Strona 28 z 84 PierwszyPierwszy ... 1820212223242526272829303132333435363878 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #541
    Chustomanka Awatar villemko
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    100lica
    Posty
    700

    Domyślnie

    Witajcie,

    Jeszcze w czasie ciąży bardzo się z mężem nakręciliśmy na pieluchy wielorazowe a mianowicie na dobrą starą tetrę. Jak zaczęłam się interesować tematem odkryłam wielorazówki i już całkiem się napaliłam
    Nakupowałam ok 40 tetr, 20 kieszonek z wkładami i jeszcze zwykłe otulacze, papierki pod kupkę, proszki, odkarzacze, i full eko gadżetów.

    Teraz synek ma miesiąc a ja nie wiem jak się za to zabrać. Nawet nie chodzi o sam sposób zakładania bo chcieliśmy używać kieszonek w ten sposób żeby wkład lub tetrę nie wkładać do środka tylko na zewn. by mały uczył się że ma mokro.

    bardziej chodzi mi o całą organizację bo wcześniej jakoś się nad tym nie zastanowiłam.

    Na początku czekaliśmy z mężem aż pępek odpadnie.

    Teraz dręczą go straszne kolki i w momencie kiedy usypiam go dwie godziny i w końcu zaśnie , nie wyobrażam sobie założenia tetry by się zaraz wybudził i znowu usypianie.

    Dodatkowo nie wiem co zrobić w momencie jak będę szła na spacer? jak zrobi sisuiu to pół biedy a jak kupę? jak ja go przewinę jak się cały zafajda?

    Jak wygląda u was krok po kroku przewijanie ? Co robicie od razu z pieluszkami? Też sobie tego nie wyobrażam, synek wierci się na przewijaku, wyciągam zakupaną tetrę i bibułkę... i co z nią robię ? myślałąm ze będę wrzucać do przygotowanego kosza z przykrywką ale to i tak chyba muszę zaraz wyjąć z powrotem i wypłukać... i co z powrotem wsadzić do tego kosza i czekać az się nazbiera porcja do prania?

    Prosze doradźcie od tej życiowej strony jak się za to zabrać, wydałam kupę kasy i strasznie chcę zacząć stosować te pieluszki.

  2. #542
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    Czesc villemko
    przede wszystkim wyluzuj
    moze po kolei odpowiem, jak ja robilam.
    - jak sie balam, ze sie wybudzi, zakladalam wkladke sucha pupa lub pieluszke z mikropolarkiem (kieszonka z wkladem do srodka)
    - na spacerze, jak sie zafajda, jaka roznica, czy w jedno czy wielorazowke? bierzesz chusteczki do przetarcia pupy i worek na pieluchy i czyste na zmiane.
    - kosz sobie przygotuj np w laziece na wyplukane z kupy pieluszki, a przy przewijaku np. miedniczke lub worek na pieluchy i do niej wrzucaj brudna. jak ogarniesz mlodego, to wtedy do lazienki i plukanie pod silnym strumieniem zajmuje chwilke, ja nie zapieram dodatkowo, a plamy sie dopieraja bez problemu. i wtedy do wiadra. zasikanych pieluch nie splukuje, od razu do wiadra pakuje.
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  3. #543
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Do wiadra warto kilka kropel olejku lawendowego lub z drzewa herbacianego dodać


  4. #544
    Chustomanka Awatar villemko
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    100lica
    Posty
    700

    Domyślnie

    Hej, rzeczywiście trzeba podejść do tego na luzie no ale te kolki wrr,
    a wlewasz wodę do wiadra gdzie leżą pieluchy do prania ? jak często pierzesz i w ilu stopniach? olejku używam juz teraz do wiadra z pampami - super nic nie czuć.

    Nie wiem cz synek nie jest jeszcze za mały albo źle założyłam kieszonkę bo zasikał body. Leppiej zaczac od kiesznek czy od otulaczy z tetra? synek ma prawie 1,5 miesiąca i wazy 5 kg

  5. #545
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    nie, pieluchy nie stoja w wodzie, bo to by byl prawdziwy rosołek z bakterii.
    przy noworodku pralam codziennie na 60 stopni, teraz rzadziej. udaje sie kupy robic do ubikacji, takze jak mam same zasikane pieluchy, to piore na 40 stopniach (oczywiscie z nappy freshem lub miofreshem).
    kieszonki trzeba sie nauczyc zakladac, no i odtłuszczenie w plynie do naczyn pomaga na przecieki.
    otulacz z tetra lepiej dopasowac, ale tetra malo chlonie i daje uczucie mokro.
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  6. #546
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Ja co prawda takiego maluszka nie pieluchowałam w wielo tylko starsze ale coś tam już wiem to się podzielę myślę że formowanka +otulacz, ewentualnie tetra + otulacz będzie mniej awaryjne niż kieszonki bo te potrafią zawodzić i przy większych dzieciach
    Do wiadra nie wlewamy wody zasiusiane pieluszki wrzucam do wiadra bez płukania, zakupkane spłukuje i do wiadra, piorę 3 dnia często na 60 stopni ale jak masz nappy fresh lub miofresh to i na 40 stopni może być.

    Edit. a na kolkę spróbuj włączyć odkurzacz u nas działał cuda dziecko w minutę zasypiało

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  7. #547
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    87

    Domyślnie

    Właśnie, ostatnio mi kieszonki przeciekają, to one mogą się zatłuścić?

  8. #548
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fila Zobacz posta
    Właśnie, ostatnio mi kieszonki przeciekają, to one mogą się zatłuścić?
    Mogą przeciekać jak były prane w niewłaściwy sposób (za duże obroty lub za duża temperatura i wtedy PUL może się rozwarstwić) albo zatłuszczone od kremu/oliwki/olejków. Zamoczenie w misce wody z płynem do mycia naczyń daje radę. Na rozwarstwiony PUL nie ma raczej patentu


  9. #549
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Villemko przez Wami cos okolo 2 lat
    pieluchwania, jeszcze zdazysz uzyc to co kupilas.Naprawde nie przejmuj sie,na poczatku jest ciezko I jeszcze masz kolkowe dziecko,ale to minie.Pozniej juz kupek jest mniej, I dziecko rzadziej robi siku. U nas na poczatku tez tak mialam,czasem zakladalam wielo,jak nie mialam sily to pampka.
    Kieszonki tez nam przeciekaly. Mialam tylko 2 wiec nie dochodzilam czemu.Zawsze mozesz sprzedac na bazarku
    Edit: a co do pieluch z kupa to mozeszj e wkaldac do osobnego pojemnika, jak nie zapierzesz od rzu nic sie nie stanie, ja czasem bralam sie z ta okupione jak sie kilka uzbieralo, zakladalam rekawiczki i szczoteczka taka do paznokci.
    Ostatnio edytowane przez inka ; 30-04-2013 o 13:55

    A. listopad 2012




  10. #550
    Chustomanka Awatar villemko
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    100lica
    Posty
    700

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi,
    Rzeczywiście, poczekam aż kolki miną i dopiero wtedy, chociaż później zaczną ząbki wychodzić

    Asioczka właśnie z tą wodą z wiadrze z tetrami to też się zastanawiałam czy aby na pewno tak sie robi, teściowa mówiła że trzeba moczyć w wodzie...

    Mama Lili Co do płukania w płynie do naczyń to dla mnie nowinka - ale kieszonki są nowe to nie mogą jeszcze przepuszczać

    Kamilam - 60 st wystarczy? teściowa (znowu) mówiła by prac w 90 i tak robię - btw plamy po kupach i tak są ( dlatego wg niej bo nie namaczam) Ona radzi mojemu mężowi a on powtarza mi te rady

    Inko - masz rację przede mną jeszcze 2 lata pieluchowania tylko żebym za bardzo się nie przyzwyczaiła do wygody z pampersami

    Planuję przestudiować na spokojnie cały wątek, jak synek pozwoli bo na razie to każdy wolny czas przeznaczam na gotowanie lub sprzątanie, śpi dobrze tylko na dworze w wózku.

    Także o chustach chciałam poczytać, bo robiłam już trzy podejścia i za każdym razem mam problemy z nózkami i do tego jest ryk jak zakładam chustę na głowę... zaczynam sie zastanawiać czy on to w ogóle lubi..

    Pozdrawiam wszystkie mamusie

  11. #551
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez villemko Zobacz posta
    Kamilam - 60 st wystarczy? teściowa (znowu) mówiła by prac w 90 i tak robię - btw plamy po kupach i tak są ( dlatego wg niej bo nie namaczam) Ona radzi mojemu mężowi a on powtarza mi te rady
    60st. to jest max przy PULu. 90st. raczej tylko tetra bawełniana... Coby Ci się pieluszki nie rozwarstwiły


  12. #552
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    Ja zapieram takie zakupkane pieluszki płynem do naczyń na bieżąco, ( pierwszy raz z automatu złapałam płyn, bo nie miałam mydełka odplamiającego, sprawdziło się, więc tak robie) - takie nie do końca z tej wypłukane z piany wrzucam do wiadra i jak uzbiera się to piore, przy czym większość grubszych spraw ląduje na papierku. Nie zostają na razie żadne plamy, a do tego wiadro otwieram z przyjemnością, bo pachnie z niego płynem, niczym innym. Kieszonki na razie też średnio się u nas sprawdzają, za to najlepiej formowanki + otulacz, ewentualnie ręczniczki/tetra bambusowa lub co tam wpadnie mi w rękę.
    Na wyjscia zakładam pampersy i czasem w domu, ale to baaardzo sporadycznie

  13. #553
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez villemko Zobacz posta
    Kamilam - 60 st wystarczy? teściowa (znowu) mówiła by prac w 90 i tak robię - btw plamy po kupach i tak są ( dlatego wg niej bo nie namaczam) Ona radzi mojemu mężowi a on powtarza mi te rady
    60 st wystaczy w przypadku puli i to nie za każdym razem musisz prać w wysokiej temp. jak używasz odkażacza to możesz prać w 40 st. Bawełnę też nie musisz za każdym razem gotować jak używasz odkażacza. A plamy po kupkach czasem są ale ja zapierałam pieluszki po kupach to plam nie miałam, ale nawet jak są to przecież nie katastrofa ach kochane teściowe jak plamy na bawełnie to raz na jakiś czas np. miesiąc wypierz w 90 st (tylko bez puli) i plamy znikną

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  14. #554
    Chustomanka Awatar mikulo
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    764

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamilam Zobacz posta
    60 st wystaczy w przypadku puli i to nie za każdym razem musisz prać w wysokiej temp. jak używasz odkażacza to możesz prać w 40 st. Bawełnę też nie musisz za każdym razem gotować jak używasz odkażacza. A plamy po kupkach czasem są ale ja zapierałam pieluszki po kupach to plam nie miałam, ale nawet jak są to przecież nie katastrofa ach kochane teściowe jak plamy na bawełnie to raz na jakiś czas np. miesiąc wypierz w 90 st (tylko bez puli) i plamy znikną
    kamilam, Twoje podejscie jest mi bardzo bliskie
    Mikulek (01.2010.) Idusia*(9 tc 09.2012.) Szymonek (05.2014.)
    Moje wypociny: http://www.pieluszkiwielo.blogspot.com/
    ...
    Dajcie mi modlące się matki, a uratuję świat. św. Augustyn

  15. #555
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,226

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez villemko Zobacz posta
    Kamilam - 60 st wystarczy? teściowa (znowu) mówiła by prac w 90 i tak robię - btw plamy po kupach i tak są ( dlatego wg niej bo nie namaczam) Ona radzi mojemu mężowi a on powtarza mi te rady

    Także o chustach chciałam poczytać, bo robiłam już trzy podejścia i za każdym razem mam problemy z nózkami i do tego jest ryk jak zakładam chustę na głowę... zaczynam sie zastanawiać czy on to w ogóle lubi..
    spokojnie 60 stopni starczy, ja np. częściej piorę w 40 st. niż w 60; a kupkę spłukuję zimną wodą pod prysznicem i często plamy są mniejsze, a po kilku praniach schodzą

    a co do chust- komu zakładasz chustę na glowę? dziecku?

  16. #556
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    U nas w kratkę, raz 40 raz 60,a raz na długi czas 90

    Właśnie też się z tą chustą zastanawiam?
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  17. #557
    Chusteryczka Awatar agum
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    2,357

    Smile

    Villemko
    Głowa do góry, jak zaczniesz to już pójdzie. My jesteśmy na to najlepszym przykładem. Też w temat się wkręciłam w trakcie ciąży. Planowałam zacząć od min. 2 miesiąca albo później. Helenka urodziła się 30 kwietnia i po drugiej dobie w szpitalu stwierdzono pokrzywkę na całej pupie jako efekt uczulenia na pieluchy. Stwierdziłam, że skoro tak się oczytałam w trakcie ciąży ( i tu dzięki wszystkim pieluchującym za całą masę cennych wskazówek, bo to dzięki nim miałam przygotowany stosik jeszcze przed urodzeniem i byłam wdrożona w temat możliwie dogłębnie).
    Wróciliśmy do domu i stwierdziłam że zamiast ryzykować pogłębienie stanu czerwonej pupy szukając kolejnych jednorazówek może od razu zaczniemy wielo ( a uczuliły ją eko pieluchy bambo nature dla noworodków więc musi mieć mega wrażliwą skórę). I poczułam że wielo jest mi tak bliskie że nie ma na co czekać i od 3 doby Helen nosi prefoldy, tetrę i otulacze. Byłam przygotowana że nie będzie duża (dawali jej mniej niż 3 kg, ale urodziła się ostatecznie z masą 3210 i 57 cm długaśna a więc chudy patyczak ze szczuplutkimi nogami) i zaopatrzyłam się w rozmiarowe pul'e. Używam prefoldów Kiko, otulacza imse vimse i nowego miobio, kieszonek które też stosuje jako otulacz Apple Cheeks (i nimi jestem zachwcona). Czasami tetra, albo wkłady bambusowe. Nic nie przecieka,nie wycieka przy nóżkach mimo że to chudzinka.
    Pępek odpadł przedwczoraj (bo to też utrudniało i musiałam kombinować żeby te otulacze jakoś powywijać) i teraz pieluchuję już bezstresowo. Helen ma 10 dni i nigdy nie sądziłam że damy radę rozpocząć tę przygodę tak wcześnie (łącznie z moim mężem który zakochał się w prefoldach i sugeruje wymienić całą tetrę właśnie na Kiko).
    Spłukuję w zimnej wodzie, nie używam papierków, piorę w 60 st. z odkażaczem i wyglądają świetnie. Mimo noworodkowego wieku, prefoldów nie prasuję (jak zaprasowałam wszystko wyciekało i słabo chłonęły).
    Powodzenia i jeszcze raz dzięki za wszystkie cenne uwagi jakie tu zamieszczacie drogie mamy.

  18. #558
    Chustomanka Awatar villemko
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    100lica
    Posty
    700

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamilam Zobacz posta
    60 st wystaczy w przypadku puli i to nie za każdym razem musisz prać w wysokiej temp. jak używasz odkażacza to możesz prać w 40 st. Bawełnę też nie musisz za każdym razem gotować jak używasz odkażacza. A plamy po kupkach czasem są ale ja zapierałam pieluszki po kupach to plam nie miałam, ale nawet jak są to przecież nie katastrofa ach kochane teściowe jak plamy na bawełnie to raz na jakiś czas np. miesiąc wypierz w 90 st (tylko bez puli) i plamy znikną
    Tak wiem, że puli nie mozna prać w wysokiej temp, na razie siedzą grzecznie w szufladzie no właśnie z tymi 90 st tou mnie się nie sprawdza. Nie zakłądam synkowi na razie tetr ale używam ich gdy pomagam synkowi wykupać się wynalazkiem winke( czy jakoś tak) i wtedy podkładam tetrę pod dupkę. Przyznam się że nie zapierałam kupy ani nie zmywałam i pewnie dlatego te plamy mimo że piorę w 90 st ( takie stare też już chyba nie zejdą)

    Gosia 83 - chodziło mi o to że jak wkładam synka do chusty "na kołyskę " to chyba trzeba główkę przykryć chustą - u niego to się niesprawdza. w ogóle robi się taki sztywny w momencie wkładania do chusty i boję się manewrować jego nóżkami - wiem że to forum typowo chustowe więc też planuję odnaleźć odpowiedni temat i zgłębić temat.

    Na razie syn nie pozwala, nawet teraz jak to piszę bujam go jedną nogą w bujaczku by zasnął.... wzięłam się za czytanie lektury książki Tracy Hogg "Język niemowląt" - może ksiązka mi pomoże- wczoraj był nawet sukces synek sam zasnął w łożeczku (bez bujania )

    Agum - twój post podbudował mnie że da się takiego małego brzdąca nauczyć.
    Tylko ze nowością są pieluszki któe stosujesz co to są prefoldy?? zaraz pobuszuję w necie, firmy Kiko i Apple Cheeks też nie znam.

    Ja mam taki zestaw:
    - 60 tetr
    - 20 kieszonek na zatrzaski kupione na allegro ( cześć welurowych cześć "śliskich" z zewnątrz - wszytkie pule) frmy bobolider i fajniemi
    - 20 wkładów z mikrofibry
    - 2 malutkie otulacze używane mio
    - 4 większe chyba imse vimse ( już nie pamiętam)
    - papierki

    Czy są moze w internecie filmiki prezentujące np. jak zkładać taką typową tetrę i otulacz? najlepiej na żywe dziecko bo na lalce to nie to z=samo... znalazłam filmiki ale z kieszonkami


    ale się rozpisałam

  19. #559
    Chustomanka Awatar villemko
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    100lica
    Posty
    700

    Domyślnie

    Agum, czy możesz wrzucić linki do tych samych rzeczy co ty stosujesz? które dokładnie prefoldy kiko, otulacz imse i apple cheeks ( - to są kieszonki tak?) Zrozumiałam to tak że zakłądasz ten prefold kiko na to otulacz mio lub imse? lub samą formowankę apple ?
    ile sztuk zakupiłaś?
    ten prefold to taka przeszyta pieluszka?

  20. #560
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,226

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez villemko Zobacz posta
    Gosia 83 - chodziło mi o to że jak wkładam synka do chusty "na kołyskę " to chyba trzeba główkę przykryć chustą - u niego to się niesprawdza. w ogóle robi się taki sztywny w momencie wkładania do chusty i boję się manewrować jego nóżkami - wiem że to forum typowo chustowe więc też planuję odnaleźć odpowiedni temat i zgłębić temat.

    Na razie syn nie pozwala, nawet teraz jak to piszę bujam go jedną nogą w bujaczku by zasnął.... wzięłam się za czytanie lektury książki Tracy Hogg "Język niemowląt" - może ksiązka mi pomoże- wczoraj był nawet sukces synek sam zasnął w łożeczku (bez bujania )
    kołyska nie jest najwygodniejszym wiązaniem; polecam kangurka lub kieszonkę i już główki nie będziesz musiała zakrywać

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •