Strona 26 z 84 PierwszyPierwszy ... 1618192021222324252627282930313233343676 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #501
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    oli-vka, miałam jednego wełniaka IV - NIC nie przepuszczał! On ma jakby podwójne gumki przy nóżkach, chociaż to tak naprawdę nie są chyba gumki. Ogólnie bomba! Tetro uwielbiałam do wkładów, ale moi chłopcy rzadko robili kupki jako małe niemowlaki.

  2. #502
    Chustonoszka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    76

    Domyślnie

    Dziewczyny, używam chińskich kieszonek i jestem ogólnie bardzo zadowolona, jedyny minus jaki widzę, to, że dzicko ma odciski od gumki na plecach i martwi mnie, że mu nie wygodnie i go uwiera, nie wiem czy to tylko tak w moich chinakch czy ogólnie w kieszonkach i czy jak dziecko nie będzie już tak leżeć na pleckach to się już ta gumka tak nie będzie odciskać?

  3. #503
    Chustonoszka Awatar bzzzzzzz
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Białogard
    Posty
    113

    Domyślnie

    Kupiłam dziś w lumpku dwie pieluchy i jeden tęczowy otulacz Iti Biti NOWIUTKIE za 5 zł wszystko. Jwszcze nie mogę wyjść z szoku i to akurat w momencie kiedy podjęłam decyzję o używaniu wielo. Znak jakiś czy co?
    " Jeśli wydaje się, że czegoś nie można zrobić, zawsze znajdzie się ktoś kto o tym nie wie i po prostu to zrobi " A. Einstein.

    Tosia - luty 2009 , Ola - luty 2011, Maciek - kwiecień 20 13

  4. #504
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Częstochowa
    Posty
    28

    Domyślnie

    bzzzzzz - Och jak ja bym chciała spotkać taki ciucholand

  5. #505
    Chustonoszka Awatar bzzzzzzz
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Białogard
    Posty
    113

    Domyślnie

    Pewnie raz mi się trafiło i na tym koniec , ale jutro z samego rana i tak lecę do lumpka DOSTAWA BEDZIE
    " Jeśli wydaje się, że czegoś nie można zrobić, zawsze znajdzie się ktoś kto o tym nie wie i po prostu to zrobi " A. Einstein.

    Tosia - luty 2009 , Ola - luty 2011, Maciek - kwiecień 20 13

  6. #506

    Domyślnie

    Naprawdę w lumpeksach można znaleźć takie rzeczy jak pieluchy???

    Myślę od dłuższego czy by się nie wybrać na jakieś zakupy do ciucholandów, ale żeby patrzeć tam za pieluchami to nie wpadłam.

  7. #507
    Chustonoszka Awatar bzzzzzzz
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Białogard
    Posty
    113

    Domyślnie

    No tak, słyszałam, że chusty też się trafiaję, ale to naprawdę wyjątki, obleciałam u nas wszystkie lumpki i u nikogo do tej pory ani chust ani pieluch nie było, tak więc trafiło mi się jak ślepej kurze ziarno, chociaż myślę, że za trzy cztery lata jak już będzie tego więcej. Kto np. cztery lata temu widział ciuszki next w lumpkach, a dzisiaj co drugi dziecięcy ciuch jest tej firmy.
    " Jeśli wydaje się, że czegoś nie można zrobić, zawsze znajdzie się ktoś kto o tym nie wie i po prostu to zrobi " A. Einstein.

    Tosia - luty 2009 , Ola - luty 2011, Maciek - kwiecień 20 13

  8. #508
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,590

    Domyślnie

    Kupiłam otulacze noworodkowe i zupełnie niepotrzebnie, bo mała urodziła się 4300gram. Po 2 tygodniach poszły pierwsze wielorazówki i od razu na nią pasowały otulacze Małe Me, babyyetta i IM od 5kg. Noworodkowe się nie sprawdziły

    A co do ręczników ikea to niestety kupiłam te takie malusie, z działu dla dzieci, z kolorowymi wieszaczkami - wiele lepiej sprawdziyłybby się te zwykłe za 1zł, bo wkłada się jeden, a nie dwa i dzieciak nie ma sztywno pod pleckami od rantów.

    Poza tym u nas super się sprawdzają prefoldy xkko (kikko?) z pomarańczowym obszyciem.
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  9. #509
    Chusteryczka Awatar oli-vka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    A ja mam pytanie o wkłady "sucha pupa". Używacie? Przeszkadza waszym maluchom, że mają mokro?
    I jeszcze jedno pytanie, jeśli było, to przepraszam, ale nie dam rady przekopac sie teraz przez cały wątek... Jaki zestaw na noc najlepiej wam się sprawdza? Jaki wytrzyma n.p. 5 godzin?
    Ja lada moment przerzucam się na wielorazówki tez nocą, ale na razien próbuję różne zestawy w dzień. Mam tetrę zwykłą (i lux, ale to na później), ręczniczki z Jyska, kilka formowanek flanelowych i frotowych ImseVimse i kilka dodatkowych wkładek frotowych. Poza tym otulacze wełniane: BBH, Storchenkinder, tetro i od magnolii. Co z tego najlepiej sklecić na noc?

  10. #510
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,590

    Domyślnie

    Oli-vka: ja myślę, że zestaw na noc jest dość indywidualny. A nie chcesz spróbować otulaczy PUL choćby na noc?
    U nas dziś mała siedziała z 6h (rodzicom chciało się pospać ) w prefoldzie ecopi/kikko, "suchej pupie" i otulaczu pulowym - u nas to starcza, bo otulacze nie puszczają, nawet jak się zabrudzą.
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  11. #511
    Chustomanka Awatar bozenka151
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Comber, UK
    Posty
    1,115

    Domyślnie

    Hop hop ktoś tu jeszcze zagląda???

    Dziewczyny jak składacie tetrę do otulacza???
    Ja dzisiaj testuje na misiu i wszystko mi wyłazi poza otulacz
    Oliwia Sara 19.03.2013 i ​

  12. #512
    Chustomanka Awatar mamaHani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,023

    Domyślnie

    w trójkąt mi było najwygodniej, można też jak otulacz ma zakładki wewnątrz, który przytrzyma tetrę

  13. #513
    Chustomanka Awatar mamaHani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,023

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oli-vka Zobacz posta
    A ja mam pytanie o wkłady "sucha pupa". Używacie? Przeszkadza waszym maluchom, że mają mokro?
    I jeszcze jedno pytanie, jeśli było, to przepraszam, ale nie dam rady przekopac sie teraz przez cały wątek... Jaki zestaw na noc najlepiej wam się sprawdza? Jaki wytrzyma n.p. 5 godzin?
    Ja lada moment przerzucam się na wielorazówki tez nocą, ale na razien próbuję różne zestawy w dzień. Mam tetrę zwykłą (i lux, ale to na później), ręczniczki z Jyska, kilka formowanek flanelowych i frotowych ImseVimse i kilka dodatkowych wkładek frotowych. Poza tym otulacze wełniane: BBH, Storchenkinder, tetro i od magnolii. Co z tego najlepiej sklecić na noc?
    Wkładki Sucha pupa to jak dla mnie podstawa przy noworodku. Nam na noc najlepiej sprawdzała się formowanka z warstwą sucha pupa (np formowanka welurowa z kieszonką - można sobie regulować chłonność przez włożenie w kieszonkę tylu wkładów ile potrzeba, albo formowanka bambusowa) + otulacz.

  14. #514
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaHani Zobacz posta
    Wkładki Sucha pupa to jak dla mnie podstawa przy noworodku. Nam na noc najlepiej sprawdzała się formowanka z warstwą sucha pupa (np formowanka welurowa z kieszonką - można sobie regulować chłonność przez włożenie w kieszonkę tylu wkładów ile potrzeba, albo formowanka bambusowa) + otulacz.
    popieram wkladki sucha pupa fajnie tez kupy zbieraja. nie paprze sie cala pieluszka i duzo latwiej splukac kupe z polarku niz np z formowanki bambusowej.
    u nas na noc tez formowanki z kieszonka (ja mam od ecodidi) i wkladam do nich mega chlonne wklady od Agny (te skladane na 3). ale one dla maluszka beda za wielkie
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  15. #515
    Chustomanka Awatar bozenka151
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Comber, UK
    Posty
    1,115

    Domyślnie

    Jejku mnie w porównaniu do pampersa wszystko wydaje się mega grube ( a mam rozmiary noworodkowe i formowanek i kieszonek )

    Tylko tetra (i to taka mniejsza sklepowa) lub preford plus otulacz nie robią mega odwłoku mrówki

    A w ogóle zakładałyście otulacz na początku??? Bo ja tak kombinuje, że jak noworodkowi się tak często pieluszkę zmienia to może tylko w sama tetrę ubrać i kocykiem zawinąć polarkowym lub wełnianym co by dzieciątka co chwile nie rozbierać???

    Jak myślicie sprawdziłoby się na sam początek na dzień???
    Ostatnio edytowane przez bozenka151 ; 04-03-2013 o 18:15
    Oliwia Sara 19.03.2013 i ​

  16. #516
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Kraków / Nisko
    Posty
    577

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bozenka151 Zobacz posta
    A w ogóle zakładałyście otulacz na początku??? Bo ja tak kombinuje, że jak noworodkowi się tak często pieluszkę zmienia to może tylko w sama tetrę ubrać i kocykiem zawinąć polarkowym lub wełnianym co by dzieciątka co chwile nie rozbierać???

    Jak myślicie sprawdziłoby się na sam początek na dzień???
    Spróbowałam parę razy z formowanką, niestety, dziecina sik miała potężny i kończyło się to zawsze przebieraniem całego dziecka od stóp do głów. W lecie pewnie tak będziemy robić - formowanka i na kocyk wełniany.

  17. #517
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    bez otulacza to na kocyku powinno dac rade ale na rekach to juz gorzej, a taki maluszek to wiekszosc czasu , wiec z sama formowanka moze byc mokro.

    A. listopad 2012




  18. #518
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    87

    Domyślnie

    Muszę zainwestować w te wkładki, bo synek ma czasem taką czerwoną pupę, jak za długo śpimy w nocy...
    U nas po miesiącu formowanki rozmiarowe są wreszcie dobre

  19. #519
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,788

    Domyślnie

    oli-vko - na razie nie dokładałam wkładek sucha pielucha żeby nie dodawać dodatkowej warstwy mojemu chudziakowi, póki co nie wkładać nic sztucznego przy pupie, no i wydawało mi się, że te, co mam, mogą być za duże, ale - jak pisałam - nie sprawdzałam. Może teraz zacznę używać?

    na spanie nocne u nas idzie welurowa formowanka kokosi z dodatkowym takim samym wkładem złożonym na 2, teraz też formowanki bambusowe, bo młody mniej wiecej dorósł do tych, co mamy (do tej pory tylko na pierwsze nocne spanie szły wielo a potem pampki, ale przymierzam się, żeby to zmienić), tetra czy ręczniczki to byłoby przy moim kawalerze raczej za mało; na wierzch wkładam wełniane bbh albo Imse Vimse (ale pewnie i inne Twoje wełny dałyby radę)

    bozenko151 - naczytałam się tu w wątku o tych mikro-siusiających noworodkach i też wstępnie kombinowałam z samą formowanką i w kocyk, a tu zonk, bo u nas był na początek przesik za przesikiem mimo solidnie zalanolinowanych otulaczy na pieluszkach (formowanki bawełniane, welurkowe, tetra bambusowa, prefoldy konopne...), dopiero solidniejsze otulacze (akurat bbh i imse vimse) zaczęły dawać radę - niby zmienia się co chwila pieluchę, ale mój noworodek sypia po 3 godziny ciurkiem, a przez sen siusia. No i pewnikiem, jak starszy brat, należy do więcej siusiających, raz nawet pampek nie wytrzymał którejś drzemki.
    Myślę, że na czas między spaniem można próbować bez otulaczy - akurat dziś miałam go w samej formowance do karmienia, już nie pamiętam czemu go nie ubrałam do końca. Jak poczułam, że jest wilgotna szybko zmieniłam - bez uszczerbku w mojej garderobie/poduszce do karmienia, a jak karmić takiego zawiniętego w wełniany kocyk to pewnikiem w ogóle luzik. Problem jest taki, że często nie wiadomo, czy teraz królewicz będzie spał, czy jeszcze nie...
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  20. #520
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    A jak sprawdzają się u noworodków wkłady np bambusowe i na to otulacz ? dają rade ?

    Ogólnie zapobiegawczo stworzyłam stosik z wszystkiego po trochę tzn mam i aio, tetre zwykłą ( musze dokupić) i bambusową, formowanki od zwykłych po bambusowe, wkłady , otulacze, kieszonki itp Ale zastanawiam się, czy same wkłady też mogą dać radę z otulaczem - tych staram się dokupować cały czas, bo jednak starczą i na później np do kieszonek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •