Strona 32 z 84 PierwszyPierwszy ... 2224252627282930313233343536373839404282 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #621
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    246

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jagienka Zobacz posta
    A gdzie można u Kokosi te przedłużki zamówić bo zbieram się do złożenia wyprawkowego zamówienia i na stronie (www.kokosi.pl) nie widziałam...??
    jagienko, kupiłam sobie komplet przedłużek na allegro, od dziewczyny, która prowadzi blog o eko-ubrankach:
    http://www.ekoubranka.blogspot.com/p/lallalal.html
    I mam jedną sztukę przedłużki Pupulki.


    Wydaje mi się, że udało mi się już skompletować swoją wyprawkę dla noworodka. Proszę zobaczcie, czy jeszcze powinnam coś dokupić. Chciałabym zacząć pieluchowanie wielorazówkami od przyszłego tygodnia, po powrocie ze szpitala.

    Wyprawkę pieluszkową kompletowałam z założeniem, że będę prała co 2 dni. Tylko u mnie w domu wszystko strasznie długo schnie, więc na wysuszenie prania muszę liczyć 2-3 dni.
    Mam :

    • otulacze PUL:Babyetta S/XS, Kokosi NB, Kokosi S, Milovia NB, Lillipop S,Pupeko S i Bambino Mio 3 sztuki 2-5 kg
    • otulacze wełniane: KokosiS na napki, 3 sztuki gatek „Podaj dalej” od magnolii w rozmiarze S i jedną w rozmiarze M, gatki Storchenkinder S.
    • wkłady: 12 preflodów Bambino Mio bawełnianych 2-5 kg, 12 preflodów z bawełny organicznej Kikko, 6 wkładów bambusowych Kokosi składanych na trzy, 6 ręczników frotte z IKEA, 3 wkłady bambusowe S Kokosi, 3 wkłady do otulacza z mikrofibry Milovia, 5 małych wkładów konopnych Pupulki, 3 wkładki „sucha pielucha” Pupeko z mikropolaru, 3 wkładki „sucha pielucha” Pupeko z weluru i jeden wkład „sucha pielucha” z mikropolaru Kokosi.
    • formowanki: jedną welurową S Kokosi, jedną bambusową NB Kokosi, 6 sztuk bambusowych S Lillipop, dwie bambusowe S Tenny Fit
    • na wyjścia: jedną kieszonkę NB Milovia i do niej 2 wkłady z mikrofibry, jedną kieszonkę Apple Checks i do niej 3 wkłady bawełniane, Itti Bitti AIO S, Bumgenius AIO w rozmiarze XS

    Córa będzie raczej drobna i chyba nie wszystkie z wymienionych wyżej otulaczy będą na nią dobre od początku. Szczgólnie otulacz Pupeko wydaje mi się bardzo duży. Na początku to pewnie tylko otulacze Kokosi i Milovii będa pasowały, bo są w porównaniu z innymi niewielkie.
    Starałam się kupować produkty różnych firm, żeby trochę potestować i zobaczyć co warto kupić jak mała trochę podrośnie. Na późniejszy okres mam już kupione kieszonki Nappime 2 szt., Babyetta 2 szt i Kokosi 7 szt. oraz otulacz polarowy OS Kokosi. Tylko do nich córa pewnie będzie musiała dorosnąć i będą dobre dopiero za kilka miesięcy.

  2. #622
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    lika to full wypas ten stosik - ja bym tak zostawiała, reszta wyjdzie w praniu/użytkowaniu bo nie ma pieluch które w 100% sprawdzą się u każdego. Ty masz wielką różnorodność więc szybko zorientujesz się czy wszytko pasuje, co ewentualnie dokupić i z czym udać się na bazarek.
    OT a gdzie kupiłaś kieszonkę s milovia? bo szukam i nie ma...

  3. #623
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kreska Zobacz posta
    A ktoś ma porównanie aio bumgenius i aio teeny fit czy easy fit tots botsa?
    Bo w różnych wątkach zachwalają jedne i drugie
    niestety
    chociaż tots botsa miałam ale korzystałam przy większym dziecku i byłam zadowolona. Pamiętam, że plusem na korzyść tots botsa było to, że wkłady były wszyte tylko z jednej strony i przez to szybciej schnie niż bumgenius.

    Liko jak dla mnie stos full wypas

  4. #624
    Chustonoszka Awatar jagienka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Świecie
    Posty
    50

    Domyślnie

    "jagienko, kupiłam sobie komplet przedłużek na allegro, od dziewczyny, która prowadzi blog o eko-ubrankach:
    http://www.ekoubranka.blogspot.com/p/lallalal.html
    I mam jedną sztukę przedłużki Pupulki."

    zdięki - zaraz spojrzę

  5. #625
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Chciałam się przywitać, przeglądam forum już od jakiegoś czasu, ale piszę po raz pierwszy

    Dzidzia na razie jeszcze w brzuchu, wiem, że na pewno będziemy stosować wielo już od wyjścia ze szpitala, ale teraz najtrudniejsza decyzja - co kupić na początek. Zależy mi na opcji jak najbardziej ekonomicznej i zajmującej jak najmniej czasu - myślałam o otulaczach i czymś składanym w prostokąt.

    1. Ręczniczki IKEA Krama - cenowo najbardziej mi pasują, czytałam jednak, że potrafią po praniu robić się sztywne i szorstkie. Może kłaść na nie coś jeszcze, np. polarek sucha pupa?
    2. Muśliny IKEA Vandring
    3. Pieluchy bambusowe XKKO - najdroższe, myślałam o kupieniu np. 6 na noc? Czy lepiej formowanki Pupeko Bambusowy puch x4?
    4. Prefoldy XKKO - lepiej kupić rozmiar Newborn, który posłuży krótko, czy jednak może Infant i najwyżej je trochę podwijać?
    5. Pieluchy tetrowe XKKO - czy lepsze jednak prefoldy, które cenowo wychodzą podobnie?
    6. Pieluchy składane Pupeko - pomysł mi się bardzo podoba, ale czy faktycznie są takie fajne?

  6. #626
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    19

    Domyślnie

    Kurcze dziewczyny, jak patrzę na wasze listy to aż mi sie w głwoie kręci

    Ja mam 2 otulacze nb IV, do tego
    12 różnych formowanek nb
    8 prefoldów nb bambino mio i 2 nb ecopi na próbę
    4 kieszonki BumGenius (edycja sprzed paru lat) OS
    2 kieszonki CharleBanana OS
    1 kieszonkę Swaddlebees Econappi OS

    do tego sporą ilość wkładów chłonnych, 6 szt muślinów z Ikei i 7 ręczniczków z Ikei
    na później kilka otulaczy i będę dokupować co mi podpasuje.
    Zamawiam jeszcze otulacze wełniane i gatki Storchen

  7. #627
    Chustomanka Awatar maldita
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Wro
    Posty
    809

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kroofy Zobacz posta
    Kurcze dziewczyny, jak patrzę na wasze listy to aż mi sie w głwoie kręci

    Ja mam 2 otulacze nb IV, do tego
    12 różnych formowanek nb
    8 prefoldów nb bambino mio i 2 nb ecopi na próbę
    4 kieszonki BumGenius (edycja sprzed paru lat) OS
    2 kieszonki CharleBanana OS
    1 kieszonkę Swaddlebees Econappi OS

    do tego sporą ilość wkładów chłonnych, 6 szt muślinów z Ikei i 7 ręczniczków z Ikei
    na później kilka otulaczy i będę dokupować co mi podpasuje.
    Zamawiam jeszcze otulacze wełniane i gatki Storchen
    Etap noworodka mamy już za sobą, ale nawet przy tej liście moja noworodkowa wydaje mi się uboga. Miałam trzy różne otulacze, 6 formowanek, troche wkładów, 2 kieszonki no i tetrę lux. I ta ostatnia wygrała. Była na pupie non stop. Niezawodna po złożeniu w trójkąt. Chłonna po dołożeniu jakiegoś wkładu.
    Wtedy przyświecała mi idea, żeby potestować i sprawdzić czy w to wchodzimy. No i nie podeszłam do pieluchowania ortodoksyjnie. Jednorazówki były w użyciu w nocy. Jak mały skończył dwa miesiące przeszliśmy na wielo w nocy. I mam zdecydowanie spokojniejsze sumienie po nocy w wielo niż pampku
    T. 10.2002, J. 02.2013 i J. 03.2015

    ...and up happy hands!
    Ja, doula:
    www.rodzisiemama.pl
    Moje świece: www.facebook.com/elbesoswiece/



  8. #628
    Chustomanka Awatar RoxieSTB
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    staffordshire
    Posty
    668

    Domyślnie

    Jakie formowanki nie robią wielkiej pupy u małego niemowlaka? Na razie mamy tylko babyetta i motherease sandy. No i są wielkie na pupie mojego 4.5 kg synka. Chciałabym cos zgrabnego. A jeśli nie formowanki to co? Etap kubek co chwile mamy juz za sobą.

  9. #629
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Polska
    Posty
    811

    Domyślnie

    Jakiś czas temu kupiłam kieszonki Itti Bitti roz. S i mam problem.. mała waży 4,6kg ale pieluszki przeciekają przy nóżkach, wydaje mi się, że to wina chudych nóżek (widać lukę) jest na to jakaś rada czy muszę czekać aż bardziej przytyje?

  10. #630
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    A spróbuj podciągnąć skrzydełka z przodu do góry nie wiem czy jasno piszę tu jest pokazane na innej pieluszce co prawda ale może i w tej tak sie da zrobić http://www.youtube.com/watch?v=2Fe-flv1DZ0

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  11. #631
    Chusteryczka Awatar aptonia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Gocław
    Posty
    2,042

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RoxieSTB Zobacz posta
    Jakie formowanki nie robią wielkiej pupy u małego niemowlaka? Na razie mamy tylko babyetta i motherease sandy. No i są wielkie na pupie mojego 4.5 kg synka. Chciałabym cos zgrabnego. A jeśli nie formowanki to co? Etap kubek co chwile mamy juz za sobą.
    Ja zaczęłam pieluchować małego właśnie od 4,5 kg. Używam i od początku używałam tylko forumowych formowanek Kokosi i Ecodidi moim zdaniem nie robiły wielkiej pupy

  12. #632
    Chustomanka Awatar RoxieSTB
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    staffordshire
    Posty
    668

    Domyślnie

    Podobają mi sie formowanki kokosi. Niestety mieszkam za granicą i nie kalkulacje mi się zamawianie pieluch z Polski.
    Eh.. Myślę dalej...

  13. #633
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RoxieSTB Zobacz posta
    Podobają mi sie formowanki kokosi. Niestety mieszkam za granicą i nie kalkulacje mi się zamawianie pieluch z Polski.
    Eh.. Myślę dalej...
    a próbowałaś same wkłady do otulacza ? U nas to najlepsze rozwiązania na dzień od samego urodzenia Jak dobrze ułożyłam wkład to nawet wpadki zdarzały się sporadycznie A pupka przy takim pieluchowaniu zgrabniutka

  14. #634
    Chustomanka Awatar RoxieSTB
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    staffordshire
    Posty
    668

    Domyślnie

    Próbowałam w sumie tylko z recznikami ikei. Ale one wydaja mi sie strasznie twarde i przestałam używać.
    A ty kali jaki wklady używałas?

  15. #635
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RoxieSTB Zobacz posta
    Próbowałam w sumie tylko z recznikami ikei. Ale one wydaja mi sie strasznie twarde i przestałam używać.
    A ty kali jaki wklady używałas?
    mikrofibra, mikrofibra z bambusem, bambus u nas bardzo się sprawdza to rozwiązanie, chociaż teraz jak już one-size są dobre to troszkę zmieniamy sposób pieluszkowania

  16. #636
    Chustoholiczka Awatar sag8
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    3,943

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kali Zobacz posta
    mikrofibra, mikrofibra z bambusem, bambus u nas bardzo się sprawdza to rozwiązanie, chociaż teraz jak już one-size są dobre to troszkę zmieniamy sposób pieluszkowania
    no nie jestem pewna, czy chciałabym mieć cały czas samą mikrofibrę przy pupie....
    Hancymon - 03.2010 Ingulec - 07.2013


  17. #637
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Polska
    Posty
    811

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamilam Zobacz posta
    A spróbuj podciągnąć skrzydełka z przodu do góry nie wiem czy jasno piszę tu jest pokazane na innej pieluszce co prawda ale może i w tej tak sie da zrobić http://www.youtube.com/watch?v=2Fe-flv1DZ0
    Zapięłam ją maksymalnie no i niestety znowu przesikała. Załamka.

  18. #638
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    wschód W-wy
    Posty
    363

    Domyślnie

    A dla mnie dla zupełnego noworodka najlepsza jest tetra i to z tych mniejszych i cieńszych w ceratce szwedzkiej. Od 10 dnia Minimka zaczynam się dogadywać z dużymi tetrówkami składanymi w trójkąt z plisą.

  19. #639
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wisteria Zobacz posta
    A dla mnie dla zupełnego noworodka najlepsza jest tetra i to z tych mniejszych i cieńszych w ceratce szwedzkiej. Od 10 dnia Minimka zaczynam się dogadywać z dużymi tetrówkami składanymi w trójkąt z plisą.
    a co to takiego ta ceratka szwedzka?

  20. #640
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RoxieSTB Zobacz posta
    Próbowałam w sumie tylko z recznikami ikei. Ale one wydaja mi sie strasznie twarde i przestałam używać.
    A ty kali jaki wklady używałas?
    Ręczniczki bambusowe KoKoSi

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •