Strona 60 z 84 PierwszyPierwszy ... 1050525354555657585960616263646566676870 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,181 do 1,200 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #1181
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    też razem piorę.

    Ismeril, wełniak może delikatnie zawilgotnieć ale to wtedy go musisz wysuszyć i zapach powinien zniknąć. Ale nawet jak moje są wilgotne to zapachu specjalnie nie czuję... może Ci się proszek z prania nie wypłukał dobrze i stąd zapaszek??


  2. #1182
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    141

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ismeril84 Zobacz posta
    Kurcze szukam właśnie czegoś na noc dla Mlodego, bo ostatnio niestety notujemy przecieki. Zastanawiam się, jak Wam się sprawdzają te wełniaki, bo u mnie kurcze był zapaszek. Jak wkład robił się mokry to i wełniak wilgotniał, pomimo lanolinowania. Miałyście to samo? Zastanawiam się, czy może jeszcze raz nie spróbować, ale ten zapaszek mokrej wełny mnie trochę odstarasza :/
    Też tak czasem mam,że takie wilgotne jakby gatki no ale nie mokre,coś za cośwełna oddycha i myśle że to też dlatego,z gatek hand made zawsze proś o wszycie dodatkowej warstwy wełenki w środku-lepiej trzymają wtedy wilgoć w środku,a u nas ostatnio hitem są gatki storcheny kupione na bazarku,trzymają świetnie

  3. #1183
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    HopiPoli, wełniak kupiłam nowy i od razu go zalanolonowałam. Nie prałam ale od pierwszego zalożenia, jak zawilgnął to czuc było charakterystyczny zapach mokrej wełny. To mnie trochę zniechęca.

  4. #1184
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    hmmm to może wyprać?
    tak serio to nie wiem, może wyczulona jesteś na taki zapach no i tego nie przeskoczysz


  5. #1185
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Wełniaków próbowalam zaraz na poczatku, jak Młody miał 2, 3 tygodnie. Nie sprawdziły mi się, więc sprzedałam. Teraz właśnie szukam czegoś na noc. bo niestety otulacze nie zakrywają mi już formowanek a takie wełniane gatki chyba dałyby radę.

  6. #1186
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dziewczyny to ja jeszcze coś dopiszę. Jak byłam jeszcze w ciąży to chłonęłam wiedzę z forum, więc teraz i ja opiszę jak nam wyszła przygoda z wielo.
    Mój chłopak ma już prawie 5 miesięcy i na wielo przeszłam po 2 tygodniach od urodzenia (pierwszy tydzień spędziliśmy w szpitalu, a drugi trochę się organizowaliśmy w domu).
    Ja miałam 4 otulacze Milovii, 1 kokosi i 2 BM. I może dlatego, że te 2 tygodnie już minęły, ale najbardziej sprawdziła mi się milovia. Otulacze są naprawdę super. Kokosi też bardzo ładne ale bez porównania mniejsze są i jakoś szybko wydawały się takie bardzo na styk.
    Do środka w zasadzie szła głównie tetra. Miałam 40 szt. takiej 110 (to chyba jest lux) 60x80 i powiem Wam, że miło było mieć ten zapasik. Teraz tetra ta służy jako podkład przy ulewaniu (czego u nas jest ciągle mnóstwo). Poza tym miałam chyba ze 3 prefordy kikko i wkład bambusowa miękkość od kokosi. Używałam wszystkiego ale nie wyobrażam sobie pieluchowania takiego dzidzi bez tetry. My mieliśmy kupki w zasadzie ciągle i rzeczywiście często było tak, że wychodziły czasem z tetry spiętej snappi. Wtedy szybko zapierałam otulacz, wyciskałam w ręcznik i chyba nigdy nie miałam problemu z ich brakiem. Niby po praniu schnie szybciej ale samo pranie nie trwa chwili, więc chyba wychodziło podobnie.
    Tetrę składałam w samolot. Najpierw zawijałam dłuższy bok, żeby wyszedł kwadrat a później już każdy wie.
    Chciałam jeszcze tylko koniecznie napisać, że jakoś bardzo szybko się to u nas ułożyło. Myślałam, że będzie dużo trudniej. Wszystko jest dla ludzi.
    Pozdrawiam ciepło

  7. #1187
    Chustomanka Awatar anczess
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    783

    Domyślnie

    Witam

    Przebrnęłam przez większość wątku i mam taki plan dla dziecka, które urodzi się w czerwcu:

    Otulacze:
    Bambino Mio do 5 kg x2
    TootsBoots x1
    Imse Vimse x1
    BamBams x 2 widziałam, że to nowość. Używał ktoś? Jakieś opinie?


    Formowanki:
    TootsBoots x1
    TootsBoots Bambus x1
    Tetro x1
    Pupeko XS/S x1 (jakie wrażenia dotyczące tych pieluch?)

    Wkłady:
    Tetra x10
    Perfoldy x10
    Muślina (tu wchodzi w grę ręcznik muślinowy z Ikea) 2x2 szt.= 4 sztuki
    Ręczniki z Ikea te małe białe x10

    + koc polarowy z Ikea w celu zrobienia wkładów sucha pupa

    Wystarczy na początek dla noworodka? Może czegoś więcej a czegoś mniej?

    Mam jeszcze kilka wkładów z mikrofibry po starszaku, który wielorazowo pieluchowany był przy okazji nocnikowania

    Z góry dziękuję za pomoc

  8. #1188
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    anczes, git pozostaje Ci tylko czekać na noworodka
    ja akurat muślinów z ikea nie stosowałam - przy noworodku były za duże a szkoda mi było je ciąć i tak zostały takie na użycia pozapieluchowe
    a o Bambamsach i Pupeko Skach to nic nie wiem, muszę się dokształcić


  9. #1189
    Chustomanka Awatar anczess
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    783

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie czy z takim zestawem będę mogła prać co 2 dni? To te dwie niesprawdzone kupię na końcu może jakieś opinie się pojawią a jeśli nie to ja je zaopiniuję

  10. #1190
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    26

    Domyślnie

    Dziewczyny nurtuje mnie jeszcze jedno - skoro maluszka ma się nie smarować niczym bo zatyka wkład, to jak to jest z noworodkiem czy po kąpieli smarujecie dzidzie czym? czy do kąpieli dodajecie płyn i już nie trzeba maluszka smarować? Maluszka mam w brzuszku i dlatego jeszcze dużo rzeczy nie wiem :/

  11. #1191
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ewis Zobacz posta
    Dziewczyny nurtuje mnie jeszcze jedno - skoro maluszka ma się nie smarować niczym bo zatyka wkład, to jak to jest z noworodkiem czy po kąpieli smarujecie dzidzie czym? czy do kąpieli dodajecie płyn i już nie trzeba maluszka smarować? Maluszka mam w brzuszku i dlatego jeszcze dużo rzeczy nie wiem :/
    wlewałam zakrętkę lub dwie emolientu do wody do kąpieli. Nigdy nie używałam żadnej oliwki. Tylko po kupie smarowałam podrażnienie kremem. Od czasu do czasu można pieluszki odtłuścić w płynie do naczyń i wyprać oczywiście.

  12. #1192
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    ja się niedawno dowiedziałam, że można dodawać do kąpieli własne mleko co ponoć super nawilżająco działa na skórę malucha.

    Ja często myłam w samej wodzie a nawilżałam od czasu do czasu tylko jakąś oliwką przy okazji masażu. Pieluchy nie protestowały


  13. #1193
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ewis Zobacz posta
    Dziewczyny nurtuje mnie jeszcze jedno - skoro maluszka ma się nie smarować niczym bo zatyka wkład, to jak to jest z noworodkiem czy po kąpieli smarujecie dzidzie czym? czy do kąpieli dodajecie płyn i już nie trzeba maluszka smarować? Maluszka mam w brzuszku i dlatego jeszcze dużo rzeczy nie wiem :/
    Sam natłuszczający płyn do kąpieli wystarczy. My używamy polskiej Ziajki, w porównaniu do innych emolientów wypada tanio, a jest imho równie skuteczna. I polecam ją też mamom, świetnie natłuszcza skórę. 15 minut w takiej kąpieli i efekt lepszy niż po najdroższych balsamach do ciała
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  14. #1194
    Chustomanka Awatar anczess
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    783

    Domyślnie

    Jestem na etapie zakupu prefoldów. Zdecydowałam się na ecopi. Który z tych trzech rozmiarów będzie najlepszy? Chciałabym, żeby można było je używać dla noworodka i żeby starczyły również dla starszego dziecka.

    newborn - 29x30.5 cm - 4/8/4 (żółte obszycie) - dla noworodków, potem jako dodatkowy wkład chłonny.
    infant - 32x34 cm - 4/8/4 (pomarańczowe obszycie) - dla niemowląt po 2 mies, można próbować już od urodzenia (zwłaszcza u chłopców, gdzie podwijamy pod pępuszkiem nadmiar pieluszki)
    regular - 35.5x40.5 cm - 4/8/4 (czerwone obszycie) - od 6 mies do 12-18mies


    W IKEA jest promocja dla klubowiczów na koc polarowy (z 15 zł na 10 zł) tylko, że jest on zielony. Widziałam również biały ale on jest po 15 zł. Ten zielony nie zabarwi mi pieluszek? Czy lepiej nie oszczędzać i kupić biały? Chodzi o ten: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70296989/


    Edit: Ręczniki z IKEA lepsze są te: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50215084/ czy te: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40054538/ ??
    Ostatnio edytowane przez anczess ; 07-03-2015 o 11:21

  15. #1195
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,281

    Domyślnie

    regular beda za duze na noworodka. mam ich sporo, rzeczywiscie na dlugo starczyly, ale od tego 6mies dopiero (zalezy od wielkosci dziecka)
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  16. #1196
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ewis Zobacz posta
    Dziewczyny nurtuje mnie jeszcze jedno - skoro maluszka ma się nie smarować niczym bo zatyka wkład, to jak to jest z noworodkiem czy po kąpieli smarujecie dzidzie czym? czy do kąpieli dodajecie płyn i już nie trzeba maluszka smarować? Maluszka mam w brzuszku i dlatego jeszcze dużo rzeczy nie wiem :/
    Ja malucha po kąpieli smaruję olejem kokosowym, nie miałam problemów z chłonnością formowanek. Robię im stripping co 3 miesiące, ale bardziej dla ich dokładnego oczyszczenia niż dlatego że nie chłoną.
    Tak jak piszą dziewczyny pieluchy zawsze można odtłuścić.
    Jak jest taka potrzeba to smaruj maluszka, bo to pieluchy są dla Ciebie, a nie Ty dla pieluch.
    J.2014 i E.2016

  17. #1197
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ewis Zobacz posta
    Dziewczyny nurtuje mnie jeszcze jedno - skoro maluszka ma się nie smarować niczym bo zatyka wkład, to jak to jest z noworodkiem czy po kąpieli smarujecie dzidzie czym? czy do kąpieli dodajecie płyn i już nie trzeba maluszka smarować? Maluszka mam w brzuszku i dlatego jeszcze dużo rzeczy nie wiem :/
    Ja łyżeczkę oleju dodaję do wody w wanience i nie używam żadnych środków myjących. Po kąpieli skóra jest wyraźnie, wyczuwalnie nawilżona, lekko natłuszczona, więc nie trzeba smarować, a pieluchom to nie szkodzi.

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  18. #1198
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Elayla Zobacz posta
    Ja łyżeczkę oleju dodaję do wody w wanience i nie używam żadnych środków myjących. Po kąpieli skóra jest wyraźnie, wyczuwalnie nawilżona, lekko natłuszczona, więc nie trzeba smarować, a pieluchom to nie szkodzi.
    a jakiego oleju dolewasz?


  19. #1199
    Chustomanka Awatar anczess
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    783

    Domyślnie

    W takim razie kupię infant a większe dokupię później Sprawdzają się w ogóle te prefoldy?

  20. #1200
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,281

    Domyślnie

    u mnie sie sprawdzaly
    po jakims czasie robia sie troche sztywne jak to bawelna, ale da sie je zmiekczac. sa chlonne, nadaja sie do roznych otulaczy.
    szkoda ze nie tak miekkie jak bambusowe, ale swoja role spelnily
    u mnie juz leza w szufladzie i czekaja az sie zmobilizuje do wystawienia na bazarek
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •