Strona 27 z 84 PierwszyPierwszy ... 1719202122232425262728293031323334353777 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 540 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #521
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,223

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kali Zobacz posta
    A jak sprawdzają się u noworodków wkłady np bambusowe i na to otulacz ? dają rade ?

    Ogólnie zapobiegawczo stworzyłam stosik z wszystkiego po trochę tzn mam i aio, tetre zwykłą ( musze dokupić) i bambusową, formowanki od zwykłych po bambusowe, wkłady , otulacze, kieszonki itp Ale zastanawiam się, czy same wkłady też mogą dać radę z otulaczem - tych staram się dokupować cały czas, bo jednak starczą i na później np do kieszonek
    wszystko zależy kiedy tych wkładów chcesz używać i czy są grube
    ja staram się, by formowanka/ wkład były jak najcieńsze na pleckach i wolę częściej przebierać niż dać wkład zbyt gruby, a moja córa też dużo sikała na początku i często, teraz zresztą też;
    ale np. na noc dzisiejszą, na najdłuższą drzemkę (ok 8h) starczył mi prefold z wkładem polarowym

    wkładów polarowych zaczęłam używać bardzo szybko, bo córa jest bardzo wrażliwa na wilgoć i szybko sygnalizuje jak ma mokro; z wkładem też, ale przynajmniej nie muszę zmieniać natychmiast po siknięciu i nawet nocki są wtedy ok

  2. #522
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    myślałam w ciągu dnia. Ogólnie mam tyle formowanek+ innych pieluszek, że powinno wystarczyć na 2 dni, ale jeśli wkłady by wytrzymywały, to wydaje mi się,że może być wygodniej dla dziecka, jeśli będzie cienko, lub nie tak dużo na pleckach

  3. #523
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    87

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosia83 Zobacz posta
    ale np. na noc dzisiejszą, na najdłuższą drzemkę (ok 8h) starczył mi prefold z wkładem polarowym
    jakie masz sposoby na taki maraton drzemkowy ?

  4. #524
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,223

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fila Zobacz posta
    jakie masz sposoby na taki maraton drzemkowy ?
    po prostu taki typ ale taką długą drzemkę miała tylko raz, najczęściej mam jedno spanie ok 6h w nocy ja podejrzewam, że może mieć to związek z wagą (raczej więcej niż mniej) i z wieczornym maratonem przy piersi

  5. #525
    Chustonoszka Awatar indianka
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    133

    Domyślnie

    Może uda mi się pomóc. Też miałam pomysł z kocykiem. Fajnie było jak chciałam powietrzyć pupę dłużej i wtedy tetra. Bo małemu macerowała się skóra w pachwinach. Ogólnie mało wygodnie było przy karmieniu itp. Może za mały kocyk miałam (80x80cm)
    Teraz myślę, że fajnie jest założyć getry i wtedy dostęp do pieluszki łatwy. Nie wiem czy będą dobre na maluchy. Ja mam takie 0-3 lata. Mam wełniane, więc od biedy można podfilcować, to będą mniejsze. Albo zatrudnić starsze pokolenie do dziergania.
    A co do plecków. Ja przez jakiś czas dla wyrównania kładłam złożony ręcznik pod plecy. Potem miałam poduszkę w kształcie klinu ze względu na ulewanie.
    Jak już nie miałam siły na nocne przewijanie, to pakowałam do formowanki kieszonki (sama szyłam, ale kupna też musi dać radę), tyle, żeby dało radę.
    Mojemu mokro nie przeszkadza, ale od polaru ma odparzenia, więc wszelkie AIO odpadają.
    Wełniak + tetra na samej piersi kończyło się ciągłym praniem wełniaków. Więc tu polecam formowanki, jeśli Wasze maluchy też mają rzadkie kupki.
    Jestem mamą od 6.01.12r.

  6. #526
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    87

    Domyślnie


    indianka,
    myślałam, że tylko u mojego się macerowały! Jak ja się przestraszyłam jak to zobaczyłam

    My też podkładamy coś pod plecki.
    I też formowanki są zdecydowanie lepsze, chociaż jak prefold dobrze zawinę, też ujdzie. Choć czasem otulacze ucierpią.

  7. #527
    Chusteryczka Awatar agum
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    2,357

    Domyślnie

    Dziewczyny, czy ręczniczki z Ikea jakoś przerabiałyście? Jakoś grubaśne te brzegi mi się wydają-trzeba to odciąć i overlokiem wykończyć czy wystarczy złożyć do środka i też maleństwa nie będą uwierały?

  8. #528
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,223

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agum Zobacz posta
    Dziewczyny, czy ręczniczki z Ikea jakoś przerabiałyście? Jakoś grubaśne te brzegi mi się wydają-trzeba to odciąć i overlokiem wykończyć czy wystarczy złożyć do środka i też maleństwa nie będą uwierały?
    ja co prawda nie używam reczniczkow z IKEA tylko z Jyska i w żaden sposób ich nie obrabiałam, lewą stroną składam do środka

  9. #529
    Chusteryczka Awatar oli-vka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosia83 Zobacz posta
    ja co prawda nie używam reczniczkow z IKEA tylko z Jyska i w żaden sposób ich nie obrabiałam, lewą stroną składam do środka
    Ja robię dokładnie tak samo. I też z ręczniczkami z Jyska

  10. #530
    Chusteryczka Awatar agum
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    2,357

    Domyślnie

    dzięki wielkie. Wlaśnie skompletowałam wszystko i czekam na moje pierwsze przewijanie

  11. #531
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Daj znać ja poszło U nas jak na razie pieluchowanie idzie super
    Gorzej z praniem,bo grzanie w pralce siadło,ale już za tydzień będziemy mieć swoją dobrą pralkę Ja na razie ręcznie wszystko idzie.

  12. #532
    Chustoholiczka Awatar Marciula
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,991

    Domyślnie

    Dzisiaj na małej pupce synka wylądowała pierwsza wielorazowa pieluszka - no i niestety wpadka
    Mi się wydawało, że jest ciasno na udkach, a siurki przeciekły.... To był Bummiś malutki z wkładem.
    Teraz założyłam mu IV najmniejsze z wkładem - ciekawe jak się spisze.... Kurcze no, trochę zawiedziona jestem - pierwsza próba i niepowodzenie ale się nie poddamy! Oby IV dały radę

  13. #533
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Nie przejmuj się, nam przez pierwszy tydzień co chwilę przeciekał, bo kupiliśmy kieszonki One Size. No i trzeba je dostosowywać do wielkości dziecka,więc wpadka za wpadką była

    A teraz nawet po nocce jest suchuteńki
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  14. #534
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,223

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marciula Zobacz posta
    Dzisiaj na małej pupce synka wylądowała pierwsza wielorazowa pieluszka - no i niestety wpadka
    Mi się wydawało, że jest ciasno na udkach, a siurki przeciekły.... To był Bummiś malutki z wkładem.
    Teraz założyłam mu IV najmniejsze z wkładem - ciekawe jak się spisze.... Kurcze no, trochę zawiedziona jestem - pierwsza próba i niepowodzenie ale się nie poddamy! Oby IV dały radę
    ale Jeremi jeszcze jest maluteńki- daj sobie czas na dobranie odpowiednich dla niego pieluszek

  15. #535
    Chustoholiczka Awatar Marciula
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,991

    Domyślnie

    Taki maluteńki to on nie jest ponad 4kg ma
    Prób ciąg dalszy - niestety otulacz Nappime zbyt szeroki w udkach, ale za to kieszonka super trzyma! tak więc druga już na pupce

  16. #536
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,223

    Domyślnie

    no ale nie wszystkie pieluszki muszą mu pasować; dużo zależy od budowy maluszka

    i przy okazji gratuluję synka

  17. #537
    Chustomanka Awatar bozenka151
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Comber, UK
    Posty
    1,115

    Domyślnie

    I u nas pierwsze próby wielkopieluchowania

    Przy moim mega spiochu i sikaczu ręczniczki z ikea wymiękły w 5 minut, bardzo szybko były przesikane i wylatywało nam bokiem, a przebierac to ja mogę co 2-3 godziny jak się mała budzi na cycanie. Jak ma mokro to sie wierci, kręci i nie spi i jest marudna.
    Za to sprawdzają nam się formowanki i otulacze
    Jutro zaczynamy testy kieszonek
    Oliwia Sara 19.03.2013 i ​

  18. #538
    Chustomanka Awatar rialdha
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Dublin
    Posty
    743

    Domyślnie

    moja 3,5kg panienka też ma mega sik i ręczniczki ikeowe się nie sprawdziły.
    mamy otulacze pulowe od kokosi - jeden w rozmiarze NB (pasuje idealnie) i dwa w rozmiarze S-XS, do środka dajemy albo pieluszkarniowe prefoldy (mamy pomarańczowe i są trochę za duże, ale podwijam je z przodu i jest ok) albo formowanki kokosi

  19. #539
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    U nas ręczniki ikeowe sprawdziły się tylko w pierwszym (wcześniaczym) okresie. Były idealne, bo nie robiły mrówczego odwłoku


  20. #540
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Jeśli ręczniczki, to bambusowe - do tej pory je uwielbiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •