AIO one size Bobo Lider
    1 otulacz wełniany KoKoSi s/xs z bazarku
    1 otulacz one size KoKoSi też z bazarku

    To jest to, co już fizycznie mam w domu, rzeczy, które mają dotrzec w bliżej nieokreślonej przyszłości nie liczę, dopóki nie dotrą (no, poza tymi od sylviątka, wiadomo ). Nie wiem, w co więcej celować? Czego jeszcze szukać? Ktoś coś?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •